Reklama
Powiat brzeski. Inwestycje w bezpieczeństwo
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 05 listopada 2019 22:30

W miejscowości Kąty, na skrzyżowaniu, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, wreszcie rozwiązano problem.

 
Gmina Iwkowa. Powiat zastosował nowoczesne rozwiązania
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 24 października 2019 09:28

I po kłopocie. W miejscowości Kąty, na skrzyżowaniu, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, wreszcie rozwiązano problem. Podjęte przez Powiat Brzeski działania przyniosły oczekiwane efekty. Trasa znajduje się na styku dwóch powiatów: brzeskiego i nowosądeckiego, oraz gmin Iwkowa i Łososina Dolna. Cztery samorządy solidarnie przystąpiły do modernizacji problematycznego skrzyżowania. Obecnie kierowcy mogą już swobodnie korzystać z funkcjonalnego, przejazdowego ronda, które nie tylko usprawniło ruch w tym miejscu, ale również znacząco poprawiło bezpieczeństwo.

 
Iwkowa. Medale za synów w wojsku
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 12 czerwca 2019 10:45

Iwkowa zostały wręczone medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wyróżnienia otrzymały rodziny, które wychowały co najmniej trójkę dzieci na wzorowych żołnierzy. - W imieniu samorządu naszej gminy gratuluję i dziękuję – mówi naszej redakcji Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa.

 
Spacerem na Szpilówkę
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 23 kwietnia 2019 00:00

 Ma trzydzieści cztery metry wysokości, usytuowana jest na wzniesieniu, które ma 516 metrów nad poziomem morza, góruje nad koroną drzew dzięki czemu widać z niej krajobraz czterech stron świata. I chociaż kosztowała blisko milion złotych – warto było wydać takie pieniądze. Wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej, bo o niej mowa, to bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych subregionu tarnowskiego. – Ktokolwiek był, widział ten krajobraz, powróci do nas niejeden raz – przekonuje Bogusław Kamiński, wójt gminy Iwkowa.

 
Iwkowa. Niebawem poznamy laureatów
WYDARZENIA - Iwkowa
wtorek, 06 listopada 2018 21:28

Po raz kolejny Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej ogłosił konkurs „Człowiek Roku” i Firma Roku”. Laureatów poznamy niebawem. Konkurs organizowany jest w kilku kategoriach:  Przedsiębiorca (zatrudniający do 3 pracowników);  Przedsiębiorca (zatrudniający powyżej 3 pracowników);  Społecznik; Gospodarz;  Ambasador Gminy Iwkowa. - Celem konkursu jest prezentacja i promocja osób fizycznych oraz prawnych (firm) z terenu Gminy Iwkowa, które w sposób istotny i ponadprzeciętny swoją pracą przyczyniły się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej oraz rozsławienia imienia i autorytetu Gminy tłumaczy wójt Bogusław Kamiński.

 
Iwkowa. Niepodległej...
WYDARZENIA - Iwkowa
niedziela, 04 listopada 2018 00:15

To będzie wyjątkowa a uroczystość. Wójt Gminy Iwkowa Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej serdecznie zapraszają na UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI I ZAKOŃCZENIA ROKU JÓZEFA KOSAKOWSKIEGO. A wszystko już  10 listopada 2018 r. o godz. 15. -sobota w budynku szkoły (sala gimnastyczna).

 
Iwkowa. Dotacje na OSP
WYDARZENIA - Iwkowa
środa, 31 października 2018 23:06

Dwie jednostki OSP z gminy Iwkowa otrzymały dotację w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2018". Zadanie współfinansowano ze środków z budżetu Województwa Małopolskiego oraz budżetu Gminy Iwkowa. W ramach środków z programu „Bezpieczna małopolska 2018" OSP otrzymały: OSP W Porąbce Iwkowskiej - Agregat prądotwórczy HONDA EA 300 N2 AVR, Maszt oświetleniowy PELI 9490 RALS, Ubrania strażackie specjalne, buty .hełmu, kominiarki, rękawice. OSP w Iwkowej - Detektor jed noga zowy DRAG ER PAC 3500 CO, Sygnalizatory bezruchu DRAGER BODYGARD 1000K oraz Aparaty powietrzne M5A AIR GOFIX RO Auto MaXX .

 
Kąty. Rywalizowali w sztafecie i ćwiczeniu bojowym
WYDARZENIA - Iwkowa
sobota, 25 sierpnia 2018 11:02

Spore umiejętności bojowe zaprezentowali druhowie z gminy Iwkowa, którzy 12 sierpnia 2018 roku, na stadionie KS Olimpia w Kątach, rywalizowali w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Organizatorem zmagań była jednostka OSP w Wojakowej i Urząd Gminy w Iwkowej przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .