Reklama
Tragiczny wypadek w Tworkowej
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 03 maja 2012 21:58
wypadektworkowaW czwartek 3 maja około godz. 14:15 na drodze K-75 w miejscowości Tworkowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych kierującyPeugeotem 307 zginął na miejscu. Poszkodowane zostały wszystkie osoby podróżujące tymi pojazdami (4 osoby dorosłe oraz jedno dziecko). Pposzkodowani po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze K-75 został całkowicie wstrzymany. Łącznie w działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży, 4 karetki pogotowia oraz policja. Działania trwały blisko 7 godzin.
 
Pierwszy dzień zmagań w ESCAPE - Błotny Patrol H6 2012
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 21 kwietnia 2012 23:08

4na4uszewZa nami pierwszy dzień zmagań kierowców samochodów terenowych. Jutro (niedziela) znowu będą ścigali się po bezdrożach gminy Gnojnik. Po raz drugi z rzędu w Uszwi, w zorganizowano zawody samochodów terenowych 4X4. Już pierwszy dzień pokazał, że impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. – To świetna promocja dla naszej gminy – uważa wójt Sławomir Paterek.

 
Już wkrótce ruszą duże inwestycje
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 18 kwietnia 2012 22:50

W najbliższych tygodniach w Gminie Gnojnik rozpoczną się prace związane z odbudową centrum Uszwi, budową kącika rekreacyjno-turystycznego w Zawadzie Uszewskiej oraz remontami dróg zniszczonych w wyniku powodzi. Łączny koszt tych inwestycji to kwota ponad 2 mln zł, z czego znaczną część stanowią środki pozyskane przez gminę z zewnątrz.

 
4x4 w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 01:29
off2012W nabliższy weekend w Uszwi odbędzie się druga edycja rajdu "ESCAPE - Błotny Patrol H6 2012". Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników terenowych samochodów i ekstremalnych wrażeń. Trasa imprezy przebiega na pagórkowatych terenach znajdujących się za szkółką krzewów w Uszwi (sposób dotarcia: droga wiodąca od kościoła i cmentarza w kierunku lasu). W sobotę rajd zaczniemy o godz. 12:00, a w niedzielę o godz. 11:00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00 – 17:00. Rywalizacja prowadzona będzie w klasie Motocross, Quad, Sport i Extrem. Patronat nad imprezą sprawują Wójt gminy Gnojnik oraz Starosta Brzeski.
 
Misterium z Janem Nowickim
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 kwietnia 2012 08:01

Smutek, może nawet nutka rozgoryczenia, ale i wielka nadzieja, że za drugim razem dojdzie jednak do spotkania. Zapowiadane przez nas Misterium, w którym genialne wiersze księdza Jana Twardowskiego, miał recytować mistrz Jan Nowicki, zostało odwołane.

 
Hot spoty w czterech miejscowościach gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 marca 2012 22:23
Samorząd gminy Gnojnik postawił na rozwój infrastruktury związanej z nowoczesnymi technologiami: Internetem. – Nie możemy pozostawiać w tyle, za innymi gminami – mówi młody wójt Sławomir Paterek. Ostatnio w gminie Gnojnik uruchomiono cztery punkty bezpłatnego całodobowego otwartego publicznie dostępu do Internetu. Jak nas informuje gospodarz gminy: Hot Spoty zostały zamontowane ] w Gnojniku, Lewniowej, Uszwi i Zawadzie Uszewskiej. Aby skorzystać z Internetu za pośrednictwem Hot Spotów należy przyjść do punktu lokalizacji Hot Spotów (zainstalowane anteny powinny zapewnić dostęp do Internetu w odległości co najmniej 200m widoczności), uruchomić swój komputer przenośny, telefon komórkowy lub podobne urządzenie mobilne, a następnie ustanowić bezprzewodowe połączenie za pomocą wbudowanej lub dołączonej do w/w urządzenia karty sieci bezprzewodowej. Hot spot Gmina Gnojnik umożliwia realny transfer z prędkością do 512/256 kilobitów na sekundę. Z każdego z Hot Spotów zlokalizowanych na terenie gminy korzystać może jednocześnie 15 użytkowników na okres maksymalnie 3 godzin każdy w ciągu jednej doby. Miejsca lokalizacji Hot Spotów na terenie naszej gminy: budynek Urzędu Gminy Gnojnik, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej, Domu Strażaka w Uszwi oraz Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej. Jak nam mówi niedalekiej przyszłości planowane jest utworzenie punktów bezpłatnego dostępu do Internetu na terenie miejscowości Biesiadki, Gosprzydowa i Żerków.
 
Ośrodek na europejskim poziomie
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 marca 2012 00:31

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „EWA ” działa w strukturze Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej.  Trzykondygnacyjny obiekt, wyposażony jest w windę i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduję się w centrum Gnojnika, który jest siedzibą malowniczej gminy o tej samej nazwie. Miejscowość położona jest na obszarze Pogórza Karpackiego i leży pośrodku trójkąta wyznaczonego przez trzy ważne ośrodki województwa małopolskiego: Kraków, Tarnów oraz Nowy Sącz. Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „EWA” zaprasza wszystkich na turnusy rehabilitacyjne, wczasy lecznicze, pobyty weekendowe  połączone z wypoczynkiem dla całej rodziny w pięknej i malowniczej okolicy.

 
Misterium w wykonaniu Jana Nowickiego
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 marca 2012 22:48

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, mistrz słowa i ciętej riposty, Jan Nowicki, spotka się z miłośnikami poezji w kościele parafialnym w Gnojniku. Przedstawi Misterium, inspirowane twórczością księdza Jana Twardowskiego. Będzie mu towarzyszyć wspaniała grupa muzyczna.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 47 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .