Łoniowa. Laury dla jednostki OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 lipca 2016 22:00

OSP z Łoniowej zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie "Najlepsza jednostka OSP województwa małopolskiego 2016". Druhowie przywieźli czek na 20 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. OSP z Łoniowej wygrała eliminacje powiatowe konkursu i jako jedna z dziewięciu z Małopolski brała udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Udział okazał się ogromnym sukcesem, gdyż druhowie wywalczyli miejsce na podium.

 
Zaproszenie na 19. Biesiadę Agroturystyczną
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 01 lipca 2016 22:33

Stowarzyszenie Agroturystyczne „Dębowe Wrota” oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na organizowaną już po raz 19.  Biesiadę Agroturystyczną, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę na stadionie LKS w Porąbce Uszewskiej. Konkurs kulinarny zostanie przeprowadzony w tym roku tylko w jednej kategorii, brać w nim udział będą całe koła gospodyń wiejskich. Specjalnie powołana komisja ocenia potrawy oraz nagradza wykonawczynie najlepszych. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na stołach królowały pierogi, a konkursowicze zaskakiwały jurorów i widzów. Warto zarezerwować kilka godzin po to, aby odwiedzić Porąbkę Uszewską.

 
Po raz drugi z rzędu: „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje”
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 30 czerwca 2016 10:19

Po raz drugi z rzędu wójt Wiesław Kozłowski  jest organizatorem konkursów, w których zwyciężyć mają zwykli-niezwykli ludzie - niosący bezinteresowną pomoc, skromni, hojni i otwarci na drugiego człowieka, realizujący swoje pasje. „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje” są konkursami w których mieszkańcy gminy wskażą ludzi z pasją i z wielkim sercem.

 
Wiaty przy drogach
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:12

Już cztery z dziewięciu wiat przystankowych zostały zamontowane na terenie Gminy Dębno, m.in. w Biadolinach Szlacheckich i w Dębnie.

 
Łoniowa. Z łopołką w tle
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 16 czerwca 2016 23:06

To jedne z najoryginalniejszych pomysłów na imprezę o charakterze kulturalnym. Mowa o zaplanowanym na 25 i 26 czerwca – Święcie Łopołki. Organizują je: Stowarzyszenie Folklorystyczne ”Łoniowiacy” oraz Wójt Gminy Dębno. Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, oprócz tradycyjnych warsztatów łopołkarskich i występów folklorystycznych odbędzie się zabawa taneczna. Swoje zdolności taneczne pokażą dzieci z przedszkola, a w niedzielny wieczór odbędzie się koncert zespołu „Jambo Africa”. Patronat nad imprezą sprawować będą marszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, starosta Andrzej Potępa i wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Zmierz się fotograficznie z atrakcjami gminy
WYDARZENIA - Dębno
środa, 15 czerwca 2016 00:00

To nie lada gratka dla miłośników fotografii: z jednej strony doskonała okazja do konfrontacji swoich umiejętności fotograficznych z innymi; z drugiej strony możliwość wygrania cenny nagród. Ale po kolei. Wójt Gminy Dębno zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, w którym można będzie wygrać atrakcyjne nagrody. Prace będzie można zgłaszać przez trzy miesiące – od 15 czerwca do 15 września, a każda osoba biorąca udział w konkursie może przesłać maksymalnie trzy prace. Celem konkursu jest stworzenie możliwości wyrażenia swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią, pobudzenie zainteresowań kulturą regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej mieszkańców oraz prezentacja ich  twórczości w dziedzinie fotografii, a także rozwój kreatywności.

 
Jaworsko. Pod kołami traktora
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 czerwca 2016 19:57

Sporo strachu najadł się kierowca ciągnika, którym został przygnieciony w Jaworku koło Dębna. Do zdarzenia doszło po południu, w lesie, na stromym pagórku. Jak informuje straż pożarna, do działań ratowniczych zostały wysłane  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Brzesko oraz strażacy – ochotnicy z OSP Łoniowa i OSP Jaworsko. – Kiedy na miejscu pojawili się strażacy z Brzeska, poszkodowany został już wyciągnięty spod pojazdu, udzielono mu pomocy przed medycznej. Szybko trafił do szpitala w Brzesku. Strażacy zabezpieczyli także ciągnik. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają brzescy stróże prawa.

 
Dębno. Gmina z sekretarzem
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 czerwca 2016 20:52

Z dniem 1 czerwca na stanowisko sekretarza gminy Dębno została powołana Justyna Wojtowicz – Woda. Jak mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski w ramach optymalizacji kosztów i wprowadzenie programu oszczędnościowego, którego celem jest ograniczenie wydatków na administrację samorządową, Justyna Wojtowicz – Woda będzie jednocześnie kierowała sprawami oświaty w gminie. Powołanie sekretarza jest ustawowym obowiązkiem samorządu. – Uznałem, po rozmowie z panią Justyną Wojtowicz – Wodą, że poradzi sobie łącząc te dwie funkcje. Ja przypomnę, że w ramach optymalizacji kosztów, także zastępca wójta, pełni swoją funkcję „dodatkowo”, wykonując na co dzień inne czynności w gminie. Takie rozwiązanie, w porównaniu do poprzedniej kadencji, pozwoli na wygenerowanie ponad dwustu tysięcy złotych oszczędności w skali roku – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 74

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .