Szczurowa. Najlepszy projekt subregionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 09 stycznia 2018 01:00

O nowe parkingi, wiaty, zatoki dla autobusów, chodniki wzbogaci się gmina Szczurowa. A wszystko w ramach projektu „Zintegrowana infrastruktura dla transportu niskoemisyjnego w mieście Brzesko i subregionie tarnowskim na terenie gminy Szczurowa”. – Na realizację tego zadnia otrzymamy unijne wsparcie finansowe – cieszy się wójt Marian Zalewski.  Warto dodać, że projekt Gminy Szczurowa uplasował największą liczbę punktów w subregionie tarnowskim. Umowę o dofinansowanie „usprawnienia zbiorowego systemu transportowego”, a przy tym zmniejszenia niskiej emisji podpisali wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys oraz wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski z kontrasygnatą skarbnika gminy Marii Czesak. – Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom gminy sprawnej przesiadki z samochodu lub roweru, który będzie mógł pozostawić na wybudowanych parkingach w systemie „parkuj i jedź”, na połączenie autobusowe, a następnie kolejowe. Służyć temu będzie wybudowanie w kilku miejscowościach na terenie gminy Szczurowa parkingów i elementów małej architektury oraz dodatkowe ciągi piesze, służące lepszej obsłudze podróżnych – podkreśla wójt Zalewski.

 
Szczurowa. Szkoła do modernizacji
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 grudnia 2017 01:00

Pod koniec listopada została podpisana umowa na wykonanie prac modernizacyjnych w Zespole Szkół w Szczurowej w ramach projektu którego liderem jest Gmina Szczurowa i obejmuje również Gminy: Borzęcin, Szczucin i Wietrzychowice. – Termomodernizacja znacznie obniży koszty ogrzewania obiektu – ocenia trafnie ocenia wójt Marian Zalewski. Wykonawcą prac wyłonionym w postępowaniu przetargowym jest firma NOVUM Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej Stanisław Markiewicz z Krosna. Roboty budowlane tak zwaną głęboką termomodernizację budynku w zakresie ocieplenia ścian zewnętrznych, ocieplenie stropów ostatniej kondygnacji, ocieplenie stropu zewnętrznego oraz wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, montaż zadaszeń systemowych nad drzwiami wejściowymi, montaż systemowych lepszego oświetlenia okien piwnicznych, wymiana rynien  i obróbek blacharskich.

 
Szczurowa. Mistrzynie województwa małopolskiego
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:52

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej została mistrzem powiatu brzeskiego, a potem… małopolskiego. W ramach Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej dziewczęta wygrały najpierw etap gminny, później podczas turnieju powiatowego w Borzęcinie stoczyły wyrównany bój z rówieśniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. W fazie grupowej szczurowianki przegrały 2:0, ale już w meczu finałowym do którego doszły po kolejnych zwycięstwach z Lewniową 1:0 i Iwkową 2:0, pokazały wielką determinację, wolę walki i pokonały drużynę z Brzeska 1:0. Mistrzynie powiatu reprezentowały nas w finałach rejonowych, które odbyły się w Tuchowie. Po wygraniu meczu ze Szkołą Podstawową Łękawica 3:0, awansowały do kolejnego etapu czyli finałów wojewódzkich, które miały miejsce w Nowym Sączu.

 
Laury dla OSP Górka
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 25 listopada 2017 23:10

Powody do dumy maję mieszkańcy gminy Szczurowa. Za nami I etap konkursu pn. "Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolskiego-2017". W dniu 21 listopada 2017r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, komisyjnie wyłoniono „Najlepszą jednostkę OSP Powiatu Brzeskiego”. Do dalszego etapu konkursu została zakwalifikowana Ochotnicza Straż Pożarna w Górce. Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

 
Szczurowa. Szałas myśliwski
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 22 listopada 2017 00:39

Trwa inwestycyjny boom w gminie Szczurowa. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie środki unijne. A tych, w ostatnim roku, gmina pozyskała wiele. Kolejne zadanie objęte również projektem Małopolski i Bawarii wykonywane jest obecnie w Strzelcach Wielkich gdzie budowany jest w parku szałas myśliwski. Do tej pory została wykonana konstrukcja szałasu oraz zagospodarowanie terenu wokół tj. ułożono kostkę brukową na dojściach do szałasu oraz na parkingu.

 
Szczurowa. Miasteczko komunikacyjne
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 15 listopada 2017 20:36

To doskonała wiadomość. Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił i zaakceptował do dofinansowania wniosek przygotowany przez Gminę Szczurowa na budowę miasteczka ruchu drogowego w Szczurowej. Dotychczas zajęcia z wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży w szkołach, przygotowujące między innymi do egzaminu na kartę rowerową z powodu braku odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej odbywały się na boiskach i placach szkolnych. Teraz to się zmieni. Miasteczka komunikacyjne to teren, który zbudowano na wzór ulic ze skrzyżowaniami, rondami i znakami drogowymi, na którym najmłodsi mogą zapoznać się z zasadami ruchu drogowego oraz ćwiczyć umiejętność jazdy rowerem. – Naszym celem jest stworzenia takiego miejsca co pozwoli na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez kształtowanie u dzieci i młodzieży właściwych nawyków prawidłowego poruszania się po drogach – trafnie zauważa wójt Marian Zalewski. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami. Jednak ruch drogowy, w którym uczestniczymy, nie jest spontanicznym i niekontrolowanym zjawiskiem – obowiązują w nim reguły i zasady, dzięki którym jesteśmy mniej narażeni na niebezpieczeństwa występujące na drodze, przede wszystkim wypadki. Tak więc wszyscy, również i dzieci, powinniśmy znać przepisy obowiązujące na drodze i przestrzegać ich. Miasteczka ruchu drogowego dają duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Dodajmy, że kartę rowerową powinni otrzymywać wszyscy uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia. Jak podkreśla wójt Zalewski  szkolenie rowerzystów jest znakomitą „inwestycją”, gdyż najmłodsi, poznając przepisy niezbędne do zdania egzaminu na kartę, wykorzystują później swoją wiedzę nie tylko do bezpiecznego poruszania rowerem, ale też stają się bardziej świadomymi pieszymi, a gdy dorosną mają ugruntowane podstawy do zdobycia karty motorowerowej, czy w końcu prawa jazdy. Młodsze dzieci, nawet te z przedszkola, mogą w miasteczku ruchu drogowego bezpiecznie uczyć się poruszania po drogach w charakterze pieszych, np. prawidłowego przekraczania jezdni. Dbanie o bezpieczeństwo dzieci to nieustanna praca, niekończące się działania różnych podmiotów, takich jak szkoły, samorządy lokalne, policja, media.

 
Szczurowa już świętuje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 11 listopada 2017 00:44

Zainaugurowano obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werbli przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem. – W ten sposób oddajemy hołd tym wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległa, suwerenną Polskę. Za rok setna rocznica odzyskania niepodległości. W tym roku minęło 99 lat odkąd na mapach świata pozwijała się znowu Polska, ale w sercach naszych przypadków byłą zawsze, nie zginęła, nie umarła – komentuje wójt Marian Zalewski.

 
Szczurowa. Wyróżniono ich za sportowe osiągnięcia
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 listopada 2017 01:57

Powody do satysfakcji mają wszyscy mieszkańcy Szczurowej. Poprzedni rok szkolny, w pod względem sportowym był bardzo udany dla szkół z gminy. – Uczniom gratulujemy sukcesów, opiekunom „dobrej ręki” o fachowego treningu - mówi naszej redakcji wójt Marian Zalewski. Niedawno  Starostwo Powiatowe w Brzesku dokonało podsumowania Powiatowego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017. Szkoła Podstawowa w Szczurowej po raz drugi z rzędu znalazła się w pierwszej trójce (rok wcześniej zajęła drugie miejsce) wśród wyróżnionych placówek. Tym razem ilość zgromadzonych punktów pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca tuż za szkołami nr 3 i nr 2 z Brzeska. – Najlepsi w powiecie byliśmy  w unihokeju  i czwórboju L.A chłopców –   wymienia nauczyciel wychowania fizycznego  Robert Dzień. – Kilka razy zajmowaliśmy II i III miejsca w poszczególnych dyscyplinach. Niewątpliwie jest to zasługa uczniów i uczennic, którzy z ogromnym wysiłkiem, zaangażowaniem, poświęceniem rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z powiatu- stwierdza opiekun drużyn. Do grona wyróżnionych dołączyło również PG w Szczurowej, w której reprezentanci szkoły wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i  umiejętnościami. W swojej kategorii zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko PG nr 2 w Brzesku i PG w Borzęcinie. Przygotowaniem do zawodów i prowadzeniem drużyn zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Biedrońska, Renata Caban, Piotr Krawczyk.  Należy tutaj wspomnieć, że bez wsparcia i pomocy ze strony Gminy Szczurowa, Mariana Zalewskiego Wójta Gminy, Elżbiety Gądek kierownik  Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz dyrektorów szkół sukces ten nie byłby możliwy. Pamiątkowe statuetki i dyplomy na ręce Aliny Oleksy oraz Marka Antosza podczas sesji rady powiatu wręczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 48

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .