Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Życie Jezusa szydełkiem malowane
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 21:52

Od wczoraj, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku można podziwiać wystawę Marii Zych: Życie Jezusa haftem malowane. Autorka zaprezentowała dwadzieścia prac, których niezwykłość polega na tym, że każda z nich wykonana została szydełkiem. – Szydełkowanie to moja pasja od lat. Wierzę, że to co robię i prezentuję zmienia świat na lepsze, zmusza do zadumy, a moja praca jest na chwałę Boga – mówi Maria Zych. Zapraszamy do obejrzenia tych niezwykłych prac – zachęcają w RCKB w Brzesku. Prace można podziwiać tylko do 22 kwietnia.

 
Talenty Małopolski 2014
KULTURA - Aktualności
wtorek, 08 kwietnia 2014 20:59

Po raz kolejny Czchów będzie gościł uczestników eliminacji powiatowych XXVII już edycji Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2014”.  – To doskonała forma prezentacji młodych twórców, szansa na promocję, pokazanie się szerszemu audytorium, ale także na wymianę doświadczeń. My stwarzamy warunki do współzawodnictwa – mówią zgodnie starosta brzeski Andrzej Potępa oraz burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Obaj przyjęli patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem i zapowiedzieli ufundowanie atrakcyjnych nagród.

 
Talenty znowu zjadą do Czchowa
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 31 marca 2014 18:37

Po raz kolejny Czchów będzie gościł uczestników eliminacji powiatowych XXVII już edycji Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2014”. – To doskonałą forma prezentacji młodych twórców, szansa na promocję, pokazanie się szerszemu audytorium, ale także na wymianę doświadczeń. My stwarzamy warunki do współzawodnictwa – mówią zgodnie starosta brzeski Andrzej Potępa oraz burmistrz Czchowa, marek Chudoba. Obaj przyjęli patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem i zapowiedzieli ufundowanie cennych nagród.

 
Pokochali Kaukaz
KULTURA - Aktualności
wtorek, 25 marca 2014 09:51

Ich przygoda z górami rozpoczęła się kilka lat temu. Swoją pasją „zarazili” syna. Po raz pierwszy pojechał z rodzicami w wysokie góry, kiedy minęło mu dwadzieścia… miesięcy. Beta Rydnik – Tulej jest z pochodzenia brzeszczanką. Swojego męża pasjonata gór poznała nad morzem. Ostatnio o swoich przygodach opowiadali w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się ciekawe spotkanie z rodziną, która kocha Kaukaz. Zaraz po ślubie zaczęli trekkingową przygodę: Olimp, Korab, Riła, hiszpańska Sierra Nevada, Mały Kaukaz. W pewnym momencie do grupy dołączył Mikołaj – syn miłośników gór. Jako dwudziestomiesięczne dziecko zaczął przygodę z naprawdę wysokimi górami.

 
Krzysztof Globisz w RCKB
KULTURA - Aktualności
czwartek, 20 marca 2014 23:45

Jeden z najlepszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, Krzysztof Globisz będzie gościem Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na przedstawienie poetycko - muzyczne, będące chwilą refleksji nad rzeczywistością XXI wieku. Dodajmy, że wykonawcami będą znakomici polscy muzycy w niezwykłych kompozycjach Cezarego Chmiela z gościem specjalnym, znakomitym aktorem w roli głównej Krzysztofem Globiszem. Mottem przedstawienia będą słowa Pawła VI „Pokój, tylko pokój winien kierować losami narodów i całej ludzkości” w wykonaniu gościa specjalnego. Spektakl odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w poniedziałek 24 marca o godz. 18.

 
Internetowe radio RM 80 gra dla Ciebie
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 17 marca 2014 14:32

Połączyła ich miłość do radia i muzyki z lat 80. Oczywiście grają nie tylko utwory z tego okresu, ale także muzykę lat 60. 70.  i 90. XX wieku, jak również nowsze utwory. Warunek jest jeden - muszą odpowiadać klimatowi lat 80. W sobotę świętowali mały jubileusz: siedem lat na antenie. RM80 to brzeska rozgłośnia radia internetowego. Aby posłuchać radia, wystarczy tylko wejść na stronę www.rm80.pl

 
Teatr zawita do Gnojnika
KULTURA - Aktualności
środa, 12 marca 2014 18:58

teatrczeresnieTo będzie uczta nie tylko dla miłośników teatru, ale także widowisk o charakterze muzycznym. Już 16 marca zagości tutaj tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego. Publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl muzyczny, „Apetyt na czereśnie” w reżyserii Ireneusza Pastuszaka. To kolejny spektakl, który tarnowscy artyści zaprezentują w Gnojniku. Jesienią 2013 roku aktorzy z „Solskiego” zaprezentowali tutaj spektakl „Piękna Lycynda”. Dodajmy, że pomysł zorganizowania wypadu tarnowskich aktorów do Gnojnika, zrodził się w tutejszym Centrum Kultury.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 53

okladka042014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

wyborysamorzadowe2014

ef

PTR 3428Zmagania o Muszlę Św. Jakuba

26.01.2014
fot. Piotr Tracz

 

PTR 2987Nowi biskupi przyjęli sakrę

25.01.2014
fot. Piotr Tracz

 

PTR_1235FINAŁ WOŚP w Brzesku

12.01.2014
fot. Piotr Tracz

archiwum

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .