Reklama
Nowy radny
WYDARZENIA - Dębno
środa, 16 grudnia 2009 21:45

Janusz Malinowski został nowym radnym Rady Gminy Dębno. Uzyskał mandat, mimo że nie odbyło się żadne głosowanie. Rzadka sytuacja to efekt braku zainteresowania kandydatów udziałem w wyborach uzupełniających do Rady Gminy w Dębnie, które rozpisano po tym, jak mandatu zrzekła się Maria Marecik. Wyborcza machina ruszyła niezwłocznie po tej decyzji, ale w wyznaczonym terminie kandydata zarejestrował tylko jeden komitet wyborczy. W sytuacji braku możliwości wyboru pomiędzy różnymi kandydaturami głosowanie nie miało żadnego sensu i zgodnie z obowiązującymi przepisami mandat przypadł jedynemu kandydatowi.

 
Umiarkowane zainteresowanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 16 grudnia 2009 21:42

Umiarkowanym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Dębno cieszy się możliwość dofinansowania utylizacji azbestu. Z puli przeznaczonej w mijającym roku na dotację wykorzystano ledwie 50 procent. Akcję, która pilotuje Starostwo Powiatowe w Brzesku, wsparła także gmina wykładając na ten cel 11 tys. zł. Zgodnie z przyjętymi zasadami osoby, które zdecydowały się zlikwidować np. azbestowe pokrycie mogły liczyć na pokrycie 50 procent kosztów transportu i utylizacji.

 
Sprzęt dla jednostek OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 08 grudnia 2009 14:48

O nowe motopompy wzbogaciły się dwie jednostki OSP z gminy Dębno. Sprzęt o wartości blisko 7800 zł otrzymali strażacy z OSP w Łoniowej i OSP w Porąbce Uszewskiej. Przekazanie urządzeń, które zakupiono za pieniądze pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, nastąpiło w Krakowie. Podczas odbywającej się na terenie jednostki państwowej straży pożarnej uroczystości z tym związanej, w której obok strażaków-ochotników z całego województwa, wzięli udział także przedstawiciele Sejmu RP, władz województwa , a także wojska, wręczono szefom jednostek akty darowizny. Potem sprzęt załadowano na samochody i dziś gotowy jest już do użycia. – To bardzo dobrej jakości sprzęt. Za pomocą dwóch takich urządzeń wypompowalibyśmy wodę z płynącego przez wieś potoku – przekonuje obrazowo Paweł Kraj, naczelnik OSP w Łoniowej.

 
Wypadek karetki na sygnale w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 grudnia 2009 15:41
karetka5 pojazdów brało udział w wypadku drogowym, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 14.30 na krajowej "czwórce" w miejscowości Dębno. Na skrzyżowaniu zderzył się opel tigra z jadącą na sygnale karetką pogotowia. Obydwa pojazdy poruszały się w tym samym kierunku jadąc od Tarnowa. Do uderzenia doszło, kiedy 18-letnia kierująca oplem wykonywał manewr skrętu w lewo. Po zderzeniu oba pojazdy przemieściły się na przydrożny parking, uszkadzając zaparkowane tam trzy pojazdy marki VW Golf. Nieprzytomna kierująca oplem oraz jej młodsza pasażerka trafiły do szpitala. Załoga pogotowia ratunkowego nie odniosła żadnych obrażeń.

 

 
Radni zadecydowali
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 grudnia 2009 02:07

Drogę do sprzedaży budynku w Woli Dębińskiej, w którym dawniej mieścił się urząd gminy, otworzyli władzom gminy radni. Mimo podjęcia uchwały sprawa nie jest jednak jeszcze przesądzona. Tuż po głosowaniu zaczęto rozważać… wycofanie się z tego pomysłu i przeznaczenia obiektu na cele publiczne. Chociaż sprzedaż mienia komunalnego to nic nadzwyczajnego, to jednak w przypadku decyzji o przeznaczeniu do zbycia budynku znajdującego się przy drodze krajowej nr 4 emocji było szczególnie dużo. Powód? Obawa, że wraz ze sprzedażą budynku z gminy wyprowadzi się poczta. – Jeśli nie otrzyma możliwości prowadzenia działalności w tym lokalu, zrezygnuje z niej całkowicie – przestrzegał radny Paweł Kraj.

 
Nie będzie masztu w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 30 listopada 2009 17:50

Mieszkańcy Porąbki Uszewskiej wygrali przed Naczelnym Sądem Administracyjnym batalię o maszt telefonii komórkowej. Sąd podtrzymał stanowisko wojewody małopolskiego uchylające pozwolenie na budowę dla jednego z operatorów telefonicznych wydaną przez starostę brzeskiego. Maszt miał stanąć w Porąbce Uszewskiej w miejscu widokowym, gdzie znajdują się tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Część mieszkańców stanowczo zaprotestowała przeciwko takiemu pomysłowi argumentując, że ustawienie masztu obniży atrakcyjność działek budowlanych i negatywnie wpłynie na walory krajobrazowe okolicy. – Dla Porąbki ma to niebagatelne znaczenie, bo wieś stawia na agroturystykę – tłumaczyła Elżbieta Rzepa, sołtys Porąbki.

 
Orlik Plus jeszcze w tym roku
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 24 listopada 2009 13:54
orlikDo końca roku gotowe zakończona zostanie modernizacja boiska w Porąbce Uszewskiej wykonywana w ramach programu Orlik Plus. Prace obejmują także montaż kolektorów słoneczne służących do ogrzewania wody w łazienkach. Wniosek gminy Dębno o przyznanie dotacji w ramach tego programu został zaakceptowany bez zastrzeżeń, ale nieoczekiwanie inwestycja stanęła pod znakiem zapytania. Zgodnie z wymaganiami programu prace modernizacyjne powinny być sfinalizowane jeszcze w tym roku. Tymczasem na dwa kolejne przetargi nie zgłosił się żaden oferent. W tej sytuacji zdecydowano się skorzystać z możliwości dokonania zamówienia z wolnej ręki, co okazało się skutecznym rozwiązaniem.
 
Udana kwesta
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 03 listopada 2009 19:04
Ponad cztery tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na cmentarzu w Dębnie. Kolejna, piąta zbiórka pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków odbywała się przez dwa dni. Do składania datków zachęcali m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy w Dębnie (sekretarz gminy Marian Kurek), kustosz zamku w Dębnie Krystyna Gurgul, wieloletni kierownik zamku w Dębnie Lidia Luchter – Krupińska, dyrektor DCK Andrzej Potępa, radny Wiesław Pach, były sołtys Dębna Marian Migdał. Robili to na tyle skutecznie, że w puszkach uzbierało się ponad 4 tys. zł. Kwota ta w całości będzie przeznaczona na odnowienie zabytkowych nagrobków. Dotychczas hojność odwiedzających groby na cmentarzu w Dębnie pozwoliła wesprzeć renowację Pięty i obelisku Jurgowskiego oraz częściowo kaplicy Jastrzębskich.

Kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie stała się w ciągu kilku lat stałym elementem dnia Wszystkich Świętych w Dębnie. Datki ofiaruje z roku na rok coraz większa liczba ludzi. – Często słyszymy od nich przy okazji wyrazy poparcia dla akcji, a niektórzy zachęcają do jej kontynuowania – podsumowuje Marian Kurek, Sekretarz Gminy.

[gp]
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 99 z 104

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .