Reklama
Dębno. Milion na straże
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 lutego 2020 11:47

Nie znam gminy w regionie, która w jednym roku kupiłaby dwa nowe pojazdy dla ochotników, quad, remontowała remizy, przeznaczyła groś środków na gotowoścćbojową jednostek OSP. Wynika to z głebkiego przekonania, że takie są potrzeby. Na szczęście w ostatnich latach natura była dla nas łaskawa i nie doświadczyła nas zbyt mocno, ale nie zmienia to faktu, że jednostki OSP potrzebują nowoczesnego sprzętu, nowych aut. Musimy być przygotowani do niesienia pomocy mieszkańcom. Od kilku lat próbujemy – i to skutecznie – odrobić wieloletnie zaniedbania z tym związne. Dlkatego inwestjemy w jednostki OSP. Rzeczywiście przełom 2019 i 2020 roku obfituje w dobre wieści dla strażaków. Nowe auto otrzymały jednostki w Łysej Górze i Jastwi, quad trafiłd do Niedźeiedzy, a inny sprzęt do jednostek OSP. - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Wszystkie wczęsniej wymienione zadania mogły zostać zrealizowane dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych: z Funduszu Sprawiedliwości, Województwa Małopolskiego oraz z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To prawda tylko na wyposażenie jednostek OSP w sprzęt wydano w 2019 roku roku blisko milion złotych.

 
Dębno. Gmina seniorom
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 lutego 2020 23:31

Niedawno zakończył się kolejny kurs przeprowadzony w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Brało w nim udział kilkunastu mieszkańców gminy Dębno, którzy ukończyli 65 lat. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Spotkanie zaczęło się od prelekcji funkcjonariusza policji - mł. asp. Rafała Młynarczyka na temat bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusz przedstawił seniorom metody działania oszustów ijak  unikać zagrożeń. Przestrzegał m.in. przed oszustami, którzy różnymi metodami okradają starszych ludzi także w sieci. Policjant starał się uświadomić słuchaczom jakie są najczęściej spotykane zagrożenia oraz jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach W ramach przeprowadzonego kursu seniorzy uczestniczyli w 15 spotkaniach, których celem jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze  kompetencji cyfrowych oraz rozwój umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Tematyką zajęć była obsługa tabletu, korzystania z Internetu, podstaw obsługi edytora tekstu, czy tez arkusza kalkulacyjnego oraz wielu innych zagadnień przydatnych przy korzystaniu z technologii informacyjnych.

 
Dębno. Najwyższa dotacja dla gminy w Małopolsce
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 lutego 2020 20:15

Jeszcze się nowy rok na dobre nie „rozkręcił”, a gmina Dębno może poszczycić się pierwszą, większą dotacją pozyskaną z budżetu województwa małopolskiego. Kwota ogromna, stanowiąca niewiele mniej niż inne gminy w regionie tarnowskim, wydają na inwestycje w ogóle. Mowa o kwocie blisko 1.7 miliona złotych, które w ramach dotacji unijnej, spłynie do gminy na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski samorząd szacuje, że całe zadnie będzie kosztowało około 2.5 miliona złotych. W styczniu Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał i zatwierdził projekty do dofinansowania w ramach konkursu gospodarki odpadami SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W sumie środki trafią do 14 gmin w Małopolsce , w tym do trzech gmin z regionu tarnowskiego. Obok gminy Dębno dotację przyznano Skrzyszowowi oraz Szerzynom. Dodajmy, że w rozstrzygniętym niedawno naborze kwota dotacji jaką otrzymała Gmina Dębno jest najwyższa w całym Województwie Małopolskim. – To jest kolejny dowód na to, że przygotowujemy wnioski na najwyższym poziomie – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Biadoliny Szlacheckie. Senioralne spotkanie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 01 lutego 2020 21:51

L1050740Blisko setka seniorów pojawiła się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na spotkaniu opłatkowo – noworocznym. Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się specjalnym nabożeństwem. Fragment Pisma Świętego, nawiązujący do narodzin Jezusa, odczytał wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. - Dzisiaj jestem w podwójnej, nawet potrójnej roli: najpierw ministranta, potem wójta i jeszcze kolędnika – żartował Wiesław Kozłowski. Ksiądz Antoni Gieroń, emerytowany, wieloletni proboszcz parafii w Biadolinach Radłowskich poświęcił opłatki, odmówił modlitwę. - To ostatni dzień, przed jutrzejszym świętem, kiedy w naszej tradycji możemy kolędować i łamać się opłatkiem. Wszystkim parafianom składam najserdeczniejsze życzenia. Potem było łamanie się opłatkiem i wszlekiego rodzaju serdeczności.

 
Sufczyn. Spotkanie KGW
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 25 stycznia 2020 20:57

L1050628Po raz kolejny gmina Dębno zorganizowała spotkanie osób, które na co dzień działają w Kołach Gospodyń Wiejskich. W tym roku gospodarzem imprezy było sołectwo Sufczyn, oczywiście wspierane mocno przez Urząd Gminy Dębno, z wójtem Wiesławem Kozłowskim na czele. Jakkolwiek spotkanie organizowały pani z KGW, nie oznacza to, że zabrakło na nim przedstawicieli brzydszej płci. Wójt Wiesław Kozłowski dziękował za wielkie zaangażowanie pań z KGW. Mówił, że to dzięki organizacjom kobiecym z KGW i bardziej męskim – OSP tętni życie w małych miejscowościach. Podkreślał, że zarówno KGW, jak i OSP i inne organizacje pożytku publicznego będą mogły liczyć na wsparcie i pomoc samorządu gminy Dębno.

 
Gmina Dębno. Ambitne plany na nowy rok
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 21 stycznia 2020 15:28

Ponad trzynaście milionów złotych przeznaczyliśmy w ubiegłym roku na realizację  inwestycji. To jeden z wyższych wskaźników, nie tylko w powiecie brzeskim, ale i w całym regionie.  Wysokie tempo inwestycyjne przewidujemy także w 2020 roku. W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy bowiem na wydatki majątkowe aż 13 milionów złotych, ale ta kwota będzie zapewne znacznie wyższa, ponieważ w trakcie roku udaje się pozyskać nawet kilka dodatkowych milionów złotych – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Jastew. Auto dla strażaków
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 stycznia 2020 13:29

L1050579Ponad czterysta tysięcy złotych kosztował lekki samochód pożarniczo – gaśniczy, który dzisiaj został przekazany druhom ochotnikom z Jastwi, w gminie Dębno. - Mam nadzieje, ze nie będziecie musili go zbyt często wykorzystywać. Cieszy mnie, ze kolejny pojazd, tym razem lekki, trafił do jednostki w naszej gminie. Pojazd ma doskonale wyposażenie. Prócz zbiornika na tysiąc litrów, jest w nim agregat prądotwórczy, wciągarkę, maszt oświetleniowy, pompę szlamowa oraz zbiornik z pianą – mówi naszej redakcji wojt Wiesław Kozłowski. Auto kosztowało 400899 złotych. 100 tysięcy złotych przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, tyle samo – sto tysięcy przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 50 tysięcy złotych to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Dębno dopłaciła 150 tysięcy złotych. Nowe auto to Mercedes z 2019 roku. To drugi pojazd, który jest na stanie jednostki z Jastwi. Do tej pory tutejsi druhowie mieli do dyspozycji vw z 1993 roku. Obecny na przekazaniu pojazdu Wojciech Podleś z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku. - Jednostka OSP w Jastwi wyróżnia się w gminie i powiecie.

 
Dębno. Ferie w gminie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 stycznia 2020 10:42

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii. Zapraszamy dzieci od lat 6, uczniów szkół podstawowych na Ferie Zimowe. Podczas ferii uczestnicy wezmą udział w animacjach rekreacyjno-ruchowych, grach terenowych, warsztatach artystycznych (teatralnych, plastycznych, muzycznych). Dodatkowym urozmaiceniem będą wyjazdy i spotkania profilaktyczne. Do dyspozycji uczestników będą odpowiednio wyposażone sale: muzyczna, taneczna, plastyczna, komputerowa, billardowo - klubowa. Zapewniamy: fachową opiekę, atrakcyjny program zajęć, dobrze wyposażone pracownie, drugie śniadanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 104

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .