4x4 w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 01:29
off2012W nabliższy weekend w Uszwi odbędzie się druga edycja rajdu "ESCAPE - Błotny Patrol H6 2012". Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników terenowych samochodów i ekstremalnych wrażeń. Trasa imprezy przebiega na pagórkowatych terenach znajdujących się za szkółką krzewów w Uszwi (sposób dotarcia: droga wiodąca od kościoła i cmentarza w kierunku lasu). W sobotę rajd zaczniemy o godz. 12:00, a w niedzielę o godz. 11:00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00 – 17:00. Rywalizacja prowadzona będzie w klasie Motocross, Quad, Sport i Extrem. Patronat nad imprezą sprawują Wójt gminy Gnojnik oraz Starosta Brzeski.
 
Misterium z Janem Nowickim
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 03 kwietnia 2012 08:01

Smutek, może nawet nutka rozgoryczenia, ale i wielka nadzieja, że za drugim razem dojdzie jednak do spotkania. Zapowiadane przez nas Misterium, w którym genialne wiersze księdza Jana Twardowskiego, miał recytować mistrz Jan Nowicki, zostało odwołane.

 
Hot spoty w czterech miejscowościach gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 marca 2012 22:23
Samorząd gminy Gnojnik postawił na rozwój infrastruktury związanej z nowoczesnymi technologiami: Internetem. – Nie możemy pozostawiać w tyle, za innymi gminami – mówi młody wójt Sławomir Paterek. Ostatnio w gminie Gnojnik uruchomiono cztery punkty bezpłatnego całodobowego otwartego publicznie dostępu do Internetu. Jak nas informuje gospodarz gminy: Hot Spoty zostały zamontowane ] w Gnojniku, Lewniowej, Uszwi i Zawadzie Uszewskiej. Aby skorzystać z Internetu za pośrednictwem Hot Spotów należy przyjść do punktu lokalizacji Hot Spotów (zainstalowane anteny powinny zapewnić dostęp do Internetu w odległości co najmniej 200m widoczności), uruchomić swój komputer przenośny, telefon komórkowy lub podobne urządzenie mobilne, a następnie ustanowić bezprzewodowe połączenie za pomocą wbudowanej lub dołączonej do w/w urządzenia karty sieci bezprzewodowej. Hot spot Gmina Gnojnik umożliwia realny transfer z prędkością do 512/256 kilobitów na sekundę. Z każdego z Hot Spotów zlokalizowanych na terenie gminy korzystać może jednocześnie 15 użytkowników na okres maksymalnie 3 godzin każdy w ciągu jednej doby. Miejsca lokalizacji Hot Spotów na terenie naszej gminy: budynek Urzędu Gminy Gnojnik, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej, Domu Strażaka w Uszwi oraz Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej. Jak nam mówi niedalekiej przyszłości planowane jest utworzenie punktów bezpłatnego dostępu do Internetu na terenie miejscowości Biesiadki, Gosprzydowa i Żerków.
 
Ośrodek na europejskim poziomie
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 marca 2012 00:31

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „EWA ” działa w strukturze Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej.  Trzykondygnacyjny obiekt, wyposażony jest w windę i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduję się w centrum Gnojnika, który jest siedzibą malowniczej gminy o tej samej nazwie. Miejscowość położona jest na obszarze Pogórza Karpackiego i leży pośrodku trójkąta wyznaczonego przez trzy ważne ośrodki województwa małopolskiego: Kraków, Tarnów oraz Nowy Sącz. Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „EWA” zaprasza wszystkich na turnusy rehabilitacyjne, wczasy lecznicze, pobyty weekendowe  połączone z wypoczynkiem dla całej rodziny w pięknej i malowniczej okolicy.

 
Misterium w wykonaniu Jana Nowickiego
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 07 marca 2012 22:48

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, mistrz słowa i ciętej riposty, Jan Nowicki, spotka się z miłośnikami poezji w kościele parafialnym w Gnojniku. Przedstawi Misterium, inspirowane twórczością księdza Jana Twardowskiego. Będzie mu towarzyszyć wspaniała grupa muzyczna.

 
Powiadamianie powodzian przez SMS-y
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 29 lutego 2012 23:09

uggnojnik1Gnojnik jest jedną z pierwszych w Małopolsce gmin, które zdecydowały się na zamontowanie systemu powiadamiania przed powodzią, za pomocą esemesów. – W naszym terenie, gdzie woda potrafi przybierać w mgnieniu oka, szybka informacja do mieszkańców jest niezbędna. Taki system będzie pomocny przy zabezpieczeniu domów przed wielką woda, ale ułatwi także organizowanie akcji pomocy poszkodowanym – ocenia Sławomir paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Weekend z szachami w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 25 lutego 2012 01:19

W weekend, najlepsi szachiści zjadą do Gnojnika. Po raz XVI rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Szachowy o Czarnego Konia. Jest to jedna z największych imprez szachowych w Małopolsce.Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem turnieju jest Centrum Kultury w Gnojniku, natomiast honorowy patronat sprawują starosta powiatu brzeskiego Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek. Pierwszy dzień zmagań zarezerwowano dla najmłodszych. Zawody dla juniorów rozpoczną się o godzinie 10. Na rozegranie partii każdy będzie miał kwadrans. Wpisowe dla juniorów wynosi 10 złotych. Jak nas poinformowano zawody rozegrane zostaną na dystansie dziewięciu albo jedenastu rund. A wszystko będzie zależało od tego: ilu chętnych zgłosi się do rozgrywek. Zwycięzca zawodów otrzyma statuetkę „Czarnego Źrebiątka”, oczywiście przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Tradycyjnie już zostaną nagrodzeni najlepsi szachiści z gminy Gnojnik. W ten sposób władze samorządowe chcą promować te królewska dyscyplinę gry. Natomiast niedziela jest zarezerwowana dla seniorów. I w tym przypadku zawody rozpoczną się o 10. Jak czytamy w regulaminie: może wziąć w nich udział każdy, bez względu na to czy posiada czy tez nie jakąś licencję. Szachiści będą rywalizowali na dystansie 11 lub 13 rund, systemem „szwajcarskim kontrolowanym”. Czas gry na partię wynosi kwadrans. Przewidziano nagrody finansowe. Zwycięzca otrzyma statuetkę „Czarnego Konia” i 800 złotych nagrody.

 
Strefa SPA i rehabilitacja na światowym poziomie
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 19 lutego 2012 22:58

Wachlarz usług rehabilitacyjnych w prowadzonym przez NZOZ „Centrum Medycyny Rodzinnej” S.C.,  Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym EWA, jest z miesiąca na miesiąc coraz szerszy. Niedawno uruchomiono dział balneoterapii, poszerzono także działy hydroterapii oraz masażu. Nowością jest nowoczesna strefa SPA. - Jesteśmy jedynym w okolicy ośrodkiem o tak szerokiej ofercie zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej. Zabiegi borowinowe czy hydromasaże oferują  sanatoria min. w Krynicy, Iwoniczu Zdroju czy Busku Zdroju, nie wspominając o Grocie Solnej czy kriokomorze – mówi Justyna Bakalarz, mgr fizjoterapii współwłaściciel Zakładu. Na bogaty wachlarz usług składa się wiele czynników. Już dzisiaj, w dziale balneoterapii można skorzystać z kąpieli, okładów oraz zawijań z użyciem borowiny. Borowina jest torfem leczniczym o wyjątkowych właściwościach fizykochemicznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 58

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .