Projekt edukacyjny w Uściu Solnym
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 26 lutego 2009 14:53
"Nasza praca - nasza pasja". Pod takim hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa W Uściu Solnym przystąpiła we wrześniu ubiegłego roku do projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Głównym celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły poprzez ukierunkowanie jej na rozwój kluczowych kompetencji oraz zwiększenie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia. Projekt realizowany jest od 1 września 2008 r. do 30 czerwca 2011 r. Wszystkim uczestnikom zajęć w ramach projektu szkoła oferuje bezpłatne materiały dydaktyczne. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Ich charakter gwarantuje nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności, ale także jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
 
W gronie 10 najlepszych
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 17 lutego 2009 18:55
Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski znalazł się w zaszczytnym gronie finałowej 10-tki najlepszych wójtów w Polsce. Jako jedyny kandydat do tego tytułu reprezentował województwo małopolskie w ogólnopolskim konkursie Redakcji Rolnej TVP-1 Wójt Roku 2008. Uroczysta VIII gala konkursu pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Marka Sawickiego odbyła się w sobotę tj. 14 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie. Pretendentów do tytułu wójta roku za największe osiągnięcia w pracy na rzecz swojej gminy wskazała kapituła konkursu, ale zdobywcę nagrody wybierali widzowie w sms-owym i telefonicznym głosowaniu. Z dziesięciu nominowanych do nagrody Wójtów z całej Polski wygrał Wójt Gminy Konopiska (woj. śląskie), do którego trafiła okolicznościowa statuetka - podkowa z różą.
 
Na zimowe wieczory
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 03 lutego 2009 12:28
Tradycyjnie w okresie zimowym na terenie gminy Szczurowa, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu uruchamia dodatkowo świetlice sezonowe. W tym sezonie świetlice rozpoczęły swoją działalność od połowy listopada. W miejscowościach Barczków, Górka, Niedzielska, Rajsko, Rudy Rysie, Rylowa, Strzelce Wielkie, Szczurowa – Włoszyn, Wrzępia, Wola Przemykowska – Zamłynie, Wola Przemykowska – Natków można zagrać w ping ponga, pograć w gry stolikowe, pooglądać programy telewizyjne, posłuchać muzyki lub spotkać się ze znajomymi. W czasie zimy świetlice są głównymi ośrodkami życia kulturalnego każdej z miejscowości. Pełnią one funkcje wychowawcze, dydaktyczne oraz opiekuńcze w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Ich głównym zadaniem jest organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, a także organizowanie imprez okolicznościowych typu: mikołajki, dni babci i dziadka, walentynki, dzień kobiet. Młode pokolenie może też uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach plastycznych, zawodach sportowych w tenisie stołowymi i bilardzie.
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 46

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .