Szczurowa. Spotkanie z CENOMĄ
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 08 czerwca 2015 20:49

To bardzo ważne spotkanie: Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne o efektach realizacji LSR. Data i miejsce spotkania: 12 czerwca 2015 roku w Szczurowej, ul. Rynek 4, budynek Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Czas trwania spotkania: od 17:00 do 19:00. Podczas spotkania zaplanowano dyskusję na temat przyszłości i nowej strategii działania tutejszej LGD – na lata 2014 – 2020. – Zapraszam na to spotkanie. Razem zastanówmy się co, w oparciu o środki unijne, możemy zrobić w naszej gminie – zachęca wójt Marian Zalewski.

 
„Węglowi oszuści” w rękach policjantów
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 30 maja 2015 10:25

Sporo biedy napytało sobie dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Oszukiwali na sprzedaży węgla: nie tyle na jego jakości co ilości. Ale po kolei. Bardzo Korzystna cena oferowanego przez obwoźnych handlarzy węgla skusiła mieszkankę Szczurowej i kobieta nabyła u dwóch przygodnych mężczyzn pół tony opału za kwotę 300 zł. Sprzedający byli w dodatku tak uprzejmi, że sami zrzucili węgiel z samochodu do garażu. Jednakże już po odjeździe sprzedawców bliższe oględziny towaru zastanowiły i zaniepokoiły kupującą – węgla „na oko” było zdecydowanie za mało.

 
Szczurowa. Niedzielny konkurs kulinarny
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 23 maja 2015 20:46

Już w najbliższą niedzielę poznamy laureatów konkursu kulinarnego, który organizuje Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA”. Prezentacja konkursowa i degustacja potraw odbędzie się w dniu 24 maja 2015r. podczas 33 Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „Krakowski Wianek” w Szczurowej, kiedy to zostanie zorganizowany „Festiwal Nadwiślańskiego Smaku”. Konkurs był adresowany jest do mieszkańców obszaru LGD, w szczególności: Kół Gospodyń Wiejskich, Gospodarstw Agroturystycznych oraz Stowarzyszeń. Konkurs ma charakter otwarty.

 
Szczurowa. Weekend z folklorem
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 18 maja 2015 00:00

Po raz 33 w Szczurowej odbędzie się Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka Krakowski Wianek. Od lat gospodarzem tego wyjątkowego święta folkloru regionu tarnowskiego, jest gmina Szczurowa. I trudno się dziwić, wszak tutaj zwyczaje i tradycje ludowe, są kultywowane jak nigdzie indziej w regionie tarnowskim. – My z kultury, folklory i tradycji zrobiliśmy atut gminy, to element nie tylko rozwoju Szczurowej i okolicy, ale także element wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kampaniach promocyjnych. Moim zdaniem sposób bardzo skuteczny – ocenia Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Otwarto nowe targowisko
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 maja 2015 22:14

4TR 9813Blisko sześćset tysięcy złotych kosztowało urządzenie targowiska w Szczurowej. Znakomita większość tej kwoty pochodziła z dotacji unijnej. – Wspólnota Europejska przekazała nam na ten cel, za pośrednictwem samorządu województwa małopolskiego, czterysta tysięcy złotych. Za to wsparcie, za wsparcie wielu innych inwestycji realizowanych w naszej gminie, w ostatnich kilku latach, ze środków Unii Europejskiej, serdecznie dziękuję zarządowi województwa, w szczególności wicemarszałkowi doktorowi habilitowanemu Stanisławowi Sorysowi - mówił podczas oficjalnego otwarcia targowiska wójt Marian Zalewski. Gospodarz gminy wierzy, że to pierwszy etap prac. – Mamy obok targowiska plac, na którym chcemy poszerzyć parking, a być może urządzić miejsce do handlu żywymi zwierzętami – podkreślał wójt Zalewski.

 
Szczurowa. Jednogłośne absolutorium
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 maja 2015 22:51

Rada Gminy w Szczurowej uznała, że budżet w 2014 roku został zrealizowany zgodnie z prawem. Wcześniej pozytywna opinię w tej kwestii wydały: Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie oraz Komisja Rewizyjna Rady Gminy. W tej sytuacji samorządowcy jednogłośnie uznali, że wójt powinien otrzymać absolutorium. To kolejne, podaj dwudzieste któreś z rzędu jednogłośnie skwitowanie dla wójta. Takim wynikiem może poszczycić się tylko kilku najwybitniejszych samorządowców w regionie tarnowskim. – Taki wynik głosowania oczywiście bardzo mnie ucieszył, jest jednocześnie dowodem na to, że polityka inwestycyjna i finansowa gminy idzie we właściwym kierunku. Oczywiście samorząd to gra zespołowa: to absolutorium należy się nie tylko mnie, ale także wszystkim pracownikom gminy i podległych mi instytucji oraz radnym i sołtysom. Nasza wspólna praca przynosi pozytywne efekty – ocenia wójt Marian Zalewski.

 
Przyjechali na koncert do Szczurowej, zostali tutaj na stałe
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 29 kwietnia 2015 16:44

Codziennie, z wielkim niepokojem nasłuchują informacji ze wschodniej Ukrainy.  I chociaż z Donbasu oraz ogarniętego wojną z Rosją najbardziej od Polski oddaloną częścią naszego wschodniego sąsiada, od rodzinnych stron Vitaliny i Michała Pastuchów, dzieli kilkaset kilometrów, martwią się: czy aby na tej bezsensownej wojnie, nie zginał ktoś z bliskich. Martwią się o swoich rodaków. Znacznie bliżej Donbasu są Bohorodczany, zaprzyjaźnione ze Szczurową miasto na Ukrainie. Miasto, którego mieszkańcom od lat pomaga szczurowska społeczność. – Teraz, w czasie wojny ta pomoc jest szczególnie potrzebna: nie chodzi tylko o materialne wsparcie, oczywiście w czasie wojny i powstałego z tego powodu kryzysu gospodarczego pomoc bardzo ważna, ale także o to duchowe wsparcie, o dobre słowo czy w końcu o pomoc związaną z rehabilitacją t, którzy ucierpieli w wyniku wojny na wschodzie naszego kraju – mówi Vitalina. Z miesiąca na miesiąc pogarsza się także sytuacja gospodarcza Ukrainy, a tym samym poziom życia przeciętnego obywatela. Rodzina Pastuchów wierzy jednak, że wojna się w końcu skończy i cała Ukraina, jak oni przed piętnastoma laty, obierze kierunek: Zachód Europy – zjednoczenie z Unią, a może i NATO.  – Wiemy, że to wydaje się dzisiaj nierealne, ale tak samo było w latach sowieckiej dominacji, kiedy naszym rodzicom wydawało się, że nigdy, nie uda się zrzucić jarzma komunizmu, odzyskania przez Ukrainę niepodległości, a jednak udało się – podkreślają.

 
Szczurowa. Szkoła z certyfikatem
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 17 kwietnia 2015 21:40

To bardzo dobry pomysł na poprawę bezpieczeństwa dzieci. W ramach niego organizowane są bowiem bezpłatne zajęcia edukacyjne prowadzone przez ekspertów, kreatywne konkursy z nagrodami, ciekawe gadżety i objazdowe miasteczka propagujące wiedzę o zasadach bezpiecznego użytkowania energii – to elementy kampanii "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Adresujemy ją do dzieci, młodzieży a także rodziców i nauczycieli, których zachęcamy do aktywnego włączenia się do programu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 45

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .