Uszew. Krwawa sobota
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 07 grudnia 2015 19:57

Ochotnicza Straż Pożarna w Uszwi wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi działającej przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku serdecznie zaprasza do włączenia się w kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w ramach programu „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”.  Akcja organizowana w ramach programu została zaplanowana na 13 grudnia 2015 r. w Domu Strażaka w Uszwi  w godz. 09:00 - 13:00. Rejestracja krwiodawców odbywać się będzie do godz. 12.30. - Serdecznie zapraszamy i prosimy wszystkich chętnych o zabranie ze sobą dowodu osobistego – apelują organizatorzy.

 
W Gnojniku powstaje Ośrodek Edukacji Ekologicznej
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 25 listopada 2015 22:52

Przygotowanie zalążka Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Gnojniku to kolejny sukces Stowarzyszenia Vesna. Na mocy umowy partnerstwa społeczno - prywatnego pomiędzy Vesną a właścicielami zagrody pod lasem "Wąsówka" w Gnojniku, rozpoczęto budowanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Na początek zakupione i zamontowane zostały tablice edukacyjne na ścieżce dydaktycznej, zielona klasa, a także wyposażono pracownię ekologiczną w ciekawe gry planszowe i tablice dydaktyczne. Ośrodek powstaje w ramach wygranego konkursu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
Gnojnik. Jutro pierwsza sesja
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 24 listopada 2015 21:46

Jutro, na pierwszym swoim posiedzeniu, zbiera się Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik. Początek sesji zaplanowano na godzinę 16. Po rozpoczęciu zaplanowano wręczenie zaświadczeń nowo wybranym młodzieżowym radnym przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej i  złożenie ślubowania przez radnych. Potem powołanie Komisji Skrutacyjnej, wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik, wybór Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik oraz wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik. – W ten sposób chcemy uczyć młodzież demokracji na szczeblu lokalnym, ale także – w co wierzę – chcemy mieć w nich partnera, liczymy na ich opinie w sprawie chociażby kultury, sportu czy imprez w gminie – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Gosprzydowa. By nie nudzić się na emeryturze
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 23 listopada 2015 23:43

Na co jak na co, ale na nudę seniorzy w gminie Gnojnik nie powinni narzekać. Od kilku lat działa tutaj Klub Seniora Wrzos, od ponad dwóch Uniwersytet Trzeciego Wieku, a wsparcie dla seniorów – w tym środki na realizacje różnego rodzaju projektów – przekazuje także tutejszy samorząd. – Jednym z elementów naszego szerszego patrzenia na sprawy osób starszych jest współdziałanie z Fundacją Aktywnej Edukacji. Razem organizujemy bowiem cykl bardzo ciekawych spotkań dla seniorów na terenie naszej gminy – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Lewniowa. Może kiedyś… olimpijczyk
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 23 listopada 2015 23:41

Czy Konrad Stanuszek, judoka z Lewniowej, stanie kiedyś na olimpijskiej macie, sięgnie po olimpijskie laury? – Myślę, że nikt w naszej gminie nie miałby nic przeciwko temu: tego mu życzymy – mówią miejscowi.  Od kilku tygodni znowu o nim głośno. Na co dzień mieszkaniec Lewniowej (syn dyrektora tamtejszej podstawówki) doskonale spisał się na Mistrzostwach  Małopolski w judo, które odbyły się 19 września w Wolbromiu. Do swojego sportowego dorobku dorzucił tam tytuł wicemistrza województwa, po czym miesiąc później odniósł następny sukces, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski w Luboniu koło Poznania.

 
Uszew. Nowe projekty uczniów
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 21 listopada 2015 22:27

Swoimi pomysłami gimnazjaliści z Uszwi (oczywiście wraz ze swoimi nauczycielami) mogliby obdzielić nie jednego. O kilku opisaliśmy w poprzednich numerach „Przeglądu Regionalnego”. Teraz garść informacji o kolejnych projektach. W roku szkolnym 2015-2016, w klasie drugiej powstała grupa projektowa, która realizuje program Młodzi Przedsiębiorczy przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zespół przyjął nazwę: Myślę, więc działam. Głównym celem projektu jest nauczenie młodzieży podstawowych zasad przedsiębiorczości: zarządzania budżetem, podejmowania różnych działań, określanie ich celów, harmonogramu i kosztorysu. Uczniowie mają już za sobą pierwsze zadania zaliczone przez mentora. O swoich działaniach piszą na Facebooku. Dodajmy, że opiekunem grupy jest  Dorota Mucha.

 
Lewniowa. Może kiedyś… olimpijczyk
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 listopada 2015 00:00

Czy Konrad Stanuszek, judoka z Lewniowej, stanie kiedyś na olimpijskiej macie, sięgnie po olimpijskie laury? – Myślę, że nikt w naszej gminie nie miałby nic przeciwko temu: tego mu życzymy – mówią miejscowi.  Od kilku tygodni znowu o nim głośno. Na co dzień mieszkaniec Lewniowej (syn dyrektora tamtejszej podstawówki) doskonale spisał się na Mistrzostwach  Małopolski w judo, które odbyły się 19 września w Wolbromiu. Do swojego sportowego dorobku dorzucił tam tytuł wicemistrza województwa, po czym miesiąc później odniósł następny sukces, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski w Luboniu koło Poznania. Dnia 7 listopada b.r. odbył się kolejny Puchar Polski Judo w Bytomiu.

 
Gnojnik. Gmina dla strażaków
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 13 listopada 2015 21:12

Sześć nowych kompletów specjalistycznej odzieży ochronnej trafiło do strażaków ochotników z gminy Gnojnik.  – Te zestawy te powędrowały do jednostek OSP z Gosprzydowej, Zawady Uszewskiej i Uszwi. To kolejny element wspierania jednostek przez samorząd naszej gminy. Trudno sobie bowiem wyobrazić działanie gminy bez wsparcia druhów – ochotników. Na nich w praktyce opiera się cała Obrona Cywilna. Nie dziwi więc, że od pięciu lat tyle serca, energii i pieniędzy przekazujemy strażakom – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 49

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .