Gmina Dębno. Wsparcie dla bibliotek
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 16 marca 2017 22:24

W sumie siedem szkolnych bibliotek, działających na terenie Gminy Dębno, otrzyma dodatkowe środki na zakup nowych książek i lektur. To efekt dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przyznanego naszej gminie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. – Cieszy nas to wsparcie, bo środków na rozwój czytelnictwa i zakup nowych woluminów, nigdy nie jest za wiele – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Pamiętają o wyklętych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 12 marca 2017 20:28

W Zespole Szkół w Sufczynie odbył się finałowy etap Gminnego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Swoją wiedzę historyczną miało okazję sprawdzić siedemnastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem był Jacek Sacha. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski w czasach stalinowskich, a także znajomością biografii najważniejszych członków polskiego podziemia niepodległościowego: gen. Leopolda Okulickiego, gen. Emila Fieldorfa, Hieronima Dekutowskiego, Zygmunta Szendzielarza, rotmistrza Witolda Pileckiego. Pracę uczniów oceniła komisja konkursowa w składzie: dr Piotr Marecik,  Lucyna Potępa,  Leszek Malinowski.

 
Dębno. O pożarach wiedzą wszystko…
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 marca 2017 23:02

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbył się gminny etap VII Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział w sumie osiemnastu uczestników reprezentujących placówki szkolne, a także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z terenu Gminy Dębno. Turniej przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy konkursu wypełniali testy, przygotowane przez Państwową Straż Pożarną w Brzesku. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnych, a także ratownictwa i ekologii. Komisja oceniająca stwierdziła wysoki poziom wiedzy uczestników, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.

 
Nowy samochód dla straży
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 lutego 2017 23:19

Prawie 740 tysięcy złotych kosztowało nowo volvo, które otrzymali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. – Auto ma napęd 4 na 4, doskonale sprawdzi się w trudnym, podgórskim terenie. Cieszy mnie, że nasze starania zakończyły się sukcesem - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Rozmowa w wójtem Gminy Dębno, Wiesławem Kozłowskim
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 21 lutego 2017 14:32

- Rada Gminy Dębno jednogłośnie uchwaliła budżet na ten rok. Wydaje się zatem, że ta współpraca układa wzorowo…

- Bez wątpienia. Oczywiście spieramy się czasem, mamy odmienne zdania na niektóre sprawy, ale potrafimy znaleźć „wspólny język”, znajdujemy w końcu kompromis. Dyskusja jest potrzebna, ale pod warunkiem spieramy się to na argumenty, na fakty, a nie na inwektywy. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że ta współpraca jest bardzo dobra. Wszystkim, mówię o radnych, sołtysach, kierownictwie gminy, zależy na równomiernymi wszechstronnym rozwoju naszej gminy.

 
Sufczyn. Spotkanie KGW
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 lutego 2017 00:00

W Sufczynie odbyło się uroczyste spotkanie członków Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Członkowie Kół otrzymali w prezencie od Wójta pamiątkowe albumy „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”. W spotkaniu z Kołami Gospodyń uczestniczyli również Wiceminister  Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Poseł na Sejm prof. Włodzimierz Bernacki. Oprawę artystyczną spotkania przygotowali członkowie KGW z Biadolin Szlacheckich. – Trudno sobie wyobrazić gminę bez pań z KGW. Za to wielkie serce, zaangażowanie, serdecznie dziękuję – mówił wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Inwestycje za ponad 11 milionów złotych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 lutego 2017 19:39

Rada Gminy w Dębnie jednogłośnie uchwaliła budżet na 2017 rok. Przed głosowaniem tutejsi samorządowcy wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, która uznała, że zarówno budżet, jak i Wieloletnia Prognoza Finansowa, są rzetelne, oparte na odpowiednich wskaźnikach. – Budżet na 2017 roku jest naturalna konsekwencją działań podejmowanych przez samorząd naszej gminy, w ostatnich dwóch latach – tłumaczył radnym wójt Wiesław Kozłowski.

 
Maszkienice. Dzień seniora
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 24 stycznia 2017 23:11

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Dzień Seniora. Uroczystość została zorganizowana już po raz piąty przez Radę Rodziców oraz parafialny oddział „Caritas”. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 gości, których powitali i złożyli życzenia noworoczne ksiądz Grzegorz Nowak oraz Dyrektor ZSP w Maszkienicach Dorota Batko.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 80

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .