105 lat Jadwigi Chochlińskiej z Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 lipca 2010 21:05
105latkaMieszkańcy Gminy Gnojnik mają powód do dumy… a to dzięki mieszkance Lewniowej Jadwidze Chochlińskiej, która 27 lipca skończyła 105 lata. Z tej okazji babcia gościła u siebie w domu Wójta Gminy Wojciecha Rzepę, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Teresę Bugajską, lekarza medycyny rodzinnej Ewę Cierniak-Lambert oraz dyrektora Centrum Kultury Ewę Świerczek. Goście złożyli jubilatce życzenia dwustu lat życia, po czym tradycyjną lampką szampana wznieśli wraz z babcią Jadzią uroczysty toast. Wszyscy zostali poczęstowani dużym tortem, na którym widniał napis – 105 urodziny. W miłej atmosferze spędzili z Jubilatką kolejne chwile, które wypełniały wspomnienia dawnych lat. Babcia Jadzia wciąż miło się uśmiecha i zachowuje pogodę ducha. Dzieci obecne na urodzinach – syn Józef, córka Ewa zgodnie mówią, że choć z pamięcią u babci jest już gorzej, to sam fakt, że żyje i jest z nimi, napawa ich wielką radością.
 
Półkolonie w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 lipca 2010 21:00

W tym roku dzieci, które spędziły wakacje na półkoloniach  w świetlicach wiejskich działających na terenie gminy Gnojnik nie nudziły się. Gromadząc się w świetlicach uczestniczyły w ciekawych zajęciach. Dzięki bogatej ofercie, jaką zaproponowało im Centrum Kultury, nie musiały daleko szukać, aby interesująco spędzić czas wolny. Był to dla nich nie tylko odpoczynek, ale również integracja poprzez zabawy i konkursy w plenerze oraz wyjazdy na basen. Letniemu wypoczynkowi  przyświecało hasło: Wakacyjna lekcja historii i patriotyzmu. Ciekawym pomysłem, zdaniem półkolonistów, było tworzenie identyfikatorów oraz wyszukiwanie i losowanie pseudonimów na czas koloni np. Mieszko I dla chłopców a  dla dziewcząt imiona i nazwiska żon królewskich np. królowa Bona. Uczestnicy nabywali  umiejętności współpracy w grupie, wzajemnej pomocy i koleżeństwa. Tego typu zajęcia poza charakterem rozrywkowym  miały wartość edukacyjną.

 
Podsumowanie strat powodziowych w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 21 lipca 2010 23:44

W maju i czerwcu gminę Gnojnik nawiedziła wielka woda. O podsumowaniu strat w gminie rozmawialiśmy z Wójtem Gminy Gnojnik - Wojciechem Rzepą.

 
W weekend Dni Gnojnika - zagra Lombard
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 30 czerwca 2010 09:16

dnignojnikaW dniach 3-4 lipca odbędą się Dni Gnojnika. W pierwszym dniu odbędzie się spartakiada na wesoło sołectw gminy Gnojnik „O wielki kosz rozmaitości”. Sołectwa zmierzą ą się w następujących konkurencjach: bieg z niesieniem drugiej osoby na barana, picie piwa przez smoczek dla kobiet, bieg z taczkami, kobieta i mężczyzna, bieg przez opony, bieg przez równoważnię z woreczkiem na głowie,  krzesełka - wyścig polegający na przenoszeniu na “krzesełku” koleżanek z drużyny, latający dywan, przeniesienie drużyny na kocu, bieg w workach,  konkurs plastyczny dla dzieci, przeciąganie liny.

 
Święto Kultury Ludowej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 maja 2010 11:41

swkZielone Świątki od około stu lat obchodzi się w Polsce jako Święto Ludowe by wspólnie bawić się i poznawać własną kulturę i historię. Celem podtrzymywania tych tradycji  23 maja  już po raz czwarty Centrum Kultury w Gnojniku organizuje Święto Kultury Ludowej. W tym roku zespoły ludowe będą świętować  w Lewniowej, co roku bowiem impreza odbywa się w innej miejscowości gminy Gnojnik. Od godz.  18.00 zacznie się biesiadowanie przy ognisku wszystkich zespołów ludowych działających na terenie gminy Gnojnik. W programie spotkania przewidziano liczne konkursy, śpiewanie pięknych ludowych pieśni i przyśpiewek,  a także smakowanie pieczonych rarytasów z ogniska. Tak bowiem bawiono się kilkadziesiąt lat temu. Po gospodarskich obowiązkach przychodził czas na zabawy. Organizowano je w domach i zagrodach ale też na polach przy ogniskach, muzyce i tańcach. Głównym założeniem Święta Kultury Ludowej jest zapewnienie radosnego i atrakcyjnego wypoczynku świątecznego będącego połączeniem majówki i zabawy tanecznej. Chcemy propagować wśród mieszkańców te piękne starodawne tradycje.

 
Certyfikat ISO dla ośrodka zdrowia
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 27 marca 2010 23:21

Działający w Gnojniku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej może poszczycić się Certyfikatem ISO. Po raz pierwszy przyznano go placówce przed rokiem, teraz potwierdzono na stałe. Przed kilkanastoma dniami wykonano audyt sprawdzający system. Pracownicy Centrum Badań i Certyfikacji Systemów z Poznania pozytywnie ocenili wdrożony w Centrum Medycyny Rodzinnej system. Dodajmy, że póki co takim certyfikatem w powiecie brzeskim może pochwalić się tylko SPZOZ w Brzesku. Przypomnijmy; Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku powstał siedem lat temu. - Pierwszych pacjentów przyjęto 1 kwietnia 2003 roku w nowo wybudowanym budynku w centrum wsi. NZOZ w Gnojniku powstał jako pierwszy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej wydzielając się ze struktur Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Było wiele przeciwności i obaw ze strony pacjentów, że w niepublicznym zakładzie trzeba będzie płacić za leczenie. Pacjenci szybko mogli przekonać się, że tak nie jest. Zaoferowano im nową przychodnię, w centrum wsi, dobrze wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny - wspominają miejscowi.

 
Wypadek w Gosprzydowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 marca 2010 23:59
wypadek11W piątkowe przedpołudnie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz osobowego w miejscowości Gosprzydowa (gmina Gnojnik). W wyniku zderzenia samochodów poszkodowana została jedna osoba. Droga K75 była całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy we wstępnej fazie działań. Straż zabezpieczyła miejsce zdarzenia na odcinku 30m, osoba poszkodowana w chwili przybycia straży znajdowała się poza pojazdem (uwolniona z pojazdu przez osoby postronne, które zabezpieczyły ją przed wychłodzeniem - koce, folia życia). Strażacy wykonali poszkodowanej stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa oraz dokonano wstępnej oceny obrażeń powstałych podczas wypadku. Po przybyciu na miejsce zespołu Pogotowia Ratunkowego, oraz przebadaniu przez lekarza, osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.
 
Dwudniowe święto szachów
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 lutego 2010 19:42
Już po raz XIV do Gnojnika zjadą amatorzy królewskiej gry. Dwudniowemu świętu szachów. W pierwszym dniu zawodów, w sobotę 27 lutego, o "czarne Źrebiątko" będą rywalizowali juniorzy, dzień później w niedzielę 28 lutego - seniorzy. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku gościny udzieli wszystkim hala sportowa Publicznego Gimnazjum im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnojniku. Zawody będzie sędziował Wiesław Kasperek. - To otwarty turniej szachowy, na który zjeżdżają szachiści z całej Polski i z zagranicy posiadający kategorie szachowe, zaś niektórzy z nich rankingi międzynarodowe ELO - mówi sędzia Kasperek.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 53

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .