Click on the slide!

Wigilia podopiecznych WTZ

Spotkanie w w auli Chrystusa Króla    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Wieczór Indyjski
KULTURA - Aktualności
piątek, 19 września 2014 22:02

To propozycja dla miłośników kultury orientalnej. Mowa o zaplanowanym na 23 września Wieczorze Indyjskim. W Brzeskiej Piwnicy kulturę festiwalu indyjskich przybliży nam Shivakumar Shekar, Hindus od wielu lat zamieszkały w naszym kraju. Spotkanie organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Początek, godzina 18.  Podczas wieczoru zostanie zaprezentowana kultura festiwali  w Indiach (prezentacja multimedialna), będzie lekcja hindi okraszona tamtejszym sposobem parzenia i picia kawy.

 
Dorota Segda w bibliotece
KULTURA - Aktualności
czwartek, 18 września 2014 20:50

Dorota Segda, jedna z najpopularniejszych polskich aktorek spotka się w czytelnikami Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Spotkanie zaplanowano na 25 września (czwartek). Początek godzina 17.30. Miejsce: sala 212 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. – Zapraszam na to spotkanie wszystkich miłośników kunsztu aktorskiego, a zarazem naszej wspaniałej aktorki – mówi Maria Marek, dyrektor PiMBP w Brzesku.

 
Rajd szkół profesora Tischnera
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 15 września 2014 18:57

Po raz trzeci odbył się Rajd im. ks. prof. J. Tischnera. Dwudniowa impreza zorganizowana została przez Entuzjastów Uśmiechu SPON wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie. – Poprzez organizację imprezy chcieliśmy pokazać nie tylko piękno rodzinnych terenów, ich historię i kulturę, ale poprzez piesze wędrówki próbują również zaszczepić wśród uczestników Rajdu, aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Poza tym podczas imprezy młodzież poprzez prelekcje, gry i konkursy jest uświadamiana w zakresie bezpieczeństwa na drodze jak i o szkodliwości spożywania alkoholu i innych środków odurzających.

 
Kolejny sukces zespołu 'Porębianie'
KULTURA - Aktualności
czwartek, 21 sierpnia 2014 21:13

O sukcesach Zespołu Pieśni i Tańca Porębianie pisaliśmy już wiele razy. To bez wątpienia „eksportowy” produkt gminy brzesko, jeden z najlepszych zespołów ludowych w powiecie. Ostatnio „Porębianie” z wielkim powodzeniem prezentował się w czasie Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Wyroby rękodzielnicze, małopolskie przysmaki i folklor – to główne hasła, pod jakimi przebiegały targi. Z tych pierwszych Poręba Spytkowska słynie od lat, zatem stoisko opatrzone herbem Brzeska oblegane było przez zwiedzających. Urząd Miejski wystawił swoje materiały promocyjne gminy. A zespół folklorystyczny „Porębianie”, jeden z najbardziej znanych w Małopolsce został zaproszony przez organizatorów targów do zaprezentowania swojego dorobku. Zarówno kapela, jak i tancerze zachwycili publiczność w Zakopanem. Dodajmy, że pieniądza na wyjazd przekazał brzeski magistrat.

 
Zapraszamy w sobotę na Ranczo Pasja
KULTURA - Aktualności
czwartek, 21 sierpnia 2014 21:10

Doskonała muzyka, świetna atmosfera, perfekcyjna organizacja – najbliższa sobota upłynie na terenie Brzeska i regionu na zabawie w stylu country. Kto żyw, kto lubi dobrą zabawę, powinien pojawić się na ranczo Pasja. A na niedzielne poprawiny zapraszamy na dożynki w Czchowie. Patronat honorowy nad piknikiem country przyjął burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Nasza impreza odbywa się po raz dwunasty. To będzie prawdziwa uczta dla tych, którzy chcą wypocząć na łonie przyrody, przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, świetnych zespołów, w rodzinnej atmosferze. To także doskonała okazja do zbliżenia się z kulturą Dzikiego Zachodu, przeniesienia się do Teksasu, Arizony, Newady – ojczyzny country – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Brzesko: Country znowu zagości w mieście
KULTURA - Aktualności
czwartek, 14 sierpnia 2014 00:57

Już 23 sierpnia 2014 roku wielki piknik country w Brzesku. To będzie największe wydarzenie artystyczne tego dnia nie tylko w powiecie brzeskim. Patronat honorowy nad imprezą przyjął burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Nasza impreza odbywa się po raz dwunasty. To będzie prawdziwa uczta dla tych, którzy chcą wypocząć na łonie przyrody, przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, świetnych zespołów, w rodzinnej atmosferze. To także doskonała okazja do zbliżenia się z kulturą Dzikiego Zachodu, przeniesienia się do Teksasu, Arizony, Newady – ojczyzny country – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Dębno: Zamkowe spotkania przy Winie
KULTURA - Aktualności
piątek, 08 sierpnia 2014 14:56

Sotkania przy Winie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 10 sierpnia. Początek o godzinie 16. Tym razem głównym motywem będzie twórczość jednego z najwybitniejszych Polaków, Czesława Niemena. Organizatorzy zdecydowali się na to nieprzypadkowo. W tym roku przypada bowiem 10. rocznica śmierci tego wybitnego polskiego artysty, muzyka, kompozytora i piosenkarza. Koncert zatytułowany „NIEMEN” to autorskie przedsięwzięcie Macieja Fortuny, który wspólnie z Krzysztofem Dysem stworzył pełną przestrzeni muzykę kameralną z pogranicza muzyki klasycznej i jazzu. Na wykonywany repertuar składają się wyłącznie autorskie kompozycje. Duet ma za sobą liczne koncerty oraz wspólny album zatytułowany TROPY . Album ukazał się w listopadzie 2013 roku i otrzymał najwyższe notowania wśród polskich płyt jazzowych 2013 r. zyskując  ogromne uznanie polskich i zagranicznych krytyków muzycznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55

pr122014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .