Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 grudnia 2009 12:35

betlejemAkcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

 
Dla osób samotnych w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 29 grudnia 2009 00:49

W Gminie Szczurowa tradycyjnie, już po raz 24 -ty przygotowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej "Wigilia dla Osób Samotnych. Na ten jedyny i szczególny dzień w roku przybyło 90 osób. Podczas wigilii uczestnicy mieli okazję do spotkania z przedstawicielami władzy samorządowej, służby zdrowia, oraz osobami duchownymi. Tegoroczna uroczystość odbyła się 23 grudnia br. o godz. 12.00 w Sali Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej, rozpoczynając się Mszą Św. odprawioną przez Księdza Proboszcza Wiesława Majkę z Parafii Szczurowa. W Koncelebrze udział wziął Ksiądz Jubilat Stanisław Ryczek z Woli Przemykowskiej.

 
Opłatek w Strzelcach Wielkich
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 25 grudnia 2009 16:52
jaselkastrzelceSpotkania wigilijne w SP w Strzelcach Wielkich należą już do tradycji. Również w tym roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, członkowie kółka teatralnego pod opieką pani Doroty Walas przygotowali niezwykle ciekawą inscenizację baśni J.Ch. Andersena pt.: „Krasnoludek”, na którą zaprosili nauczycieli, Radę Rodziców oraz wszystkich uczniów. Po inscenizacji przyszedł czas na świąteczne życzenia. Część artystyczną wzbogacił występ grupy uczniów grających na fletach staropolskie kolędy i pastorałki .Koncert młodych flecistów zorganizował pan Michał Pastuch. Po występach był opłatek, życzenia, kolędy, pyszny poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców i serdeczne rozmowy. Rodzinna atmosfera oraz bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawiły, że było to wyjątkowe spotkanie pełne refleksji i wzruszeń.
 
Nie tylko w „Mam talent” mają talent – w Szczurowej również!
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 12:25

zsPrzekonywali o tym uczestnicy I Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się dn. 7 XII 2009r. w Sali widowiskowo – sportowej Gminnego Centrum Czytelnictwa i Sportu. Mottem konkursu były słowa - „Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz…” - pochodzące z piosenki zespołu Feel. Hasło to wyraża także ideę przedsięwzięcia, jaką jest odkrywanie młodych talentów oraz pokazywanie się od jak najlepszej strony „nie jeden raz” – więc nie tylko na scenie festiwalu, ale również każdego zwykłego dnia.

 
Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 22 grudnia 2009 12:19
niedzieliskaoplatek17 grudnia w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pani Dyrektor oraz zaproszeni goście: mgr Jolanta Serwa, mgr Anna Gofron i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierownictwem katechety, ks. Józefa Masłonia. Teksty nawiązujące do Świąt i do dnia wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Wszyscy byli głęboko poruszeni, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie; wszyscy stali się poniekąd nie tylko widzami, ale uczestnikami i świadkami Bożego Narodzenia. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność. Na zakończenie zaśpiewano kolędę: Bóg się rodzi. Pani Dyrektor mgr inż. Katarzyna Mach złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt. W imieniu rodziców i dzieci przemówiła pani Barbara Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców.
 
Jubileusz Dyrektora
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 11 grudnia 2009 14:06

10 grudnia 2009 roku, 80 lat kończy wieloletni kierownik i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie, Pan Franciszek Jurkowski. Urodził się w miejscowości Szczawa k. Limanowej. Swą karierę nauczycielską rozpoczął w Biesiadkach, skąd w sierpniu 1952 roku został przeniesiony do Zaborowa na stanowisko kierownika szkoły. Funkcję tę pełnił do roku 1990, a więc przez 38 lat, tj. najdłużej w historii szkoły zaborowskiej.

 
Wyjątkowa zabawa andrzejkowa
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 08 grudnia 2009 14:49

andrzejki1Do tradycji Zespołu Szkół w Szczurowej przeszedł udział uczniów i wychowawców w zabawie andrzejkowej organizowanej dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacyjno – Opiekuńczego w Jadownikach Mokrych. W tym roku zabawa odbyła się 25 listopada. W spotkaniu wzięło udział 12 osób z I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego wraz z trójką nauczycieli. Każdego roku młodzież chętnie i z dużym zaangażowaniem bawi się z wychowankami ośrodka oraz uczestnikami turnusów rehabilitacyjnych. Organizowanie wspólnych zabaw przynosi zawsze wiele radości i miłych wspomnień, a także uczy tolerancji i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 
Projekt edukacyjny w Zaborowie
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 03 grudnia 2009 16:16

zaborowJuż drugi rok w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie realizowany jest projekt pod nazwą ,,Nauka szansą na lepszą przyszłość”, finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Europejskiego Funduszu Społecznego. Wniosek o dofinansowanie został sporządzony w miesiącu kwietniu 2008 roku i złożony w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, gdzie przeszedł pomyślnie weryfikację, co umożliwiło podpisanie umowy. Głównym celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej w Zaborowie poprzez ukierunkowanie jej na rozwój kluczowych kompetencji oraz zwiększenie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 48

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .