Reklama
Powiadamianie powodzian przez SMS-y
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 29 lutego 2012 23:09

uggnojnik1Gnojnik jest jedną z pierwszych w Małopolsce gmin, które zdecydowały się na zamontowanie systemu powiadamiania przed powodzią, za pomocą esemesów. – W naszym terenie, gdzie woda potrafi przybierać w mgnieniu oka, szybka informacja do mieszkańców jest niezbędna. Taki system będzie pomocny przy zabezpieczeniu domów przed wielką woda, ale ułatwi także organizowanie akcji pomocy poszkodowanym – ocenia Sławomir paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Weekend z szachami w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 25 lutego 2012 01:19

W weekend, najlepsi szachiści zjadą do Gnojnika. Po raz XVI rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Szachowy o Czarnego Konia. Jest to jedna z największych imprez szachowych w Małopolsce.Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem turnieju jest Centrum Kultury w Gnojniku, natomiast honorowy patronat sprawują starosta powiatu brzeskiego Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek. Pierwszy dzień zmagań zarezerwowano dla najmłodszych. Zawody dla juniorów rozpoczną się o godzinie 10. Na rozegranie partii każdy będzie miał kwadrans. Wpisowe dla juniorów wynosi 10 złotych. Jak nas poinformowano zawody rozegrane zostaną na dystansie dziewięciu albo jedenastu rund. A wszystko będzie zależało od tego: ilu chętnych zgłosi się do rozgrywek. Zwycięzca zawodów otrzyma statuetkę „Czarnego Źrebiątka”, oczywiście przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Tradycyjnie już zostaną nagrodzeni najlepsi szachiści z gminy Gnojnik. W ten sposób władze samorządowe chcą promować te królewska dyscyplinę gry. Natomiast niedziela jest zarezerwowana dla seniorów. I w tym przypadku zawody rozpoczną się o 10. Jak czytamy w regulaminie: może wziąć w nich udział każdy, bez względu na to czy posiada czy tez nie jakąś licencję. Szachiści będą rywalizowali na dystansie 11 lub 13 rund, systemem „szwajcarskim kontrolowanym”. Czas gry na partię wynosi kwadrans. Przewidziano nagrody finansowe. Zwycięzca otrzyma statuetkę „Czarnego Konia” i 800 złotych nagrody.

 
Strefa SPA i rehabilitacja na światowym poziomie
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 19 lutego 2012 22:58

Wachlarz usług rehabilitacyjnych w prowadzonym przez NZOZ „Centrum Medycyny Rodzinnej” S.C.,  Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym EWA, jest z miesiąca na miesiąc coraz szerszy. Niedawno uruchomiono dział balneoterapii, poszerzono także działy hydroterapii oraz masażu. Nowością jest nowoczesna strefa SPA. - Jesteśmy jedynym w okolicy ośrodkiem o tak szerokiej ofercie zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej. Zabiegi borowinowe czy hydromasaże oferują  sanatoria min. w Krynicy, Iwoniczu Zdroju czy Busku Zdroju, nie wspominając o Grocie Solnej czy kriokomorze – mówi Justyna Bakalarz, mgr fizjoterapii współwłaściciel Zakładu. Na bogaty wachlarz usług składa się wiele czynników. Już dzisiaj, w dziale balneoterapii można skorzystać z kąpieli, okładów oraz zawijań z użyciem borowiny. Borowina jest torfem leczniczym o wyjątkowych właściwościach fizykochemicznych.

 
Bal Seniora w klubie 'Wrzos'
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 stycznia 2012 00:41

Integracyjny Bal Noworoczny w Domu Strażaka w Gnojniku to jedna z ostatnich imprez zorganizowanych przez klub seniora Wrzos, którego założenie zainicjowali ludzie związani ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń”. A ponieważ Stowarzyszenie przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, toteż podczas Balu nie mogło zabraknąć podopiecznych tego ośrodka. Uczestnicy zajęć prowadzonych w WTZ w Zawadzie Uszewskiej przygotowali na tę okazję przedstawienie utrzymane w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Ich występ został n\grodzony gromkimi i zasłużonymi brawami. W części artystycznej zaprezentowała się też grupa kolędnicza Gnojniczanie, mająca w swoim dorobku szereg nagród i wyróżnień. Seniorzy spod znaku Wrzosu bawili się później w rytm muzyki wykonywanej przez zespół Bugajski Band.

 
Porozmawiaj z radną – Konsultacje społeczne
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 23 stycznia 2012 23:28
Radna Ewa Cierniak-Lambert wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, dlatego organizuje comiesięczne spotkanie. Pierwsze z nich odbędzie się już 24 stycznia w godzinach od 10 do 11.30 w Gnojniku w budynku Rehabilitacji. - Tak naprawdę do końca nie wiemy, czego społeczeństwo od nas radnych oczekuje. – mówi Ewa Cierniak-Lambert – Wykonujemy swoją pracę jak najlepiej, ale czasami może to nie wystarczyć. Przecież to społeczeństwo nas wybrało i to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas, dlatego wyszłam z taką inicjatywą, aby być jeszcze bliżej ludzi.– dodaje Cierniak-Lambert. - Lepiej będziemy wykonywać swoją pracę jeżeli będziemy wiedzieli czego dokładnie oczekują od nas wyborcy, jakie mają problemy i co chcieliby zmienić. Oczywiście nie wszystkie postulaty będą realne do zrealizowania w krótkim terminie, będą i takie, które będą wymagały działań długofalowych, ale jako osoba spotykająca się codziennie z dziesiątkami osób wiem, że takie konsultacje są potrzebne. W końcu w przychodni jestem lekarzem i nie mam na tyle czasu aby spokojnie porozmawiać z ludźmi o ich problemach. – przekonuje radna. Konsultacje społeczne organizowane są w każdy czwarty wtorek miesiąca w godzinach od 10 do 11.30 w NZOZ Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku – budynek Rehabilitacji.
 
Powstaną przydomowe oczyszczalnie ścieków
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 18 stycznia 2012 23:51
Mieszkańcy gminy Gnojnik będą mogli starać się o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. To jedyne rozwiązanie w tych miejscowościach gdzie, zabudowa jest rozproszona i nie opłaca się wykonywać tradycyjnej kanalizacji. Pieniądze dla mieszkańców mają pochodzić z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wsparcie ma sięgnąć 90 procent. Połowę stanowić będzie bezzwrotna dotacja, reszta to preferencyjny kredyty. Pozostałe 10 procent inwestycji mieszkańcy muszą sfinansować z własnego budżetu. Koszt budowy przydomowej oczyszczalni waha się do 12 do 17 tysięcy złotych.
 
Powstaje grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 stycznia 2012 23:29
Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku prosi o zgłaszanie się osób cierpiących na Stwardnienie Rozsiane (SM). W Centrum Medycyny Rodzinnej otwierana jest grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym. Osoby te często są wycofane społecznie, dlatego ośrodek chce stworzyć dla tych osób miejsce, w którym będą mogły się spotkać, porozmawiać, zobaczyć że nie są same z tą chorobą. Dodatkowo osoby te, będą mogły skorzystać z rehabilitacji specjalnie do nich dostosowanej oraz z pomocy psychologa. W Centrum Medycyny Rodzinnej planowane też są warsztaty interpersonalne dla osób chorych na SM.
 
Wirtualny spacer po Centrum Medycyny Rodzinnej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 stycznia 2012 18:00

centrummedycynygnojnikNZOZ Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku uruchomił na własnej stronie internetowej projekt wirtualnego spaceru po swoich wnętrzach. Ciekawa prezentacja wykonana jest w technologii flash i opiera się na wirtualnych panoramach 360 stopni połączonych ze sobą. Sposób nawigacji rozwiązany został za pomocą strzałek linkujących poszczególne panoramy. Całość składa się z kilkunastu panoram. Spacer można zobaczyć na stronie internetowej www.nzozgnojnik.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .