Sufczyn. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 września 2016 21:35

W sumie 29 drużyn strażackich, w czterech kategoriach rywalizowało o palmę pierwszeństwa w rozegranych na stadionie w Sufczynie, w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. – Dzisiejsze zawody są najlepszym dowodem na to, że ruch strażacki rozwija się w naszej gminie wyśmienicie. Co więcej; na przykładzie sprzętu bojowego i pojazdów strażackich, które tutaj zjechały widać, że samorząd naszej gminy dba o jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, życzę powodzenia podczas zawodów, jestem przekonany, że tym razem pogoda dopisze – mówił podczas inauguracji wójt Wiesław Kozłowski. Tym ostatnim stwierdzeniem nawiązał do lipcowej niedzieli, kiedy to z powodu intensywnych opadów deszczu, zawody trzeba było odwołać. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz tak zwanym ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja powołana przez komendanta powiatowego w Brzesku.

 
Łoniowa. Zacny jubileusz
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 11 września 2016 21:11

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej świętuje w tym roku 110-lecie swojego istnienia. W ubiegłą niedzielę odbyły się uroczyste obchody tej rocznicy. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Łoniowej. Następnie nastąpił przemarsz do Amfiteatru koło remizy OSP, gdzie oficjalnie powitano zgromadzonych gości, a zasłużeni dla jednostki strażacy otrzymali odznaczenia. Na uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm Józefa Szczurek-Żelazko, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa małopolskiego druh Kazimierz Sady, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druh Marian Zalewski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak, Zastępca Komendanta Piotr Strojny, rzecznik Komendy PSP w Brzesku mł. bryg. Piotr Słowiak, Starosta Powiatu Andrzej Potępa, kapelan Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie mł. bryg. ks. Władysław Kulig, kapelan OSP gminy Zakliczyn ks. Piotr Pabis. Zaproszeni goście podziękowali strażakom za ich służbę, gratulowali zdobytych osiągnięć i życzyli im dalszych sukcesów.

 
Dębno. Stypendia dla najlepszych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 05 września 2016 20:12

Kilkunastu uczniów szkół gminy Dębno, dla których tutejszy samorząd jest organem założycielskim, odebrało stypendia ufundowane przez Wójta Gminy, Wiesława Kozłowskiego. – Wiem, jako były nauczyciel, jako były dyrektor a dzisiaj wójt, jak ważne jest uznanie dla młodzieży za ich osiągnięcia naukowe czy sportowe. Cieszy mnie, że tylu z Was mogę uhonorować. Cieszy mnie także to, że mamy taką zdolną młodzież, która jest i będzie chlubą i dumą naszej gminy – mówi  naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski, dodając, że sam fakt wręczenia stypendium na sesji, pokazuje jak ważna jest dla władz gminy oświata.

 
Łoniowa. 110 lat strażackiej historii
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 września 2016 21:29

Uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Łoniowej zainauguruje 110. rocznicę powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (o godzinie 15:00) podczas oficjalnej części uroczystości wręczone zostaną odznaczenia. Wieczorem, o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej z Łysej Góry. Wystąpią także zespoły regionalne: Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” oraz Ludowy Zespół Śpiewaczy „Niedźwiedzoki”. Ostatnim punktem obchodów będzie zabawa taneczna, która zacznie się o godzinie 20:00.

 
Dębno. Ekologia znowu w akcji
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 17:07

Przed kilkoma dniami  podpisano umowę na inwestycję dotyczącą dalszego rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu jest położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra. W drodze postępowania jako wykonawcę projektu wybrano Handlowo-Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych „SANTEX”. Realizacja inwestycji potrwa do końca września bieżącego roku.

 
Dębno. Zostało trzy tygodnie….
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 25 sierpnia 2016 22:59

Uwaga, uwaga jeszcze tylko przez trzy tygodnie można zgłaszać swoje prace na konkurs fotograficzny „Gmina Dębno w obiektywie”, którego organizatorem jest Wójt Gminy Dębno. – Zachęcam wszystkim amatorów fotografowania do „zmierzenia” się z zabytkami, przyroda ciekawymi miejscami czy ludźmi zamieszkałymi w naszej gminie. Zapraszam do udziału w konkursie. Przygotowaliśmy cenne nagrody – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. Przedmiotem konkursu są zdjęcia ukazujące w kreatywny sposób miejsca, wydarzenia lub osoby związane z naszą Gminą. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 
Dębno. Wnioski we wrześniu - Stypendia wójta
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 sierpnia 2016 20:10

Od 1 do 15 września 2016 r. na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Dębno przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. Stypendium może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, spowodowanej wystąpieniem w niej bezrobocia,  niepełnosprawności, ciężkiej lub długotrwałej choroby, wielodzietności, braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizmu lub narkomanii, a także gdy rodzina jest niepełna.

 
Dożynki w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 14 sierpnia 2016 20:43

imggcsi521F406892F041FCB209BC6D8791765B0A3C2B99mpid7 copyTradycji stało się zadość: były wieńce, dzielenie chleba przez wójta Wiesław Kozłowskiego, prezentację artystyczne oraz zabawa taneczna. Dopisali także goście: parlament reprezentowała poseł Józefa Szczurek – Żelazko, sejmik samorządowy województwa małopolskiego, radny Wojciech Skruch, samorząd powiatowy, starosta brzeski Andrzej Potępa, a gminny: wójt Wiesław Kozłowski, radni, sołtysi. – Tradycją w naszej gminie jest, że co roku dożynki odbywają się w innej miejscowości. Po wielu latach wróciły do Dębna. Jesteśmy tutaj, by wspólnie dziękować Bogu za udane zbiory, by wspólnie świętować. Jesteśmy tutaj dzięki rolnikom: za ich wielką pracę, za oddanie Matce Ziemi, za trudny dnia codziennego, za pracę podczas słoty, upałów, za to że dzięki nim mamy chleb powszedni, serdecznie rolnikom dziękuję. Wierzę, że ani w naszej gminie, ani w powiecie, ani w naszej ukochanej Ojczyźnie, nikomu chleba nie zabraknie – mówił wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 77

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .