Reklama
Wola Dębińska. Festyn Solanki ze strongmenami
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 22 lipca 2017 10:43

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Sołtys Woli Dębińskiej Grzegorz Przybyło wraz z Radą Sołecką zapraszają na Festyn Solanki, który odbędzie się w niedzielę 23 lipca na stadionie sportowym w Woli Dębińskiej. W ramach festynu rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy Strongman. Zmagania rozpoczną się o godzinie 15. Zaplanowano także występy artystyczne, do Woli dotrze tarnowska Wataha (motocykliści), wieczorem natomiast odbędzie się zabawa. – Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. To kolejna odsłona Festynu Solankowego, który na trwałe wpisał się już w kalendarz imprez gminnych i powiatowych – trafnie ocenia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Projekt „Szkoła przyszłości 2.0” w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 lipca 2017 16:03

W celu wsparcia edukacyjnego uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, Gmina Dębno podpisała w ubiegłym tygodniu umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół Gminy Dębno”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został wcześniej pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Małopolskiego, który przyznał naszej gminie środki w wysokości ok. 950 tys. złotych.

 
Porąbka Uszewska doceniona
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 lipca 2017 19:18

Porąbka Uszewska ma prawo dzierżyć tytuł „Piękna Małopolska Wieś”. Miejscowość została wyróżniona przez Samorząd Województwa Małopolskiego, który ogłosił wiosną tego roku rozpoczęcie kolejnej edycji  konkursu pod nazwą „Niezwykła Małopolska Wieś 2017”. Rywalizacja, do której przystąpiły 43 sołectwa z całego województwa, odbyła się w dwóch kategoriach: „Nowatorska Małopolska Wieś” i „Piękna Małopolska Wieś”. Na wniosek Wójta Gminy Dębno, w kategorii „Piękna Małopolska Wieś” wyróżniona została Porąbka Uszewska. Każda gmina z terenu województwa miała prawo zgłosić do rywalizacji jedno sołectwo. Zgłoszenia zawierały charakterystykę wsi oraz podejmowane działania na rzecz zmiany wizerunku i ochrony dziedzictwa kulturowego, a także inicjatywy społeczne.

 
Biesiada w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:43

To była jedna z najciekawszych imprez w regionie – inaugurująca wakacje 2017 roku Mowa o Biesiadzie Agroturystycznej, która od wielu lat odbywa się w Porąbce Uszewskiej. – Cieszy mnie, że inicjatywa nie tylko wpisała się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych, ale w dodatku ściąga co roku mnóstwo turystów oraz mieszkańców gminy i regionu – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.  Na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Biesiady Agroturystycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Starosta Brzeski Andrzej Potępa, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem.

 
XX Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 10 lipca 2017 13:36

W ubiegły weekend na stadionie LKS „Victoria” Porąbka Uszewska odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Biesiady Agroturystycznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Starosta Brzeski Andrzej Potępa, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem.

 
Strefa Aktywności Gospodarczej w Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 09 lipca 2017 12:54

Wójt Gminy Dębno zainicjował projekt utworzenia na terenie Woli Dębińskiej tak zwanej Strefy Aktywności Gospodarczej. Jest to wydzielony i przygotowany do inwestycji obszar, wyposażony w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz układ komunikacyjny, który wychodzić będzie naprzeciw zapotrzebowaniom potencjalnych inwestorów. Utworzenie strefy ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy, a w konsekwencji rozwój przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

 
Dębno. Zmienia się infrastruktura w gminie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 06 lipca 2017 01:00

Remont dróg gmin, dróg transportu rolnego oraz budowa i remont istniejących chodników – to jeden z wielu priorytetów działania samorządu gminnego. – Na ten cel zarezerwowaliśmy gros środków w tegorocznym budżecie naszej gminy – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W ubiegłym tygodniu zrealizowane zostały prace związane z przebudową dróg gminnych, leżących na terenie Gminy Dębno. W ramach inwestycji wyremontowano następujące odcinki dróg: Dębno Hektary, Maszkienice Podlesie, Wola Dębińska Hebdówka oraz Rajsko Do Zagórza w Sufczynie. Prace objęły między innymi wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych, nawierzchni asfaltowych i ścięcie poboczy. Modernizacja kolejnych odcinków dróg gminnych będzie sukcesywnie realizowana w najbliższych tygodniach. A skoro mowa o drogach, warto dodać, że niedawno Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno zakończył prace związane z zabudową i utwardzeniem terenu przy wiatach przystankowych, zamontowanych na terenie gminy w bieżącym oraz ubiegłym roku. Zakres zrealizowanych robót objął między innymi wykonanie przedniej części wiaty i podłoża z kostki betonowej, zabudowę rowu oraz wykonanie zatoczki z kamienia naturalnego. Prace dotyczyły pięciu wiat, postawionych w ostatnich miesiącach w Biadolinach Szlacheckich, Sufczynie oraz Łysej Górze. Oprócz tego, zabudowane zostały także trzy wiaty, zamontowane jeszcze w 2016 roku: dwie w Maszkienicach oraz jedna w Perle.

 
Maszkienice. Komputery dla szkoły
WYDARZENIA - Dębno
środa, 28 czerwca 2017 01:00

Szkoła w Maszkienicach wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. – Za wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję: w imieniu własnym, samorządu, oraz szkolnej społeczności Maszkienic – mówił wójt Wiesław Kozłowski. We wtorek 13 czerwca w Maszkienicach odbyło się przekazanie sprzętu informatycznego, do użytku dla miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Zestawy komputerowe i laptop zostały podarowane szkole przez Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który reprezentował Zastępca Dyrektora Paweł Smoleń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 82

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .