Reklama
Turnusy rehabilitacyjne: oferta na każdą kieszeń
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 22 września 2012 22:58

Rodzinna atmosfera, grota solna, leczenie zimnym powietrzem, doskonała kuchnia, ładnie urządzone pokoje, bogata oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych – tak w telegraficznym skrócie można przedstawić ofertę Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego „Ewa” w Gnojniku. Tutaj, wykwalifikowany personel zadba o fizjoterapię, dołoży wszelkich starań aby poprawić stan zdrowia zarówno fizyczny jak i psychiczny. - Gwarantujemy wyskoki standard proponowanych usług, nowoczesną i bogato wyposażoną bazę zabiegową oraz miłą i rodzinną atmosferę – zapewnia doktor Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Ośrodka. W ofercie placówki są turnusy usprawniająco - rekreacyjne oraz psychoterapeutyczne dla osób: z dysfunkcją narządu ruchu (w tym osób na wózkach inwalidzkich), ze schorzeniami układu oddechowego, ze schorzeniami układu krążenia, z chorobami neurologicznymi, z chorobami reumatologicznymi, ze schorzeniami kręgosłupa, kobiet po mastektomii, z alergią, chorobą narządów wydzielania wewnętrznego, układu krwiotwórczego, moczowo-płciowego, układu pokarmowego, chorych na cukrzycę, z porażeniem mózgowym dziecięcym, ze schorzeniami dermatologicznymi, z chorobami kręgosłupa, laryngologicznymi, układu oddechowego, ze skoliozą, z przewlekłym zapaleniem wątroby, z wadami postawy, z przewlekłym zapaleniem trzustki, zaburzeniami głosu i mowy. Turnusy mogą być refinansowane (częściowo przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

 
Po Lewniowej sala powstanie także w Biesiadkach
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 19 września 2012 20:42

Do budowy dwóch sal gimnastycznych „przymierza się” gmina Gnojnik. Chociaż w obydwu przypadkach, słowo „przymierza”, powinno zostać zastąpione słowem, które oznaczać będzie czas przeszły. Zarówno w kwestii budowy Sali w Biesiadkach, jak i Lewniowej, zapadły wiążące decyzję. Mniej więcej od trzech tygodni przy szkole w Biesiadkach pracują ciężkie maszyny, przygotowujące wykopy pod fundamenty. Na nich zostanie wybudowana sala sportowa wraz z łącznikiem do budynku placówki. Jak nam mówi wójt gminy Sławomir Paterek łączny koszt wykonania fundamentów wraz z odwodnieniem to kwota ponad 89 tys. zł. - W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę inwestycję - Firmę Budowlaną ERGBUD z Brzeska – dodaje gospodarz gminy. Prace mają być kontynuowane w latach następnych. To pierwsza z dwóch budowanych w gminie sal: druga powstanie w Lewniowej. Tam fundamenty zostały wylane przed kilkoma laty. Nie udało się jednak w poprzedniej kadencji znaleźć środków na sfinalizowanie prac. Dopiero w lipcu tego roku wójt gminy Sławomir paterek podpisał porozumienie o współfinansowaniu inwestycji przez samorząd województwa małopolskiego.

 
Środki na remont remizy w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 września 2012 00:18

7 września w Centrum Sztuki Mościce Wójt Gminy Gnojnik odebrał z rąk wicemarszałka Małopolski umowę na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w remizie OSP Zawada Uszewska. Pieniądze przekazał samorząd województwa w ramach programu „Małopolskie Remizy 2012”. Konkurs Małopolskie Remizy 2012 został ogłoszony przez Zarząd Województwa w lutym.  Wniosek złożony przez Gminę Gnojnik został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym. Koszty remontu zamkną się w kwocie 22 200 zł. Ponad 11 tys. przekaże województwo małopolskie, a pozostała kwota zostanie pokryta ze środków budżetu gminy. Do wykonania zaplanowano m.in. wymianę bramy wjazdowej do garażu, wstawienie trzech nowych okien oraz malowanie garażu.

 
Nagroda zobowiązuje
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 10 września 2012 21:40

Wrzesień oznacza nie tylko początek nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych, ale także nowe „rozdanie” w placówkach kultury. Przyjmowane są wówczas zapisy na zajęcia prowadzone w świetlicach czy domach kultury. Nie inaczej jest w Gnojniku. Tutejsza placówka kultury od lat przygotowuje bogata ofertę. Jest ona skierowana nie tylko do uczniów, ale także do młodzieży i osób starszych. Jak nas informuje Ewa Świerczek, dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku, placówka zaprasza do zapisywania się na zajęcia rozwijające nasze zainteresowania i zdolności. W ofercie są miedzy innymi: kurs języka angielskiego i niemieckiego, aerobik, kurs tańca towarzyskiego, zajęcia teatralne oraz nauka gra na instrumentach. - Zapisy i szczegółowe informacje o prowadzonych zajęciach można uzyskać w siedzibie Centrum Kultury lub pod numerem telefonu (14) 68 - 69 - 690. Dodajmy, że kilka tygodni temu gmina została nagrodzona tytułem: Lidera Kultury. Zdaniem wójta Sławomira Paterka, kultura jest nie mniej ważna niż inwestycje. - Nie wolno zapominać nam o przeszłości, o tradycji, kultura integruje, uczy patriotyzmu i miłości do naszej Małej Ojczyzny: Wsi, Gminy czy Powiatu. Gmina Gnojnik z dumą kultywuje dawne regionalne obyczaje, a zarazem jest otwarta na sztukę nowoczesną. I właśnie za tę różnorodność kulturową Kapituła Plebiscytu uhonorowała naszą gminę tytułem i certyfikatem EURO-GMINA w kategorii Kultura. Centrum Kultury, jako placówka inicjująca i organizująca mniejsze i większe imprezy od wielu lat z pasją tworzy kulturalny krajobraz naszej małej Ojczyzny. W budynkach świetlic i bibliotek tworzą się i rozwijają kulturalne inicjatywy. W tym miejscu wypada więc podziękować pracownikom Centrum Kultury, a także wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój kultury w naszej gminie za poświęcony czas, niespożytą energię oraz kreatywność. Zachęcam do skorzystania z oferty naszych placówek kultury. Warto – zachwala wójt Paterek. Dodajmy tylko, że znakomita większość zajęć oferowanych jest bezpłatna.

 
Gmina Gnojnik: Dwie nowe sale sportowe
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 05 września 2012 00:00

Budowę dwóch nowych sal gimnastycznych zaplanowano w wieloletnim planie inwestycyjnym gminy Gnojnik. Pierwsza inwestycja rozpocznie się niebawem: to budowa sali w Lewniowej. Ale w przyszłości, o podobny obiekt wzbogaci się najprawdopodobniej także szkoła w Biesiadkach.

 
Oferta na każdą kieszeń
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 30 sierpnia 2012 20:44

Niewiele jest gmin wiejskich w Polsce, w których można skorzystać z komory krioterapeutycznej i nowoczesnego SPA.  To oczywiście tylko część bardzo bogatej oferty przygotowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Ewa” w Gnojniku.

Ośrodek ma doskonałą lokalizację, znajduje się tuż przy drodze krajowej Brzesko – Nowy Sącz, w centrum urokliwie zagospodarowanej stolicy gminy, w Gnojniku.  Obiekt oferuje wypoczynek połączony z możliwością rehabilitacji, krioterapię, grotę solną. Do tego gustownie urządzone pokoje, wyśmienite menu, centrum konferencyjne czekają na klientów indywidualnych z grupy zorganizowane.  W Grocie, w Ośrodku Ewa, panuje specyficzny mikroklimat cechujący się wyjątkową czystością bakteriologiczną, a powietrze nasycone jest minerałami i mikroelementami. To doskonała terapia dla wszystkich, którzy maja problemy z oddychaniem. Zdaniem specjalistów tego typu miejsca powinny odwiedzać osoby skłonne do częstych infekcji dróg oddechowych. Nasycenie jodu jest tutaj znacznie wyższe niż nad polskim Bałtykiem. Baśniowe wnętrze, a przede wszystkim panujący w niej mikroklimat pozwoli na chwilę relaksu i odprężania. Inhalacja w grocie pozwala wspomaga także leczenie schorzeń układu krążenia, układu oddechowego a także i niektórych alergii. W Gnojniku lecznicze działanie groty zostało wzmocnione o muzyką i światłoterapią.

 
Setne urodziny Pani Bronisławy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 sierpnia 2012 22:55

20 sierpnia setne urodziny obchodziła mieszkanka Gminy Gnojnik Pani Bronisława Stachoń z Gosprzydowej. Szanownej Jubilatce życzymy, by każdy kolejny dzień przynosił dobre wspomnienia, pobudzał do głębokiej refleksji i zadumy nad tajemnicą życia oraz przeżywany w otoczeniu najbliższych owocował wzajemną miłością, życzliwością i pokojem serca. Życzenia Szanownej Jubilatce składał Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Teresa Bugajska, doktor Pani Ewa Cierniak-Lambert oraz przedstawicielka ZUS-u z Bochni. Pani Bronisława dostała również życzenia od Premiera RP Pana Donalda Tuska, Wojewody Małopolskiego Pana Jerzego Millera, arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca oraz biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

 
Centrum gminy zmienia się nie do poznania
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 18 sierpnia 2012 23:01

Blisko trzysta tysięcy złotych będzie kosztowało urządzenie nowoczesnego placu zabaw przed szkołą Podstawową w Gnojniku. – To obiekt, który urządzamy nie tylko dla uczniów, ale dla całej gminnej społeczności czy turystów – mówi nam wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Prace rozpoczęły się niedawno, ale wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni (około miesiąc) zostanie on oddany do użytku. Oczywiście zmieni się przez to centrum gminy: zagospodarowany teren przed szkołą, to kolejny element dbania o centrum Gnojnika. Jak nam mówi wójt paterek plac zabaw w centrum Gnojnika, budowany jest  w ramach rządowego projektu „Radosna Szkoła” . – Dyrektor szkoły przygotowała wniosek, został on pozytywnie oceniony przez ekspertów przyznających środki, „tak” projektowi powiedzieli także radni naszej gminy, którzy zapewnili środki własne – mówi nam gospodarz gminy. Budowlańcy realizujący zadanie przygotowują właśnie teren o łącznej powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych,  na którym już wkrótce staną ławeczki oraz liczne sprzęty zabawowo-rekreacyjne (m.in. huśtawka, baszta, piaskownica, Konik Polny). - Łączny koszt realizacji inwestycji wyniesie 276 tys. zł, z czego ponad 115 tys. zł przekazanych zostanie naszej gminie z funduszy rządowych przeznaczonych na program „Radosna Szkoła” - mówi wójt. Warto dodać, że przy okazji remontowane są sanitariaty w SP w Gnojniku. Władze gminy maja kolejne pomysły na zagospodarowanie centrum wsi. Wójt Sławomir Paterek chce podpisać porozumienie z parafia i przejąc parking, znajdujący się vi – a – vis szkoły. – W przyszłości chcielibyśmy zagospodarować ten teren, aż do Rzeki. Mamy także plany związane z dokończeniem inwestycji koło parku, budową nowego chodnika. Mam nadzieję, że w najbliższych latach te zamiary inwestycyjne uda się nam wykonać – mówi.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .