Certyfikat ISO dla ośrodka zdrowia
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 27 marca 2010 23:21

Działający w Gnojniku Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej może poszczycić się Certyfikatem ISO. Po raz pierwszy przyznano go placówce przed rokiem, teraz potwierdzono na stałe. Przed kilkanastoma dniami wykonano audyt sprawdzający system. Pracownicy Centrum Badań i Certyfikacji Systemów z Poznania pozytywnie ocenili wdrożony w Centrum Medycyny Rodzinnej system. Dodajmy, że póki co takim certyfikatem w powiecie brzeskim może pochwalić się tylko SPZOZ w Brzesku. Przypomnijmy; Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku powstał siedem lat temu. - Pierwszych pacjentów przyjęto 1 kwietnia 2003 roku w nowo wybudowanym budynku w centrum wsi. NZOZ w Gnojniku powstał jako pierwszy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej wydzielając się ze struktur Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Było wiele przeciwności i obaw ze strony pacjentów, że w niepublicznym zakładzie trzeba będzie płacić za leczenie. Pacjenci szybko mogli przekonać się, że tak nie jest. Zaoferowano im nową przychodnię, w centrum wsi, dobrze wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny - wspominają miejscowi.

 
Wypadek w Gosprzydowej
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 marca 2010 23:59
wypadek11W piątkowe przedpołudnie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego oraz osobowego w miejscowości Gosprzydowa (gmina Gnojnik). W wyniku zderzenia samochodów poszkodowana została jedna osoba. Droga K75 była całkowicie zablokowana przez uszkodzone pojazdy we wstępnej fazie działań. Straż zabezpieczyła miejsce zdarzenia na odcinku 30m, osoba poszkodowana w chwili przybycia straży znajdowała się poza pojazdem (uwolniona z pojazdu przez osoby postronne, które zabezpieczyły ją przed wychłodzeniem - koce, folia życia). Strażacy wykonali poszkodowanej stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa oraz dokonano wstępnej oceny obrażeń powstałych podczas wypadku. Po przybyciu na miejsce zespołu Pogotowia Ratunkowego, oraz przebadaniu przez lekarza, osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.
 
Dwudniowe święto szachów
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 lutego 2010 19:42
Już po raz XIV do Gnojnika zjadą amatorzy królewskiej gry. Dwudniowemu świętu szachów. W pierwszym dniu zawodów, w sobotę 27 lutego, o "czarne Źrebiątko" będą rywalizowali juniorzy, dzień później w niedzielę 28 lutego - seniorzy. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku gościny udzieli wszystkim hala sportowa Publicznego Gimnazjum im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnojniku. Zawody będzie sędziował Wiesław Kasperek. - To otwarty turniej szachowy, na który zjeżdżają szachiści z całej Polski i z zagranicy posiadający kategorie szachowe, zaś niektórzy z nich rankingi międzynarodowe ELO - mówi sędzia Kasperek.
 
 
'Szkraby' z Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 31 stycznia 2010 15:04
szkrabyKiedy przed ponad dwudziestoma laty powstał dziecięcy zespół taneczny "Szkraby" nikt chyba wtedy nie przypuszczał, że grupa przetrwa tyle lat i - co nie mniej ważne - stanie się eksportowym produktem gminy. Nie mam wątpliwości: niewiele jest zespołów amatorskiego ruchu artystycznego w regionie tarnowskim, które na swoim koncie maja tyle nagród i wyróżnień co "Szkraby" z Gnojnika. Jakiś czas temu zespół "Szkraby" zdobył główną nagrodę na XXII Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2009", który odbył się w Olkuszu.
 
Napad na stację paliw w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 grudnia 2009 13:20
gnonik1Policja dysponuje nagraniem z monitoringu stacji, w której dokonano napadu. Do zdarzenia doszło 20 grudnia, tuż po godzinie 18 w miejscowości Gnojnik. Do budynku stacji paliw wszedł mężczyzna, następnie narzędziem przypominającym broń sterroryzował pracownika i zażądał wydania gotówki. Bandyta zrabował kilka tysięcy złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli zapis z monitoringu. Kamery zarejestrowały całe zajście, jak również sylwetkę sprawcy. Policja prosi osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu tożsamości sprawcy napadu o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Brzesku lub telefoniczny: (14) 662-62-22, numer alarmowy 997.
 
Jubileusz WTZ w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 listopada 2009 18:50

wtzDzisiaj Warsztaty Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej, w gminie Gnojnik świętują jubileusz. - Mamy już pięć lat - mówi Ewa Cierniak - Lambert, prezes zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń". Stowarzyszenie powstało przed kilkoma laty. Wtedy też zrodził się pomysł utworzenia warsztatów. Placówka została uruchomiona (faktycznie rozpoczęła działalność) 1 grudnia 2004 roku. Bez wątpienia motorem sprawczym tego przedsięwzięcia była dr Ewa Cierniak - Lambert, szefowa "Pomocnej Dłoni", a na co dzień lekarz rodzinny z Gnojnika. - Gmina przekazała nieodpłatnie budynek w Zawadzie Uszewskiej. Po jego adaptacji i dostosowaniu do potrzeb podopiecznych placówka rozpoczęła działalność - wspomina Wojciech Rzepa, wójt Gnojnika.

 
'Pomocna Dłoń' apeluje
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 12 maja 2009 08:29
Rusza sezon uroczystości weselnych. Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", wzorem lat poprzednich, wystąpiło z apelem do nowożeńców, by zamiast kwiatów ich goście przekazywali datki pieniężne dla brzeskich pięcioraczków. Zdaniem Ewy Cierniak-Lambert, radnej powiatu brzeskiego, a zarazem lekarza rodzinnego i szefowej stowarzyszenia, w ten sposób można pomóc potrzebującym. - Tym razem skierowaliśmy prośby do nowożeńców, którzy jak się okazuje mogą i chcą pomóc naszym brzeskim pięcioraczkom. Wystąpiliśmy z apelem do wszystkich nowożeńców, prosząc ich, aby w niezwykłym dniu swoich zaślubin nie zapomnieli o potrzebujących. W tamtym roku, na nasz apel zareagowały dwie pary, ale mamy nadzieję, że będzie to początek dużej akcji, z której dochód przekażemy maluchom - mówi Ewa Cierniak-Lambert.
 
Spotkanie opłatkowe w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 15 stycznia 2009 13:43
14 stycznia w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej odbyło się spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział m.in. poseł na Sejm Jan Musiał, radny wojewódzki Adam Kwaśniak, starosta brzeski Ryszard Ożóg, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Stanisław Lambert oraz wójt gminy Gnojnik Wojciech Rzepa. Na początku zebranych przywitała prezes stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Ewa Cierniak-Lambert. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy wszystkim uczestnikom złożyli życzenia noworoczne. Spotkanie uświetnił występ grupy teatralno-muzycznej działającej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, który został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony dużymi brawami. Zespół przygotował autorski program bożonarodzeniowy pt. "A światłość w ciemności świeci".
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 52

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .