Porąbka Uszewska: Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:44

W najbliższy czwartek, 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbędzie się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.

 
Gosprzydowa. Bal charytatywny
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 19 stycznia 2018 09:29

Nietypową inicjatywę podjęli proboszcz, Rada Duszpasterska parafii i mieszkańcy Gosprzydowej. Nieopodal zabytkowego, drewnianego kościoła, powstanie „Ogród różańcowy”. By nie obciążać parafian dodatkowymi datkami, pomysłodawcy postanowili zebrać środki nieco inaczej, chociażby poprzez organizowanie imprez, z których dochód w całości, zostanie przeznaczony na ten cel. Jednym z takich pomysłów ma być bal karnawałowy, który odbędzie się w dniu 3 lutego br.

 
Gnojnik. Dotacja od ministra Zbigniewa Ziobro
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 stycznia 2018 19:05

Kolejna, bardzo dobra wiadomość dla strażaków. – Dzięki dotacji pozyskanej przez Urząd Gminy w Gnojniku z Ministerstwa Sprawiedliwości aż  trzy jednostki OSP z terenu Gminy Gnojnik otrzymały nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 25,7 tysiąca złotych. Ja przypomnę, że wniosek złożony jeszcze w listopadzie 2017 r. do Ministerstwa Sprawiedliwości, pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, dzięki czemu Gmina Gnojnik mogła  podpisać umowę na przekazanie dotacji na zakup sprzętu medycznego. Trafił on do jednostek OSP z Gnojnika, Biesiadek i Zawady Uszewskiej – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Gnojnik. Tony żywności trafiły do potrzebujących
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 10 stycznia 2018 00:00

Od dwóch lat Gmina Gnojnik, a dokładnie jej najbardziej potrzebujący Mieszkańcy, korzystają z pomocy Banku Żywności w Krakowie. – Chcemy brać udział w kolejnych edycjach programu – zapewnia wójt Sławomir Paterek. Podprogram 2016 był realizowany od sierpnia 2016 roku do czerwca 2017 roku. W Podprogramie 2016 od stycznia 2017 r., do czerwca do gminy trafiły 4 transporty z żywnością. Rozdano w sumie 38276,84 kg: makaron jajeczny, herbatniki, mleko, ser podpuszczkowy, groszek z marchewką, fasola biała, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, ryż biały, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, cukier biały, olej rzepakowy, pasztet wieprzowy. Ponadto, odbyło się 5 warsztatów kulinarnych – Kulinarnie mocni i żywieniowych – Akademia żywienia. Obecnie trwa Podprogram 2017, który rozpoczął się w sierpniu. Będzie on trwał do czerwca 2018 roku – wyjaśnia Kinga Broszkiewicz – Kuchno z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku.

 
Gnojnik. Oświata po reformie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 09 stycznia 2018 00:00

Nie ma planów likwidacji  żadnej szkoły w gminie Gnojnik. - Co chwilę, ktoś rozpuszcza takie plotki, ale nie maj a one nic wspólnego z prawdą – zapewnia wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Wygaszane są powoli gimnazja w gminie zamiast sześcioletnich szkół podstawowych i trzyletnich gimnazjów powstały ośmioletnie szkoły podstawowe. Rada Gminy w Gnojniku podjęła uchwałę o dostosowaniu sieci szkół w gminie do potrzeb ustawy, która reformuje ustrój szkolnictwa w Polsce. Docelowo wygaszone zostaną gimnazja w Uszwi i Gnojniku oraz oddziały gimnazjalne w Zespole Szkół w Lewniowej. - Po reformie będziemy mieli pięć ośmioletnich publicznych szkół podstawowych. Te placówki powstaną w Gnojniku, Uszwi, Biesiadkach, Lewniowej i Gosprzydowej. Ze swojej strony zadeklarowałem nauczycielom, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby negatywne efekty reformy dotknęły ich w jak najmniejszym stopniu. Mam nadzieję, że uda się nam tak „pokierować” oświatą w gminie, że zwolnień nie będzie w ogóle – zapewnia wójt.

 
Uszew. Wielkie kolędowanie
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 05 stycznia 2018 22:57

To już z tradycja. Świetlica wiejska w Uszwi zaprasza na „Spotkanie z kolędą”, które odbędzie się jutro 6 stycznia (sobota) o godz. 14:00 w Domu Strażaka w Uszwi. Widzom zaprezentują się dzieci, młodzież oraz dorośli kolędnicy. W bogatym programie Jasełka w wykonaniu dzieci, młodzi kolędnicy z grupy Herody, kolędnicy znad Uszwi oraz instrumentaliści. Wstęp wolny.

 
Gnojnik. Udany rok na drogach
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 04 stycznia 2018 00:00

Gmina Gnojnik posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Przez ostatnie siedem lat stan dróg uległ poprawie. Poprawie Naadal jest jednak sporo do zrobienia. Eksploatowane drogi po prostu niszczą się. Budowa i modernizacja dróg jest podstawowym zadaniem samorządu gminnego, zadaniem, którego realizacja zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób odwiedzających gminę. Dlatego tyle uwagi poświęcamy remontowi dróg gminnych. Na ten cel mamy środki swoje, jak też pieniądze pozyskiwane na usuwanie skutków klęsk żywiołowych podkreśla wójt Sławomir Paterek.

 
Dom Strażaka w nowej odsłonie
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 grudnia 2017 07:54

Zakończono remont pomieszczeń Domu Strażaka w Lewniowej. Modernizacji dokonano w ramach realizacji projektu utworzenia Klubu Senior +, współfinansowanego z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 52

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .