Bal Seniora w klubie 'Wrzos'
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 24 stycznia 2012 23:41

Integracyjny Bal Noworoczny w Domu Strażaka w Gnojniku to jedna z ostatnich imprez zorganizowanych przez klub seniora Wrzos, którego założenie zainicjowali ludzie związani ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń”. A ponieważ Stowarzyszenie przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, toteż podczas Balu nie mogło zabraknąć podopiecznych tego ośrodka. Uczestnicy zajęć prowadzonych w WTZ w Zawadzie Uszewskiej przygotowali na tę okazję przedstawienie utrzymane w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Ich występ został n\grodzony gromkimi i zasłużonymi brawami. W części artystycznej zaprezentowała się też grupa kolędnicza Gnojniczanie, mająca w swoim dorobku szereg nagród i wyróżnień. Seniorzy spod znaku Wrzosu bawili się później w rytm muzyki wykonywanej przez zespół Bugajski Band.

 
Porozmawiaj z radną – Konsultacje społeczne
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 23 stycznia 2012 22:28
Radna Ewa Cierniak-Lambert wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, dlatego organizuje comiesięczne spotkanie. Pierwsze z nich odbędzie się już 24 stycznia w godzinach od 10 do 11.30 w Gnojniku w budynku Rehabilitacji. - Tak naprawdę do końca nie wiemy, czego społeczeństwo od nas radnych oczekuje. – mówi Ewa Cierniak-Lambert – Wykonujemy swoją pracę jak najlepiej, ale czasami może to nie wystarczyć. Przecież to społeczeństwo nas wybrało i to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas, dlatego wyszłam z taką inicjatywą, aby być jeszcze bliżej ludzi.– dodaje Cierniak-Lambert. - Lepiej będziemy wykonywać swoją pracę jeżeli będziemy wiedzieli czego dokładnie oczekują od nas wyborcy, jakie mają problemy i co chcieliby zmienić. Oczywiście nie wszystkie postulaty będą realne do zrealizowania w krótkim terminie, będą i takie, które będą wymagały działań długofalowych, ale jako osoba spotykająca się codziennie z dziesiątkami osób wiem, że takie konsultacje są potrzebne. W końcu w przychodni jestem lekarzem i nie mam na tyle czasu aby spokojnie porozmawiać z ludźmi o ich problemach. – przekonuje radna. Konsultacje społeczne organizowane są w każdy czwarty wtorek miesiąca w godzinach od 10 do 11.30 w NZOZ Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku – budynek Rehabilitacji.
 
Powstaną przydomowe oczyszczalnie ścieków
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 18 stycznia 2012 22:51
Mieszkańcy gminy Gnojnik będą mogli starać się o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To jedyne rozwiązanie w tych miejscowościach gdzie, zabudowa jest rozproszona i nie opłaca się wykonywać tradycyjnej kanalizacji. Pieniądze dla mieszkańców mają pochodzić z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wsparcie ma sięgnąć 90 procent. Połowę stanowić będzie bezzwrotna dotacja, reszta to preferencyjny kredyty. Pozostałe 10 procent inwestycji mieszkańcy muszą sfinansować z własnego budżetu. Koszt budowy przydomowej oczyszczalni waha się do 12 do 17 tysięcy złotych.
 
Powstaje grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 stycznia 2012 22:29
Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku prosi o zgłaszanie się osób cierpiących na Stwardnienie Rozsiane (SM). W Centrum Medycyny Rodzinnej otwierana jest grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym. Osoby te często są wycofane społecznie, dlatego ośrodek chce stworzyć dla tych osób miejsce, w którym będą mogły się spotkać, porozmawiać, zobaczyć że nie są same z tą chorobą. Dodatkowo osoby te, będą mogły skorzystać z rehabilitacji specjalnie do nich dostosowanej oraz z pomocy psychologa. W Centrum Medycyny Rodzinnej planowane też są warsztaty interpersonalne dla osób chorych na SM.
 
Wirtualny spacer po Centrum Medycyny Rodzinnej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 stycznia 2012 17:00

centrummedycynygnojnikNZOZ Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku uruchomił na własnej stronie internetowej projekt wirtualnego spaceru po swoich wnętrzach. Ciekawa prezentacja wykonana jest w technologii flash i opiera się na wirtualnych panoramach 360 stopni połączonych ze sobą. Sposób nawigacji rozwiązany został za pomocą strzałek linkujących poszczególne panoramy. Całość składa się z kilkunastu panoram. Spacer można zobaczyć na stronie internetowej www.nzozgnojnik.pl

 
Samorząd Gnojnika z nową witryną internetową
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 stycznia 2012 01:40

uggnojnikscreenUrząd gminy Gnojnik uruchomił nową wersję swojego portalu internetowego (www.gnojnik.pl). Nowa witryna została zaprojektowana w oparciu o zwiększające się potrzeby mieszkańców gminy, którzy chcą być na bieżąco informowani, o tym co dzieje się w ich miejscowościach. Dlatego podstawą funkcjonowania strony będzie na bieżąco aktualizowana baza najnowszych rzetelnych wiadomości z terenu gminy, które – dla lepszej nawigacji – podzielone zostaną tematycznie. Witryna pomyślana jest również, jako platforma komunikacji pomiędzy Urzędem Gminy a mieszkańcami. Dlatego na stronie umieszczane będą wszystkie dokumenty mające charakter ogólnodostępny (takie jak budżet gminy, uchwały podatkowe, plan zagospodarowania przestrzennego itp.).

 
Koncert ku czci Jana Pawła II
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 25 października 2011 20:41

16 października 1978 r.  świat poznał nowego papieża, który ze swej wysokości potrafił dostrzec małego człowieka, często ugiętego pod bagażem życiowych problemów. Świat, nim się spostrzegł, pokochał tego uśmiechniętego, promieniującego dobrocią „apostoła w bieli”. Nic zatem dziwnego, że ten właśnie dzień mocno zapisał się pamięci wszystkich katolików a ponadto ustanowiony został przez Sejm RP Dniem Papieża Jana Pawła II.  Tradycyjnie dzień ten w Gnojniku obchodzony jest koncertowo. Pieśni dedykowane naszemu Ojcu świętemu wyśpiewują nasze lokalne zespoły muzyczne, których sława przyciąga tłumy mieszkańców. Trudno się dziwić tej frekwencji – nie tylko pamiętamy przecież o Janie Pawle II, ale wciąż go kochamy. W tym roku w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej wystąpiły nasze gminne zespoły muzyczne, które na tę okazję długo się przygotowywały. Koncertowe rezultaty są tego najlepszym dowodem a słuchacze do dziś pozostają pod wielkim wrażeniem. Muzyczne wspomnienia i wyznania rozpoczęte zostały przez zespoły działające przy Centrum Kultury w Gnojniku: Fortis oraz Fantazja, które z okazji Dnia Papieża zaprezentowały specjalny repertuar. Następnie mikrofon przejęła schola Xenium z Uszwi, która zrobiła organizatorom miłą niespodziankę i wbrew trudnościom, przybyła, aby wyśpiewać hołd Janowi Pawłowi II. Kolejne zaskoczenie był występ scholi z Lewniowej, ponieważ ukazała się  w dwojakiej postaci: osobno dzieci i młodzież, osobno starsi wokaliści. Orkiestra Dęta zadedykowała papieżowi jego ukochaną piosenkę „Barkę”, która wzruszyła wszystkich zebranych.

 
Pierwsza kriokomora na terenie powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 25 października 2011 12:41

NZOZ „Centrum Medycyny Rodzinnej” w Gnojniku w ofercie swoich zabiegów, jako jedyny w promieniu 40 km, posiada kriokomorę. Aby się przekonać o jej działaniu wybrałem się na zabieg.   Początkowo jest bardzo zimno, aż -120 C. O dziwo, nietrudno to znieść. Następnie porcja ruchu dla pobudzenia krążenia. Jaki jest tego efekt? Niezwykły przypływ energii oraz młodsza i jędrniejsza skóra. Ale kriokomora daje również wspaniałe rezultaty w leczeniu wielu schorzeń.   Ewa Cierniak-Lambert, lekarz rodzinny przeprowadza ze mną wywiad. – Czy ma Pan problemy z sercem, niewydolność krążenia, czy chore nerki? – pyta – Zabieg trwa do trzech minut, ale Pan zacznie od minuty.   Wchodzę do pomieszczenia, w którym znajduje się kriokomora. Przebieram się w kostium kąpielowy, zakładam grube skarpety, rękawiczki i opaskę na uszy. W tym plażowo-zimowym stroju staję przy drzwiach od komory. Jeszcze tylko drewniane chodaki, maseczka na twarz i jestem gotowy. – Proszę nasunąć czapkę na uszy. Maseczka musi przylegać do twarzy - mówi fizjoterapeuta Krzysztof, który obsługuje komputer sterujący komorą i wprowadza pacjentów do środka. Tłumaczy, że w środku muszę oddychać spokojnie, powoli, płytko. - Denerwuje się pan? - pyta. Trochę, ale ciekawość jest silniejsza. Krzysztof otwiera mi drzwi i z bijącym sercem wchodzę do komory. Zanurzam się w białej mgle i zgodnie z instrukcją obracam się twarzą do wejścia. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia duża, niezamarzająca szyba, przez którą widać personel. Zaczynam maszerować w miejscu, lekko przytupując chodakami. Oddycham spokojnie i rozglądam się dookoła. Jest zimno, ale do wytrzymania.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 51

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .