Gnojnik. Patriotyczna wieczornica
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:49

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zbliża się wielkimi krokami. To największe wydarzenie o charakterze historyczno – patriotyczno – religijnym, jakie odbędzie się w tym roku. - W naszej gminie, chcemy w sposób szczególny świętować, rocznicę odzyskania niepodległości. Organizujemy imprezy o charakterze szkolnym i ogólnogminnym. Już dzisiaj zapraszam na jedną z nich:  Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku oraz Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy na Wieczornicę patriotyczną z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik.

 
Gnojnik. Wójt zaprasza do konsultacji
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 24 października 2018 22:02

Sławomir Paterek, wójt Gminy Gnojnik zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących wstępnego projektu nowego budynku Centrum Kultury w Gnojniku wraz z zagospodarowanym terenem wokół. Obok budowy obiektu, w ramach inwestycji zaplanowano powstanie boiska wielofunkcyjnego, siłowni zewnętrznej, boiska do piłki nożnej, placu zabaw, skateparku i kortu tenisowego. Uwagi do projektu można zgłaszać do dnia 16 listopada 2018 r. w następującej formie: papierowo – uwagi składać można w Urzędzie Gminy Gnojnik w pokoju nr 6 (I piętro) – sekretariat; elektronicznie – uwagi można przesyłać mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
My się wideł nie boimy…
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 13 października 2018 16:26

Pójdziemy tam z widłami – grzmieli do polityków i dziennikarzy mieszkańcy Nowego Sącza, którzy przekonują, iż kilka gmin z powiatu brzeskiego, blokuje budowę nowej drogi: Brzesko – Nowy Sącz. Najbardziej „oberwało” się wójtowi Gnojnika Sławomirowi Paterkowi. – Ja budowy drogi nie blokuję, ale na pewno nie zgodzę się z tymi koncepcjami rządu, które spowodują wyburzenie kilkudziesięciu domów w naszej gminie. Mam wrażenie, że właśnie zdecydowana obrona mieszkańców przed niekorzystnym dla gminy i jej obywateli decyzjami w sprawie budowy „Sądeczanki” sprawiła, że nie jestem kandydatem partii rządzącej na wójta naszej gminy, chociaż wcześniej, dwa razy z rzędu, nim byłem – mówi wójt Paterek.

 
Zmiany w Żerkowie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 09 października 2018 07:26

Trwa remont budynku wiejskiego w Żerkowie. Wszystko za sprawą dofinansowania uzyskanego przez UTW „Globus” z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020 na realizację operacji pn. Przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno–kulturowej w Żerkowie. W ramach inwestycji przewidziano dwa rodzaje działań: działania twarde oraz miękkie. Część „twarda” projektu zakłada przeprowadzenie robót inwestycyjnych w Budynku Wiejskim w Żerkowie oraz na działce, na której stoi budynek. Prace remontowe w budynku obejmą m.in. hall wejściowy, klatkę schodową, salę zebrań, aneks kuchenny oraz pomieszczenie gospodarcze, a także instalacje CO i gazową. Natomiast na zewnątrz wykonane zostaną m.in. nowe ogrodzenie, zagospodarowanie placu za budynkiem (montaż małej architektury) oraz zjazd z drogi gminnej.Działania „miękkie” polegać będą na organizacji cyklu spotkań tematycznych oraz  warsztatowych. Uczestnictwo we wszystkich przedstawionych działaniach będzie ogólnodostępne i bezpłatne. Całościowa kwota robót budowlanych wynosi ponad 337 tys. złotych.

 
Gnojnik. Wójt odpiera „ataki”
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 04 października 2018 21:54

Gmina Gnojnik nie zamierza blokować budowy nowej drogi Brzesko – Nowy Sącz. Ataki ze strony mieszkańców tego ostatniego miasta, jak też słowa wypowiedziane przez ministra Andrzeja Adamczyka podczas konferencji prasowej, zorganizowanej raczej pod potrzeby kampanii wyborczej niż planów budowy drogi, mijają się z prawdą. Ja nie jestem przeciwko budowie drogi, ale nie zgodzę się nigdy na takie poprowadzenie jezdni, w wyniku którego trzeba będzie wyburzyć kilkadziesiąt domów, a Gnojnik i Uszew zostaną poszatkowane drogą w gruncie rzeczy szybkiego ruchu. Może z perspektywy niektórych nie ma to znaczenia, ale ja na pewno do takiego wytyczenia trasy swojej ręki nie przyłożę. Nigdy – zapewnia wójt Sławomir Paterek.

 
Ruszyły prace za 21,4 miliona złotych
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 28 września 2018 07:35

Właśnie prace się rozpoczęły. Mowa o kompleksowej budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gnojniku. – To największa w dziejach gminy inwestycja – mówi wójt Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Dwa miliony na drogę
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 27 września 2018 00:00

Niedawno rozpoczęły się prace budowlane na drodze gminnej łączącej Uszew i Zawadę Uszewską. Modernizacja drogi wraz z budową chodnika kosztować będzie 2 miliony zł. Należy się spodziewać drobnych utrudnień w ruchu, a planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku  Dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona zł na realizację zadania Gmina Gnojnik pozyskała z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 
Z Biesiadek do Nowego Sącza
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 12 września 2018 22:11

Już drugi raz z rzędu miejscowość z Gminy Gnojnik zostaje doceniona w konkursie „Niezwykła Małopolska Wieś” organizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. W bieżącym roku na III miejscu podium w kategorii "Nowatorska Wieś" uplasowały się Biesiadki. O uzyskaniu tego zaszczytnego tytułu zadecydowało wiele czynników. Biesiadki bowiem to wieś ludzi z inicjatywą, o czym świadczyć mogą zrealizowane liczne wydarzenia prospołeczne – kulturalne, sportowe, edukacyjne itd. Ośrodkiem inicjowania działań są placówki oświatowo-kulturalne, lokalne stowarzyszenia (OSP, klub sportowy, Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój”) oraz Rada Sołecka z sołtysem Ryszardem Machałem na czele. Inicjatywności i przedsiębiorczości nie brakuje również licznym biesiadeckim przedsiębiorcom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 55

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .