Reklama
Uwaga. Wścieklizna!
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 17 października 2012 22:46

Nie ma najmniejszych powodów do niepokoju – uspakajają służby weterynaryjne. A wszystko to w związku ze stwierdzeniem wścieklizny na terenie powiatu brzeskiego, a dokładnie rzecz ujmując w Uszwi koło Gnojnika. Jak dowiedział się nasz portal, część gminy znalazła się pod dozorem powiatowego i wojewódzkiego lekarza weterynarii. W Uszwi pojawiły się właśnie tablice informujące, że teren zagrożony jest wścieklizną. Co to oznacza w praktyce? Najważniejsze, by zastosować się do wskazówek lekarzy – weterynarii. Należy unikać kontaktu z „dziwnie zachowującymi się zwierzętami”, należy pamiętać, aby psy i inne zwierzaki przydomowe, były pod kontrolą i nie stykały się z dzikimi zwierzętami. Osoby zamieszkałe w „podejrzanym” terenie muszą się liczyć z kontrolami weterynarzy, którzy będą pytali o sczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Jeśli jakiś zwierzak zachowuje się „dziwnie, inaczej niż zazwyczaj” warto powiadomić Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku.

 
Nowy zawód zgodny z potrzebą rynku
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 października 2012 21:36

Dla bezrobotnych to szansa na zmianę zawodu. W dodatku zmianę na lepsze, bo zaproponowane im szkolenia, zgodne są z tendencjami na rynku pracy. Nie tylko brzeskim, ale rynku pracy w ogóle. Dwa kursy to kurs spawania dla mężczyzn oraz kurs małej gastronomii dla kobiet – są to kolejne formy wsparcia oferowane bezrobotnym z terenu Gminy Gnojnik, którzy zakwalifikowali się do projektu „Jesteśmy najlepsi”. We wrześniu 5 uczestniczek projektu rozpoczęło szkolenie z zakresu małej gastronomii w wymiarze 60 godzin. Zajęcia teoretyczne obejmują takie tematy jak: BHP w zawodzie, zaopatrzenie i magazynowanie w gastronomii, dobieranie menu, estetyka i sporządzanie kalkulacji. Ponadto Panie poznają sposoby dekoracji stołu oraz zasady savoir vivre. Uczestniczki kursu w ramach zajęć praktycznych sporządzają sałatki, zupy, dania garmażeryjne i barowe, ciasta, ciastka, desery oraz dania mięsne. Szkolenie potrwa do końca października. Kurs spawania metodą TIG to kolejna forma wsparcia dla dwóch uczestników projektu „Jesteśmy najlepsi”. Szkolenie obejmuje 104 godziny, w tym 80 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia kończą się egzaminem państwowym, a uczestnik otrzymuje zaświadczenie, Europejski Certyfikat Spawalniczy oraz książeczkę spawacza.

 
Nowatorskie spojrzenie na ekologię
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 października 2012 18:19

Wiele wskazuje na to, że w Gnojniku powstanie siec przydomowych oczyszczalni ścieków.– W rozproszonej zabudowie to jedyna możliwość uporania się ze ściekami komunalnymi – mówi Grzegorz Gołąb, doradca wójta, a zarazem radny powiatu brzeskiego. Wójt Sławomir Paterek podkreśla, że gmina przygotowuje odpowiedni wniosek w tej sprawie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił niedawno program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W gminie powstałoby ich  około 170, w gospodarstw domowych, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w projekcie.

 
Głosuj na gminę, wygraj nagrody
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 08 października 2012 19:14

Czy nowa witryna internetowa gminy Gnojnik otrzyma laur: Polski Internet 2012? Zależy do tylko od Internautów. - Zachęcam do oddania głosu na naszą stronę internetową – mówi wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Jak mówią organizatorzy jednym z celów konkursu jest przekazanie przez uczestników adresów ciekawych stron w wielu kategoriach, m.in. portal miasta i gminy, celebry ta, aktor, wokalista, polityk etc. Etc.. Organizator wybierze najciekawsze propozycje i zamieści w III Edycji Konkursu ”Polski Internet” 2012. Jak czytamy w regulaminie konkurs polega na wypełnieniu formularza, który zawiera pola: Imię, Adres e-mail oraz Adres proponowanej stron. Każdy Internauta biorący udział w Konkursie może wypełnić i wysłać formularz z propozycją nieograniczonej ilości adresów stron, ale każda z nich musi być na osobnym formularzu. Uczestnik konkursu może zaproponować adresy stron w wielu kategoriach. – Nasza strona internetowa Gminy Gnojnik startuje w konkursie „Polski Internet 2012” w kategorii Portal Miasta/Gminy. Zapraszamy do głosowania na internetową wizytówkę naszej gminy. Każdy głosujący ma szanse na atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za wsparcie – mówi wójt Paterek. Do wygrania są  cenne nagrody m.in. laptopy, aparaty fotograficzne.  Jeśli chcemy docierać do nowych odbiorców, a to oznacza korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych w celu przekazywania świeżych, oryginalnych treści – to motto przyświeca organizatorom konkursu. Dodajmy, że w 2011 roku wyróżniono stronę Dody: DodaQueen.com, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii WOKALISTKA oraz wyróżnienie w kategorii CELEBRYCI. - Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos. – pisała wtedy artystka.

 
Biesiadki: Na razie fundamenty
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 07 października 2012 22:12

spatereksalabiesiadkiUczniowie Szkoły Podstawowej w Biesiadkach, w gminie Gnojnik, będą mieli nową salę gimnastyczną. – W tym roku wybudujemy fundamenty – mówi nam wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Prace przy budowie fundamentów rozpoczęły się niedawno. Jak zapewniają budowlańcy przed zimą zostaną one wylane, a teren zabezpieczony. W sumie na ten cel gmina przeznaczyła sto tysięcy złotych. To środki, które udało się zapisać w projekcie tegorocznego budżetu gminy. - Szkoła w Biesiadkach jest ostatnia placówką w naszej gminie, która nie ma takiego obiektu. Przypomnę, że w tym roku udało się nam pozyskać dofinansowanie na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lewniowej. W tej miejscowości obiekt oddamy do użytku za dwa lata. Prace w Biesiadkach potrwają dłużej - mówi wójt Paterek. Gospodarz gminy nie chce podawać terminu oddania sali we władanie dzieci i młodzieży.

 
Turnusy rehabilitacyjne: oferta na każdą kieszeń
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 22 września 2012 21:58

Rodzinna atmosfera, grota solna, leczenie zimnym powietrzem, doskonała kuchnia, ładnie urządzone pokoje, bogata oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych – tak w telegraficznym skrócie można przedstawić ofertę Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego „Ewa” w Gnojniku. Tutaj, wykwalifikowany personel zadba o fizjoterapię, dołoży wszelkich starań aby poprawić stan zdrowia zarówno fizyczny jak i psychiczny. - Gwarantujemy wyskoki standard proponowanych usług, nowoczesną i bogato wyposażoną bazę zabiegową oraz miłą i rodzinną atmosferę – zapewnia doktor Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Ośrodka. W ofercie placówki są turnusy usprawniająco - rekreacyjne oraz psychoterapeutyczne dla osób: z dysfunkcją narządu ruchu (w tym osób na wózkach inwalidzkich), ze schorzeniami układu oddechowego, ze schorzeniami układu krążenia, z chorobami neurologicznymi, z chorobami reumatologicznymi, ze schorzeniami kręgosłupa, kobiet po mastektomii, z alergią, chorobą narządów wydzielania wewnętrznego, układu krwiotwórczego, moczowo-płciowego, układu pokarmowego, chorych na cukrzycę, z porażeniem mózgowym dziecięcym, ze schorzeniami dermatologicznymi, z chorobami kręgosłupa, laryngologicznymi, układu oddechowego, ze skoliozą, z przewlekłym zapaleniem wątroby, z wadami postawy, z przewlekłym zapaleniem trzustki, zaburzeniami głosu i mowy. Turnusy mogą być refinansowane (częściowo przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

 
Po Lewniowej sala powstanie także w Biesiadkach
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 19 września 2012 19:42

Do budowy dwóch sal gimnastycznych „przymierza się” gmina Gnojnik. Chociaż w obydwu przypadkach, słowo „przymierza”, powinno zostać zastąpione słowem, które oznaczać będzie czas przeszły. Zarówno w kwestii budowy Sali w Biesiadkach, jak i Lewniowej, zapadły wiążące decyzję. Mniej więcej od trzech tygodni przy szkole w Biesiadkach pracują ciężkie maszyny, przygotowujące wykopy pod fundamenty. Na nich zostanie wybudowana sala sportowa wraz z łącznikiem do budynku placówki. Jak nam mówi wójt gminy Sławomir Paterek łączny koszt wykonania fundamentów wraz z odwodnieniem to kwota ponad 89 tys. zł. - W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę inwestycję - Firmę Budowlaną ERGBUD z Brzeska – dodaje gospodarz gminy. Prace mają być kontynuowane w latach następnych. To pierwsza z dwóch budowanych w gminie sal: druga powstanie w Lewniowej. Tam fundamenty zostały wylane przed kilkoma laty. Nie udało się jednak w poprzedniej kadencji znaleźć środków na sfinalizowanie prac. Dopiero w lipcu tego roku wójt gminy Sławomir paterek podpisał porozumienie o współfinansowaniu inwestycji przez samorząd województwa małopolskiego.

 
Środki na remont remizy w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 11 września 2012 23:18

7 września w Centrum Sztuki Mościce Wójt Gminy Gnojnik odebrał z rąk wicemarszałka Małopolski umowę na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w remizie OSP Zawada Uszewska. Pieniądze przekazał samorząd województwa w ramach programu „Małopolskie Remizy 2012”. Konkurs Małopolskie Remizy 2012 został ogłoszony przez Zarząd Województwa w lutym.  Wniosek złożony przez Gminę Gnojnik został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym. Koszty remontu zamkną się w kwocie 22 200 zł. Ponad 11 tys. przekaże województwo małopolskie, a pozostała kwota zostanie pokryta ze środków budżetu gminy. Do wykonania zaplanowano m.in. wymianę bramy wjazdowej do garażu, wstawienie trzech nowych okien oraz malowanie garażu.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 52

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .