Reklama
Strzelce Małe. Nowe życie starej szkoły
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 21 września 2021 10:30

L1090317Z udziałem posłów, samorządowców trzech szczebli, rodziców i dzieci uroczyście zostało oddane do użytku nowe przedszkole wraz ze żłobkiem w Strzelcach Małych. – Przy okazji remontu stara szkoła zyskała „nowe życie” – mówi naszej redakcji wójt Zbigniew Moskal. Parlament RP reprezentowali była wiceminister zdrowia, poseł Jozefa Szczurek – Żelazko, poseł Anna Pieczarka, poseł Piotr Sak oraz poseł Stanisław Bukowiec. Samorząd województwa małopolskiego delegował wicemarszałek Martę Lech - Malec, wiceprzewodniczącego sejmiku Wojciecha Skrucha oraz radną Annę Mikosz. Nie zabrakło radnych powiatowych oraz gminnych, sołtysów, dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych.

 
Szczurowa. Wielkie remonty…
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 14 września 2021 12:29

Mamy bardzo dobre wieści dla mieszkańców Szczurowej. - Niebawem rozpoczną się bowiem remonty dróg. Podpisałem stosowne umowy z wykonawcami. Mam nadzieję, że aura będzie sprzyjała drogowcom. Jak dobrze pójdzie to za kilka tygodni prace się zakończoną – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal. Rudy-Rysie oraz Wola Przemykowska - to kolejne sołectwa w których zostaną wyremontowane drogi Gminne. W piątek, 10 września, Wójt Gminy Szczurowa podpisał umowy z wykonawcami inwestycji w obu miejscowościach.

 
Szczurowa. Integracyjna placówka
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 07 września 2021 22:17

W gminie działa już przedszkole integracyjne. Z placówki korzysta 20 dzieci. Przedszkole jest częścią nowego zespołu oświatowego, który tworzy wspólnie z gminny żłobkiem w budynku dawnej szkoły w Strzelcach Małych. W przedszkolu na dzieci czeka sala z nowym wyposażeniem, między innymi z interaktywną tablicą i podłogą. Znajdująca się w budynku kuchnia przygotowuje dla wychowanków 4 posiłki dziennie. Maluchami zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, między innymi tyflopedagog, psycholog, specjalista terapii pedagogicznej, logopedzi, oligofrenopedagodzy.  Placówką zarządza dyrektor Urszula Polowiec.

 
Suchy Grunt. Remont z unijnych dotacji
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 22 sierpnia 2021 00:00

Trwają prace remontowe w ramach zadania „Podniesienie standardów prowadzenia usług kulturalnych w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Gruncie (działki ewid. nr 644/1 i 644/2, obręb Suchy Grunt). Zadanie obejmuje wymianę pokrycia dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej jak również zagospodarowanie terenu wokół budynku – podkreślaja pracownicy magistratu.

 
IV Rajd Rowerowy w Górce
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 17 sierpnia 2021 12:52

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce wspólnie z Gminą Szczurowa zaprasza na IV edycję Rajdu Rowerowego „100 km Wolności”, który odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia 2022 roku. Dla uczestników organizatorzy przygotowali dwie trasy - 30 i 70 kilometrów.

 
Szczurowa. Spisz się w gminie
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 15 sierpnia 2021 21:24

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W najbliższym tygodniu w Szczurowej, Dołędze, Wrzępi i Uściu Solnym będą działały punkty mobilne z rachmistrzami. Zachęcamy mieszkańców do spisania się w mobilnych punktach. 16 sierpnia 2021 r. (poniedziałek) do dnia 20 sierpnia 2021 (piątek) (codziennie) w godz. od 8:00 do 9:00 w Urzędzie Gminy Szczurowa będzie pełnić dyżury Rachmistrz Spisowy, 21 sierpnia 2021 r. (sobota) w godz. od 9:00 do 13:00 w budynku DOMU LUDOWEGO w DOŁĘDZE. - Rachmistrz Spisowy, 21 sierpnia 2021 r. (sobota) w godz. od 15:00 do 19:00 w budynku Szkoły we WRZĘPI. Rachmistrz Spisowy, 21 sierpnia 2021 r. (sobota) w godz. od 9:00 do 13:00 w budynku Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym.

 
Szczurowa. Nowe pomoce dydaktyczne dla uczniów
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 06 sierpnia 2021 11:54

Z roku na rok poprawia się stan wyposażenia szkół w gminie Szczurowa. Dzięki staraniom samorządu uczniowie od września będą uczyć się przy pomocy nowych pomocy dydaktycznych. Gmina Szczurowa pozyskała 75 tysięcy złotych na doposażenie pracowni w Szkole Podstawowej w Woli Przemykowskiej. Środki zostały przyznane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki wsparciu rządowemu w Szkole Podstawowej w Woli Przemykowskiej powstaną pracownie przedmiotów przyrodniczych z prawdziwego zdarzenia.

 
Szczurowa. Wakacje w Placówce Wsparcia Dziennego
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 20 lipca 2021 16:50

Na nudę nie mają najmniejszego prawa narzekać. Wakacje w Placówce Wsparcia Dziennego w Niedzieliskach rozpoczęły się od wielu atrakcji. Już od początku lipca dzieci uczestniczą w zajęciach praktyczno-technicznych, podczas których zgłębiają tajniki programowania, pracę drukarki 3D, wykonują rysunki długopisem 3D i doskonalą umiejętność pracy w grupie. Wszyscy uczestnicy są niezwykle zaangażowani  w zajęcia i z wielkim zainteresowaniem wykonują coraz trudniejsze zadania. Wielkim wydarzeniem w Placówce były urodziny Lenki. Dziewczynka w dniu swojego święta wysłuchała głośnego „Sto lat” w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek, a następnie częstowała wszystkich przepysznym tortem. Impreza miała swoją kontynuację podczas tańców w sali wypełnionej balonami. Uśmiech Lenki świadczył o tym, że urodziny były bardzo udane.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .