Reklama
Gnojnik. Narodowe czytanie dzieł Wyspiańskiego
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 23 sierpnia 2017 22:49

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku Gmina Gnojnik po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję narodowego czytania. Młodzieżowa Rada Gminy – organizatorzy wydarzenia – zapraszają miłośników polskiej literatury do przyjścia na kompleks sportowo-rekreacyjny w Gnojniku dnia 2 września 2017 roku. Zaplanowano nie tylko czytanie bodaj najsłynniejszego dramatu Stanisława Wyspiańskiego, „Wesela”, ale także wspólne śpiewanie piosenek oraz przedstawienie, wielki korowód baśniowo – literacki, występy zespołów muzycznych. – Nasza impreza została tak obmyślana, by każdy, bez względu na wiek, znalazł coś ciekawego dla siebie. Czytanie musi być inspirujące, każda droga by do tego zachęcić jest dobra, my proponujemy Narodowe Czytanie w wersji lżejszej - mówi Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
Biesiadki. Czekają na młodzież
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 20:08

Kolejna sala gimnastyczna w gminie Gnojnik została wybudowana. Tym samym inwestycja pod nazwą budowa hali sportowej w Biesiadkach przeszła do historii. – Wszystko dopięliśmy na ostatni guzik, obiekt jest gotowy, czeka teraz na dzieci, młodzież i dorosłych – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. W sumie budowa kosztowała około 2.4 miliona złotych. Jest to najbardziej energooszczędny obiekt użyteczności publicznej na terenie powiatu brzeskiego. Dowody? Nic prostszego: ocieplenie ścian styropianem ma ponad… 30 centymetrów grubości.

 
Gnojnik. Kino w parku
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 20 sierpnia 2017 20:27

To ciekawe i cenne wydarzenie kulturalne. Z inicjatywy młodzieżowych radnych do Gnojnika zawita na początku września letnie kino plenerowe. Młodzieżowa Rada zaprasza do wspólnego oglądania filmu “Rozumiemy się bez słów” – seans już 3 września, na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Gnojniku (początek godzina 20). Organizatorzy zapewniają wygodne leżaki, jeśli aura będzie kaprysiła film zostanie wyświetlony w hali sportowej w Gnojniku.

 
Dożynki w Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 11 sierpnia 2017 00:00

Uroczysta Msza święta, oprawiona w kościele parafialnym w Lewniowej, rozpocznie tegoroczne uroczystości dożynkowe gminy Gnojnik (15 sierpnia, początek godzina 15). Od wielu lat święto plonów odbywa się w innej miejscowości. W tym roku gospodarzem imprezy będzie ponownie sołectwo Lewniowa. Pół godziny przed nabożeństwem delegacje żniwiarzy zbiorą się na parkingu przy remizie OSP. O godzinie 15 odbędzie się uroczysta Msza dożynkowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców trzech szczebli, mieszkańców i rolników. Po nabożeństwie delegacje żniwiarzy przejdą na plac dożynkowy. W imieniu organizatorów gości powitają Ewa Świerczek (dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku) oraz Artur Seniuk, sołtys Lewniowej. Gospodarze Dożynek - rolnicy z  Lewniowej - jako pierwsi zaprezentują wieniec. Nie zabraknie chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna, który zostanie złożony przez Starostów Dożynek na ręce wójta Sławomira Pateraka. Organizatorzy tradycyjnie już zadbali o moc atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Baciary. – Serdecznie zapraszam mieszkańców naszej gminy, ale także gości, na Dożynki w Lewniowej. Wspólnie podziękujmy Bogu - za plony, za dary natury, ale także rolnikom, za ich trud w pracy na roli, za przywiązanie do ziemi. Wreszcie Dożynki to okazja do wspólnej zabawy, świętowania, integracji naszej lokalnej, gminnej społeczności – trafnie ocenia wójt Paterek. Przypomnijmy, że tradycyjnie już gminne święto plonów w Gnojniku odbywa się 15 sierpnia w Dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

 
Lewniowa. Będzie klub seniora
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 10 sierpnia 2017 20:43

Kilkanaście dni temu rozpoczęły się prace remontowe w pomieszczeniach Domu Strażaka w Lewniowej, realizowane w ramach projektu mającego na celu utworzenie Klubu Senior +, aktywizującego społecznie, kulturalnie, sportowo i rekreacyjnie osoby starsze.
W ramach prac zaplanowano dostosowanie obiektu do potrzeb seniorów, a także osób niepełnosprawnych. Sam klub obejmował będzie pomieszczenie ogólnodostępne, wyposażone w stoły i krzesła – pełniące funkcję sali spotkań, zaplecze kuchenne wyposażone w urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłków, łazienkę oraz wydzielone miejsce, pełniące funkcję szatni dla seniorów. – W placówce zorganizowane będzie również pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, laptop, kanapy i fotele. Prace remontowo-budowlane kosztować będą ponad 280 tys. zł, z czego 125 tys. zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bardzo serdecznie chcę w tym miejscu podziękować minister Józefie Szczurek – Żelazko za poparcie – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 19 lipca 2017 23:05

Tym razem OSP Biesiadki pokazały, że palma pierwszeństwa należy się im. Mowa o zawodach sportowo – pożarniczych, które rozegrano w Gosprzydowej. Podobnie jak w latach poprzednich na starcie stanęli druhowie ze wszystkich jednostek OSP. Tradycyjnie zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. I nawet lejący się z nieba żar nie przeszkodził strażakom-ochotnikom w rozegraniu zawodów sportowo-pożarniczych. Co więcej, mimo trudnych warunków atmosferycznych turniej stał na wysokim poziomie, a żaden z zawodników nie dał sobie taryfy ulgowej. Dodajmy, że gospodarzem tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych była Gosprzydowa.  Na kompleksie rekreacyjno-sportowym stawiło się 15 drużyn rywalizujących w następujących kategoriach: młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze w grupie dziewcząt i chłopców: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami; zawody sportowo-pożarnicze grupa A – męskie drużyny pożarnicze i grupa C – kobiece drużyny pożarnicze: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. Sędzią głównym zawodów był kapitan Grzegorz Domagała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. – Chciałem podziękować Zarządowi Gminnemu OSP w Gnojniku za zorganizowanie zawodów, sędziemu za czuwanie nad ich przebiegiem, ale przede wszystkim uczestnikom za udział, przestrzeganie zasad FAIR PLAY – mówił podczas wręczania nagród wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Nagrody za baterie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 czerwca 2017 21:10

Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał – to stare polskie powiedzenie, w wielu kwestiach się sprawdza. Dlatego w edukacji ekologiczno – przyrodniczej, na pewne akcenty zwracać uwagę trzeba już od najmłodszych lat. Temu służył konkurs ekologiczny zorganizowany przez samorząd Gnojnika. Po raz pierwszy podczas uroczystej Sesji Rady Gminy nastąpiło także wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Zbieramy zużyte baterie”, który stanowi już kilkuletnią tradycję Gminy Gnojnik. Każda szkoła wyłoniła trzy osoby, które  w ciągu roku szkolnego 2016/2017 uzbierały najwięcej zużytych baterii. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Biesiadkach: 1 miejsce – Ksawery Myszka, 2 miejsce – Daria Koniarz, 3 miejsce – Martyna Szot. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Gnojniku: 1 miejsce – Mateusz Klęk, 2 miejsce – Liliana Wąs, 3 miejsce – Oskar Konstanty. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Lewniowej: 1 miejsce – Kacper Sowa, 2 miejsce – Bartosz Lisowski, 3 miejsce – Amelia Kaczmarczyk. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Uszwi: 1 miejsce – Hubert Świerad, 2 miejsce – Nikodem Rams, 3 miejsce – Hubert Golec. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach: 1 miejsce – Eryk Sapała, 2 miejsce – Dominik Biel, 3 . Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku: 1 miejsce – Julia Ruszaj, 2 miejsce – Kinga Bryniak, 3 miejsce – Aleksandra Jarosz. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gosprzydowej: 1 miejsce - Karolina Kopeć, 2 miejsce - Mateusz Kopeć, 3 miejsce - Julia Serafin,. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej: 1 miejsce – Karol Klimek, 2 miejsce – Klaudia Niedziocha, 3 miejsce – Maksymilian Lisowski. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi: 1 miejsce – Kornelia Rzewuska, 2 miejsce – Emilia Kaczmarczyk, 3 miejsce – Jan Kowalczyk. Laureaci konkursu z Publicznego Gimnazjum w Uszwi: 1 miejsce – Marlena Malaga, 2 miejsce – Daniel Tasior. – Gratuluję dzieciom udziału w konkursie. Gratuluję władzom gminy, że podejmują trudne tematy. Na pewno takie działania zaowocują w przyszłości – mówiła podczas przekazywania nagród, poseł Urszula Rusecka.

 
Stypendia Wójta Gminy Gnojnik i uroczysta sesja Rady Gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 czerwca 2017 06:35

Przed kilkoma laty, wójt Sławomir Paterek wraz z radnymi, zapoczątkował nową tradycję. Przed końcem roku szkolnego, odbywa się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której wręczane są Stypendia Wójta, ale także laury w dziedzinie sportu i kultury. Toczną Sesję uświetniła obecnością minister Józefy Szczurek-Żelazko, poseł Urszuli Ruseckiej oraz starosty Andrzeja Potępy. Tym razem uroczysta Sesja Rady Gminy Gnojnik odbywał się w sali gimnastycznej  Lewniowej. Wśród Gości podejmowanych przez Wójta, Radnych oraz Gospodarza – Dyrektora Zbigniewa Stanuszka znaleźli się wyżej wymieniona Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, poseł Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Urszula Rusecka, Przewodnicząca Rady Banku Żywności w Krakowie Beata Ciepła, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku Mirosław Moryl, Komendant Państwowej Straży Pożarniczej w Brzesku Piotr Strojny, Komendant Policji w Czchowie Piotr Wójciak. Na sali zasiedli również Radni, Radni powiatowi, pracownicy Urzędu Gminy w Gnojniku, dyrektorzy placówek oświatowych, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektor Centrum Kultury. Po przemówieniach Wójta Gminy Gnojnik Sławomira Paterka, Minister Józefy Szczurek-Żelazko, poseł Urszuli Ruseckiej oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy przystąpiono do wręczania nagród. Jako pierwszych uhonorowano 12 uzdolnionych uczniów z każdej placówki oświatowej. Osoby te wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami w nauce, ale także pracowitością, sumiennością w wypełnianiu obowiązków szkolnych oraz zaangażowaniem w życie szkoły, a nawet lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich Rodzicom gratulowała również poseł Józefa Szczurek-Żelazko, przekazując okolicznościowe listy gratulacyjne. A oto lista nagrodzonych uczniów:
Radosław Hebda – najlepszy uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 52

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .