Wolontariusze z gimnazjum
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 28 stycznia 2010 01:54

wolontariuszeCóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia się dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu — swemu bliźniemu. Jest to bez mała «prawo istnienia». Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał. Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności i służby, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby. Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym.

 
Koncert Muzyki Klasycznej w Muzeum w Dołędze
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 stycznia 2010 15:39

koncert_dolegaJuż po raz drugi w dołęskim dworze gościł Zespół Kameralny MAES-TRIO związany z Filharmonią Śląską. Zespół ten powstał w 2001 r. Występuje w składzie: – Marzena Mikuła-Drabek – założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, autorka wszystkich aranżacji wykonywanych utworów. Autorka muzyki do ponad 50 przedstawień teatralnych. Za instrumentacje ballad Bułata Okudżawy otrzymała Złotą Maskę. W grudniu ubiegłego roku odznaczona została medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.  

 
Dla wciąż młodych duchem Seniorów
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 14 stycznia 2010 13:05

dzienseniora12 stycznia  na zaproszenie organizatorów spotkania do  Publicznej Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym przybyli seniorzy a także dziadkowie i babcie uczniów. Prowadząca uroczystość Pani Agnieszka Słowik przywitała zebranych, po czym głos zabrali goście honorowi: Pan Marian Zalewski Wójt Gminy Szczurowa oraz Pan Kazimierz Tyrcha przewodniczący Rady Gminy. Przekazali oni  zgromadzonym wyrazy szacunku, podziękowania za pracę na rzecz Uścia Solnego i najlepsze życzenia z okazji ich święta. W części artystycznej jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas młodszych w zabawnym przedstawieniu pt. „ Czerwony Kapturek”, opracowanym pod kierunkiem Pani Marty Skrzyńskiej i Pani Renaty Dudziak-Mularz. Dalszą część uroczystości stanowił program przygotowany pod kierunkiem muzyków Państwa Vitaliny i Michała Pastuch oraz choreografa Pana Andrzeja Urbana. Gościom bardzo podobały się kolędy, pieśni, przyśpiewki i tańce ludowe prezentowane przez uczniów naszej szkoły, kapelę „Mali Uścianie” oraz kapelę „Pastuszkowe Granie” ze Szczurowej. Na zakończenie wszyscy seniorzy otrzymali od dzieci życzenia i kwiaty własnoręcznie wykonane na zajęciach plastycznych. Miłym dopełnieniem imprezy była dla zaproszonych rozmowa przy stole, gdzie mogli podzielić się wrażeniami i przyjemnie spędzić czas w większym gronie. Po szkolnym występie muzycy i młodzi artyści zaprezentowali swój repertuar po raz wtóry dla seniorów miejscowości Barczków i Popędzyna. Goście ciepło przyjęli występy taneczne, program muzyczny i wyrażali radość z uczestnictwa we wspólnym spotkaniu.

 
Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 grudnia 2009 11:35

betlejemAkcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

 
Dla osób samotnych w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 28 grudnia 2009 23:49

W Gminie Szczurowa tradycyjnie, już po raz 24 -ty przygotowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej "Wigilia dla Osób Samotnych. Na ten jedyny i szczególny dzień w roku przybyło 90 osób. Podczas wigilii uczestnicy mieli okazję do spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej, służby zdrowia, oraz osobami duchownymi. Tegoroczna uroczystość odbyła się 23 grudnia br. o godz. 12.00 w Sali Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej, rozpoczynając się Mszą Św. odprawioną przez Księdza Proboszcza Wiesława Majkę z Parafii Szczurowa. W Koncelebrze udział wziął Ksiądz Jubilat Stanisław Ryczek z Woli Przemykowskiej.

 
Opłatek w Strzelcach Wielkich
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 25 grudnia 2009 15:52
jaselkastrzelceSpotkania wigilijne w SP w Strzelcach Wielkich należą już do tradycji. Również w tym roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, członkowie kółka teatralnego pod opieką pani Doroty Walas przygotowali niezwykle ciekawą inscenizację baśni J.Ch. Andersena pt.: „Krasnoludek”, na którą zaprosili nauczycieli, Radę Rodziców oraz wszystkich uczniów. Po inscenizacji przyszedł czas na świąteczne życzenia. Część artystyczną wzbogacił występ grupy uczniów grających na fletach staropolskie kolędy i pastorałki .Koncert młodych flecistów zorganizował pan Michał Pastuch. Po występach był opłatek, życzenia, kolędy, pyszny poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców i serdeczne rozmowy. Rodzinna atmosfera oraz bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawiły, że było to wyjątkowe spotkanie pełne refleksji i wzruszeń.
 
Nie tylko w „Mam talent” mają talent – w Szczurowej również!
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 11:25

zsPrzekonywali o tym uczestnicy I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się dn. 7 XII 2009r. w Sali widowiskowo – sportowej Gminnego Centrum Czytelnictwa i Sportu. Mottem konkursu były słowa - „Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz…” - pochodzące z piosenki zespołu Feel. Hasło to wyraża także ideę przedsięwzięcia, jaką jest odkrywanie młodych talentów oraz pokazywanie się od jak najlepszej strony „nie jeden raz” – więc nie tylko na scenie festiwalu, ale również każdego zwykłego dnia.

 
Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 11:19
niedzieliskaoplatek17 grudnia w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pani Dyrektor oraz zaproszeni goście: mgr Jolanta Serwa, mgr Anna Gofron i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierownictwem katechety, ks. Józefa Masłonia. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Wszyscy byli głęboko poruszeni, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie; wszyscy stali się poniekąd nie tylko widzami, ale uczestnikami i świadkami Bożego Narodzenia. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Na zakończenie zaśpiewano kolędę: Bóg się rodzi. Pani Dyrektor mgr inż. Katarzyna Mach złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu rodziców i dzieci przemówiła pani Barbara Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców.
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 48

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .