Jubileusz WTZ w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 listopada 2009 18:50

wtzDzisiaj Warsztaty Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej, w gminie Gnojnik świętują jubileusz. - Mamy już pięć lat - mówi Ewa Cierniak - Lambert, prezes zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń". Stowarzyszenie powstało przed kilkoma laty. Wtedy też zrodził się pomysł utworzenia warsztatów. Placówka została uruchomiona (faktycznie rozpoczęła działalność) 1 grudnia 2004 roku. Bez wątpienia motorem sprawczym tego przedsięwzięcia była dr Ewa Cierniak - Lambert, szefowa "Pomocnej Dłoni", a na co dzień lekarz rodzinny z Gnojnika. - Gmina przekazała nieodpłatnie budynek w Zawadzie Uszewskiej. Po jego adaptacji i dostosowaniu do potrzeb podopiecznych placówka rozpoczęła działalność - wspomina Wojciech Rzepa, wójt Gnojnika.

 
'Pomocna Dłoń' apeluje
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 12 maja 2009 08:29
Rusza sezon uroczystości weselnych. Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", wzorem lat poprzednich, wystąpiło z apelem do nowożeńców, by zamiast kwiatów ich goście przekazywali datki pieniężne dla brzeskich pięcioraczków. Zdaniem Ewy Cierniak-Lambert, radnej powiatu brzeskiego, a zarazem lekarza rodzinnego i szefowej stowarzyszenia, w ten sposób można pomóc potrzebującym. - Tym razem skierowaliśmy prośby do nowożeńców, którzy jak się okazuje mogą i chcą pomóc naszym brzeskim pięcioraczkom. Wystąpiliśmy z apelem do wszystkich nowożeńców, prosząc ich, aby w niezwykłym dniu swoich zaślubin nie zapomnieli o potrzebujących. W tamtym roku, na nasz apel zareagowały dwie pary, ale mamy nadzieję, że będzie to początek dużej akcji, z której dochód przekażemy maluchom - mówi Ewa Cierniak-Lambert.
 
Spotkanie opłatkowe w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 stycznia 2009 13:43
14 stycznia w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej odbyło się spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział m.in. poseł na Sejm Jan Musiał, radny wojewódzki Adam Kwaśniak, starosta brzeski Ryszard Ożóg, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Stanisław Lambert oraz wójt gminy Gnojnik Wojciech Rzepa. Na początku zebranych przywitała prezes stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Ewa Cierniak-Lambert. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy wszystkim uczestnikom złożyli życzenia noworoczne. Spotkanie uświetnił występ grupy teatralno-muzycznej działającej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, który został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony dużymi brawami. Zespół przygotował autorski program bożonarodzeniowy pt. "A światłość w ciemności świeci".
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 50

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .