Reklama
Gimnazjaliści korzystają już z nowej szatni
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 03 grudnia 2012 19:56

Zmienia się budynek oraz otoczenie kompleksu szkolnego w Gnojniku. Niedawno pisaliśmy o remoncie sanitariatów, oddaniu do użytku placu zabaw, a teraz słów kilka o remoncie szatni w Gimnazjum. Jak nam mówi wójt Gnojnika Sławomir Paterek, prace zostały sfinansowane z budżetu gminy. Dzięki temu w Publicznym Gimnazjum w Gnojniku powstała szatnia wyposażona w szafki na zamek szyfrowy, estetyczna toaleta dla niepełnosprawnych, kolorowa świetlica oraz pomieszczenie gospodarcze. - Parter budynku gimnazjum zmienił się nie do poznania. Najważniejsze jednak, że zaadaptowane pomieszczenia będą służyły gimnazjalistów. Ponadto, w ramach robót dodatkowych wykonano izolacje przeciwwilgociowe poziome i pionowe przy budynku. Remont w gimnazjum był kolejną inwestycją mającą na celu polepszenie warunków nauki dzieci oraz młodzieży z Gnojnika oraz z innych gminnych miejscowości dojeżdżających do szkoły w stolicy naszej gminy – mówi wójt Paterek. Gospodarz gminy zapowiada, że w kolejnych latach znajda się środki na kolejne prace w obiektach oświatowych. Przypomnijmy przy okazji, ze samorząd ma bardzo ambitne plany związane z rozbudową infrastruktury sportowo – oświatowej. Chodzi o budowę dwóch sal gimnastycznych: jedna, z dotacji Unii Europejskiej, powstanie w Lewniowej, budowa drugiej – rozpoczęła się w tym roku. Mowa o sali w Biesiadkach. Na wylanie fundamentów gmina wysupłała w swoim budżecie sto tysięcy złotych.

 
Gnojnik: Kolejne nagrody dla gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:07

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o kapeluszu dla Najpopularniejszego Wójta w Małopolsce, dla Sławomira Paterka, a teraz przychodzi donieść nam o kolejnym sukcesie. Gmina może poszczycić się nagrodą: Przyjazna Wieś, a wszystko za sprawą pewnej inwestycji. Dokładnie rzecz ujmując to nagroda za wybudowanie przedszkola w Gnojniku. Oczywiście nagroda nie za sam wybudowania obiektu, ale jego funkcjonalność, wygląd architektoniczny, który doskonale wpisuje się w krajobraz miejscowości. Była to czwarta edycja konkursu. Jak mówi nam wójt Sławomir Paterek konkurs Przyjazna wieś został zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. - Do udziału mogli zgłaszać się beneficjenci, którzy zrealizowali swój projekt na obszarze wiejskim przy udziale Funduszy Europejskich. Projekty zgłoszone do konkursu były oceniane podczas obrad Komisji Konkursowej, której skład został wyznaczony przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Nagrodami dla laureatów konkursu są pamiątkowe statuetki oraz promocja projektu – dodaje wójt Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Plany budżetowe zostały skrojone
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 23 listopada 2012 19:34

Budowa sali gimnastycznej w Lewniowej, remonty dróg, budowa chodników, przygotowanie dokumentacji technicznej pod budowę sieci wodociągowej, projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków – to tylko niektóre z wielu zamierzeń inwestycyjnych samorządu gminy Gnojnik na 2013 rok.

 
Uwaga. Wścieklizna!
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 17 października 2012 23:46

Nie ma najmniejszych powodów do niepokoju – uspakajają służby weterynaryjne. A wszystko to w związku ze stwierdzeniem wścieklizny na terenie powiatu brzeskiego, a dokładnie rzecz ujmując w Uszwi koło Gnojnika. Jak dowiedział się nasz portal, część gminy znalazła się pod dozorem powiatowego i wojewódzkiego lekarza weterynarii. W Uszwi pojawiły się właśnie tablice informujące, że teren zagrożony jest wścieklizną. Co to oznacza w praktyce? Najważniejsze, by zastosować się do wskazówek lekarzy – weterynarii. Należy unikać kontaktu z „dziwnie zachowującymi się zwierzętami”, należy pamiętać, aby psy i inne zwierzaki przydomowe, były pod kontrolą i nie stykały się z dzikimi zwierzętami. Osoby zamieszkałe w „podejrzanym” terenie muszą się liczyć z kontrolami weterynarzy, którzy będą pytali o sczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Jeśli jakiś zwierzak zachowuje się „dziwnie, inaczej niż zazwyczaj” warto powiadomić Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku.

 
Nowy zawód zgodny z potrzebą rynku
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 października 2012 22:36

Dla bezrobotnych to szansa na zmianę zawodu. W dodatku zmianę na lepsze, bo zaproponowane im szkolenia, zgodne są z tendencjami na rynku pracy. Nie tylko brzeskim, ale rynku pracy w ogóle. Dwa kursy to kurs spawania dla mężczyzn oraz kurs małej gastronomii dla kobiet – są to kolejne formy wsparcia oferowane bezrobotnym z terenu Gminy Gnojnik, którzy zakwalifikowali się do projektu „Jesteśmy najlepsi”. We wrześniu 5 uczestniczek projektu rozpoczęło szkolenie z zakresu małej gastronomii w wymiarze 60 godzin. Zajęcia teoretyczne obejmują takie tematy jak: BHP w zawodzie, zaopatrzenie i magazynowanie w gastronomii, dobieranie menu, estetyka i sporządzanie kalkulacji. Ponadto Panie poznają sposoby dekoracji stołu oraz zasady savoir vivre. Uczestniczki kursu w ramach zajęć praktycznych sporządzają sałatki, zupy, dania garmażeryjne i barowe, ciasta, ciastka, desery oraz dania mięsne. Szkolenie potrwa do końca października. Kurs spawania metodą TIG to kolejna forma wsparcia dla dwóch uczestników projektu „Jesteśmy najlepsi”. Szkolenie obejmuje 104 godziny, w tym 80 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia kończą się egzaminem państwowym, a uczestnik otrzymuje zaświadczenie, Europejski Certyfikat Spawalniczy oraz książeczkę spawacza.

 
Nowatorskie spojrzenie na ekologię
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 października 2012 19:19

Wiele wskazuje na to, że w Gnojniku powstanie siec przydomowych oczyszczalni ścieków.– W rozproszonej zabudowie to jedyna możliwość uporania się ze ściekami komunalnymi – mówi Grzegorz Gołąb, doradca wójta, a zarazem radny powiatu brzeskiego. Wójt Sławomir Paterek podkreśla, że gmina przygotowuje odpowiedni wniosek w tej sprawie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił niedawno program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W gminie powstałoby ich  około 170, w gospodarstw domowych, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w projekcie.

 
Głosuj na gminę, wygraj nagrody
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 08 października 2012 20:14

Czy nowa witryna internetowa gminy Gnojnik otrzyma laur: Polski Internet 2012? Zależy do tylko od Internautów. - Zachęcam do oddania głosu na naszą stronę internetową – mówi wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Jak mówią organizatorzy jednym z celów konkursu jest przekazanie przez uczestników adresów ciekawych stron w wielu kategoriach, m.in. portal miasta i gminy, celebry ta, aktor, wokalista, polityk etc. Etc.. Organizator wybierze najciekawsze propozycje i zamieści w III Edycji Konkursu ”Polski Internet” 2012. Jak czytamy w regulaminie konkurs polega na wypełnieniu formularza, który zawiera pola: Imię, Adres e-mail oraz Adres proponowanej stron. Każdy Internauta biorący udział w Konkursie może wypełnić i wysłać formularz z propozycją nieograniczonej ilości adresów stron, ale każda z nich musi być na osobnym formularzu. Uczestnik konkursu może zaproponować adresy stron w wielu kategoriach. – Nasza strona internetowa Gminy Gnojnik startuje w konkursie „Polski Internet 2012” w kategorii Portal Miasta/Gminy. Zapraszamy do głosowania na internetową wizytówkę naszej gminy. Każdy głosujący ma szanse na atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za wsparcie – mówi wójt Paterek. Do wygrania są  cenne nagrody m.in. laptopy, aparaty fotograficzne.  Jeśli chcemy docierać do nowych odbiorców, a to oznacza korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych w celu przekazywania świeżych, oryginalnych treści – to motto przyświeca organizatorom konkursu. Dodajmy, że w 2011 roku wyróżniono stronę Dody: DodaQueen.com, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii WOKALISTKA oraz wyróżnienie w kategorii CELEBRYCI. - Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos. – pisała wtedy artystka.

 
Biesiadki: Na razie fundamenty
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 07 października 2012 23:12

spatereksalabiesiadkiUczniowie Szkoły Podstawowej w Biesiadkach, w gminie Gnojnik, będą mieli nową salę gimnastyczną. – W tym roku wybudujemy fundamenty – mówi nam wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Prace przy budowie fundamentów rozpoczęły się niedawno. Jak zapewniają budowlańcy przed zimą zostaną one wylane, a teren zabezpieczony. W sumie na ten cel gmina przeznaczyła sto tysięcy złotych. To środki, które udało się zapisać w projekcie tegorocznego budżetu gminy. - Szkoła w Biesiadkach jest ostatnia placówką w naszej gminie, która nie ma takiego obiektu. Przypomnę, że w tym roku udało się nam pozyskać dofinansowanie na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lewniowej. W tej miejscowości obiekt oddamy do użytku za dwa lata. Prace w Biesiadkach potrwają dłużej - mówi wójt Paterek. Gospodarz gminy nie chce podawać terminu oddania sali we władanie dzieci i młodzieży.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .