Gnojnik. Hołd bohaterom
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 09 listopada 2018 17:49

Jesień 1918 roku przyniosła nam wolność. – W Lublinie  powstał Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele, a Wincenty Witos powołał w Krakowie Polską Komisję Likwidacyjną, dopiero potem pojawił się Józef Piłsudski. I wojną światowa spowodowała potworne zniszczenia w naszym regionie. Tutaj, w regionie tarnowskim, przebiegała linia frontu – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Rozmowa ze Sławomirem Paterkiem
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 listopada 2018 19:41

Ochłonął Pan po wygranych wyborach...
Tak, ale nie ukrywam, że było sporo emocji. W dużej mierze spowodowanej tym, że do końca nie wiem, dlaczego, pomimo tego, że dwa razy z rządu byłem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, teraz  to poparcie uzyskał ktoś inny. Ale ja się nie obrażam. Najważniejsza jest gmina i jej mieszkańcy, a nie polityka, czasem trudna, czasem po prostu brudna, czasem niezrozumiała...

 
Gnojnik. Razem przez pół wieku...
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 06 listopada 2018 21:27

Kilkanaście par z gminy Gnojnik odebrało niedawno medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorowano także tych, którzy razem są ze sobą od 60 lat. W sumie wójt Gminy gościł 21 par małżeńskich, przekazując Im gratulacje Prezydenta RP. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawianą w intencji Jubilatów oraz ich rodzin w kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Gnojniku.  Małżonkowie udali się do „Biesiady przy lesie” w Gnojniku. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Zych. Gości witali również zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Alicja Rataj oraz Inspektor ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych - Teresa Bugajska. Oprócz medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie Jubilatom wręczono również kwiaty i okolicznościowe upominki.

 
Gnojnik. Patriotyczna wieczornica
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:49

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zbliża się wielkimi krokami. To największe wydarzenie o charakterze historyczno – patriotyczno – religijnym, jakie odbędzie się w tym roku. - W naszej gminie, chcemy w sposób szczególny świętować, rocznicę odzyskania niepodległości. Organizujemy imprezy o charakterze szkolnym i ogólnogminnym. Już dzisiaj zapraszam na jedną z nich:  Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku oraz Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy na Wieczornicę patriotyczną z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Wójt zaprasza do konsultacji
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 października 2018 22:02

Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących wstępnego projektu nowego budynku Centrum Kultury w Gnojniku wraz z zagospodarowanym terenem wokół. Obok budowy obiektu, w ramach inwestycji zaplanowano powstanie boiska wielofunkcyjnego, siłowni zewnętrznej, boiska do piłki nożnej, placu zabaw, skateparku i kortu tenisowego. Uwagi do projektu można zgłaszać do dnia 16 listopada 2018 r. w następującej formie: papierowo – uwagi składać można w Urzędzie Gminy Gnojnik w pokoju nr 6 (I piętro) – sekretariat; elektronicznie – uwagi można przesyłać mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
My się wideł nie boimy…
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 13 października 2018 16:26

Pójdziemy tam z widłami – grzmieli do polityków i dziennikarzy mieszkańcy Nowego Sącza, którzy przekonują, iż kilka gmin z powiatu brzeskiego, blokuje budowę nowej drogi: Brzesko – Nowy Sącz. Najbardziej „oberwało” się wójtowi Gnojnika Sławomirowi Paterkowi. – Ja budowy drogi nie blokuję, ale na pewno nie zgodzę się z tymi koncepcjami rządu, które spowodują wyburzenie kilkudziesięciu domów w naszej gminie. Mam wrażenie, że właśnie zdecydowana obrona mieszkańców przed niekorzystnym dla gminy i jej obywateli decyzjami w sprawie budowy „Sądeczanki” sprawiła, że nie jestem kandydatem partii rządzącej na wójta naszej gminy, chociaż wcześniej, dwa razy z rzędu, nim byłem – mówi wójt Paterek.

 
Zmiany w Żerkowie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 09 października 2018 07:26

Trwa remont budynku wiejskiego w Żerkowie. Wszystko za sprawą dofinansowania uzyskanego przez UTW „Globus” z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020 na realizację operacji pn. Przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno–kulturowej w Żerkowie. W ramach inwestycji przewidziano dwa rodzaje działań: działania twarde oraz miękkie. Część „twarda” projektu zakłada przeprowadzenie robót inwestycyjnych w Budynku Wiejskim w Żerkowie oraz na działce, na której stoi budynek. Prace remontowe w budynku obejmą m.in. hall wejściowy, klatkę schodową, salę zebrań, aneks kuchenny oraz pomieszczenie gospodarcze, a także instalacje CO i gazową. Natomiast na zewnątrz wykonane zostaną m.in. nowe ogrodzenie, zagospodarowanie placu za budynkiem (montaż małej architektury) oraz zjazd z drogi gminnej.Działania „miękkie” polegać będą na organizacji cyklu spotkań tematycznych oraz  warsztatowych. Uczestnictwo we wszystkich przedstawionych działaniach będzie ogólnodostępne i bezpłatne. Całościowa kwota robót budowlanych wynosi ponad 337 tys. złotych.

 
Gnojnik. Wójt odpiera „ataki”
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 04 października 2018 21:54

Gmina Gnojnik nie zamierza blokować budowy nowej drogi Brzesko – Nowy Sącz. Ataki ze strony mieszkańców tego ostatniego miasta, jak też słowa wypowiedziane przez ministra Andrzeja Adamczyka podczas konferencji prasowej, zorganizowanej raczej pod potrzeby kampanii wyborczej niż planów budowy drogi, mijają się z prawdą. Ja nie jestem przeciwko budowie drogi, ale nie zgodzę się nigdy na takie poprowadzenie jezdni, w wyniku którego trzeba będzie wyburzyć kilkadziesiąt domów, a Gnojnik i Uszew zostaną poszatkowane drogą w gruncie rzeczy szybkiego ruchu. Może z perspektywy niektórych nie ma to znaczenia, ale ja na pewno do takiego wytyczenia trasy swojej ręki nie przyłożę. Nigdy – zapewnia wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .