Szczurowa: Wielomilionowa dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 12 października 2017 09:25

W Urzędzie Gminy doszło do uroczystego podpisania i przekazania trzech umów gwarantujących przyznanie Gminie Szczurowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przekazania dokonał wicemarszałek Stanisław Sorys a umowy dla Gminy Szczurowa odebrali wójt Marian Zalewski i skarbnik Maria Czesak.

 
Rudy Rysie. Drogi po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 05 października 2017 22:34

Dwie kolejne drogi w gminie Szczurowa zostały wyremontowane. Odbiorem końcowym zostały oddane do użytku kolejne drogi dojazdowe do pól w miejscowości Rudy- Rysie, są to następujące drogi: droga Rudy Rysie- Rudy- Błonia oraz droga Rudy Rysie- Rysie I Remont tych dróg został wykonany w ramach umowy zawartej z Województwem Małopolskim (Urzędem Marszałkowskim w Krakowie).

 
Szczurowa. Projekty wystartowały
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 02 października 2017 13:16

To dobra informacja dla gmin i mieszkańców regionu. Niedawno Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” ogłosiła nabór wniosków na projekty grantowe, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, z których mogą skorzystać w szczególności osoby fizyczne i organizacje pozarządowe.

 
Strzelce Wielkie. Tradycja to siła, która łączy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 26 września 2017 13:11

W świetlicy wiejskiej w Strzelcach Wielkich odbyło się uroczyste rozpoczęcie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. Łączącą siłą tego projektu są osoby pochodzące z różnych stron naszego powiatu oraz różnej rozpiętości wiekowej. W tym zadaniu publicznym mamy uczestników z powiatu brzeskiego. Pierwsze spotkanie zaowocowało nawiązaniem kontaktów i wymianą poglądów.

 
Szczurowa. Dotacja dla oświaty
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 13 września 2017 01:00

Przed kilkoma miesiącami gmina Szczurowa przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne, pod nazwą: „Kompetencje przyszłości- rozwój i doposażenie szkół Gminy Szczurowa”, na który pozyskała blisko 1.9 miliona złotych. – Projekt jest realizowany w szkołach gminy Szczurowa: Szkole Podstawowej w Zaborowie, Strzelcach Wielkich, Woli Przemykowskiej, Szczurowej, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Uściu Solnym oraz w klasach gimnazjalnych w Szczurowej i Zaborowie, przez okres 19 miesięcy. Ukierunkowany jest on na dzieci i młodzież, a nie trzeba nikomu udowadniać, że One są właśnie najlepszą inwestycją – podkreśla wójt Marian Zalewski.

 
Szczurowa. Za nami dożynki
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 sierpnia 2017 01:00

W gminie Szczurowa odbyły się gminne Dożynki połączone z konkursem kulinarnym pn. „Skarby Naszych Pól”. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaborowie odprawiona przez Proboszcza ks. Józefa Oleksego, któremu towarzyszyli ks. Paweł Kurzeja, ks. Piotr Ścipień i ks. Misjonarz Maciej Fleszar. Po uroczystej Mszy św. uczestnicy korowodem udali się na teren imprezy, sołtys wsi Zaborów, Franciszek Babło oraz Starostowie Dożynek:  Barbara Kowalczyk i Tadeusz Dobosz powitali wszystkich zebranych gości rozpoczynając obrzędy dożynkowe. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Wójt Gminy Szczurowa, Marian Zalewski,  Przewodniczący Rady Gminy,  Kazimierz Tyrcha, Radny Powiatu Brzeskiego oraz redaktor naczelny kwartalnika ,,W Zakolu Raby i Wisły”, Marek Antosz oraz Proboszcz Parafii ks. Józef Oleksy.

 
Strzelce Małe. Piknik lotniczy z atrakcjami
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 sierpnia 2017 19:14

Już 3 września wielki piknik lotniczy. Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zapraszają na VI Piknik Lotniczy, który odbędzie się 3 września 2017 roku na Lądowisku w Strzelcach Małych gmina Szczurowa. Gwiazdy pikniku:
Cellfast Flying Team; Małopolski Klub Paralotniowy; Prezentacja samolotu z Fundacji Wiedeńczyk AN-2; gość pikniku: pilot akrobacyjny Uwe Zimmermann za sterami samolotu extra 300.

 
Szczurowa. Strefa z dotacją
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 22 lipca 2017 10:44

Tylko pięć gmin z Małopolski, w tym dwie z regionu tarnowskiego, otrzymało dotację na utworzenie strefy aktywności gospodarczej. Z 12 wniosków Gmin z terenu województwa Małopolskiego tylko 5 przeszło pozytywną ocenę formalną, finansową oraz merytoryczną, co jest równoznaczne z przyznaniem dotacji ze środków europejskich na budowę Strefy Aktywności Gospodarczej. - Jednym z najlepiej ocenionych wniosków jest projekt z gminy Szczurowa, który otrzymał dotację w wysokości 3 miliony 184 tysiące złotych – cieszy się wójt Marian Zalewski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 48

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .