Sufczyn. Dotacja na remizę
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 18 lipca 2019 19:16

Dokładnie 50 tys. złotych to kolejna dotacja jaką otrzymała Gmina Dębno z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu "Małopolskie Remizy 2019". Środki te zostaną wydatkowane na termomodernizację remizy strażackiej w Sufczynie wraz zagospodarowaniem terenu. Warto przypomnieć, że na zadania remontowo-budowlane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie samorząd gminy otrzymał już środki z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 31.619,00 zł.

 
Dębno. II Turniej Sołectw
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:10

Po raz trzeci w Dębnie odbędzie się Turniej Sołectw. – Zapraszam wszystkich w niedzielę, 28 lipca 2019 r. o godz. 14. Spotkajmy się przy scenie w Dołach, gdzie  odbędzie się III Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach uczestniczyć mogą drużyny z poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy, które do 19 lipca zgłoszą swój udział w Referacie Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (II piętro, p.213). Z każdego sołectwa może być tylko 1 drużyna. To będzie nasze wspólne święto. Rywalizacja, rywalizacją, ale przyświecała nam będzie przede wszystkim dobra zabawa – zapewnia wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Porąbka Uszewska. Biesiadowali po raz XXII
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 lipca 2019 23:14

Ci, którzy niedzielne popołudnie spędzili w Porąbce Uszewskiej, korzystając z zaproszenia organizatorów XXII Biesiady Agroturystycznej, nie mieli powodu do narzekania. Po raz kolejny Dębińskie Centrum Kultury, kierowane przez Łukasza Przybyłę, oraz Koło Agroturystyczne z Porąbki Uszewskiej pokazali, że organizuje imprezy z wielkim rozmachem. Nie tylko z wielkim rozmachem, ale także dopinając wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Licznie przybyła publiczność miała okazję skosztować najlepszych potraw regionalnych. Opinia była powszechna: doskonała staropolska kuchnia – nie pozostawia cienia wątpliwości. To wszystko jest smaczne, zdrowe – uczta dla ciała. 

 
DCK. Sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 lipca 2019 20:39

Przed nami, obfity w cykliczne i nowe wydarzenia, sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno. Zapraszamy Wszystkich mieszkańców naszej gminy i gości do udziału w przygotowanej przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oferty kulturalno - rozrywkowej w tym sezonie. Wierzymy, że przygotowana  oferta programowa, zgromadzi licznie mieszkańców naszej gminy i wielu gości, a każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie w niej coś dla siebie.  Tegoroczny sezon wydarzeń rozpoczął się od mocnego folklorystycznego akcentu.

 
Turniej Rycerski w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:56

Tysiące osób pojawiło się na zamku w Dębnie, gdzie odbył się Turniej Rycerski. – To największa tego typu impreza w regionie. Cieszy mnie, że w tym roku aura dopisała, bo w ostatnich latach, niepisaną tradycją, był deszcz – mówił podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy Wiesław Kozłowski. To właśnie gospodarz imprezy, wraz z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek – Żelazko, Anną Pieczarką, wicemarszałkiem Małopolski oraz Andrzejem Szponarem, dyrektorem tarnowskiego Muzeum Okręgowego, dokonali otwarcia imprezy. W gronie gości znaleźli się m.in. poseł Michał Wojtkiewicz, poseł Urszula Augustyn, radny województwa małopolskiego Wojciech Skruch, wicestarosta brzeski Maciej Podobiński, radni powiatowi i gminni na czele z Piotrem Maturą, Kazimierzem Brzykiem, Justyną Wójtowicz – Woda.

 
Dębno. Rycerskie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 26 czerwca 2019 21:01

Inną formułę, niż w poprzednich latach, będzie miał tegoroczny Turniej Rycerski pod zamkiem w Dębnie. Na 30 czerwca zaplanowano na terenach przy zamku w Dębnie Turniej.  Wiesław Kozłowski, Wójt Gminy Dębno serdecznie zaprasza na XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W programie przewidziano m.in. inscenizację walk, pokazy woltyżerki oraz tańców dworskich, turniej łuczniczy, a także bitwę o zamek i wiele innych atrakcji. Wstęp na Turniej jest darmowy, a dla przybyłych gości przewidziano staropolski poczęstunek.

 
Dębno. Gmina z parkingiem
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:14

Z roku na rok przybywa pojazdów. Coraz więcej osób korzysta, w podróży do Tarnowa czy Krakowa z kolei. Stąd idea budowy nowoczesnego parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Parking zlokalizowany będzie przy budynku stacji kolejowej w Biadolinach Szlacheckich, powstanie tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów. – W naszej gminie posiadamy jedną stację kolejową w Biadolinach Szlacheckich, z której korzysta znaczna ilość mieszkańców. Obok stacji pozostawiają oni swoje samochody, bądź też rowery i przesiadają się w dalszą podróż pociągiem. Stan istniejącej tam infrastruktury wymaga kompleksowej modernizacji, dlatego też bardzo cieszy nas fakt, że podpisana została umowa, w wyniku której powstaną odpowiednio przygotowane miejsca parkingowe - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich realizowana jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, - Nasza gmina pozyskała na  realizację tego zadania maksymalne dofinansowanie w wysokości 425 tysięcy złotych, co stanowi 85% całości kosztów projektu – dodaje wójt Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 czerwca 2019 11:43

W gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińskiej (Koło Wróbla) oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.   W ramach prowadzonych prac zostaną wykonane m.in. podbudowy z kruszyw łamanych, mechaniczne ścięcia poboczy oraz nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych. Całość prac ma zostać ukończona we wrześniu bieżącego roku.
Gmina Dębno stale się rozwija, dlatego tak ważne dla nas jest pozyskiwanie środków na modernizację dróg dojazdowych do pól oraz domów.  Bezpieczeństwo mieszkańców gminy, jest dla nas priorytetem, dlatego tak ważnym aspektem jest modernizacja dróg – tłumaczy wójt Kozłowski.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 99

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .