Nowy wójt w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 06 grudnia 2010 00:36

paterek_slawekSławomir Paterek został wójtem Gnojnika. W II turze wyborów pokonał Wojciecha Rzepę stosunkiem głosów 1496 do 1355. Przewaga 141 głosów zapewniła zwycięstwo. Jakkolwiek są to wyniki nieoficjalne, już dzisiaj wiadomo, że nic się juz w tej kwestii nie zmieni. – To była mordercza, półtoramiesięczna kampania wyborcza. Spotkałem się z wieloma ludźmi, pokazaliśmy, że gminą można zarządzać lepiej, sprawniej. Za to wielkie poparcie serdecznie dziękuję, zrobię wszystko by danego wyborcom słowa dotrzymać. Czeka nas sporo pracy i pewne zmiany w sposobie funkcjonowania Urzędu Gminy i podległych mu instytucji – mówił nam zaraz po oblieczeniu głosów nowy wójt Gnojnika. Nowy wójt ma 30 lat, jest żonaty. To Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Brzesku. Absolwent studiów dziennych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (specjalność rachunkowość, rok ukończenia 2004). Absolwent Międzynarodowej Szkoły Bankowości i Finansów. Od początku swojej kariery zawodowej związany z bankowością i finansami. Od 2005 roku pełniący funkcje kierownicze i dyrektorskie. W 2009 r. zdał egzamin uprawniający do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Bankowca, oraz uzyskał stopień Dyplomowanego Pracownika Bankowego. Wolny czas poświęca zainteresowaniom: sport, ekonomia, Giełda Papierów Wartościowych.

 
Krakowskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 11 października 2010 12:29

Już po raz piąty grupa teatralno-muzyczna „Zawadiaki”z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wzięła udział w Krakowskich Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych „Gaudium et Spes”. Nasz Warsztat prezentował się w różnych formach artystycznych, takich jak taniec klasyczny, przedstawienie sceniczne oraz malarstwo. Przygotowania do prezentacj trwały przez wiele miesięcy i były wypełnione ciężką ptracą terapeutów z podopiecznymi. Pracownicy oraz uczestnicy Warsztatu dołożyli wiele starań, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

 
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 08 października 2010 22:58

wrzepa11Prawie dwa miliony złotych będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. - To niezbędna inwestycja, bo pozwoli nam prowadzić dalsze prace przy budowie kanalizacji sanitarnej, pozwoli zwiększyć moce przerobowe istniejącej już oczyszczalni - tłumaczy wójt Gnojnika, Wojciech Rzepa. O szczegółach rozmawialiśmy z wójtem - Wojciechem Rzepą.

 
Kościół w Biesiadkach odzyskuje dawny blask
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 07 października 2010 16:13
kosciolbiesiadkiKościół w Biesiadkach, w gminie Gnojnik, odzyskuje swój dawny blask. - Jestem wdzięczny samorządowi gminy, wójtowi Wojciechowi Rzepie i przewodniczącemu Rady Gminy, a zarazem sołtysowi naszej wsi Ryszardowi Machałowi za pomoc w przygotowaniu wniosku - mówi ksiądz Kazimierz Sroka, proboszcz tutejszej parafii. Ksiądz proboszcz podkreśla także ogromne wsparcie ze strony tarnowskiego konserwatora zabytków, Andrzeja Cetery, zarządu Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz radnych powiatowych z gminy Gnojnik. Zakres wykonanych w ostatnich latach prac był ogromny: to nie tylko wymiana dachu, pokrytego gontem, ale także prace konserwatorskie na zewnątrz jak i wewnątrz. Wokół kościoła można przespacerować się dróżką, ułożoną z kamienia. - Oczywiście słowa uznania należą się dla parafian: za serce, za ofiary, za zaangażowanie w życie duchowe i materialne naszej małej wspólnoty parafialnej - mówi ksiądz Kazimierz Sroka. Przedstawiciele lokalnego samorządu nie mają najmniejszych wątpliwości, że odnowiona świątyni, będzie miała ogromny wpływ na ożywienie ruchu turystycznego w gminie. W sumie remont kosztował kilkaset tysięcy złotych. W 2008 roku, dzięki dotacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyremontowano dach (150 tysięcy złotych); rok później przeprowadzono konserwacje fundamentów (dotacja 230 tysięcy złotych); a w tym roku zrekonstruowano dróżki procesyjne (dotacja rządowa 30 tysięcy złotych). Pomogło także Starostwo Powiatowe, które w sumie wysupłało na ten cel blisko 50 tysięcy złotych.
 
Biesiadki przed finałem konkursu na najlepszego sołtysa
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 26 września 2010 19:39
17 października w Biesiadkach odbędzie się finał konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski. O przygotowaniach do tej uroczystości rozmawiamy z najlepszym sołtysem 2009 roku - Ryszardem Machał, sołtysem Biesiadek oraz Przewodniczącym Rady Gminy w Gnojniku.
 
Remont drogi Gnojnik - Chronów
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 19 sierpnia 2010 00:31
wrzepaschetynowkaW gminie Gnojnik remontowany jest 4,5 kilometrowy odcinek drogi gminnej łączącej miejscowości Gnojnik oraz Chronów. Koszt inwestycji wyniesie 1,6 mln złotych. O szczegółach rozmawialiśmy z Wojciechem Rzepą.
 
Gminne dożynki w Biesiadkach
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 14 sierpnia 2010 22:11

Na najbliższą niedzielę zaplanowano dożynki w gminie Gnojnik. Tradycyjnie już odbywają się one w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tym razem gospodarzem imprezy są mieszkańcy Biesiadek.

 
105 lat Jadwigi Chochlińskiej z Lewniowej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 lipca 2010 22:05
105latkaMieszkańcy Gminy Gnojnik mają powód do dumy… a to dzięki mieszkance Lewniowej Jadwidze Chochlińskiej, która 27 lipca skończyła 105 lata. Z tej okazji babcia gościła u siebie w domu Wójta Gminy Wojciecha Rzepę, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Teresę Bugajską, lekarza medycyny rodzinnej Ewę Cierniak-Lambert oraz dyrektora Centrum Kultury Ewę Świerczek. Goście złożyli jubilatce życzenia dwustu lat życia, po czym tradycyjną lampką szampana wznieśli wraz z babcią Jadzią uroczysty toast. Wszyscy zostali poczęstowani dużym tortem, na którym widniał napis – 105 urodziny. W miłej atmosferze spędzili z Jubilatką kolejne chwile, które wypełniały wspomnienia dawnych lat. Babcia Jadzia wciąż miło się uśmiecha i zachowuje pogodę ducha. Dzieci obecne na urodzinach – syn Józef, córka Ewa zgodnie mówią, że choć z pamięcią u babci jest już gorzej, to sam fakt, że żyje i jest z nimi, napawa ich wielką radością.
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 54

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .