Przedszkole za... swoje
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 25 lutego 2011 00:43

Blisko trzy miliony złotych będzie kosztowała budowa nowego przedszkola w Gnojniku. W stanie surowym, obiekt wzniesiono przed kilkoma laty. Potem stał pusty, bo samorząd próbował znaleźć środki pozabudżetowe na ten cel. Nie udało się. W tej sytuacji, pod koniec poprzedniej kadencji, postanowiono dokończyć prace ze środków własnych. – Szkoda, że nie udało się poprzednikom pozyskać dotacji na ten cel. Takie możliwości były. Nie mnie to jednak oceniać. Faktem jest, że dokończenie prac to wydatek rzędu około półtora miliona złotych. Około dwieście tysięcy będzie kosztowało nas wyposażenie. Wierze, że uda się nam na ten cel pozyskać jakieś dodatkowe środki. Jest szansa na refinansowanie części kosztów związanych z budowa obiektu – mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Przedszkole będzie czynne przez 9, nawet 10 godzin dziennie. – Chcemy, by te mamy, które po urodzeniu dziecka zechcą w miarę szybko wrócić do pracy, miały gdzie pozostawić swoje pociechy.

 
XV Międzynarodowy Turniej Szachowy
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 lutego 2011 16:44

Centrum Kultury i Urząd Gminy w Gnojniku oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku uprzejmie informują, że w dniach 26 i 27 lutego 2011 r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Gnojniku rozegrany zostanie XV Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15 oddzielnie dla juniorów jak i seniorów. Przyjmowanie do turnieju nastąpi w dniu 26.02.2011 r. od godz. 8.00. Dnia 27 lutego 2011 r. (niedziela) rozegrany zostanie turniej dla seniorów.

 
Gnojnik: Budżet skrojony
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 13 lutego 2011 23:09

slawomirpaterek1Rada Gminy w Gnojniku uchwaliła budżet na 2011 rok. – Wprowadziłem drobne korekty. To będzie trudny budżet, bo stan finansów gminy nie jest najlepszy. Mieszkańcy muszą mieć świadomość,  stan zadłużenia gminy, który odziedziczyłem po swoim poprzedniku, jest ogromny, bliski maksymalnego, dopuszczalnego prawem. Niestety: budowa przedszkola w Gnojniku jest sfinansowana z komercyjnego kredytu, bo nie udało się poprzedniej ekipie pozyskać na ten cel środków – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Nowy wójt w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 05 grudnia 2010 23:36

paterek_slawekSławomir Paterek został wójtem Gnojnika. W II turze wyborów pokonał Wojciecha Rzepę stosunkiem głosów 1496 do 1355. Przewaga 141 głosów zapewniła zwycięstwo. Jakkolwiek są to wyniki nieoficjalne, już dzisiaj wiadomo, że nic się juz w tej kwestii nie zmieni. – To była mordercza, półtoramiesięczna kampania wyborcza. Spotkałem się z wieloma ludźmi, pokazaliśmy, że gminą można zarządzać lepiej, sprawniej. Za to wielkie poparcie serdecznie dziękuję, zrobię wszystko by danego wyborcom słowa dotrzymać. Czeka nas sporo pracy i pewne zmiany w sposobie funkcjonowania Urzędu Gminy i podległych mu instytucji – mówił nam zaraz po oblieczeniu głosów nowy wójt Gnojnika. Nowy wójt ma 30 lat, jest żonaty. To Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. Absolwent studiów dziennych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (specjalność rachunkowość, rok ukończenia 2004). Absolwent Międzynarodowej Szkoły Bankowości i Finansów. Od początku swojej kariery zawodowej związany z bankowością i finansami. Od 2005 roku pełniący funkcje kierownicze i dyrektorskie. W 2009 r. zdał egzamin uprawniający do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Bankowca, oraz uzyskał stopień Dyplomowanego Pracownika Bankowego. Wolny czas poświęca zainteresowaniom: sport, ekonomia, Giełda Papierów Wartościowych.

 
Krakowskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 11 października 2010 11:29

Już po raz piąty grupa teatralno-muzyczna „Zawadiaki”z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wzięła udział w Krakowskich Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych „Gaudium et Spes”. Nasz Warsztat prezentował się w różnych formach artystycznych, takich jak taniec klasyczny, przedstawienie sceniczne oraz malarstwo. Przygotowania do prezentacj trwały przez wiele miesięcy i były wypełnione ciężką ptracą terapeutów z podopiecznymi. Pracownicy oraz uczestnicy Warsztatu dołożyli wiele starań, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

 
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 08 października 2010 21:58

wrzepa11Prawie dwa miliony złotych będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. - To niezbędna inwestycja, bo pozwoli nam prowadzić dalsze prace przy budowie kanalizacji sanitarnej, pozwoli zwiększyć moce przerobowe istniejącej już oczyszczalni - tłumaczy wójt Gnojnika, Wojciech Rzepa. O szczegółach rozmawialiśmy z wójtem - Wojciechem Rzepą.

 
Kościół w Biesiadkach odzyskuje dawny blask
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 07 października 2010 15:13
kosciolbiesiadkiKościół w Biesiadkach, w gminie Gnojnik, odzyskuje swój dawny blask. - Jestem wdzięczny samorządowi gminy, wójtowi Wojciechowi Rzepie i przewodniczącemu Rady Gminy, a zarazem sołtysowi naszej wsi Ryszardowi Machałowi za pomoc w przygotowaniu wniosku - mówi ksiądz Kazimierz Sroka, proboszcz tutejszej parafii. Ksiądz proboszcz podkreśla także ogromne wsparcie ze strony tarnowskiego konserwatora zabytków, Andrzeja Cetery, zarządu Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz radnych powiatowych z gminy Gnojnik. Zakres wykonanych w ostatnich latach prac był ogromny: to nie tylko wymiana dachu, pokrytego gontem, ale także prace konserwatorskie na zewnątrz jak i wewnątrz. Wokół kościoła można przespacerować się dróżką, ułożoną z kamienia. - Oczywiście słowa uznania należą się dla parafian: za serce, za ofiary, za zaangażowanie w życie duchowe i materialne naszej małej wspólnoty parafialnej - mówi ksiądz Kazimierz Sroka. Przedstawiciele lokalnego samorządu nie mają najmniejszych wątpliwości, że odnowiona świątyni, będzie miała ogromny wpływ na ożywienie ruchu turystycznego w gminie. W sumie remont kosztował kilkaset tysięcy złotych. W 2008 roku, dzięki dotacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyremontowano dach (150 tysięcy złotych); rok później przeprowadzono konserwacje fundamentów (dotacja 230 tysięcy złotych); a w tym roku zrekonstruowano dróżki procesyjne (dotacja rządowa 30 tysięcy złotych). Pomogło także Starostwo Powiatowe, które w sumie wysupłało na ten cel blisko 50 tysięcy złotych.
 
Biesiadki przed finałem konkursu na najlepszego sołtysa
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 26 września 2010 18:39
17 października w Biesiadkach odbędzie się finał konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski. O przygotowaniach do tej uroczystości rozmawiamy z najlepszym sołtysem 2009 roku - Ryszardem Machał, sołtysem Biesiadek oraz Przewodniczącym Rady Gminy w Gnojniku.
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 52

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .