Gnojnik: Emocji nie zabraknie
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 24 czerwca 2012 23:48

Sporo atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznej edycji Święta Gminy Gnojnik. Przez dwa dni: na przełomie czerwca i lipca, samorządowcy zapraszają do tej przeuroczej gminy w powiecie brzeskim. – Atrakcji na pewno nie zabraknie – zapowiada wójt Gnojnika Sławomir Paterek. Tradycyjnie już pierwszy dzień ma charakter sportowy. Bodaj największym powodzeniem cieszą się zmagania poszczególnych sołectw. Przedstawiciele wszystkich wsi rywalizują o wielki kosz rozmaitości. Zaplanowano także mecz towarzyski o puchar dyrektora miejscowej placówki kultury. A wieczorem 30 czerwca, także spotkania z muzyką i wspólna zabawa taneczna. Początek imprez w sobotę – 30 czerwca o godzinie, 16. Natomiast dzień później, 1 lipca, blok imprez rozpocznie się o 14. Zaplanowano wiele atrakcji muzycznych, tanecznych, występ gwiazdy wieczoru: Krystyny Giżowskiej. Oczywiście nie zabraknie także atrakcji sportowych. Fani piłki będą mogli obejrzeć mecz finałowy Mistrzostw Europy. – Zapraszam na Dni Gminy Gnojnika: to święto całej naszej lokalne społeczności, ale chętnie ugościmy także turystów czy mieszkańców sąsiednich gmin, z powiatu i Małopolski – mówi wójt Paterek.

 
Nowatorskie spojrzenie na ekologię
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 22 czerwca 2012 23:52

Czy w Gnojniku powstanie siec przydomowych oczyszczalni ścieków. Władze samorządowe wierzą, że tak. – W rozproszonej zabudowie to jedyna możliwość uporania się ze ściekami komunalnymi – mówi Grzegorz Gołąb, doradca wójta, a zarazem radny powiatu brzeskiego. Zabudowa gminy Gnojnik ma dwojaki charakter: tereny mocno i gęsto zabudowane, a z drugiej strony – tereny o zabudowie rozproszonej. W tym drugim przypadku na uzyskanie jakiejkolwiek dotacji na budowę sieci kanalizacyjnej nie może być mowy. Dlaczego? – Bo nie uzyskuje się tak zwanego efektu ekologicznego. Innymi słowy, zbyt mała liczba ludności skorzysta tam z sieci, takie wnioski UE, po prostu odrzuca – tłumaczy nam wójt Sławomir Paterek. Czy zatem mieszkańcy terenów o rozproszonej zabudowie nie maja żadnej alternatywy? Okazuje się, że i oni mogą skorzystać z dobrodziejstwa cywilizacji. Samorząd chce realizować budowę oczyszczalni przydomowych. – To są oczyszczalnie biologiczne. Przygotowujemy dokumentację. W sumie badania geologiczne, podkłady geodezyjne w postaci map będą kosztowały około 70 tysięcy złotych. To będzie podstawa do złożenia w przyszłym roku wniosku. Warunek jest jeden: w gminie musi być przynajmniej 50 chętnych – mówi nam Aneta Kopeć, pracownik UG w Gnojniku. Gra warta jest świeczki, bo Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej finansuje tego typu inwestycje w 45 procentach, tyle samo musi wyłożyć gmina, natomiast 10 procent płaci beneficjent – osoba zainteresowania budowa oczyszczalni przydomowej. Koszt takiego rozwiązania, dla jednego gospodarstwa domowego – waha się od 12 do 18 tysięcy złotych.

 
Spore dotacje dla samorządu gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 20 czerwca 2012 22:12

O grubo ponad trzy miliony złotych wzbogacił się właśnie  samorząd gminy Gnojnik. To dotacja w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Pozwoli ona sfinansować w znacznej mierze budowę sali gimnastycznej w Lewniowej oraz stanowi refundacje części nakładów poniesionych na wybudowany i oddany do użytku budynek przedszkola – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Pieniądze na odnowę i rozwój wsi
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 10 czerwca 2012 12:16

Są pieniądze na Odnowę i rozwój wsi. Zarząd województwa małopolskiego ogłosił konkurs na dotację na ten cel. W imieniu województwa akcję koordynuje: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Przypomnijmy tutejsze LGD działa na terenie gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna.  Zarząd stowarzyszenia zachęca do składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Święto gminy z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 09 czerwca 2012 20:08

Bardzo bogaty program przygotowali organizatorzy tegorocznego Święta Gminy Gnojnik. Zaplanowana na 30 czerwca i 1 lipca impreza to największe wydarzenie kulturalne w tej części powiatu brzeskiego. Gwiazdą tegorocznej edycji Dni Gminy Gnojnik będzie Krystyna Giżowska. Przed wiloma laty: kilka jej utworów okupowało listy przebojów, do dzisiaj melodie, które wyśpiewała grane są w klubach i podczas dancingów. W programie imprezy zaplanowano występy kapeli ludowej, prezentację miejscowych talentów muzycznych i tanecznych, ale także pokazy modelek – casting i wielkie, wspólne oglądanie finału Mistrzostw Europy 2012. - W sobotę zapraszamy na podróż w świat muzyki pop-rock, w którą zabierze nas zespół „Izabela Mytnik & Pixel ”. Po rockowym graniu czas przyjdzie na góralskie rytmy. „Kapela Pieczarków” na pewno rozpali publiczność do czerwoności. Grupa ma na swoim koncie trzy wydane płyty, a muzyka którą grają „FOLK- góralski” zjednuje sobie coraz większe rzesze fanów w kraju i zagranicą. Ostatni akcent sobotniej zabawy stanowić będzie występ zespołu „Fortis”. Przy największych polskich i zagranicznych przebojach będzie można tańczyć aż do białego rana.

 
Mistrzowskie rozgrywki subregionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 07 czerwca 2012 21:51

Piłkarze z Gimnazjum nr 11 zostali Mistrzami W Piłce Nożnej Subregionu Tarnowskiego. W finałowym pojedynku pokonali gimnazjalistów z Uszwi. To właśnie na obiektach Orlika w tej miejscowości rozegrano finał.

 
Kolejne duże inwestycje w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 31 maja 2012 23:35

inwestycjeuszewW Gminie Gnojnik prowadzone jest kolejne duże zadanie inwestycyjne - od miesiąca trwają prace ziemne w ramach „Kompleksowej odnowy wsi Uszew”. Nowe oblicze uzyska droga wiodąca od kościoła do cmentarza oraz parking przy Orliku. Inwestycja była konieczna, by usprawnić ruch pieszy i samochodowy w okolicach kościoła i boisk sportowych. Łączny koszt inwestycji w Uszwi to ponad 490 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na takie prace jak:  wybranie rowów, umocnienie skarp, wykonanie przepustów drogowych i elementów kanalizacji deszczowej, wmurowanie obrzeży betonowych oraz wykostkowanie chodnika i parkingu przy Orliku.

 
Małopolski e-urzędnik także w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 21 maja 2012 10:52

Sześć gmin z Małopolski bierze udział w realizacji projektu, finansowanego przez Unię Europejską: „Małopolski e-urzędnik”. – A wszystko po to, by podnieść poziom świadczonych przez samorząd gminny usług – zapewnia Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 56

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .