Trwają prace przy osuwisku
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 23 czerwca 2017 01:00

Dokładnie  434 tysiące złotych będzie kosztowała stabilizacja osuwiska w Biesiadkach. – Niedawno rozstrzygnęliśmy przetarg na to zadanie. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się najdalej do 28 sierpnia tego roku – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Dodajmy, że środki na ten cel pozyskano w ramach dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ta instytucja w całości sfinansuje prace. Krótki termin realizacji zadania ma swoje uzasadnienie. Gmina chce uporać się z tym zadaniem przed jesiennymi roztopami, które – jak wskazuje praktyka – nie tylko utrudniają pracę ekipom remontowym, ale także zwiększają ryzyko, że ziemia będzie się szybciej osuwała. Warto wspomnieć, że osuwisko uaktywniło się przed kilkunastoma laty. Od kilku lat gmina zabiegała o środki rządowe. Realizacja inwestycji ze środków własnych samorządu nie wchodziła w rachubę.

 
Gnojnik. Szybka interwencja dzielnicowych i zatrzymanie sprawczyń włamania
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 10 czerwca 2017 22:43

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymali 45-letnią kobietę i jej 22-letnią córkę, które włamały się do domu jednorodzinnego w miejscowości Gnojnik. Kobiety wybiły szybę w oknie dostając się do środka i skradły kosztowną biżuterię. Już po 5 minutach od zgłoszenia na miejscu włamania pojawili się policjanci i w pościgu zatrzymali sprawczynie.

 
Gnojnik. Miliony w ramach rządowego programu: Rodzina 500+
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 czerwca 2017 16:01

Blisko 6.5 miliona złotych trafiło w ciągu roku (od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017) do rodzin w gminie Gnojnik, w ramach rządowego programu: Rodzina 500+. W miesiącu marcu br. świadczenie wychowawcze wypłacono 1095 dzieciom. Program, w imieniu samorządu, realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
Gnojnik. Program podsumowany
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 maja 2017 14:53

Ponad 55 ton żywności trafiło do mieszkańców gminy Gnojnik – to efekt realizacji przez tutejszy samorząd II edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 (PO PŻ) Podprogram 2016 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. – Od sierpnia 2016 roku do maja 2017 roku miało miejsce sześć dostaw żywności. Dodam tylko, że łącznie wydano 55,5 ton artykułów spożywczych dla 994 osób, tj. 338 rodzin. Produkty przekazane przez Bank Żywności w Krakowie to: makaron, ryż, herbatniki, ser żółty, mleko, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, cukier biały, olej rzepakowy – podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Audytorzy w terenie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 maja 2017 19:26

Urząd Gminy Gnojnik oraz Niezależni Doradcy Energetyczni informują, że na terenie naszej Gminy rozpoczął się proces wykonywania audytów energetycznych w domach zgłoszonych do projektu wymiany pieców. Szczegóły w aktualności.

 
Gnojnik. Będzie nowa droga Brzesko – Nowy Sącz?
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 maja 2017 01:00

20 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu nowych tras drogi krajowej nr 75 dla Gminy Gnojnik. Zapraszamy do składania pisemnych wniosków, postulatów i uwag dotyczących prezentowanych rozwiązań.
Materiały informacyjne dotyczące wariantów trasy dostępne są na stronie internetowej (www.dk75.pl) oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Gnojniku (I piętro, pokój nr 13).

 
Uszew. Droga krzyżowa
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 kwietnia 2017 01:00

Tradycja dróg krzyżowych w plenerze jest bardzo stara, a miejsc, gdzie rozważa się Mękę Pańską, jest wiele. Jednym z nich jest Kalwaria Zebrzydowska, w której co roku w Wielkim Tygodniu odbywa się niezwykłe Misterium. Osiem lat temu, Panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy wiejskiej w Uszwi postanowili zorganizować w swojej miejscowości niezwykłą Drogę Krzyżową połączoną ze scenami pasyjnymi. Wierni rozważali kolejne stacje, idąc tak, jak kiedyś szli mieszkańcy Jerozolimy.

 
Gnojnik. Napisz przewodnik po gminie
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 08 kwietnia 2017 16:18

To cenna inicjatywa. Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik ogłasza konkurs na przewodnik po Gminie Gnojnik, prezentujący atrakcyjne turystycznie miejsca i obiekty. Termin zgłaszania prac konkursowych mija 31 maja tego roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs jest adresowany do mieszkańców gminy Gnojnik, bez względu na wiek. Jak podkreśla wójt Sławomir Paterek, który jest patronem zmagań, samorząd liczy, że najwięcej prac przygotują najmłodsi mieszkańcy gminy Gnojnik. – Zachęcam wszystkich do udziału. Nagrody to jedno, a poznanie ciekawych miejsc w naszej gminie, to drugie – podkreśla wójt Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 56

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .