Click on the slide!

Udane Dni Czchowa

Foto oraz wideo z obchodów.  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Jazzowy weekend w gminie Czchów
KULTURA - Aktualności
środa, 09 lipca 2014 16:28

PTR 6149To będzie wielka uczta nie tylko dla miłośników muzyki jazzowej. Już w najbliższy piątek startuje kolejna edycja Baszta Jazz Festivalu. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcyjnego programu i najlepszych wykonawców. – Jak co roku, tak i w tym przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Skoro są to niespodzianki to o szczegółach nie chcę i nie mogę mówić. Wiem jedno: warto do nas przyjechać w te dni, bo atmosfera jest wyjątkowa. Przez chwilę można się poczuć jak w Nowym Orleanie, w pierwszej połowie XX stulecia – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Jubileuszowy Baszta Jazz Festival
KULTURA - Aktualności
sobota, 28 czerwca 2014 16:41

PTR 6209Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Po raz piętnasty, jubileuszowy, rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części powiatu brzeskiego. – Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 11 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek - mówi naszej redakcji Jacek Mazur, dyrektor artystyczny festiwalu, jego twórca i wieloletni propagator – ambasador Czchowa.


PTR 5989Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia. – Miasteczko zyskało wówczas status miasteczka turystycznego, latem przebywało tutaj wielu turystów. Dla nich organizowano wieczorki taneczne i dancingi. Ponieważ nie było zbyt wielu miejscowych muzyków, zatrudniano na ten czas „grajków” krakowskich, w tym nierzadko studentów. To oni, podczas wieczorków tanecznych, przemycali w repertuarze utwory jazzowe. I tak z czasem jazz zagościł na trwałe w mieście. Najpierw były to pojedyncze utwory, potem koncerty, a od piętnastu lat, lipcowy festiwal – wspomina Jacek Mazur. Festiwal cały czas ewoluował, a kolejne edycje wnosiły nowe elementy – parada, wystawa, konkurs.

W tym roku jak zazwyczaj rozpoczynamy w piątek 11 lipca 2014 r. o 20-tej. Spotkamy się w „Cafe Oranżeria - Hotelu Łaziska, gdzie wystąpią SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO,  SHAPE INTERNATIONAL BAND, SOUTH SILESIAN BRASS BAND oraz PILSNER JAZZ BAND.  A potem do „białego ranka” – jam session. - Sobota zapowiada się koncertowo! Najpierw próby uczestników konkursu „O Złotą Basztę\" z sekcją rytmiczną w kinie Baszta, potem przesłuchania koncertowe (gdzie? – albo w kinie, albo na scenie głównej – a to wszystko tak naprawdę zależy od pogody). O 19-tej spotkamy się na Galowym Koncercie na scenie głównej na Rynku w Czchowie, aby świętować jubileusz i bawić się przy najpiękniejszych standardach jazzowych, które wykonają specjalnie dla Państwa: LELIWA JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND, FIVE O\'CLOCK ORCHESTRA, VISTULA RIVER BRASS BAND, STORYVILLE JAZZ BAND  i oczywiście JAZZ BAND BALL ORCHESTRA  z Jackiem Mazurem oraz gościem specjalnym, który w ubiegłym roku dał się poznać jako wspaniały wokalista jazzowy -  Stanley Breckenridge z USA. W trakcie sobotniego wieczoru towarzyszyć nam będą: parada nowoorleańska, aukcja prac artystycznych oraz konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Po koncercie na rynku, spotkamy się w gościnnych progach Hotelu Łaziska na jam session. Natomiast podczas niedzielnych koncertów czeka na Państwa niezwykła atrakcja - rejsy spacerowe łodziami po Jeziorze Czchowskim, a na scenie, na plaży koncerty wykonają: SAXPASJA, BIG BAND, PILSNER JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND oraz BEALE STREET BAND KRAKÓW, który w tym roku obchodzi jubileusz 40.lecia istnienia  zespołu – zachęcają organizatorzy. Organizatorami imprezy są Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Brzesku, a partnerami Związek Artystów Wykonawców „STOART\" z Warszawy oraz FHU RABEK.

[mir]

 
Koncert w RCKB
KULTURA - Aktualności
czwartek, 12 czerwca 2014 22:46

Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert muzyki operetkowej i operowej w wykonaniu: Symfonicznych Brzeskich Smyczków, Chóru Gaudium oraz wokalistów: Agnieszki Piekarz i Miłosza Macha. Początek koncertu godz. 18:00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MOK.

 
Jazzowo pod basztą
KULTURA - Aktualności
czwartek, 12 czerwca 2014 22:44

PTR 6253Baszta Jazz Festival to wyjątkowe wydarzenie. Czchowska impreza na trwałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych gminy, powiatu i województwa. Swego czasu Urszula Dudziak powiedziała, że czchowski festiwal śmiało można porównać do jazzowego przedsięwzięcia jakim jest „Złota Tarka”.

 
Grand Prix dla Darii Reczek
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 02 czerwca 2014 16:25

Daria Reczek z Parafii  św. Stanisława BM ze Szczepanowa (gmina Brzesko) zdobyła GRAND PRIX Konkursu Piosenki Religijnej „Chrześcijaninem być” w Ryglicach. Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji ryglickich Dni Muzyki Chrześcijańskiej. Koncert finałowy odbył się w niedzielę 25 maja w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach. Burmistrz Ryglic Teresa Połoska wręczyła nagrody oraz pogratulowała wszystkim wykonawcom – Bardzo cieszymy się, że ryglicki festiwal cieszy się tak dużą frekwencją i że z roku na rok poziom wykonawców jest co raz wyższy. To dobrze, że dzieci i młodzież mogą zaprezentować się szerszej publiczności – powiedziała Teresa Połoska. 

 
Majówka u Paderewskiego
KULTURA - Aktualności
środa, 14 maja 2014 10:21

Majówka u Paderewskiego to wydarzenie, na stałe wpisane w ostatni z majowych weekendów. Jest to propozycja spędzenia czasu w jedynej zachowanej posiadłości Mistrza Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w otoczeniu pięknej przyrody i dobrej muzyki. W programie tegorocznej imprezy znajdzie się kilka wyjątkowych propozycji muzycznych. Popołudnie rozpocznie plenerowy recital KWARTETU SMYCZKOWEGO z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Następnie w wyjątkowym recitalu „O MATCE PIEŚŃ” wystąpi Piotr Kita – ulubiony przez słuchaczy, obdarzony ciepłym, aksamitnym głosem wzbogaconym dźwiękami fortepianu wokalista, przedstawi swój nowy, specjalnie przygotowany na tę okazję program koncertowy dedykowany wszystkim Matkom w przededniu ich święta. W programie koncertu po raz pierwszy znajdą się m.in. utwory Mieczysława Fogga, a także Michała Bajora, Violetty Villas, czy Seweryna Krajewskiego. Finał majówki, to uderzenie w „wysokie C”. Muzyczną Stodołę Paderewskiego wypełni swoim głosem i wyjątkową osobowością aktorka teatralna i filmowa – Olga Bończyk – znana szerszej publiczności z serialu „Na dobre i na złe”. Artystce towarzyszyć będzie znakomite trio w składzie: Krzysztof Herdzin – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja. Koncert jest promocją płyty „PIĄTA RANO” nagranej w listopadzie zeszłego roku. Jest to niezwykle osobisty, energetyzujący melanż swingu, jazzu, bossanovy, samby, a nawet gorących latynoskich rytmów, autorstwa Roberta Jansona, Iwony Kisiel, Witolda Cisło, Krzysztofa Herdzina z tekstami samej Magdy Czapińskiej, Jacka Bończyka, a także po raz pierwszy – Olgi Bończyk.

 
Laureaci 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
KULTURA - Aktualności
sobota, 03 maja 2014 18:38

28. edycja festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych dobie końca, a przedstawione filmy oceniane były przez jury młodzieżowe, jury profesjonalne oraz najważniejsze z gremiów – publiczność. Ponadto, od 8 lat Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej towarzyszy sekcja dziecięca, czyli Kino Młodego Widza, które oceniało Jury Dziecięce.Podczas uroczystej Gali Wręczenia Nagród 28. TNF, która odbyła się 3 maja na tarnowskim Rynku poznaliśmy tegorocznych laureatów. Jury Dziecięce w składzie: Patrycja Brygider ,Emilia Górowska - Oliwia Kuczkowska - Emilia Podsobińska - Patryk Witos - Szymon Zieliński - Aleksandra Golec - Nikola Lesiak - Martyna Sabat - Dominik Smoleń - Klara Żygłowicz - wychowankowie tarnowskich szkół i przedszkoli, postanowiło przyznać swoją nagrodę w postaci statuetki Koguta - filmowi z serii „MAMI FATALE” pt „Mami Duale”. Laureatem nagrody jest Studio Miniatur Filmowych w Warszawie, a statuetkę Koguta odebrał Dyrektor Studia - Włodzimierz Matuszewski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 54

ok072014

banerbadania4

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .