Reklama
Gnojnik. Nagrody za baterie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 czerwca 2017 22:10

Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał – to stare polskie powiedzenie, w wielu kwestiach się sprawdza. Dlatego w edukacji ekologiczno – przyrodniczej, na pewne akcenty zwracać uwagę trzeba już od najmłodszych lat. Temu służył konkurs ekologiczny zorganizowany przez samorząd Gnojnika. Po raz pierwszy podczas uroczystej Sesji Rady Gminy nastąpiło także wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Zbieramy zużyte baterie”, który stanowi już kilkuletnią tradycję Gminy Gnojnik. Każda szkoła wyłoniła trzy osoby, które  w ciągu roku szkolnego 2016/2017 uzbierały najwięcej zużytych baterii. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Biesiadkach: 1 miejsce – Ksawery Myszka, 2 miejsce – Daria Koniarz, 3 miejsce – Martyna Szot. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Gnojniku: 1 miejsce – Mateusz Klęk, 2 miejsce – Liliana Wąs, 3 miejsce – Oskar Konstanty. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Lewniowej: 1 miejsce – Kacper Sowa, 2 miejsce – Bartosz Lisowski, 3 miejsce – Amelia Kaczmarczyk. Laureaci konkursu z Publicznego Przedszkola w Uszwi: 1 miejsce – Hubert Świerad, 2 miejsce – Nikodem Rams, 3 miejsce – Hubert Golec. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach: 1 miejsce – Eryk Sapała, 2 miejsce – Dominik Biel, 3 . Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku: 1 miejsce – Julia Ruszaj, 2 miejsce – Kinga Bryniak, 3 miejsce – Aleksandra Jarosz. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gosprzydowej: 1 miejsce - Karolina Kopeć, 2 miejsce - Mateusz Kopeć, 3 miejsce - Julia Serafin,. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej: 1 miejsce – Karol Klimek, 2 miejsce – Klaudia Niedziocha, 3 miejsce – Maksymilian Lisowski. Laureaci konkursu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi: 1 miejsce – Kornelia Rzewuska, 2 miejsce – Emilia Kaczmarczyk, 3 miejsce – Jan Kowalczyk. Laureaci konkursu z Publicznego Gimnazjum w Uszwi: 1 miejsce – Marlena Malaga, 2 miejsce – Daniel Tasior. – Gratuluję dzieciom udziału w konkursie. Gratuluję władzom gminy, że podejmują trudne tematy. Na pewno takie działania zaowocują w przyszłości – mówiła podczas przekazywania nagród, poseł Urszula Rusecka.

 
Stypendia Wójta Gminy Gnojnik i uroczysta sesja Rady Gminy
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:35

Przed kilkoma laty, wójt Sławomir Paterek wraz z radnymi, zapoczątkował nową tradycję. Przed końcem roku szkolnego, odbywa się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której wręczane są Stypendia Wójta, ale także laury w dziedzinie sportu i kultury. Toczną Sesję uświetniła obecnością minister Józefy Szczurek-Żelazko, poseł Urszuli Ruseckiej oraz starosty Andrzeja Potępy. Tym razem uroczysta Sesja Rady Gminy Gnojnik odbywał się w sali gimnastycznej  Lewniowej. Wśród Gości podejmowanych przez Wójta, Radnych oraz Gospodarza – Dyrektora Zbigniewa Stanuszka znaleźli się wyżej wymieniona Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, poseł Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Urszula Rusecka, Przewodnicząca Rady Banku Żywności w Krakowie Beata Ciepła, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku Mirosław Moryl, Komendant Państwowej Straży Pożarniczej w Brzesku Piotr Strojny, Komendant Policji w Czchowie Piotr Wójciak. Na sali zasiedli również Radni, Radni powiatowi, pracownicy Urzędu Gminy w Gnojniku, dyrektorzy placówek oświatowych, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektor Centrum Kultury. Po przemówieniach Wójta Gminy Gnojnik Sławomira Paterka, Minister Józefy Szczurek-Żelazko, poseł Urszuli Ruseckiej oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy przystąpiono do wręczania nagród. Jako pierwszych uhonorowano 12 uzdolnionych uczniów z każdej placówki oświatowej. Osoby te wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami w nauce, ale także pracowitością, sumiennością w wypełnianiu obowiązków szkolnych oraz zaangażowaniem w życie szkoły, a nawet lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich Rodzicom gratulowała również poseł Józefa Szczurek-Żelazko, przekazując okolicznościowe listy gratulacyjne. A oto lista nagrodzonych uczniów:
Radosław Hebda – najlepszy uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach.

 
Trwają prace przy osuwisku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 23 czerwca 2017 01:00

Dokładnie  434 tysiące złotych będzie kosztowała stabilizacja osuwiska w Biesiadkach. – Niedawno rozstrzygnęliśmy przetarg na to zadanie. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się najdalej do 28 sierpnia tego roku – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Dodajmy, że środki na ten cel pozyskano w ramach dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ta instytucja w całości sfinansuje prace. Krótki termin realizacji zadania ma swoje uzasadnienie. Gmina chce uporać się z tym zadaniem przed jesiennymi roztopami, które – jak wskazuje praktyka – nie tylko utrudniają pracę ekipom remontowym, ale także zwiększają ryzyko, że ziemia będzie się szybciej osuwała. Warto wspomnieć, że osuwisko uaktywniło się przed kilkunastoma laty. Od kilku lat gmina zabiegała o środki rządowe. Realizacja inwestycji ze środków własnych samorządu nie wchodziła w rachubę.

 
Gnojnik. Szybka interwencja dzielnicowych i zatrzymanie sprawczyń włamania
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 10 czerwca 2017 22:43

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymali 45-letnią kobietę i jej 22-letnią córkę, które włamały się do domu jednorodzinnego w miejscowości Gnojnik. Kobiety wybiły szybę w oknie dostając się do środka i skradły kosztowną biżuterię. Już po 5 minutach od zgłoszenia na miejscu włamania pojawili się policjanci i w pościgu zatrzymali sprawczynie.

 
Gnojnik. Miliony w ramach rządowego programu: Rodzina 500+
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 czerwca 2017 16:01

Blisko 6.5 miliona złotych trafiło w ciągu roku (od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017) do rodzin w gminie Gnojnik, w ramach rządowego programu: Rodzina 500+. W miesiącu marcu br. świadczenie wychowawcze wypłacono 1095 dzieciom. Program, w imieniu samorządu, realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
Gnojnik. Program podsumowany
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 maja 2017 14:53

Ponad 55 ton żywności trafiło do mieszkańców gminy Gnojnik – to efekt realizacji przez tutejszy samorząd II edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (PO PŻ) Podprogram 2016 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. – Od sierpnia 2016 roku do maja 2017 roku miało miejsce sześć dostaw żywności. Dodam tylko, że łącznie wydano 55,5 ton artykułów spożywczych dla 994 osób, tj. 338 rodzin. Produkty przekazane przez Bank Żywności w Krakowie to: makaron, ryż, herbatniki, ser żółty, mleko, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, olej rzepakowy – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Audytorzy w terenie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 maja 2017 19:26

Urząd Gminy Gnojnik oraz Niezależni Doradcy Energetyczni informują, że na terenie naszej Gminy rozpoczął się proces wykonywania audytów energetycznych w domach zgłoszonych do projektu wymiany pieców. Szczegóły w aktualności.

 
Gnojnik. Będzie nowa droga Brzesko – Nowy Sącz?
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 maja 2017 01:00

20 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu nowych tras drogi krajowej nr 75 dla Gminy Gnojnik. Zapraszamy do składania pisemnych wniosków, postulatów i uwag dotyczących prezentowanych rozwiązań.
Materiały informacyjne dotyczące wariantów trasy dostępne są na stronie internetowej (www.dk75.pl) oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Gnojniku (I piętro, pokój nr 13).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 53

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .