Nowy samochód dla straży
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 lutego 2017 23:19

Prawie 740 tysięcy złotych kosztowało nowo volvo, które otrzymali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. – Auto ma napęd 4 na 4, doskonale sprawdzi się w trudnym, podgórskim terenie. Cieszy mnie, że nasze starania zakończyły się sukcesem - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Rozmowa w wójtem Gminy Dębno, Wiesławem Kozłowskim
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 21 lutego 2017 14:32

- Rada Gminy Dębno jednogłośnie uchwaliła budżet na ten rok. Wydaje się zatem, że ta współpraca układa wzorowo…

- Bez wątpienia. Oczywiście spieramy się czasem, mamy odmienne zdania na niektóre sprawy, ale potrafimy znaleźć „wspólny język”, znajdujemy w końcu kompromis. Dyskusja jest potrzebna, ale pod warunkiem spieramy się to na argumenty, na fakty, a nie na inwektywy. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że ta współpraca jest bardzo dobra. Wszystkim, mówię o radnych, sołtysach, kierownictwie gminy, zależy na równomiernymi wszechstronnym rozwoju naszej gminy.

 
Sufczyn. Spotkanie KGW
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 lutego 2017 00:00

W Sufczynie odbyło się uroczyste spotkanie członków Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Członkowie Kół otrzymali w prezencie od Wójta pamiątkowe albumy „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”. W spotkaniu z Kołami Gospodyń uczestniczyli również Wiceminister  Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Poseł na Sejm prof. Włodzimierz Bernacki. Oprawę artystyczną spotkania przygotowali członkowie KGW z Biadolin Szlacheckich. – Trudno sobie wyobrazić gminę bez pań z KGW. Za to wielkie serce, zaangażowanie, serdecznie dziękuję – mówił wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Inwestycje za ponad 11 milionów złotych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 lutego 2017 19:39

Rada Gminy w Dębnie jednogłośnie uchwaliła budżet na 2017 rok. Przed głosowaniem tutejsi samorządowcy wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, która uznała, że zarówno budżet, jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa, są rzetelne, oparte na odpowiednich wskaźnikach. – Budżet na 2017 roku jest naturalna konsekwencją działań podejmowanych przez samorząd naszej gminy, w ostatnich dwóch latach – tłumaczył radnym wójt Wiesław Kozłowski.

 
Maszkienice. Dzień seniora
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 24 stycznia 2017 23:11

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Dzień Seniora. Uroczystość została zorganizowana już po raz piąty przez Radę Rodziców oraz parafialny oddział „Caritas”. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 gości, których powitali i złożyli życzenia noworoczne ksiądz Grzegorz Nowak oraz Dyrektor ZSP w Maszkienicach Dorota Batko.

 
Dębno. Piece za darmo
WYDARZENIA - Dębno
środa, 11 stycznia 2017 22:24

Gmina Dębno będzie realizował projekt „Ograniczenie niskiej emisji” zaplanowany od czerwca 2017 roku. Do końca 2019 roku zostanie wymienionych 200 przestarzałych źródeł ciepła – w 100  z nich zostanie zamontowane nowoczesne ogrzewanie na paliwo stałe, a w 100 na gaz i biomasę. – To bardzo ciekawy projekt, który pozwoli mieszkańcom otrzymac dotację na wymianę pieca. Warto skorzystać z tej ofert – przekonuje wójt gminy Dębno. Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Rozbudowa sieci kanalizacji
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 10 stycznia 2017 23:13

W październiku 2016 roku odebrano inwestycję, dotyczącą dalszego rozbudowania istniejącej sieci kanalizacji w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu było położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra. Realizowany w tamtym roku projekt wpisuje się w trwający już od lat plan systematycznego przyłączania gospodarstw leżących na terenie Gminy Dębno do sieci kanalizacyjnej, którego celem jest porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Dębno i dostosowanie jej do wymogów prawa, a przez to poprawa warunków bytu mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności gospodarczej gminy. – W kolejnych latach prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej będą na pewno kontynuowane – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Wycinka drzew bez kary
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 07 stycznia 2017 20:15

Prawie 25 lat trzeba było czekać na tę ustawę. Od 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinki drzew i krzewów. Celem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody ma być przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom wycinki na terenie własnej działki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 79

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .