Wystartowały prace przy sali w Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 11 grudnia 2012 22:20

Niecałe półtora miliona złotych będzie musiał wysupłać samorząd Gnojnika na budowę sali gimnastycznej w Lewniowej. – Nie będzie to takie trudne, bo milion złotych otrzymamy w ramach unijnej dotacji – wylicza wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Na placu budowy pojawili się robotnicy, to przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg. O budowie sali mówiło się od lat. Prze wieloma laty wylano fundamenty, jednak mizeria finansowa gminy sprawiła, że prace utknęły w martwym punkcie. Nowe władze gminy za punkt honoru obrały sobie budowę obiektu. Budowa sali gimnastycznej w Lewniowej to jedna z najważniejszych inwestycji  zaplanowanych w budżecie gminy Gnojnik. - Jest to bardzo ważna inwestycja. Tym bardziej, że pomysł budowy tego obiektu zrodził się wiele lat temu. Wykonano fundamenty, ale na prowadzenie prac zabrakło środków w budżecie gminy. Dopiero podpisanie umowy z samorządem województwa małopolskiego, otwarło nam drogę do rozpoczęcia procedur przetargowych. Budowa obiektu potrwa kilkanaście miesięcy. Ostatecznie po przetargu na wykonanie prac będziemy potrzebowali około 1.4 miliona złotych, do tego ze sto tysięcy na wyposażenie.

 
Gmina Gnojnik: Podatki nieznacznie pójdą w górę
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 07 grudnia 2012 21:26

gnojniknocRadni Rady Gminy w Gnojniku uchwalili stawki podatku na 2013 rok. Najwięcej powodów do radości mają rolnicy. Podatek rolny zostanie bowiem na poziomie z tego roku. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja polskiego rolnictwa jest trudna, nie możemy drenować kieszeni właścicieli gospodarstw rolnych – mówi wójt gminy Sławomir Paterek.

 
Nowy most na Uszwicy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 grudnia 2012 23:34

Ponad dwa miliony złotych kosztowała budowa mostu na rzece Leksandrówka, w Uszwi, w gminie Gnojnik. – Pewno nie byłoby tego remontu, gdyby nie dotacja z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – cieszą się radni powiatu brzeskiego z gminy Gnojnik, Ewa Cierniak – Lambert i Grzegorz Gołąb. Most został wybudowany na rzece Leksandrówka w Uszwi. W ramach inwestycji zrealizowano także rozbudowę drogi powiatowej Uszew – Nieznanowice. Jak nas poinformowali radni Rady Powiatu Brzeskiego z gminy Gnojnik, na realizacje zadania powiat otrzymał dotację z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Stary most nie nadawał się do remontu. Pamiętający czasy gomułkowskiej odwilży był w fatalnym stanie. Jego eksploatacja groziła zawaleniem. - Po moście mogą jeździć tylko samochody osobowe. Takie ograniczenia wprowadzono dla bezpieczeństwa już kilka lat temu. Stary most został rozebrany. Droga jednak nie była zamknięta, zorganizowaliśmy tak zwany przejazd technologiczny. Budowa nowego mostu trwała niewiele ponad pięć miesięcy, prace rozpoczęły się lipcu. Zakres robót był spory i obejmował budowę mostu żelbetowego posadowionego na palach wielkośrednicowych długości 13 m o przęsłach z prefabrykatów strunobetonowych zespolonych z płytą długości 20, 4 m. Długość całkowita to 32 metry – tłumaczy ma starosta brzeski Andrzej Potępa. – Na początku roku złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 
Gimnazjaliści korzystają już z nowej szatni
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 03 grudnia 2012 18:56

Zmienia się budynek oraz otoczenie kompleksu szkolnego w Gnojniku. Niedawno pisaliśmy o remoncie sanitariatów, oddaniu do użytku placu zabaw, a teraz słów kilka o remoncie szatni w Gimnazjum. Jak nam mówi wójt Gnojnika Sławomir Paterek, prace zostały sfinansowane z budżetu gminy. Dzięki temu w Publicznym Gimnazjum w Gnojniku powstała szatnia wyposażona w szafki na zamek szyfrowy, estetyczna toaleta dla niepełnosprawnych, kolorowa świetlica oraz pomieszczenie gospodarcze. - Parter budynku gimnazjum zmienił się nie do poznania. Najważniejsze jednak, że zaadaptowane pomieszczenia będą służyły gimnazjalistów. Ponadto, w ramach robót dodatkowych wykonano izolacje przeciwwilgociowe poziome i pionowe przy budynku. Remont w gimnazjum był kolejną inwestycją mającą na celu polepszenie warunków nauki dzieci oraz młodzieży z Gnojnika oraz z innych gminnych miejscowości dojeżdżających do szkoły w stolicy naszej gminy – mówi wójt Paterek. Gospodarz gminy zapowiada, że w kolejnych latach znajda się środki na kolejne prace w obiektach oświatowych. Przypomnijmy przy okazji, ze samorząd ma bardzo ambitne plany związane z rozbudową infrastruktury sportowo – oświatowej. Chodzi o budowę dwóch sal gimnastycznych: jedna, z dotacji Unii Europejskiej, powstanie w Lewniowej, budowa drugiej – rozpoczęła się w tym roku. Mowa o sali w Biesiadkach. Na wylanie fundamentów gmina wysupłała w swoim budżecie sto tysięcy złotych.

 
Gnojnik: Kolejne nagrody dla gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 listopada 2012 21:07

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o kapeluszu dla Najpopularniejszego Wójta w Małopolsce, dla Sławomira Paterka, a teraz przychodzi donieść nam o kolejnym sukcesie. Gmina może poszczycić się nagrodą: Przyjazna Wieś, a wszystko za sprawą pewnej inwestycji. Dokładnie rzecz ujmując to nagroda za wybudowanie przedszkola w Gnojniku. Oczywiście nagroda nie za sam wybudowania obiektu, ale jego funkcjonalność, wygląd architektoniczny, który doskonale wpisuje się w krajobraz miejscowości. Była to czwarta edycja konkursu. Jak mówi nam wójt Sławomir Paterek konkurs Przyjazna wieś został zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. - Do udziału mogli zgłaszać się beneficjenci, którzy zrealizowali swój projekt na obszarze wiejskim przy udziale Funduszy Europejskich. Projekty zgłoszone do konkursu były oceniane podczas obrad Komisji Konkursowej, której skład został wyznaczony przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Nagrodami dla laureatów konkursu są pamiątkowe statuetki oraz promocja projektu – dodaje wójt Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Plany budżetowe zostały skrojone
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 23 listopada 2012 18:34

Budowa sali gimnastycznej w Lewniowej, remonty dróg, budowa chodników, przygotowanie dokumentacji technicznej pod budowę sieci wodociągowej, projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków – to tylko niektóre z wielu zamierzeń inwestycyjnych samorządu gminy Gnojnik na 2013 rok.

 
Uwaga. Wścieklizna!
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 17 października 2012 22:46

Nie ma najmniejszych powodów do niepokoju – uspakajają służby weterynaryjne. A wszystko to w związku ze stwierdzeniem wścieklizny na terenie powiatu brzeskiego, a dokładnie rzecz ujmując w Uszwi koło Gnojnika. Jak dowiedział się nasz portal, część gminy znalazła się pod dozorem powiatowego i wojewódzkiego lekarza weterynarii. W Uszwi pojawiły się właśnie tablice informujące, że teren zagrożony jest wścieklizną. Co to oznacza w praktyce? Najważniejsze, by zastosować się do wskazówek lekarzy – weterynarii. Należy unikać kontaktu z „dziwnie zachowującymi się zwierzętami”, należy pamiętać, aby psy i inne zwierzaki przydomowe, były pod kontrolą i nie stykały się z dzikimi zwierzętami. Osoby zamieszkałe w „podejrzanym” terenie muszą się liczyć z kontrolami weterynarzy, którzy będą pytali o sczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Jeśli jakiś zwierzak zachowuje się „dziwnie, inaczej niż zazwyczaj” warto powiadomić Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku.

 
Nowy zawód zgodny z potrzebą rynku
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 października 2012 21:36

Dla bezrobotnych to szansa na zmianę zawodu. W dodatku zmianę na lepsze, bo zaproponowane im szkolenia, zgodne są z tendencjami na rynku pracy. Nie tylko brzeskim, ale rynku pracy w ogóle. Dwa kursy to kurs spawania dla mężczyzn oraz kurs małej gastronomii dla kobiet – są to kolejne formy wsparcia oferowane bezrobotnym z terenu Gminy Gnojnik, którzy zakwalifikowali się do projektu „Jesteśmy najlepsi”. We wrześniu 5 uczestniczek projektu rozpoczęło szkolenie z zakresu małej gastronomii w wymiarze 60 godzin. Zajęcia teoretyczne obejmują takie tematy jak: BHP w zawodzie, zaopatrzenie i magazynowanie w gastronomii, dobieranie menu, estetyka i sporządzanie kalkulacji. Ponadto Panie poznają sposoby dekoracji stołu oraz zasady savoir vivre. Uczestniczki kursu w ramach zajęć praktycznych sporządzają sałatki, zupy, dania garmażeryjne i barowe, ciasta, ciastka, desery oraz dania mięsne. Szkolenie potrwa do końca października. Kurs spawania metodą TIG to kolejna forma wsparcia dla dwóch uczestników projektu „Jesteśmy najlepsi”. Szkolenie obejmuje 104 godziny, w tym 80 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia kończą się egzaminem państwowym, a uczestnik otrzymuje zaświadczenie, Europejski Certyfikat Spawalniczy oraz książeczkę spawacza.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .