Gnojnik. Spotkanie w sprawie drogi
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 22 października 2017 23:22

Czy mieszkańcy i samorząd gminy Gnojnik zaakceptują nową koncepcję przebiegu drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz? Sporo się na pewno wyjaśni po spotkaniu, które zaplanowano za kilka dni. – Chcemy, by mieszkańcy mogli nie tylko poznać te koncepcję, ale także nanieść swoje uwagi, opinie. To będzie jedną z podstaw do wydania pozytywnej lub negatywnej opinii przez samorząd naszej gminy. Poprzednie koncepcje przebiegu trasy, naszym zdaniem, nie uwzględniały interesów naszej gminy, moim zdaniem można lepiej, logiczniej zaprojektować przebieg tej drogi – przekonuje w rozmowie z naszą redakcją, Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

 
Jurków. Bal dla dzieci niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 05 października 2017 22:28

Niedawno w Jurkowie odbył się niezapomniany Bal Charytatywny, którego celem było pozyskanie pieniędzy na wyjazd dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej wraz z opiekunami do Rzymu. Warto dodać, że do szkoły uczęszczają dzieci niepełnosprawne z dwóch powiatów:  brzeskiego i tarnowskiego. Pomysł zorganizowania tygodniowej wycieczki zagranicznej dla tak dużej grupy dzieciaków niepełnosprawnych (58 osób z opiekunami) okazał się możliwy dzięki znalezieniu w Rzymie Domu Pielgrzyma ks. Orione, założonego przez Jana Pawła II, który zapewnia osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom 5-dniowy pobyt w Wiecznym Mieście wraz z wyżywieniem - za darmo. Sporym jednak wyzwaniem jest sfinansowanie samej podróży i pilota, co stanowi kwotę blisko 47 tys. zł.

 
Będą nowe wybory w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 02 października 2017 20:27

Na 24 października 2017 roku zarządzono wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik II kadencji (2017 - 2019). Zarządzenie w tej sprawie wydał właśnie wójt Sławomir Paterek.  Lokalne wyborcze będą usytuowane w szkołach: w Gnojniku, Uszwi, Lewniowej, Biesiadkach i Gosprzydowej. Mają być czynne w godzinach pracy szkoły. Ponadto zlokalizowano lokal wyborczy w Urzędzie Gminy Gnojnik, który będzie w tym dniu czynny od 10 do 18.  Sprawy organizacyjno – techniczne związane z wyborami prowadzi Katarzyna Chmielowska,  Podinspektor ds. Promocji i Sportu w Urzędzie Gminy Gnojnik. Najważniejszym celem istnienia Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Młodzieżowa Rada jest instytucją, która zapewnia młodzieży udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym. Dorośli radni, urzędnicy, często potrzebują możliwości konsultowania swoich pomysłów rozwiązań różnego rodzaju problemów z adresatami projektowanych działań. Ukonstytuowanie młodzieżowej Rady pozwala na dialog między młodzieżą a przedstawicielami Rady Gminy, wójtem czy urzędnikami, co przyczynia się do zwiększenia skuteczności podejmowanych rozwiązań. Po raz pierwszy taki organ, w gminie Gnojnik, został wybrany w 2015 roku. – Wybory są okazją do ćwiczenia umiejętności zastanawiania się nad wspólnymi, gminnymi sprawami, definiowania oczekiwań wobec przedstawicieli, analizy potrzeb społeczności lokalnej. Młodzi mieszkańcy nabywają nie tylko umiejętność głosowania, ale także rozpoznawania interesów wspólnoty oraz zgodnego z nimi świadomego dokonywania wyborów. Zrozumienie wagi wyborów, umiejętności oddawania głosu i oceniania programów kandydatów może stać się ważnym efektem edukacyjnym dobrze działającej MRG. Mam nadzieję, że zainteresowanie będzie spore – podkreśla Janusz Zych, przewodniczący Rady gminy Gnojnik.

 
Biesiadki. Hala na 160.lecie istnienia szkoły i 10.lecie nadania patrona
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 02 października 2017 13:15

Z wyposażeniem kosztowała blisko 2.5 miliona złotych, robi wrażenie nie tylko na mieszkańcach, ale i przyjezdnych, jest kolejną zrealizowaną obietnicą wyborczą władz gminy, a w dodatku jest najbardziej energooszczędnym obiektem użyteczności publicznej w powiecie brzeskim, nie wykluczone, że także w regionie tarnowskim: mowa oczywiście o oddanej do użytku, we wrześniu tego roku, sali gimnastycznej w Biesiadkach, w gminie Gnojnik. – To nasz prezent na podwójny jubileusz szkoły, czyli 160. rocznicę jej powstania i 10. nadania imienia świętego Stanisław Kostki – mówił podczas uroczystości otwarcia i poświęcenia obiektu, wójt Sławomir Paterek. O potrzebie budowy hali sportowej w Biesiadkach, mówiło się od wielu lat. Co prawda gmina zakupiła grunt, ale do roku 2010, brakowało „politycznej woli”, może nawet raczej determinacji i odwagi, by projekt sfinalizować.

 
Biesiadki. Strażacy byli klasa dla siebie…
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 września 2017 13:02

O ogromnym sukcesie może mówić męska drużyna pożarnicza OSP Biesiadki, która zajęła I miejsce w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego. Zawody rozegrano na lądowisku w Strzelcach Małych. Strażakom z Biesiadek serdecznie gratuluję. W mistrzowski sposób wygrali zawody. Gratuluję tez pozostałym drużynom z naszej gminy, bo także świetnie i godnie reprezentowali nas podczas zawodów. Od wielu lat samorząd naszej gminy wspiera jednostki OSP. Widać, że warto, bo to kolejny rok z rzędu, kiedy nasi druhowie brylują w powiecie brzeskim – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Droga zabezpieczona, osuwisko zlikwidowane
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 21 września 2017 00:31

Ponad czterysta tysięcy złotych kosztowała stabilizacja osuwiska w Biesiadkach. – Prace za nami, pozostała „drobna kosmetyka”. Dodam, że w całości roboty sfinansował budżet państwa - mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Pieniądze pozyskano z dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trzeba wspomnieć, że osuwisko uaktywniło się przed kilkunastoma laty. Od kilku lat gmina zabiegała o środki rządowe. Realizacja inwestycji ze środków własnych samorządu nie wchodziła w rachubę. Osuwisko znajdowało się niedaleko drogi powiatowej: Zawada Uszewska – Biesiadki – Łoniowa, na terenie Biesiadek. Droga ma ogromne znęcenie: nie tylko dla mieszkańców gminy Gnojnik, ale także gmin sąsiednich: Dębna i Czchowa.

 
Patriotyczny Żerków: 10 września
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 09 września 2017 01:00

Sołtys i Mieszkańcy wsi Żerków zapraszają na Uroczystość Patriotyczną upamiętniającą ofiary I Wojny Światowej w najbliższą niedzielę 10 września o godz. 11:00. Ceremonia rozpocznie się mszą św. przy kapliczce w Żerkowie, następnie montaż słowno-muzyczny zaprezentują dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach. Pamiątką poświęconą żerkowskim ofiarom I wojny światowej jest głaz z umieszczonym na nim: krzyżem, kotwicą, orłem w koronie i pamiątkową tablicą. Napis na tablicy brzmi: „Ofiarom I wojny światowej poległym w 1914 – 1920 roku. Daj im Boże sen spokojny. (Tu wymienione 25 nazwisk). Cześć ich Pamięci. Z mogił poległych zmartwychwstanie nasze”. Pomnik został ufundowany przez Antoniego Sachę w 1973 roku. Znajduje się w centrum wioski przy kaplicy p.w. św. Antoniego Padewskiego.

 
Biesiadki. 18 września: otwarcie sali gimnastycznej
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 21:46

Kosztowała wraz z wyposażeniem blisko 2.5 miliona złotych, jest najbardziej pasywnym obiektem użyteczności publicznej (najbardziej energooszczędnym) w powiecie brzeskim, płyta boiska ma wymiar olimpijski i – Jak mówi wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek – w zupełności wystarczy na potrzeby lokalnej społeczności. Mowa o sali gimnastycznej w Biesiadkach, której budowa i odbiory techniczne właśnie się zakończyły. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 18 września, ale młodzież szkolna z Biesiadek już powoli będzie mogła korzystać z obiektu – zaraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 56

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .