Reklama
Dentobus s Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 21 września 2019 20:04

W najbliższy poniedziałek do Szczurowej dotrze dentobus. To wspólna inicjatywa wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefy Szczurek – Żelazko oraz wójta gminy Szczurowa, Zbigniewa Moskala. 23 września Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko weźmie udział w spotkaniu z dziećmi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej (ul. Rynek 14). Do uczniów szkoły przyjedzie dentobus, w którym najmłodsi będą mogli sprawdzić stan swojego uzębienia. Mobilny gabinet dentystyczny stanie przed budynkiem SP im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, w godzinach 8.30 – 12.30.

 
Zaborów. Dom Ludowy po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 14 września 2019 00:00

Blisko 340 tysięcy złotych kosztował remont Domu Ludowego w Zaborowie. - Na ten cel pozyskaliśmy dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 – mówi wójt Zbigniew Moskal. Odbiorem technicznym zakończył się remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Zaborowie. W trakcie przeprowadzonych prac wyremontowano klatkę schodową, korytarze, kuchnię wraz z zapleczem, małą sale na piętrze oraz sanitariaty. Pomieszczenia wyposażono w nowy sprzęt oraz meble.

 
Szczurowa. Przydomowe oczyszczalnie
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 10 września 2019 22:01

W budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców naszej gminy dotyczące dofinansowania na wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Spotkanie otworzył Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, który wyraził zadowolenie z dużego zainteresowania przedmiotowym tematem wśród mieszkańców. Kierownik Wydziału Inwestycji, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Mieniem Komunalnym Teresa Sznajder przedstawiła szczegółowe wymogi jakie muszą spełniać mieszkańcy, aby otrzymać dotację oraz opisała podejmowane przez samorząd Gminy Szczurowa działania w zakresie ekologii.

 
Park& Ride w Woli Przemykowskiej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 09 września 2019 00:00

Na finiszu są prace przy budowie parkingu typu Park& Ride w Woli Przemykowskiej. Inwestycja możliwa jest do zrealizowania dzięki dofinansowaniu w wysokości 85%, które pozyskane zostało w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020. - Za wsparcie finansowe samorządowi Małopolski serdecznie dziekuję – mówi wójt Zbigniew Moskal.

 
Dom Ludowy w Zaborowie po zakończonym remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 05 września 2019 18:40

Odbiorem technicznym zakończył się remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Zaborowie. W trakcie przeprowadzonych prac wyremontowano klatkę schodową, korytarze, kuchnię wraz z zapleczem, małą sale na piętrze oraz sanitariaty. Pomieszczenia wyposażono w nowy sprzęt oraz meble. Dom Ludowy, w którym mieści się również świetlica i biblioteka służy nie tylko celom edukacyjnym i organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, ale również jako miejsce do organizacji imprez okolicznościowych, zebrań wiejskich i spotkań mieszkańców.

 
Szczurowa. Kosztowne inwestycje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 24 sierpnia 2019 17:47

Najkosztowniejszą inwestycją, realizowaną w tym roku w gminie Szczurowa, jest budowa sieci kanalizacyjnej w Niedzieliskach. Oddanie do użytku inwestycji pozwoli na odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, usługowych i handlowych. W ramach projektu zaplanowano wykonanie około 11 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej wraz z przyłączeniem 191 budynków. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad siedem milionów złotych (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, samorząd otrzyma w sumie ponad 4.6 miliona złotych).

 
Szczurowa. Rekreacyjna lekcja patriotyzmu
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 21 sierpnia 2019 21:24

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko, wicemarszałek Małopolski Marta Malec – Lech, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Szczurowa – to nie tylko patroni, ale i uczestnicy II Rajdu Rowerowego „100 Kilometrów Wolności”. Była to druga edycja rajdu, zorganizowanego w 2018 roku w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięła w nim udział rekordowa liczba- 243 uczestników. Pomysłodawcą i organizatorem Rajdu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Górce.

 
Szczurowa. Gmina stawia na rozwój
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:58

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 10 czerwca 2019 roku Strefa Aktywności Gospodarczej w Szczurowej została wpisana do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina Szczurowa ma ambicje, by w stosunkowo krótkim czasie zagospodarować istniejący obszar strefy aktywności gospodarczej oraz dążyć do jej rozbudowy. Atutem liczącej około 18 hektarów strefy – jest nie tylko bliskość brzeskiego zjazdu z autostrady, ale także doskonałe połączenie z Krakowem, drogą przez Puszczę Niepołomicką i szeroko rozumianą północną częścią kraju poprzez most na Wiśle w Górce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .