Dębno. Gminne uroczystości święta niepodległości
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 09 listopada 2018 18:47

Już w najbliższa niedzielę, 11 listopada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. – Nasza gmina w sposób szczególny chce uczcić to wydarzenie. Przygotowaliśmy kilka uroczystości o charakterze patriotyczno – religijnym. Zachęcam wszystkich do wywieszenia flagi. W ten sposób pokażmy nasze wielkie przywiązanie do Polski, do naszej Ojczyzny, do tradycji. Zachęcma także do udziału w uroczystościach – wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w uroczystościach  organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 r.

 
Dębno. Przedszkolne zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 listopada 2018 19:38

Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych  zmian i fascynujących zjawisk. Ta barwna  pora roku  dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. W związku z tym Publiczne Przedszkole w Woli Dębinskiej zorganizowało konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek". Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci wspólnie z rodzicami pracy z jesiennych darów.

 
Dębno. Projekt z dotacją unijną
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 04 listopada 2018 00:16

Od kilku lat gmina wspiera rozwój zawodowy nauczycieli. Dwóch nauczycieli udało się do Edynburga na kurs językowy i metodyczny, jeden na kurs językowy do Aberdeen, zaś ostatnie szkolenie miało miejsce w Niemczech. Mobilności, w których wzięli udział nauczyciele, były doskonałą okazją do podnoszenia umiejętności językowych, metodycznych, ale również poznawania kultury i tradycji Szkocji i Niemiec. Instytucje szkolące przygotowały  program, który w sposób atrakcyjny łączył pogłębienie wiedzy merytorycznej z ofertą na czas wolny, kiedy to odbywały sie wycieczki poświęcone poznawaniu atrakcji turystycznych miast, w których przebywano.

 
Dębno. „Moja wieś jest czysta i piękna”
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 29 października 2018 21:06

Niedawno w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dębnie odbyło się podsumowanie XX edycji gminnego konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 116 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład naszej gminy. Wśród nich znalazło się 104 gospodarstw indywidualnych oraz 12 placówek oświatowo – kulturalnych. Posesje zgłoszone do konkursu były wizytowane przez komisję konkursową, której przewodniczyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie Małgorzata Wiśniowska-Robak. Oceniany był nie tylko stan samych ogródków, ale też m.in. wygląd zewnętrzny budynków, zagospodarowanie ścieżek i trawników czy wykorzystanie elementów ozdobnych w architekturze ogrodowej.

 
Gmina Dębno Samorządowym Liderem Edukacji
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 28 października 2018 22:08

W 8. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji – 2018” Komisja Certyfikacyjna przyznała gminie Dębno certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Tym samym Komisja potwierdziła, że działalność Urzędu Gminy Dębno w sferze lokalnej polityki oświatowej zasługuje na najwyższe uznanie, gdyż prowadzona jest efektywnie, nowocześnie, skutecznie, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.

 
Dębno. Komputery dla szkół
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 26 października 2018 23:28

Kolejna dotacja dla gminy Dębno. Tym razem dotycząca sprzętu komputerowego. Zestawy trafiły do dwóch szkół z gminy Dębno. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej otrzymała 5 zestawów komputerowych, drukarkę oraz kserokopiarkę. Komputery zostały również przekazane dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie. Szkoła w Dębnie otrzymała 10 zestawów komputerowych i drukarkę. Komputery przekazał Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego dyrektorem jest Adam Ślusarczyk, a w jego imieniu dary przekazał Andrzej Baca. - To kolejna dotacja z ARMiR dla naszych dzieci, za co szefostwu Agencji oraz Andrzejowi Bacy serdecznie dziękuję – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Gmina Dębno: Zlote Gody
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 16 października 2018 19:54

7 oraz 14 października odbywały się uroczystości poświęcone małżeństwom, które obchodziły rocznicę długoletniego pożycia małżeńskiego. Uroczystość została zorganizowana w Restauracji Agawa w Woli Dębińskiej. Jubilatom wyrazy gratulacji przekazali wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, zastępca wójta Irena Kowal, sekretarz gminy Justyna Wójtowicz-Woda oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Dudek.

 
Dębno. Dwa konkursy – wnioski do połowy października
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 października 2018 07:17

Urząd Gminy Dębno ogłasza kolejną edycję konkursów – „Dębińskie Pasje” i „Dębowe Serce”. Ich głównym celem jest docenienie oraz uhonorowanie mieszkańców naszej gminy, obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym ludziom lub przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji. Kandydatów do nagrody „Dębińskie Pasje” i „Dębińskie Serce” mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub organy administracji samorządowej. Wypełniony formularz, zawierający uzasadnienie wyboru, należy przesłać na adres Urzędu Gminy Dębno lub złożyć osobiście w Referacie Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (pokój 213, II piętro), do 15 października bieżącego roku. Dodatkowe informacje na temat konkursów można uzyskać pod numerem telefonu (14) 631-85-56.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 84

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .