Gnojnik. Jutro pierwsza sesja
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 24 listopada 2015 21:46

Jutro, na pierwszym swoim posiedzeniu, zbiera się Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik. Początek sesji zaplanowano na godzinę 16. Po rozpoczęciu zaplanowano wręczenie zaświadczeń nowo wybranym młodzieżowym radnym przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej i  złożenie ślubowania przez radnych. Potem powołanie Komisji Skrutacyjnej, wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik, wybór Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik oraz wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Gminy Gnojnik. – W ten sposób chcemy uczyć młodzież demokracji na szczeblu lokalnym, ale także – w co wierzę – chcemy mieć w nich partnera, liczymy na ich opinie w sprawie chociażby kultury, sportu czy imprez w gminie – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

 
Gosprzydowa. By nie nudzić się na emeryturze
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 23 listopada 2015 23:43

Na co jak na co, ale na nudę seniorzy w gminie Gnojnik nie powinni narzekać. Od kilku lat działa tutaj Klub Seniora Wrzos, od ponad dwóch Uniwersytet Trzeciego Wieku, a wsparcie dla seniorów – w tym środki na realizacje różnego rodzaju projektów – przekazuje także tutejszy samorząd. – Jednym z elementów naszego szerszego patrzenia na sprawy osób starszych jest współdziałanie z Fundacją Aktywnej Edukacji. Razem organizujemy bowiem cykl bardzo ciekawych spotkań dla seniorów na terenie naszej gminy – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Lewniowa. Może kiedyś… olimpijczyk
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 23 listopada 2015 23:41

Czy Konrad Stanuszek, judoka z Lewniowej, stanie kiedyś na olimpijskiej macie, sięgnie po olimpijskie laury? – Myślę, że nikt w naszej gminie nie miałby nic przeciwko temu: tego mu życzymy – mówią miejscowi.  Od kilku tygodni znowu o nim głośno. Na co dzień mieszkaniec Lewniowej (syn dyrektora tamtejszej podstawówki) doskonale spisał się na Mistrzostwach  Małopolski w judo, które odbyły się 19 września w Wolbromiu. Do swojego sportowego dorobku dorzucił tam tytuł wicemistrza województwa, po czym miesiąc później odniósł następny sukces, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski w Luboniu koło Poznania.

 
Uszew. Nowe projekty uczniów
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 21 listopada 2015 22:27

Swoimi pomysłami gimnazjaliści z Uszwi (oczywiście wraz ze swoimi nauczycielami) mogliby obdzielić nie jednego. O kilku opisaliśmy w poprzednich numerach „Przeglądu Regionalnego”. Teraz garść informacji o kolejnych projektach. W roku szkolnym 2015-2016, w klasie drugiej powstała grupa projektowa, która realizuje program Młodzi Przedsiębiorczy przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zespół przyjął nazwę: Myślę, więc działam. Głównym celem projektu jest nauczenie młodzieży podstawowych zasad przedsiębiorczości: zarządzania budżetem, podejmowania różnych działań, określanie ich celów, harmonogramu i kosztorysu. Uczniowie mają już za sobą pierwsze zadania zaliczone przez mentora. O swoich działaniach piszą na Facebooku. Dodajmy, że opiekunem grupy jest  Dorota Mucha.

 
Lewniowa. Może kiedyś… olimpijczyk
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 16 listopada 2015 00:00

Czy Konrad Stanuszek, judoka z Lewniowej, stanie kiedyś na olimpijskiej macie, sięgnie po olimpijskie laury? – Myślę, że nikt w naszej gminie nie miałby nic przeciwko temu: tego mu życzymy – mówią miejscowi.  Od kilku tygodni znowu o nim głośno. Na co dzień mieszkaniec Lewniowej (syn dyrektora tamtejszej podstawówki) doskonale spisał się na Mistrzostwach  Małopolski w judo, które odbyły się 19 września w Wolbromiu. Do swojego sportowego dorobku dorzucił tam tytuł wicemistrza województwa, po czym miesiąc później odniósł następny sukces, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski w Luboniu koło Poznania. Dnia 7 listopada b.r. odbył się kolejny Puchar Polski Judo w Bytomiu.

 
Gnojnik. Gmina dla strażaków
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 13 listopada 2015 21:12

Sześć nowych kompletów specjalistycznej odzieży ochronnej trafiło do strażaków ochotników z gminy Gnojnik.  – Te zestawy te powędrowały do jednostek OSP z Gosprzydowej, Zawady Uszewskiej i Uszwi. To kolejny element wspierania jednostek przez samorząd naszej gminy. Trudno sobie bowiem wyobrazić działanie gminy bez wsparcia druhów – ochotników. Na nich w praktyce opiera się cała Obrona Cywilna. Nie dziwi więc, że od pięciu lat tyle serca, energii i pieniędzy przekazujemy strażakom – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
Biesiadki: Trwa budowa sali sportowej
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 09 listopada 2015 14:59

Blisko dwa miliony złotych będzie kosztowała budowa nowoczesnej sali gimnastycznej w Biesiadkach, w gminie Gnojnik. Nowoczesnej, bo to pierwszy tego typu obiekt w regionie, w którym zastosowane zostaną nowoczesne metody ogrzewania obiektu, a ponad 30 centymetrowe ocieplenie ze styropianu  sprawi, że koszty ogrzewania będą kilka razy niższe.  Przed przeprojektowaniem koszt ogrzewania szacowano na jakieś 18 – 20 tysięcy złotych, po przeprojektowaniu i zastosowaniu energooszczędnych  materiałów  będą oscylowały w granicach 5 – 6 tysięcy złotych. Prace podzielono na kilka etapów.

 
Gnojnik. Gmina pomaga potrzebującym
WYDARZENIA - Gnojnik
sobota, 31 października 2015 08:37

W sumie ponad 20 ton żywności rozdano mieszkańcom gminy Gnojnik. Tyle trafiło tutaj w ostatnich trzech miesiącach. – Kolejny transport zaplanowano na listopad tego roku. Pomoc osobom potrzebującym, biednym, rodzinom wielodzietnym doskonale wpisuje się w zakres zadań, którymi ma obowiązek zajmować się samorząd gminny. W imieniu gminy zajmuje się tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku – tłumaczy naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 50

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .