Reklama
Plac zabaw z unijnej dotacji
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 06 sierpnia 2012 23:02

placzabawPrzy budynku wielofunkcyjnym w Zawadzie Uszewskiej oddano do użytku nowocześnie urządzony plac zabaw. – Kosztował blisko 60 tysięcy złotych. To środki, które w znakomitej większości otrzymaliśmy w ramach unijnego programu Leader + - mówi wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
107. urodziny Jadwigi Chochlińskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 27 lipca 2012 22:46

ptr_2768Jadwiga Chochlińska z Lewniowej, w gminie Gnojnik, obchodziła dzisiaj… 107 urodziny. To obecnie najstarsza mieszkanka powiatu brzeskiego i jednocześnie jedna z najstarszych osób w Polsce. Nie zabrakło kwiatów, gratulacji i odśpiewanych przez rodzinę i gości życzeń: dwustu lat…

 
Ponad 2200 godz. dodatkowych zajęć edukacyjnych
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 27 lipca 2012 17:32

Wójt Gminy Gnojnik podpisał umowę na realizację projektu edukacyjnego „Nowe szanse – łatwiejszy start w edukacji” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W dodatkowych zajęciach edukacyjnych będą mogli wziąć udział uczniowie klas I –III ze wszystkich szkół podstawowych w Gminie Gnojnik. W puli ponad 2 200 godzin znajdą się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające indywidualne predyspozycje i umiejętności uczniów. Bogata oferta zajęć dostosowana jest do możliwości edukacyjnych dzieci, dzięki czemu słabsi uczniowie będą mogli zniwelować dotychczasowe braki w nauce. Nadrobienie edukacyjnych zaległości da dzieciom poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie dodatnio na ich samoocenę. Natomiast uczniowie zdolni staną przed szansą rozwijania swoich umiejętności oraz poszerzania wiedzy.

 
Kulturalna gmina
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 lipca 2012 22:32

Gmina Gnojnik otrzymała tytuł Lidera Kultury. Wójt Sławomir paterek odebrał tytuł podczas II Edycji Plebiscytów Euro-Gmina, Euro-Powiat województwa małopolskiego. – Nagroda nas zaskoczyła i ucieszyła jednocześnie – mówi. Na gali gminę reprezentował wójt Gminy Gnojnik, Sławomir Paterek oraz dyrektor Centrum Kultury Ewa Świerczek. To właśnie Centrum Kultury, jako placówka inicjująca i organizująca mniejsze i większe imprezy od wielu lat z pasją tworzy kulturalny krajobraz naszej małej Ojczyzny. W budynkach świetlic i bibliotek tworzą się i rozwijają kulturalne inicjatywy. W tym miejscu wypada więc podziękować pracownikom Centrum Kultury, a także wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój kultury w naszej gminie za poświęcony czas, niespożytą energię oraz kreatywność. Honorowy patronat nad Plebiscytem objęli Minister Gospodarki Wicepremier Waldemar Pawlak, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz regionalne media. Uroczysta gala wręczenia statuetek relacjonowana była przez Polskie Radio oraz TVP Kraków.

 
Święto sportu i pożarnictwa w Gosprzydowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 20 lipca 2012 21:10

Uroczystość otwarcia kompleksu rekreacyjno-sportowego połączona z zawodami strażackimi zgromadziła na stadionie w Gosprzydowej mieszkańców całej gminy. Otwarcie stadionu jest bowiem świętem lokalnej społeczności. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w pięknym drewnianym kościele parafialnym p.w. św. Urszuli z Towarzyszkami, po której odbyło się poświęcenie i oddanie do użytku kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Wstęgę przecinali Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek oraz Prezes LKS "Tęcza" Gosprzydowa Stanisław Golec oficjalnie inaugurując w ten sposób funkcjonowanie obiektu w Gosprzydowej. Imprezę prowadziła Sołtys wsi Gosprzydowa Dorota Musiał. Pani Sołtys włożyła wiele serca, energii i czasu w przygotowanie uroczystości, na której gościli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Machał, Sekretarz Gminy Gnojnik Anna Rachwalik, sołtysi oraz radni z terenu całej Gminy Gnojnik, prezesi lokalnych klubów sportowych.

 
Nowy most na potoku Leksandrówka
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 08 lipca 2012 23:31

Już niebawem rozpocznie się przebudowa mostu na potoku Leksandrówka w Uszwi wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 1444K Uszew – Nieznanowice. Inwestycje pochłonie dwa miliony złotych. Na realizację zadania powiat otrzymał dotację z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Most w Uszwi został wybudowany w latach 60- tych ub. wieku. Od tego czasu był doraźnie remontowany. Już kilka lat temu wprowadzono tam ograniczenia dla bezpieczeństwa. Teraz po moście mogą jeździć tylko samochody osobowe.

 
Gnojnik: Laury dla gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 02 lipca 2012 22:44

Strona internetowa gminy Gnojnik, wygrała w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski: „Na Najlepszą stronę internetową Małopolski w 2011 roku w kategorii Gmina”. Wójt Sławomir paterek podkreśla, że to wyróżnienie bardzo go zaskoczyło. Samo przygotowanie do „odpalenia” strony trwało kilka miesięcy. Stara strona internetowa pamiętała początek XXI wieku i w żaden sposób nie mogła być skutecznym narzędziem w promocji gminy i porozumiewaniu się na linii: obywatel – urząd. Jurorzy podkreśli w laudacji do nagrody, że stronę gminy Gnojnik nagrodzono „za niezwykle udaną internetową prezentację gminy, odważną i odstającą od powszechnie używanych standardów”. Nagrodę wręczył szef stowarzyszenia Kazimierz Barczyk, a odebrali ja wójt Sławomir Paterek oraz szef miejscowego samorządu – Ryszard Machał. - Zdobyte przez naszą gminę wyróżnienie winno być dla wszystkich mieszkańców powodem do dumy i radości. Tytuł najlepszej strony wśród małopolskich gmin stawia nas na pozycji jednostki otwartej na nowe technologie, pomysłowej i innowacyjnej, kładącej nacisk na efektywne informowanie oraz komunikację ze społecznością - mówi nam wójt Paterek. Warto dodać, że również odnotować, że nasza gmina znalazła się w zaszczytnym gronie innych laureatów konkursu – Powiatu Brzeskiego, Gorlic, Niepołomic, Przemyśla, Częstochowy oraz portalu "Nowa Wieś w gminie Kęty".

 
Gnojnik: Emocji nie zabraknie
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 24 czerwca 2012 23:48

Sporo atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznej edycji Święta Gminy Gnojnik. Przez dwa dni: na przełomie czerwca i lipca, samorządowcy zapraszają do tej przeuroczej gminy w powiecie brzeskim. – Atrakcji na pewno nie zabraknie – zapowiada wójt Gnojnika Sławomir Paterek. Tradycyjnie już pierwszy dzień ma charakter sportowy. Bodaj największym powodzeniem cieszą się zmagania poszczególnych sołectw. Przedstawiciele wszystkich wsi rywalizują o wielki kosz rozmaitości. Zaplanowano także mecz towarzyski o puchar dyrektora miejscowej placówki kultury. A wieczorem 30 czerwca, także spotkania z muzyką i wspólna zabawa taneczna. Początek imprez w sobotę – 30 czerwca o godzinie, 16. Natomiast dzień później, 1 lipca, blok imprez rozpocznie się o 14. Zaplanowano wiele atrakcji muzycznych, tanecznych, występ gwiazdy wieczoru: Krystyny Giżowskiej. Oczywiście nie zabraknie także atrakcji sportowych. Fani piłki będą mogli obejrzeć mecz finałowy Mistrzostw Europy. – Zapraszam na Dni Gminy Gnojnika: to święto całej naszej lokalne społeczności, ale chętnie ugościmy także turystów czy mieszkańców sąsiednich gmin, z powiatu i Małopolski – mówi wójt Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 54

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .