Kolejne spotkanie Grupy Wsparcia
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 14 maja 2012 00:03

Kolejne spotkanie Grupy Wsparcia dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gnojniku. Już w tą środę 16 maja o 16:00 odbędzie się spotkanie Grupy wsparcia w Centrum Medycyny Rodzinnej. Spotkania mają na celu zrzeszenie osób chorych, ich rodzin oraz wszystkich którym nie jest obojętny los ludzi cierpiących na SM. W Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku chorzy na Stwardnienie Rozsiane maja do dyspozycji rehabilitację w formie Oddziału Dziennego Pobytu, Turnusów Rehabilitacyjnych, Ambulatoryjnej Fizjoterapii oraz Rehabilitacji Domowej. Ponadto do ich dyspozycji jest również psycholog kliniczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 14 68 69 800 lub 604 052 326.

 
Drogi z rządowej dotacji
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 10 maja 2012 21:26

Pięć dróg, w ramach dotacji rządowego Biura do Spraw Usuwania Skutków Kataklizmu, zostanie wyremontowanych w gminie Gnojnik. – Wierzę, że na kolejnych jezdniach będziemy prowadzili pracę. Liczę na kolejne środki rządowe – podkreśla wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Na razie prace trwają (w zasadzie pozostało wykonanie „drobnej kosmetyki”) na drodze w Biesiadkach. To kolejny, trzeci etap prac. W poprzednim roku, dzięki zaangażowaniu gminy, udało się wyremontować jeden odcinek jezdni. Teraz, w oparciu o rządową dotację, prace zakończono. – Od lat mieszkańcy tej części gminy wspominali o potrzebie wyremontowania tej jezdni. Dobrze przygotowaliśmy wniosek, dzięki czemu udało się nam otrzymać na usuwanie skutków powodzi, znaczne środki – mówi wójt Paterek.

 
Oficjalne otwarcie Ośrodka Rehabilitacyjnego
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 10 maja 2012 19:56

Przedstawiciele trzech szczebli samorządu (gminnego, powiatowego i wojewódzkiego), lekarze, rehabilitanci, pracownicy placówki oraz mieszkańcy gminy uczestniczyli w oficjalnym uruchomieniu Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego Ewa w Gnojniku. To pierwsza tego typu placówka w powiecie brzeskim. – Powstała dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu ludzi – mówi nam Ewa Cierniak – Lambert.

 
Tragiczny wypadek w Tworkowej
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 03 maja 2012 20:58
wypadektworkowaW czwartek 3 maja około godz. 14:15 na drodze K-75 w miejscowości Tworkowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych kierującyPeugeotem 307 zginął na miejscu. Poszkodowane zostały wszystkie osoby podróżujące tymi pojazdami (4 osoby dorosłe oraz jedno dziecko). Pposzkodowani po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze K-75 został całkowicie wstrzymany. Łącznie w działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży, 4 karetki pogotowia oraz policja. Działania trwały blisko 7 godzin.
 
Pierwszy dzień zmagań w ESCAPE - Błotny Patrol H6 2012
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 21 kwietnia 2012 22:08

4na4uszewZa nami pierwszy dzień zmagań kierowców samochodów terenowych. Jutro (niedziela) znowu będą ścigali się po bezdrożach gminy Gnojnik. Po raz drugi z rzędu w Uszwi, w zorganizowano zawody samochodów terenowych 4X4. Już pierwszy dzień pokazał, że impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. – To świetna promocja dla naszej gminy – uważa wójt Sławomir Paterek.

 
Już wkrótce ruszą duże inwestycje
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 18 kwietnia 2012 21:50

W najbliższych tygodniach w Gminie Gnojnik rozpoczną się prace związane z odbudową centrum Uszwi, budową kącika rekreacyjno-turystycznego w Zawadzie Uszewskiej oraz remontami dróg zniszczonych w wyniku powodzi. Łączny koszt tych inwestycji to kwota ponad 2 mln zł, z czego znaczną część stanowią środki pozyskane przez gminę z zewnątrz.

 
4x4 w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 00:29
off2012W nabliższy weekend w Uszwi odbędzie się druga edycja rajdu "ESCAPE - Błotny Patrol H6 2012". Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników terenowych samochodów i ekstremalnych wrażeń. Trasa imprezy przebiega na pagórkowatych terenach znajdujących się za szkółką krzewów w Uszwi (sposób dotarcia: droga wiodąca od kościoła i cmentarza w kierunku lasu). W sobotę rajd zaczniemy o godz. 12:00, a w niedzielę o godz. 11:00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00 – 17:00. Rywalizacja prowadzona będzie w klasie Motocross, Quad, Sport i Extrem. Patronat nad imprezą sprawują Wójt gminy Gnojnik oraz Starosta Brzeski.
 
Misterium z Janem Nowickim
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 kwietnia 2012 07:01

Smutek, może nawet nutka rozgoryczenia, ale i wielka nadzieja, że za drugim razem dojdzie jednak do spotkania. Zapowiadane przez nas Misterium, w którym genialne wiersze księdza Jana Twardowskiego, miał recytować mistrz Jan Nowicki, zostało odwołane.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 53

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .