Dożynki z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 15 sierpnia 2011 20:52

dozynkignojnikRolnicy z gminy Gnojnik po raz kolejny dziękowali za udane plony. Dzieląc chlebem wypieczonym z tegorocznego ziarna wójt Sławomir Paterek deklarował, że będzie go rozdawał sprawiedliwie, według potrzeb. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku dopisali goście. W tym gronie znaleźli się między innymi posłowie Edward Czesak i Andrzej Sztorc oraz wicemarszałek województwa małopolskiego, Stanisław Sorys. – To nie był łatwy rok dla wsi i rolnictwa. Ale wielkie przywiązanie do ziemi i pracowitość sprawiły, że udało się wam zebrać tegoroczne plony. Nie wszyscy, z powodu aury zdążyli. Wierzę, że uda się im to. Za to wielkie przywiązanie do ziemi, do tradycji, do wsi serdecznie wam dziękuję – mówił do rolników z gminy Gnojnik poseł Edward Czesak. Natomiast wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys deklarował, że będzie wspierał wszelkie inicjatywy samorządu gminnego. – Wasza gmina doskonale sobie radzi w pozyskaniu środków unijnych. Pod tym względem jesteście jedna z najlepszych gmin w powiecie brzeskim – mówił wicemarszałek Sorys. Wójt Sławomir Paterek nie ukrywał, że liczy na wsparcie lobby samorządowo – parlamentarnego. – Mamy wiele potrzeb, a środki własne którymi dysponuje gmina są niewielkie – zauważył.

 
Dożynki gminne w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 sierpnia 2011 22:32

Msza święta w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony rozpocznie niedzielne dożynki gminy Gnojnik. Tradycyjnie już rolnicy chcą złożyć podziękowanie za tegoroczne żniwa. W tym roku aura nie dopisywała. Dlatego na wielu polach jest jeszcze nieskoszone zboże. Niedzielne święto rozpocznie się uroczystą Mszą (początek o godz. 15.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku). Jak nam mówi Ewa Świerczek po nabożeństwie korowód wieńców dożynkowych, gospodarzy i zaproszonych gości wraz z orkiestrą dętą i starostami dożynek na czele, przejdzie do centrum rekreacyjno-sportowe w Gnojniku. Tu odbędzie się część oficjalna i artystyczna dożynek, którą rozpocznie koncert orkiestry dętej z Gnojnika pod batutą Wiesława Porwisza. Część artystyczną otworzą gospodarze tradycyjnym przekazaniem chleba Wójtowi Gminy Gnojnik. Po tym nastąpi prezentacja poszczególnych grup wieńcowych z terenu gminy.

 
Dożynki - największe w roku święto rolników
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 03 sierpnia 2011 23:57
Prezentacja dorobku artystycznego poszczególnych wsi – wieńców dożynkowych, Masza podziękowaniu za plony i dzielenie się chlebem, wypieczonym z tegorocznego ziarna to główne punkty, zaplanowanego na 14 sierpnia Święta Plonów Gminy Gnojnik. Jak mówi wójt Sławomir Paterek dożynki są ukoronowaniem całorocznego trudu rolników. Rolnicze święto rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 15.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Po nabożeństwie korowód wieńców dożynkowych, Gospodarzy zaproszonych gości z orkiestrą dętą i Starostami Dożynek na czele, przejdzie na plac dożynkowy do centrum rekreacyjno-sportowe w Gnojniku. Tu odbędzie się część oficjalna i artystyczna dożynek, Którą rozpocznie koncert orkiestry dętej z Gnojnika pod batutą Wiesława Porwisza. Część artystyczną otworzą gospodarze tradycyjnym przekazaniem chleba Wójtowi Gminy Gnojnik . Po tym nastąpi prezentacja poszczególnych grup wieńcowych z terenu gminy Zgodnie z tradycją, każdy wieniec zostanie ośpiewany przez grupy wieńcowe. Misternie uwite z kłosów zbóż wieńce oceniać będzie specjalnie do tego powołana komisja konkursowa składająca się ze specjalistów etnografów) z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.
 
Jubileusz Pomocnej Dłoni
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 03 sierpnia 2011 21:58

jubileuszwtzpomocnaStowarzyszenie Pomocna Dłoń z Gnojnika świętowało właśnie 10-cio lecie swojej działalności. Gościny udzieliła gmina, a imprez – pomimo niesprzyjającej aury – przyciągnęła wielu mieszkańców gminy i powiatu. Jak wspominają Stowarzyszenie Pomocna Dłoń powstało w 2001 roku z inicjatywy Stanisława Lamberta. Od tego czasu wrosło w pejzaż gminy Gnojnik i powiatu brzeskiego, województwa małopolskiego. Podejmowane różne działania skierowane są do różnych grup społecznych :dzieci osób starszych i niepełnosprawnych, uboższych rodzin, wielodzietnych , ofiar wypadków komunikacyjnych, osób będących w potrzebie.

 
IV Dni Zdrowia w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 30 lipca 2011 19:08

W najbliższą niedzielę warto wybrać się do Gnojnika. Tutaj odbędzie się festyn rodzinny. Jest to wspólna zabawa integracyjna, a dochód z festynu w całości zostanie przeznaczony na rozbudowę Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi doktor Ewa Cierniak – Lambert, szefowa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.

 
Gnojnik: Półkolonie w Centrum Kultury
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 29 lipca 2011 21:00

Ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszy się, zorganizowana już po raz trzeci z rzędu półkolonia w gminie Gnojnik. Jest to możliwe, bo samorząd realizuje projekt: Jesteśmy najlepsi. Projekt finansowany przez Unię Europejską. Jak nas informują pracownicy gminnej placówki kultury, zajęcia odbywają się w świetlicach wiejskich w Biesiadkach, w Lewniowej, w Gosprzydowej, w Zawadzie Uszewskiej, w Uszwi i w Gnojniku. W niektórych świetlicach uczestnicy półkolonii zostali podzieleni na trzy grupy; klasy od I do III, 2) klasy IV i V, 3) klasa VI i gimnazjaliści. - Z półkolonii korzystają głownie dzieci i młodzież nigdzie nie Wyjeżdżająca na wakacje. Organizatorzy przygotowali ciekawy program; wspólne gry, zabawy, konkursy, olimpiady sportowe, wycieczki piesze, wyjazdy integracyjne na basen i do kina oraz warsztaty taneczne prowadzone profesjonalnego instruktora tańca.

 
106. urodziny pani Jadzi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 lipca 2011 22:07

106latJadwiga Chochlińska, znaną wszystkim jako babcia Jadzia obchodziła właśnie swoje urodziny. Nie byle jakie: bo… 106. Były kwiaty, gratulacje, życzenia i wielki urodzinowy tort. Dostojna Jubilatka jest mieszkanką Lewniowej i cieszy się nadzwyczaj dobrym zdrowiem, czego dowodem jest, że z usług medycznych u pani doktor korzysta… naprawdę sporadycznie. To co ją wyróżnia spośród innych, to szczery uśmiech rozdawany wszystkim na około. Życie jednak nie rozpieszczało pani Jadwigi. Wdową została w wieku 39 lat, w czasie kiedy jeszcze trwała II wojna światowa, dlatego sama musiała wychować dwójkę swoich dzieci. Dzisiaj to właśnie jej syn Józef i córka Ewa są największą radością w jej życiu.

 
Dni Gnojnika z Bayer Full
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 02 lipca 2011 15:38

Stadion sportowy w Gnojniku będzie gościł uczestników święta gminy. Start w sobotę, o godzinie 14. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, mam nadzieję, że każdy coś znajdzie dla siebie. Zapraszam na Dni Gnojnika – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Pierwszy dzień, tradycyjnie już ma charakter sportowy. Najpierw na murawie miejscowego klubu piłkarskiego, pojawia się… żeńskie drużyny piłkarskie. W małych miejscowościach futbol w wydaniu płci pięknej nadal jest rzadkością. Potem kolejna odsłona Spartakiady Sołectw na wesoło. Przygotowano wiele widowiskowych konkurencji i nagrody w postaci koszy niespodzianek. Nie zabraknie też meczy drużyn męskich. Jak nie trudno się domyślić panowie powalczą o beczkę piwa, a panie… wieńce laurowe. Będą także pokazy taneczne oraz koncert zespołu muzycznego. Na koniec pierwszego dnia zaplanowano karaoke i popisy DJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 50

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .