Spore dotacje dla samorządu gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 czerwca 2012 21:12

O grubo ponad trzy miliony złotych wzbogacił się właśnie  samorząd gminy Gnojnik. To dotacja w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Pozwoli ona sfinansować w znacznej mierze budowę sali gimnastycznej w Lewniowej oraz stanowi refundacje części nakładów poniesionych na wybudowany i oddany do użytku budynek przedszkola – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Pieniądze na odnowę i rozwój wsi
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 10 czerwca 2012 11:16

Są pieniądze na Odnowę i rozwój wsi. Zarząd województwa małopolskiego ogłosił konkurs na dotację na ten cel. W imieniu województwa akcję koordynuje: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Przypomnijmy tutejsze LGD działa na terenie gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna.  Zarząd stowarzyszenia zachęca do składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Święto gminy z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 09 czerwca 2012 19:08

Bardzo bogaty program przygotowali organizatorzy tegorocznego Święta Gminy Gnojnik. Zaplanowana na 30 czerwca i 1 lipca impreza to największe wydarzenie kulturalne w tej części powiatu brzeskiego. Gwiazdą tegorocznej edycji Dni Gminy Gnojnik będzie Krystyna Giżowska. Przed wiloma laty: kilka jej utworów okupowało listy przebojów, do dzisiaj melodie, które wyśpiewała grane są w klubach i podczas dancingów. W programie imprezy zaplanowano występy kapeli ludowej, prezentację miejscowych talentów muzycznych i tanecznych, ale także pokazy modelek – casting i wielkie, wspólne oglądanie finału Mistrzostw Europy 2012. - W sobotę zapraszamy na podróż w świat muzyki pop-rock, w którą zabierze nas zespół „Izabela Mytnik & Pixel ”. Po rockowym graniu czas przyjdzie na góralskie rytmy. „Kapela Pieczarków” na pewno rozpali publiczność do czerwoności. Grupa ma na swoim koncie trzy wydane płyty, a muzyka którą grają „FOLK- góralski” zjednuje sobie coraz większe rzesze fanów w kraju i zagranicą. Ostatni akcent sobotniej zabawy stanowić będzie występ zespołu „Fortis”. Przy największych polskich i zagranicznych przebojach będzie można tańczyć aż do białego rana.

 
Mistrzowskie rozgrywki subregionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 07 czerwca 2012 20:51

Piłkarze z Gimnazjum nr 11 zostali Mistrzami W Piłce Nożnej Subregionu Tarnowskiego. W finałowym pojedynku pokonali gimnazjalistów z Uszwi. To właśnie na obiektach Orlika w tej miejscowości rozegrano finał.

 
Kolejne duże inwestycje w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 31 maja 2012 22:35

inwestycjeuszewW Gminie Gnojnik prowadzone jest kolejne duże zadanie inwestycyjne - od miesiąca trwają prace ziemne w ramach „Kompleksowej odnowy wsi Uszew”. Nowe oblicze uzyska droga wiodąca od kościoła do cmentarza oraz parking przy Orliku. Inwestycja była konieczna, by usprawnić ruch pieszy i samochodowy w okolicach kościoła i boisk sportowych. Łączny koszt inwestycji w Uszwi to ponad 490 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na takie prace jak:  wybranie rowów, umocnienie skarp, wykonanie przepustów drogowych i elementów kanalizacji deszczowej, wmurowanie obrzeży betonowych oraz wykostkowanie chodnika i parkingu przy Orliku.

 
Małopolski e-urzędnik także w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 21 maja 2012 09:52

Sześć gmin z Małopolski bierze udział w realizacji projektu, finansowanego przez Unię Europejską: „Małopolski e-urzędnik”. – A wszystko po to, by podnieść poziom świadczonych przez samorząd gminny usług – zapewnia Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
Inwestycje drogowe w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 18 maja 2012 18:56

Droga w Gnojniku, w kierunku Chronowa, została wyasfaltowana. – Koszt prac to około 180 tysięcy złotych – mówi Sławomir Paterek, wójt Gnojnika. W zasadzie na drodze pozostała do wykonania „drobna kosmetyka”. W sumie w tym roku pięć dróg, w ramach dotacji rządowego Biura do Spraw Usuwania Skutków Kataklizmu, zostanie wyremontowanych w gminie. – Wierzę, że jeszcze w tym roku, na kolejnych jezdniach będziemy prowadzili pracę. Liczę na środki rządowe – podkreśla wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Na konto gminy Gnojnik, w ramach rządowej dotacji,  wpłynie 1.1 miliona złotych. To jedna z najwyższych dotacji w powiecie brzeskim: większą otrzymały tylko gminy Szczurowa i Borzęcin, ale tam – gwoli prawdy - kataklizm okazał się kilka razy groźniejszy. Dotacja rządowa pozwoli wyremontować pięć dróg. Są to w Gnojniku (droga: Stara Wieś – Granice Chronowskie); w Uszwi niedaleko szkoły; w Gosprzydowej (droga Podkościele); w Lewniowej (Zagórze) oraz wspomniana droga W Biesiadkach (Ścieżki – Dzioły).

 
Gmina dba o swoich sportowców
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 18 maja 2012 09:12

Gmina Gnojnik w puli licznych tegorocznych inwestycji znalazła środki również na przedsięwzięcia w dziedzinie sportu. Na przełomie kwietnia i maja na stadionie w Biesiadkach zainstalowano zestaw aluminiowych kontenerów. W pawilonie mieścić się będą szatnie dla zawodników, sanitariaty oraz schowek na sprzęt sportowy. Inwestycję w całości zrealizowano ze środków budżetowych. Prace przy zainstalowaniu pawilonu rozpoczęły się już w połowie kwietnia. Trzeba było bowiem wylać betonową podmurówkę. Kontenery przytransportowano oraz osadzono na przygotowanym fundamencie w ostatni poniedziałek kwietnia. Każdy z pięciu kontenerów wyposażony jest w drzwi i okno uchylne. Z biegiem czasu pomieszczenia pawilonu wzbogacane będą o meble szatniowe oraz urządzenia sanitarne.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .