Powstaje grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 stycznia 2012 23:29
Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku prosi o zgłaszanie się osób cierpiących na Stwardnienie Rozsiane (SM). W Centrum Medycyny Rodzinnej otwierana jest grupa wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym. Osoby te często są wycofane społecznie, dlatego ośrodek chce stworzyć dla tych osób miejsce, w którym będą mogły się spotkać, porozmawiać, zobaczyć że nie są same z tą chorobą. Dodatkowo osoby te, będą mogły skorzystać z rehabilitacji specjalnie do nich dostosowanej oraz z pomocy psychologa. W Centrum Medycyny Rodzinnej planowane też są warsztaty interpersonalne dla osób chorych na SM.
 
Wirtualny spacer po Centrum Medycyny Rodzinnej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 stycznia 2012 18:00

centrummedycynygnojnikNZOZ Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku uruchomił na własnej stronie internetowej projekt wirtualnego spaceru po swoich wnętrzach. Ciekawa prezentacja wykonana jest w technologii flash i opiera się na wirtualnych panoramach 360 stopni połączonych ze sobą. Sposób nawigacji rozwiązany został za pomocą strzałek linkujących poszczególne panoramy. Całość składa się z kilkunastu panoram. Spacer można zobaczyć na stronie internetowej www.nzozgnojnik.pl

 
Samorząd Gnojnika z nową witryną internetową
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 stycznia 2012 02:40

uggnojnikscreenUrząd gminy Gnojnik uruchomił nową wersję swojego portalu internetowego (www.gnojnik.pl). Nowa witryna została zaprojektowana w oparciu o zwiększające się potrzeby mieszkańców gminy, którzy chcą być na bieżąco informowani, o tym co dzieje się w ich miejscowościach. Dlatego podstawą funkcjonowania strony będzie na bieżąco aktualizowana baza najnowszych rzetelnych wiadomości z terenu gminy, które – dla lepszej nawigacji – podzielone zostaną tematycznie. Witryna pomyślana jest również, jako platforma komunikacji pomiędzy Urzędem Gminy a mieszkańcami. Dlatego na stronie umieszczane będą wszystkie dokumenty mające charakter ogólnodostępny (takie jak budżet gminy, uchwały podatkowe, plan zagospodarowania przestrzennego itp.).

 
Koncert ku czci Jana Pawła II
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 25 października 2011 21:41

16 października 1978 r.  świat poznał nowego papieża, który ze swej wysokości potrafił dostrzec małego człowieka, często ugiętego pod bagażem życiowych problemów. Świat, nim się spostrzegł, pokochał tego uśmiechniętego, promieniującego dobrocią „apostoła w bieli”. Nic zatem dziwnego, że ten właśnie dzień mocno zapisał się pamięci wszystkich katolików a ponadto ustanowiony został przez Sejm RP Dniem Papieża Jana Pawła II.  Tradycyjnie dzień ten w Gnojniku obchodzony jest koncertowo. Pieśni dedykowane naszemu Ojcu świętemu wyśpiewują nasze lokalne zespoły muzyczne, których sława przyciąga tłumy mieszkańców. Trudno się dziwić tej frekwencji – nie tylko pamiętamy przecież o Janie Pawle II, ale wciąż go kochamy. W tym roku w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej wystąpiły nasze gminne zespoły muzyczne, które na tę okazję długo się przygotowywały. Koncertowe rezultaty są tego najlepszym dowodem a słuchacze do dziś pozostają pod wielkim wrażeniem. Muzyczne wspomnienia i wyznania rozpoczęte zostały przez zespoły działające przy Centrum Kultury w Gnojniku: Fortis oraz Fantazja, które z okazji Dnia Papieża zaprezentowały specjalny repertuar. Następnie mikrofon przejęła schola Xenium z Uszwi, która zrobiła organizatorom miłą niespodziankę i wbrew trudnościom, przybyła, aby wyśpiewać hołd Janowi Pawłowi II. Kolejne zaskoczenie był występ scholi z Lewniowej, ponieważ ukazała się  w dwojakiej postaci: osobno dzieci i młodzież, osobno starsi wokaliści. Orkiestra Dęta zadedykowała papieżowi jego ukochaną piosenkę „Barkę”, która wzruszyła wszystkich zebranych.

 
Pierwsza kriokomora na terenie powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 25 października 2011 13:41

NZOZ „Centrum Medycyny Rodzinnej” w Gnojniku w ofercie swoich zabiegów, jako jedyny w promieniu 40 km, posiada kriokomorę. Aby się przekonać o jej działaniu wybrałem się na zabieg.   Początkowo jest bardzo zimno, aż -120 C. O dziwo, nietrudno to znieść. Następnie porcja ruchu dla pobudzenia krążenia. Jaki jest tego efekt? Niezwykły przypływ energii oraz młodsza i jędrniejsza skóra. Ale kriokomora daje również wspaniałe rezultaty w leczeniu wielu schorzeń.   Ewa Cierniak-Lambert, lekarz rodzinny przeprowadza ze mną wywiad. – Czy ma Pan problemy z sercem, niewydolność krążenia, czy chore nerki? – pyta – Zabieg trwa do trzech minut, ale Pan zacznie od minuty.   Wchodzę do pomieszczenia, w którym znajduje się kriokomora. Przebieram się w kostium kąpielowy, zakładam grube skarpety, rękawiczki i opaskę na uszy. W tym plażowo-zimowym stroju staję przy drzwiach od komory. Jeszcze tylko drewniane chodaki, maseczka na twarz i jestem gotowy. – Proszę nasunąć czapkę na uszy. Maseczka musi przylegać do twarzy - mówi fizjoterapeuta Krzysztof, który obsługuje komputer sterujący komorą i wprowadza pacjentów do środka. Tłumaczy, że w środku muszę oddychać spokojnie, powoli, płytko. - Denerwuje się pan? - pyta. Trochę, ale ciekawość jest silniejsza. Krzysztof otwiera mi drzwi i z bijącym sercem wchodzę do komory. Zanurzam się w białej mgle i zgodnie z instrukcją obracam się twarzą do wejścia. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia duża, niezamarzająca szyba, przez którą widać personel. Zaczynam maszerować w miejscu, lekko przytupując chodakami. Oddycham spokojnie i rozglądam się dookoła. Jest zimno, ale do wytrzymania.

 
Kriokomora - terapia zimnem już jest w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 05 października 2011 12:03
Doktor Ewa Cierniak - Lambert nie ma najmniejszych wątpliwości. To nowoczesna metoda leczenia, nowość w regionie. - Krioterapia kojarzona jest przeważnie jako krioterapia miejscowa. Istnieje jednak jeszcze jeden rodzaj krioterapii tzw. krioterapia całego ciała, która z racji wymaganego sprzętu jest stosunkowo mało znana w naszym kraju – mówi Ewa Cierniak – Lambert. Krioterapia całego ciała polega na umieszczeniu osoby w komorze kriogenicznej, w której temperatura wynosi od –100 do -160 stopni Celsjusza. Ważne jest dla uzyskania efektu krioterapeutycznego aby ochładzana była powierzchnia całego ciała łącznie z głową, na powierzchni której znajduje się najwięcej termoreceptorów odpowiedzialnych za efekt terapeutyczny. Dzięki seansom krioterapii zanika uczucia zmęczenia, rozluźnienie napiętych mięśni, wyraźnie zwiększenie ich siły, zwiększenie przepływu krwi przez powłoki ciała i przez narządy wewnętrzne.
 
Gnojnik: otwarto nowe przedszkole
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 28 września 2011 20:53

Bez zbędnych frazesów, uświęconych potrzebą chwili, śmiało mogę powiedzieć: nowy obiekt przedszkola w Gnojniku robi piorunujące wrażenie. Wszechstronne sale, nowoczesne wyposażenie, liczne pomoce dydaktyczne i ciepły, rodzinny niemal klimat sprawiają, że dzieci czują się tutaj po prostu bardzo dobrze.

 
Dożynki z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 15 sierpnia 2011 21:52

dozynkignojnikRolnicy z gminy Gnojnik po raz kolejny dziękowali za udane plony. Dzieląc chlebem wypieczonym z tegorocznego ziarna wójt Sławomir Paterek deklarował, że będzie go rozdawał sprawiedliwie, według potrzeb. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku dopisali goście. W tym gronie znaleźli się między innymi posłowie Edward Czesak i Andrzej Sztorc oraz wicemarszałek województwa małopolskiego, Stanisław Sorys. – To nie był łatwy rok dla wsi i rolnictwa. Ale wielkie przywiązanie do ziemi i pracowitość sprawiły, że udało się wam zebrać tegoroczne plony. Nie wszyscy, z powodu aury zdążyli. Wierzę, że uda się im to. Za to wielkie przywiązanie do ziemi, do tradycji, do wsi serdecznie wam dziękuję – mówił do rolników z gminy Gnojnik poseł Edward Czesak. Natomiast wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys deklarował, że będzie wspierał wszelkie inicjatywy samorządu gminnego. – Wasza gmina doskonale sobie radzi w pozyskaniu środków unijnych. Pod tym względem jesteście jedna z najlepszych gmin w powiecie brzeskim – mówił wicemarszałek Sorys. Wójt Sławomir Paterek nie ukrywał, że liczy na wsparcie lobby samorządowo – parlamentarnego. – Mamy wiele potrzeb, a środki własne którymi dysponuje gmina są niewielkie – zauważył.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 55

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .