W trosce o bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach Gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:54

Mając na względzie bezpieczeństwo i trzeźwość na terenie naszej Gminy, a także podejmując działania edukacji publicznej dotyczące ograniczenia szkód związanych ze spożywaniem alkoholu, które wpisują się w założenia Gminnego Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Gmina Gnojnik bierze udział  XII edycji kampanii społecznej pod hasłem „NO PROMIL – NO PROBLEM”, organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” w Wieliczce, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 
Gmina Gnojnik. Ekointerwencja
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:53

Jesień to okres porządków na działkach i przydomowych ogródkach. Dobra pogoda sprzyja, więc działkowcy, rolnicy i właściciele domów pozbywają się zeschłych liści, gałęzi, drzew i chwastów.

 
Gmina Gnojnik. Narodowe Święto Niepodległości
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:51

W poniedziałek 11 listopada cała Polska świętowała 101 rocznicę odzyskania niepodległości, także mieszkańcy Uszwi w piękny sposób uczcili ten dzień. W samo południe od Bałtyku po gór szczyty, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski odśpiewało polski Hymn. Z inicjatywy pana prezesa OSP w Uszwi, także nasza miejscowość włączyła się w tę piękna akcję. Pan prezes wraz z instruktorem świetlicy zaprosił poczty sztandarowe   z rodzimej jednostki oraz z OSP Zawada Uszewska i z  Akcji Katolickiej z parafii Uszew. Pod obeliskiem upamiętniającym 100 lecie Odzyskania Niepodleglości w samo południe zebrali się przedstawiciele w/w organizacji ze sztandarami, pan wójt Sławomir Paterek wraz z Radnymi Gminy z Uszwi i Zawady Uszewskiej, strażacy w galowych mundurach, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców, rada sołecka na czele z sołtysem, panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy oraz mieszkańcy, którzy pamiętają o wielkich rocznicach ważnych dla naszej Ojczyzny.

 
Żerków. Powstanie nowe boisko
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 05 listopada 2019 22:26

Ponad 227 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa boiska sportowego w Żerkowie, w gminie Gnojnik. Udało się nam wyłonić wykonawcę. Jestem przekonany, że teraz inwestycja nabierze wielkiego przyspieszenia – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Realizacją inwestycji zajmie się firma: HP BAUSYSTEM SP z o. o., Uszew 491, 32-865 Uszew, za cenę 227 174,87 zł brutto.

 
Dorota Jarosińska z laurami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 28 października 2019 19:42

Przez rok Dorota Jarosińska będzie dzierżyła tytuł Gospodyni Roku 2019. Pani Dorota od wielu lat prężnie działa w stowarzyszeniach, jest kobietą niezwykle serdeczną dla wszystkich, ma wiele innowacyjnych pomysłów, które przeradza w czyny. A jej charyzma, pozytywnie buduje ludzi wokół niej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. - Takich osób z charyzmą i wielkim sercem jest w naszej gminie więcej – zapewnia wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Za synów w wojsku polskim
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 26 października 2019 09:41

W sumie 34 osoby odebrało medal od ministra obrony narodowej, przyznany rodzicom których co najmniej troje dzieci, pełniło służbę wojskową. Pułkownik Piotr Waręcki, komendat Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie gratulował nagrodzonym. - Wychowaliście wspaniałych obrońców naszej Ojczyzny – mówił. Niedawno w Domu Strażaka w Gnojniku odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia medali rodzicom z terenu Gminy Gnojnik których trzech lub więcej synów wzorowo pełniło służbę wojskową i tym samym zasłużyło się dla obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

 
Gnojnik. Gmina potrzebującym
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 października 2019 21:39

Od wielu lat gmina Gnojnik wspiera potrzebujących. Niedawno Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozpoczął działania pn. „Akcja zima 2019/2020” mające na celu łagodzenie skutków niskich temperatur. Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia. Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji  i potrzebuje pomocy. 

 
Gnojnik. Szkolenia dla mieszkańców
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 08 października 2019 19:44

Przed nami szkolenie dla podmiotów marki lokalnej w ramach operacji własnej pn. „Wdrożenie marki ponadlokalnej Śliwkowy Szlak®”. Stowarzyszenie ''Na Śliwkowym Szlaku'' zaprasza podmioty marki lokalnej z obszaru LGD (tj. gmin Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunacjem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana oraz Łososina Dolna) do udziału w szkoleniach realizowanych z zakresu operacji własnej pn. „Wdrożenie marki ponadlokalnej Śliwkowy Szlak®” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .