Biesiadki: Na razie fundamenty
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 07 października 2012 22:12

spatereksalabiesiadkiUczniowie Szkoły Podstawowej w Biesiadkach, w gminie Gnojnik, będą mieli nową salę gimnastyczną. – W tym roku wybudujemy fundamenty – mówi nam wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Prace przy budowie fundamentów rozpoczęły się niedawno. Jak zapewniają budowlańcy przed zimą zostaną one wylane, a teren zabezpieczony. W sumie na ten cel gmina przeznaczyła sto tysięcy złotych. To środki, które udało się zapisać w projekcie tegorocznego budżetu gminy. - Szkoła w Biesiadkach jest ostatnia placówką w naszej gminie, która nie ma takiego obiektu. Przypomnę, że w tym roku udało się nam pozyskać dofinansowanie na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lewniowej. W tej miejscowości obiekt oddamy do użytku za dwa lata. Prace w Biesiadkach potrwają dłużej - mówi wójt Paterek. Gospodarz gminy nie chce podawać terminu oddania sali we władanie dzieci i młodzieży.

 
Turnusy rehabilitacyjne: oferta na każdą kieszeń
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 22 września 2012 21:58

Rodzinna atmosfera, grota solna, leczenie zimnym powietrzem, doskonała kuchnia, ładnie urządzone pokoje, bogata oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych – tak w telegraficznym skrócie można przedstawić ofertę Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego „Ewa” w Gnojniku. Tutaj, wykwalifikowany personel zadba o fizjoterapię, dołoży wszelkich starań aby poprawić stan zdrowia zarówno fizyczny jak i psychiczny. - Gwarantujemy wyskoki standard proponowanych usług, nowoczesną i bogato wyposażoną bazę zabiegową oraz miłą i rodzinną atmosferę – zapewnia doktor Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Ośrodka. W ofercie placówki są turnusy usprawniająco - rekreacyjne oraz psychoterapeutyczne dla osób: z dysfunkcją narządu ruchu (w tym osób na wózkach inwalidzkich), ze schorzeniami układu oddechowego, ze schorzeniami układu krążenia, z chorobami neurologicznymi, z chorobami reumatologicznymi, ze schorzeniami kręgosłupa, kobiet po mastektomii, z alergią, chorobą narządów wydzielania wewnętrznego, układu krwiotwórczego, moczowo-płciowego, układu pokarmowego, chorych na cukrzycę, z porażeniem mózgowym dziecięcym, ze schorzeniami dermatologicznymi, z chorobami kręgosłupa, laryngologicznymi, układu oddechowego, ze skoliozą, z przewlekłym zapaleniem wątroby, z wadami postawy, z przewlekłym zapaleniem trzustki, zaburzeniami głosu i mowy. Turnusy mogą być refinansowane (częściowo przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

 
Po Lewniowej sala powstanie także w Biesiadkach
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 19 września 2012 19:42

Do budowy dwóch sal gimnastycznych „przymierza się” gmina Gnojnik. Chociaż w obydwu przypadkach, słowo „przymierza”, powinno zostać zastąpione słowem, które oznaczać będzie czas przeszły. Zarówno w kwestii budowy Sali w Biesiadkach, jak i Lewniowej, zapadły wiążące decyzję. Mniej więcej od trzech tygodni przy szkole w Biesiadkach pracują ciężkie maszyny, przygotowujące wykopy pod fundamenty. Na nich zostanie wybudowana sala sportowa wraz z łącznikiem do budynku placówki. Jak nam mówi wójt gminy Sławomir Paterek łączny koszt wykonania fundamentów wraz z odwodnieniem to kwota ponad 89 tys. zł. - W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę inwestycję - Firmę Budowlaną ERGBUD z Brzeska – dodaje gospodarz gminy. Prace mają być kontynuowane w latach następnych. To pierwsza z dwóch budowanych w gminie sal: druga powstanie w Lewniowej. Tam fundamenty zostały wylane przed kilkoma laty. Nie udało się jednak w poprzedniej kadencji znaleźć środków na sfinalizowanie prac. Dopiero w lipcu tego roku wójt gminy Sławomir paterek podpisał porozumienie o współfinansowaniu inwestycji przez samorząd województwa małopolskiego.

 
Środki na remont remizy w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 11 września 2012 23:18

7 września w Centrum Sztuki Mościce Wójt Gminy Gnojnik odebrał z rąk wicemarszałka Małopolski umowę na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w remizie OSP Zawada Uszewska. Pieniądze przekazał samorząd województwa w ramach programu „Małopolskie Remizy 2012”. Konkurs Małopolskie Remizy 2012 został ogłoszony przez Zarząd Województwa w lutym.  Wniosek złożony przez Gminę Gnojnik został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym. Koszty remontu zamkną się w kwocie 22 200 zł. Ponad 11 tys. przekaże województwo małopolskie, a pozostała kwota zostanie pokryta ze środków budżetu gminy. Do wykonania zaplanowano m.in. wymianę bramy wjazdowej do garażu, wstawienie trzech nowych okien oraz malowanie garażu.

 
Nagroda zobowiązuje
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 10 września 2012 20:40

Wrzesień oznacza nie tylko początek nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych, ale także nowe „rozdanie” w placówkach kultury. Przyjmowane są wówczas zapisy na zajęcia prowadzone w świetlicach czy domach kultury. Nie inaczej jest w Gnojniku. Tutejsza placówka kultury od lat przygotowuje bogata ofertę. Jest ona skierowana nie tylko do uczniów, ale także do młodzieży i osób starszych. Jak nas informuje Ewa Świerczek, dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku, placówka zaprasza do zapisywania się na zajęcia rozwijające nasze zainteresowania i zdolności. W ofercie są miedzy innymi: kurs języka angielskiego i niemieckiego, aerobik, kurs tańca towarzyskiego, zajęcia teatralne oraz nauka gra na instrumentach. - Zapisy i szczegółowe informacje o prowadzonych zajęciach można uzyskać w siedzibie Centrum Kultury lub pod numerem telefonu (14) 68 - 69 - 690. Dodajmy, że kilka tygodni temu gmina została nagrodzona tytułem: Lidera Kultury. Zdaniem wójta Sławomira Paterka, kultura jest nie mniej ważna niż inwestycje. - Nie wolno zapominać nam o przeszłości, o tradycji, kultura integruje, uczy patriotyzmu i miłości do naszej Małej Ojczyzny: Wsi, Gminy czy Powiatu. Gmina Gnojnik z dumą kultywuje dawne regionalne obyczaje, a zarazem jest otwarta na sztukę nowoczesną. I właśnie za tę różnorodność kulturową Kapituła Plebiscytu uhonorowała naszą gminę tytułem i certyfikatem EURO-GMINA w kategorii Kultura. Centrum Kultury, jako placówka inicjująca i organizująca mniejsze i większe imprezy od wielu lat z pasją tworzy kulturalny krajobraz naszej małej Ojczyzny. W budynkach świetlic i bibliotek tworzą się i rozwijają kulturalne inicjatywy. W tym miejscu wypada więc podziękować pracownikom Centrum Kultury, a także wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój kultury w naszej gminie za poświęcony czas, niespożytą energię oraz kreatywność. Zachęcam do skorzystania z oferty naszych placówek kultury. Warto – zachwala wójt Paterek. Dodajmy tylko, że znakomita większość zajęć oferowanych jest bezpłatna.

 
Gmina Gnojnik: Dwie nowe sale sportowe
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 04 września 2012 23:00

Budowę dwóch nowych sal gimnastycznych zaplanowano w wieloletnim planie inwestycyjnym gminy Gnojnik. Pierwsza inwestycja rozpocznie się niebawem: to budowa sali w Lewniowej. Ale w przyszłości, o podobny obiekt wzbogaci się najprawdopodobniej także szkoła w Biesiadkach.

 
Oferta na każdą kieszeń
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 30 sierpnia 2012 19:44

Niewiele jest gmin wiejskich w Polsce, w których można skorzystać z komory krioterapeutycznej i nowoczesnego SPA.  To oczywiście tylko część bardzo bogatej oferty przygotowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Ewa” w Gnojniku.

Ośrodek ma doskonałą lokalizację, znajduje się tuż przy drodze krajowej Brzesko – Nowy Sącz, w centrum urokliwie zagospodarowanej stolicy gminy, w Gnojniku.  Obiekt oferuje wypoczynek połączony z możliwością rehabilitacji, krioterapię, grotę solną. Do tego gustownie urządzone pokoje, wyśmienite menu, centrum konferencyjne czekają na klientów indywidualnych z grupy zorganizowane.  W Grocie, w Ośrodku Ewa, panuje specyficzny mikroklimat cechujący się wyjątkową czystością bakteriologiczną, a powietrze nasycone jest minerałami i mikroelementami. To doskonała terapia dla wszystkich, którzy maja problemy z oddychaniem. Zdaniem specjalistów tego typu miejsca powinny odwiedzać osoby skłonne do częstych infekcji dróg oddechowych. Nasycenie jodu jest tutaj znacznie wyższe niż nad polskim Bałtykiem. Baśniowe wnętrze, a przede wszystkim panujący w niej mikroklimat pozwoli na chwilę relaksu i odprężania. Inhalacja w grocie pozwala wspomaga także leczenie schorzeń układu krążenia, układu oddechowego a także i niektórych alergii. W Gnojniku lecznicze działanie groty zostało wzmocnione o muzyką i światłoterapią.

 
Setne urodziny Pani Bronisławy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 sierpnia 2012 21:55

20 sierpnia setne urodziny obchodziła mieszkanka Gminy Gnojnik Pani Bronisława Stachoń z Gosprzydowej. Szanownej Jubilatce życzymy, by każdy kolejny dzień przynosił dobre wspomnienia, pobudzał do głębokiej refleksji i zadumy nad tajemnicą życia oraz przeżywany w otoczeniu najbliższych owocował wzajemną miłością, życzliwością i pokojem serca. Życzenia Szanownej Jubilatce składał Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Teresa Bugajska, doktor Pani Ewa Cierniak-Lambert oraz przedstawicielka ZUS-u z Bochni. Pani Bronisława dostała również życzenia od Premiera RP Pana Donalda Tuska, Wojewody Małopolskiego Pana Jerzego Millera, arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca oraz biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 53

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .