Reklama
Gmina Gnojnik: Dwa miliony na drogę
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 21 września 2018 21:16

Niedawno rozpoczęły się prace budowlane na drodze gminnej łączącej Uszew i Zawadę Uszewską. Modernizacja drogi wraz z budową chodnika kosztować będzie 2 miliony zł. Należy się spodziewać drobnych utrudnień w ruchu, a planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku  Dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona zł na realizację zadania Gmina Gnojnik pozyskała z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 
Z Biesiadek do Nowego Sącza
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 września 2018 22:11

Już drugi raz z rzędu miejscowość z Gminy Gnojnik zostaje doceniona w konkursie „Niezwykła Małopolska Wieś” organizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. W bieżącym roku na III miejscu podium w kategorii "Nowatorska Wieś" uplasowały się Biesiadki. O uzyskaniu tego zaszczytnego tytułu zadecydowało wiele czynników. Biesiadki bowiem to wieś ludzi z inicjatywą, o czym świadczyć mogą zrealizowane liczne wydarzenia prospołeczne – kulturalne, sportowe, edukacyjne itd. Ośrodkiem inicjowania działań są placówki oświatowo-kulturalne, lokalne stowarzyszenia (OSP, klub sportowy, Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój”) oraz Rada Sołecka z sołtysem Ryszardem Machałem na czele. Inicjatywności i przedsiębiorczości nie brakuje również licznym biesiadeckim przedsiębiorcom.

 
Żerków. Boisko dla wszystkich
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 września 2018 01:00

W sumie ponad 116 tys. zł pozyskano na zadanie pod nazwą „Budowa ogólnodostępnego boiska do rekreacji w Żerkowie”, realizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Wulkan” w Biesiadkach.  W ramach projektu powstanie ogrodzone i odwodnione boisko asfaltowe.
Szacowany całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 120 tys. zł, z czego około 95% stanowi dotacja pozyskana z Województwa Małopolskiego. Zakres prac do wykonania obejmuje budowę ogólnodostępnego, asfaltowego boiska do rekreacji o wymiarach 35x15 m, wyposażonego w bramki do piłki nożnej i ręcznej, kosze do koszykówki, słupki z siatką do gry w siatkówkę, tenisa ziemnego, badmintona, jak również ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Ponadto, wyplantowana i nasadzona krzewami zostanie przyległa skarpa. Zaplanowano również odwodnienie i ogrodzenie boiska. – Jest to kolejna dotacja pozyskana przez nasza gminę. Musze powiedzieć, że ostatnie miesiące obfitują w dodatkowe środki do budżetu gminy. Widać, że podejmowane przez samorząd decyzje, są trafne. Mam nadzieję, że z boiska będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Żerkowa. Będzie to kolejny element rozbudowa infrastruktury sportowej w naszej gminie – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Gmina Gnojnik: Będzie przebudowa drogi Uszew - Zawada Uszewska
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 23 sierpnia 2018 01:00

Po otrzymaniu dofinansowania z rządowego programu na przebudowę drogi gminnej Uszew – Zawada Uszewska wraz z budową chodnika trwa proces wyłaniania realizatora inwestycji. Środki pozyskane przez Gminę na wykonanie modernizacji wynoszą 1,5 miliona zł.
Pełna nazwa programu, w ramach którego została przyznana dotacja to Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. – Cieszy mnie ta dotacja. To kolejny dowód na to, że skutecznie potrafimy zabiegać o środki finansowe – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Program powstał w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Jest konsekwencją przyjęcia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która podkreśla konieczność równomiernego rozwoju Polski. Dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa w pojedynczej inwestycji może wynieść 60-80 procent kosztów, w zależności od wskaźników dochodów podatkowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu.

 
Lewniowa. Artur Seniuk w prestiżowym gronie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:21

Bardzo sprawni organizatorzy oraz dobrzy gospodarze – tak w skrócie można opisać sołtysów wyróżnionych podczas konkursu „Najlepszy Sołtys Małopolski 2017”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się gospodarz wsi Lewniowa – Artur Seniuk. Konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski organizuje od 1999 roku Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

 
Uszew. Dożynki gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 16 sierpnia 2018 09:19

dozynkiuszewNie tylko rolnicy, ale także sadownicy, ogrodnicy, rzemieślnicy, przedstawiciele samorządu i wielu mieszkańców Gminy Gnojnik oraz kilku okolicznych gmin, dziękowało dzisiaj za tegoroczne plony. Tradycyjnie już uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta, która została odprawiona w kościele parafialnym w Uszwi. W homilii proboszcz tutejszej parafii, ksiądz prałat Jan Kudłacz wspominał o roli rolnika polskiego, o przywiązaniu do ziemi i tradycji. Nie zabrakło także odnośników do święta maryjnego – Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 98. rocznicy powstrzymania pod Warszawa bolszewickiej nawałnicy.

 
Gmina Gnojnik: Laureaci konkursu
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 czerwca 2018 09:20

Gminny Konkurs Ekologiczny „Zbieramy zużyte baterie” ma już kilkuletnią tradycję. Tym razem uroczyste wręczenie nagród dla dzieci miało miejsce w szkole w Lewniowej. – Gratulację złożył wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Dwudniowe święto gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 czerwca 2018 21:38

„Piękni i Młodzi” będą gwiazdą tegorocznych Dni Gminy Gnojnik. Ponadto w planie zmagania sportowe, pokazy artystyczne, blok zabaw dla dzieci i dyskoteka. A to wszystko w dniach 30 czerwca – 1 lipca w gnojnickim parku. W pierwszym dniu imprezy blok sportowy. Zapowiada się ciekawie bo o puchar wójta mają rywalizować wszystkie drużyny LKS, zarówno w kategorii młodzików, trampkarzy jak i seniorów. Potem, w letnim amfiteatrze w parku w Gnojniku, zaplanowano blok imprez sportowo – rozrywkowych dla dzieci, pokaz ZUMBA FITNESS oraz koncert zespołu Fantazja. W finale koncert Mateusza Mijała oraz dyskoteka z DJ MARSHALEM. Niedzielny blok imprez rozpocznie się 0 14. Na pierwszy ogień pójdą prezentacje najmłodszych, zabawy dla dzieci, będą też liczne koncerty, pokazy, degustacje. O 17 oficjalne rozpoczęcie Dni Gnojnika, po koncercie miejscowej orkiestry dętej wystąpi zespół Piękni i Młodzi. – Zapraszam w imieniu organizatorów – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .