106. urodziny pani Jadzi
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 28 lipca 2011 22:07

106latJadwiga Chochlińska, znaną wszystkim jako babcia Jadzia obchodziła właśnie swoje urodziny. Nie byle jakie: bo… 106. Były kwiaty, gratulacje, życzenia i wielki urodzinowy tort. Dostojna Jubilatka jest mieszkanką Lewniowej i cieszy się nadzwyczaj dobrym zdrowiem, czego dowodem jest, że z usług medycznych u pani doktor korzysta… naprawdę sporadycznie. To co ją wyróżnia spośród innych, to szczery uśmiech rozdawany wszystkim na około. Życie jednak nie rozpieszczało pani Jadwigi. Wdową została w wieku 39 lat, w czasie kiedy jeszcze trwała II wojna światowa, dlatego sama musiała wychować dwójkę swoich dzieci. Dzisiaj to właśnie jej syn Józef i córka Ewa są największą radością w jej życiu.

 
Dni Gnojnika z Bayer Full
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 02 lipca 2011 15:38

Stadion sportowy w Gnojniku będzie gościł uczestników święta gminy. Start w sobotę, o godzinie 14. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, mam nadzieję, że każdy coś znajdzie dla siebie. Zapraszam na Dni Gnojnika – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Pierwszy dzień, tradycyjnie już ma charakter sportowy. Najpierw na murawie miejscowego klubu piłkarskiego, pojawia się… żeńskie drużyny piłkarskie. W małych miejscowościach futbol w wydaniu płci pięknej nadal jest rzadkością. Potem kolejna odsłona Spartakiady Sołectw na wesoło. Przygotowano wiele widowiskowych konkurencji i nagrody w postaci koszy niespodzianek. Nie zabraknie też meczy drużyn męskich. Jak nie trudno się domyślić panowie powalczą o beczkę piwa, a panie… wieńce laurowe. Będą także pokazy taneczne oraz koncert zespołu muzycznego. Na koniec pierwszego dnia zaplanowano karaoke i popisy DJ.

 
Gnojnik: Tradycyjne spotkania czwartkowe
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 07 czerwca 2011 23:00

spotkaniaczwartkoweSpotkania czwartkowe w Gnojniku na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w gminie. Trzeba przyznać, że organizatorom nie brakuje inwencji i dobrego gustu. Tym razem spotkanie poświęcono mamom. Wiosenny uśmiech dla mamy – to motto ostatniego spotkania. W licznym gronie gości znaleźli się wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Machał, niektórzy członkowie Rady: Anna Stolarczyk, Krystyna Jaroszek i Stanisław Linca, instruktor PiMBP w Brzesku Renata Wielgosz, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz stali bywalcy Spotkań - mieszkańcy gminy Gnojnik. W bogatym programie uroczystości znalazł się występ kabaretu, działającego od niedawna przy Bibliotece Publicznej w Uszwi. Młodzi aktorzy, pod czujnym okiem bibliotekarki Katarzyny Konicz, przygotowali skecz pt. Randka w ciemno. Debiut był udany, o czym świadczyły głośne śmiechy towarzyszące występowi i gromkie brawa na koniec.

 
Powiat z pomysłami: nagrody dla prezesa
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 07 czerwca 2011 17:54

Pomysłami oraz aktywnością zawodową i społeczną doktor Ewy Cierniak - Lambert (mieszkanki gminy Gnojnik) można byłoby obdzielić kilka osób. Od wielu lat zasiada w samorządzie powiatu brzeskiego. Z racji zawodu i działalności społecznej: zdrowie i opieka społeczna jest jej konikiem. Ale nie zapomina o tym, że tylko zrównoważony rozwój całego powiatu, przyczyni się do poprawy warunków życia. – Dlatego tyle uwagi samorząd powiatu brzeskiego przywiązuje do poprawy stanu dróg. Poprawa bezpieczeństwa to nie tylko dobre nawierzchnie dróg, ale także nowe chodniki i oświetlenie uliczne. W pierwszej kolejności musi się ono pojawić w centrach miejscowości. Praec prowadzimy w  wszystkich gminach powiatu brzeskiego. W tym roku realizowana będzie inwestycja w gminie Gnojnik, droga w kierunku gminy Dębno, przez Biesiadki. W poprzednim roku wsparliśmy remont dróg w gminie Iwkowa czy Czchów – mówi doktor Ewa Cierniak - Lambert. Pani doktor przypomina, że prace prowadzone są na drodze powiatowej: z gminy Dębno, przez gminę Borzęcin do gminy Szczurowa. To co zapewne cieszy samorząd powiatu brzeskiego to inwestowanie w edukację. Dzięki temu udało się wybudować nowy obiekt dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Wyremontowano gruntownie obiekty ZSP nr 2, przy szkole powstała nie tylko nowoczesna sala gimnastyczna z pierwsza w regionie ściana wspinaczkową. – Przed rokiem pojawił się pomysł, by przy szkole powstał kompleks boisk sportowych w ramach „Orlika”. Głosowaliśmy za tym rozwiązaniem. Moim zdaniem jeśli powiat realizuje jakieś inwestycje, to powinien do nich podchodzić w sposób kompleksowy. Takie zadania trzeba załatwić raz, a dobrze – trafnie ocenia radna Ewa Cierniak – Lambert.

Oczkiem w głowie radnej są sprawy opieki społecznej. To z jej inicjatywy, przed jedenastoma już laty, powstał Warsztat terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej. To placówka, która pomaga osobom niepełnosprawnym z kilku gmin, nie tylko powiatu brzeskiego. Dzisiaj z ośrodka korzysta ponad 40 podopiecznych z powiatu brzeskiego. Dominują osoby z gmin: Gnojnik, Czchów, Iwkowa. Codziennie, przez kilka godzin niepełnosprawni przebywają razem, pracują, uczą się, bawią, przygotowują do życia w miarę samodzielnego. Tutaj otoczeni są miłością i troskliwą opieką, tutaj znaleźli swój „drugi dom”. -  Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej został otwarty i poświęcony 27 listopada 2004 roku, natomiast zajęcia ruszyły od 1 grudnia 2004 roku. Patronem naszej placówki został Brat Albert Chmielowski. Dzisiaj, z perspektywy czasu, nie mam najmniejszych wątpliwości, że była to słuszna decyzja. Pomagamy osobom potrzebującym, przygotowujemy je do życia, terapia prowadzona przez nasz warsztat, to jeden z elementów rehabilitacji naszych podopiecznych - podkreśla dr Ewa Cierniak - Lambert.

Warto dodać, że pani doktor jest laureatem konkursu - IV edycji Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego „Amicus Hominum”. Na posiedzeniu 19 listopada 2009 roku kapituła - obradująca pod przewodnictwem Wicemarszałka Leszka Zegzdy - wyłoniła osoby, które wyróżniły się bezinteresowną pracą na rzecz innych. W kategorii „polityka prorodzinna” laury otrzymała Ewa Cierniak-Lambert – lekarz, prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które organizuje m.in. wsparcie dla dzieci z najuboższych rodzin. Pani Ewa zaangażowana jest również m.in. w pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunalnych i ich rodzinom. Przypomnijmy, ze nagroda „Amicus Hominum” ma charakter honorowy i przyznawana jest w sześciu kategoriach: polityka społeczna, polityka prorodzinna, ochrona zdrowia, pomoc niepełnosprawnym, edukacja i wychowanie, działalność filantropijna. Laureaci otrzymują plakietę „AMICUS HOMINUM”. Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie, natomiast wyboru laureatów dokonuje Kapituła Nagrody.

[mir]

 
Nowe technologie wkraczają do gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 kwietnia 2011 22:06

uggnojnikWszystko wskazuje na to, że w gminie Gnojnik pojawia się hot – spoty. – Chcę, by takie rozwiązanie techniczne było dostępne, w każdej miejscowości, w centrach – podkreśla Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Gmina udostępni wszystkim zainteresowanym bezpłatny punkt dostępu do Internetu, tzw. Hot spot. Każdy, kto pojawi się w centrum jakiejś miejscowości, np. z laptopem wyposażonym w kartę sieciową radiową, będzie miał możliwość bezpłatnego skorzystania z zasobów Internetu. Przez wiele lat hot spoty instalowane były najczęściej w hotelach, restauracjach, dworcach, lotniskach, uczelniach, centrach handlowych, centrach miast i innych miejscach publicznych. Instalacja Hot spota to ukłon w stronę osób odwiedzających naszą gminę, które będąc np. na wakacjach lub przebywając w Gnojniku, mogą przy pomocy komputera połączyć się z Internetem bez konieczności wpinania się do sieci. Teraz bezproblemowo można będzie sprawdzić za pośrednictwem Hot spota pogodę na najbliższe dni czy przesłać do bliskich zdjęcia z pobytu. To także szansa na bezpłatne serfowanie po sieci przez naszą młodzież - mówi Sławomir Paterek, wójt Gnojnika.

 
Rehabilitacja w standardach światowych
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 02 marca 2011 11:52

gnojnikzozCentrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku to jedyna w swoim rodzaju instytucja w powiecie brzeskim. Jedyna, bo zajmuje się nie tylko medycyna rodzinną, ale także są tutaj specjalistyczne gabinety lekarskie oraz rehabilitacja. Sama przychodnia czynna jest od godziny 7.30 do 18, a gabinet rehabilitacyjny, od 8 do 18.

 
Przedszkole za... swoje
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 25 lutego 2011 00:43

Blisko trzy miliony złotych będzie kosztowała budowa nowego przedszkola w Gnojniku. W stanie surowym, obiekt wzniesiono przed kilkoma laty. Potem stał pusty, bo samorząd próbował znaleźć środki pozabudżetowe na ten cel. Nie udało się. W tej sytuacji, pod koniec poprzedniej kadencji, postanowiono dokończyć prace ze środków własnych. – Szkoda, że nie udało się poprzednikom pozyskać dotacji na ten cel. Takie możliwości były. Nie mnie to jednak oceniać. Faktem jest, że dokończenie prac to wydatek rzędu około półtora miliona złotych. Około dwieście tysięcy będzie kosztowało nas wyposażenie. Wierze, że uda się nam na ten cel pozyskać jakieś dodatkowe środki. Jest szansa na refinansowanie części kosztów związanych z budowa obiektu – mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Przedszkole będzie czynne przez 9, nawet 10 godzin dziennie. – Chcemy, by te mamy, które po urodzeniu dziecka zechcą w miarę szybko wrócić do pracy, miały gdzie pozostawić swoje pociechy.

 
XV Międzynarodowy Turniej Szachowy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 lutego 2011 16:44

Centrum Kultury i Urząd Gminy w Gnojniku oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku uprzejmie informują, że w dniach 26 i 27 lutego 2011 r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Gnojniku rozegrany zostanie XV Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15 oddzielnie dla juniorów jak i seniorów. Przyjmowanie do turnieju nastąpi w dniu 26.02.2011 r. od godz. 8.00. Dnia 27 lutego 2011 r. (niedziela) rozegrany zostanie turniej dla seniorów.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 53

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .