Dożynki w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 14 sierpnia 2016 20:43

imggcsi521F406892F041FCB209BC6D8791765B0A3C2B99mpid7 copyTradycji stało się zadość: były wieńce, dzielenie chleba przez wójta Wiesław Kozłowskiego, prezentację artystyczne oraz zabawa taneczna. Dopisali także goście: parlament reprezentowała poseł Józefa Szczurek – Żelazko, sejmik samorządowy województwa małopolskiego, radny Wojciech Skruch, samorząd powiatowy, starosta brzeski Andrzej Potępa, a gminny: wójt Wiesław Kozłowski, radni, sołtysi. – Tradycją w naszej gminie jest, że co roku dożynki odbywają się w innej miejscowości. Po wielu latach wróciły do Dębna. Jesteśmy tutaj, by wspólnie dziękować Bogu za udane zbiory, by wspólnie świętować. Jesteśmy tutaj dzięki rolnikom: za ich wielką pracę, za oddanie Matce Ziemi, za trudny dnia codziennego, za pracę podczas słoty, upałów, za to że dzięki nim mamy chleb powszedni, serdecznie rolnikom dziękuję. Wierzę, że ani w naszej gminie, ani w powiecie, ani w naszej ukochanej Ojczyźnie, nikomu chleba nie zabraknie – mówił wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Konkursy wójta
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 06 sierpnia 2016 10:39

Po raz drugi z rzędu wójt Wiesław Kozłowski  jest organizatorem konkursów, w których zwyciężyć mają zwykli-niezwykli ludzie - niosący bezinteresowną pomoc, skromni, hojni i otwarci na drugiego człowieka, realizujący swoje pasje. „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje” są konkursami w których mieszkańcy gminy wskażą ludzi z pasją i z wielkim sercem.- Z reguły jest tak, że nagrody, wyróżnienia i splendory spływają na znanych artystów, działaczy i wyróżniających się społeczników. Nasze konkursy, skupiają się na poszukiwaniu ludzi działających na rzecz swoich lokalnych społeczności, pomagającym mieszkańcom, ale robiących to bez rozgłosu, z potrzeby serca. Teraz jest okazja, aby im za to podziękować - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Zakończono remont remizy OSP
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 sierpnia 2016 21:42

Niedawno zakończyły się zaplanowane na ten rok prace w budynku remizy strażackiej w Perle w którym została wymieniona sieć centralnego ogrzewania. Zadanie  kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Już teraz siedziba strażaków wygląda jak nowa, a po wykonanej w ubiegłym roku termomodernizacji, budynek zmienił się nie do poznania. - Remiza w Perle była w bardzo złym  stanie technicznym, dlatego układając budżet na 2015 rok, wzięliśmy to pod uwagę i zabezpieczyliśmy pieniądze na konieczny remont. Poza tym udało się pozyskać pieniądze z programu „Małopolskie Remizy”, a część prac została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Za pozyskane w ten sposób pieniądze – tj. blisko 200 tysięcy złotych - generalnie wyremontowano dach budynku, wymieniono całą stolarkę, wykonano ocieplenie wraz z elewacją. - Jest jeszcze wiele  do zrobienia wewnątrz budynku – dodaje wójt Wiesław Kozłowski. – Ze względu na wysokie koszty prac podzieliliśmy je na etapy. W tym roku zainstalowana została nowa sieć centralnego ogrzewania, co kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejne prace wykonywane będą w latach następnych. Zdaniem wójta Kozłowskiego potrzeby związane z modernizacją remiz są nadal spore. – Mam nadzieję, że sukcesywnie, z roku na rok, uda się wygospodarować środki na ten cel – zapewnia.

 
Startuje program „Jawor”
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 12:36

Wśród mieszkańców województwa małopolskiego wzrasta zainteresowanie tematem termomodernizacji budynków. 1 lipca Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor”, który dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych i przeznaczony jest dla osób fizycznych. Rada Nadzorcza przeznaczyła na cel realizacji programu kwotę 10.000.000,00 złotych.

 
Pielgrzymi w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
środa, 27 lipca 2016 10:36

W środę do poszczególnych parafii naszej gminy przybyli pierwsi pielgrzymi, przygotowujący się do odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Jest to grupa około 170 osób z Ukrainy. Wśród nich jest również dziesiątka młodych ludzi z Kenii i Nigerii, na co dzień studiujących we Lwowie.

 
Gmina Dębno: Pieniądze na remont jednostki OSP w Jaworsku
WYDARZENIA - Dębno
środa, 20 lipca 2016 09:38

Prawie 66 tysięcy złotych samorząd Dębna otrzymał w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”. W ramach prac budowlanych wymieniona zostanie stolarka wraz z bramą garażową, docieplone stropy oraz ściany budynków. - Bardzo cieszy nas fakt uzyskania dofinansowania. na termomodernizację budynku. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku od dawna wymagała przeprowadzenia remontu, dlatego po jego  wykonaniu siedziba strażaków będzie wizytówką miejscowości - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Wszystkie prace zostaną wykonane do połowy października.

 
Muzealna wystawa w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 07 lipca 2016 21:01

Na dziedzińcu Muzeum Zamku w Dębnie otwarta została wystawa poświęcona zabytkom i dziedzictwu kulturowemu Bardejova. Wystawa została przygotowana przez Urząd Miasta Bardejov, Muzeum Szariszskie w Bardejovie oraz Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Instytut Słowacki w Warszawie. Na wystawie prezentowane są zabytki architektury  i rzemiosła średniowiecznego Bardejova, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo wystawę planszową wzbogacają makiety urokliwych kościółków i cerkiewek z okolic Bardejova.

 
Łoniowa. Laury dla jednostki OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 lipca 2016 22:00

OSP z Łoniowej zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie "Najlepsza jednostka OSP województwa małopolskiego 2016". Druhowie przywieźli czek na 20 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. OSP z Łoniowej wygrała eliminacje powiatowe konkursu i jako jedna z dziewięciu z Małopolski brała udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Udział okazał się ogromnym sukcesem, gdyż druhowie wywalczyli miejsce na podium.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 74

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .