Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Kolejny sukces zespołu 'Porębianie'
KULTURA - Aktualności
czwartek, 21 sierpnia 2014 21:13

O sukcesach Zespołu Pieśni i Tańca Porębianie pisaliśmy już wiele razy. To bez wątpienia „eksportowy” produkt gminy brzesko, jeden z najlepszych zespołów ludowych w powiecie. Ostatnio „Porębianie” z wielkim powodzeniem prezentował się w czasie Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Wyroby rękodzielnicze, małopolskie przysmaki i folklor – to główne hasła, pod jakimi przebiegały targi. Z tych pierwszych Poręba Spytkowska słynie od lat, zatem stoisko opatrzone herbem Brzeska oblegane było przez zwiedzających. Urząd Miejski wystawił swoje materiały promocyjne gminy. A zespół folklorystyczny „Porębianie”, jeden z najbardziej znanych w Małopolsce został zaproszony przez organizatorów targów do zaprezentowania swojego dorobku. Zarówno kapela, jak i tancerze zachwycili publiczność w Zakopanem. Dodajmy, że pieniądza na wyjazd przekazał brzeski magistrat.

 
Zapraszamy w sobotę na Ranczo Pasja
KULTURA - Aktualności
czwartek, 21 sierpnia 2014 21:10

Doskonała muzyka, świetna atmosfera, perfekcyjna organizacja – najbliższa sobota upłynie na terenie Brzeska i regionu na zabawie w stylu country. Kto żyw, kto lubi dobrą zabawę, powinien pojawić się na ranczo Pasja. A na niedzielne poprawiny zapraszamy na dożynki w Czchowie. Patronat honorowy nad piknikiem country przyjął burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Nasza impreza odbywa się po raz dwunasty. To będzie prawdziwa uczta dla tych, którzy chcą wypocząć na łonie przyrody, przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, świetnych zespołów, w rodzinnej atmosferze. To także doskonała okazja do zbliżenia się z kulturą Dzikiego Zachodu, przeniesienia się do Teksasu, Arizony, Newady – ojczyzny country – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Brzesko: Country znowu zagości w mieście
KULTURA - Aktualności
czwartek, 14 sierpnia 2014 00:57

Już 23 sierpnia 2014 roku wielki piknik country w Brzesku. To będzie największe wydarzenie artystyczne tego dnia nie tylko w powiecie brzeskim. Patronat honorowy nad imprezą przyjął burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Nasza impreza odbywa się po raz dwunasty. To będzie prawdziwa uczta dla tych, którzy chcą wypocząć na łonie przyrody, przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, świetnych zespołów, w rodzinnej atmosferze. To także doskonała okazja do zbliżenia się z kulturą Dzikiego Zachodu, przeniesienia się do Teksasu, Arizony, Newady – ojczyzny country – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Dębno: Zamkowe spotkania przy Winie
KULTURA - Aktualności
piątek, 08 sierpnia 2014 14:56

Sotkania przy Winie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 10 sierpnia. Początek o godzinie 16. Tym razem głównym motywem będzie twórczość jednego z najwybitniejszych Polaków, Czesława Niemena. Organizatorzy zdecydowali się na to nieprzypadkowo. W tym roku przypada bowiem 10. rocznica śmierci tego wybitnego polskiego artysty, muzyka, kompozytora i piosenkarza. Koncert zatytułowany „NIEMEN” to autorskie przedsięwzięcie Macieja Fortuny, który wspólnie z Krzysztofem Dysem stworzył pełną przestrzeni muzykę kameralną z pogranicza muzyki klasycznej i jazzu. Na wykonywany repertuar składają się wyłącznie autorskie kompozycje. Duet ma za sobą liczne koncerty oraz wspólny album zatytułowany TROPY . Album ukazał się w listopadzie 2013 roku i otrzymał najwyższe notowania wśród polskich płyt jazzowych 2013 r. zyskując  ogromne uznanie polskich i zagranicznych krytyków muzycznych.

 
Jazzowy weekend w gminie Czchów
KULTURA - Aktualności
środa, 09 lipca 2014 16:28

PTR 6149To będzie wielka uczta nie tylko dla miłośników muzyki jazzowej. Już w najbliższy piątek startuje kolejna edycja Baszta Jazz Festivalu. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcyjnego programu i najlepszych wykonawców. – Jak co roku, tak i w tym przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Skoro są to niespodzianki to o szczegółach nie chcę i nie mogę mówić. Wiem jedno: warto do nas przyjechać w te dni, bo atmosfera jest wyjątkowa. Przez chwilę można się poczuć jak w Nowym Orleanie, w pierwszej połowie XX stulecia – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Jubileuszowy Baszta Jazz Festival
KULTURA - Aktualności
sobota, 28 czerwca 2014 16:41

PTR 6209Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Po raz piętnasty, jubileuszowy, rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części powiatu brzeskiego. – Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 11 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek - mówi naszej redakcji Jacek Mazur, dyrektor artystyczny festiwalu, jego twórca i wieloletni propagator – ambasador Czchowa.


PTR 5989Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia. – Miasteczko zyskało wówczas status miasteczka turystycznego, latem przebywało tutaj wielu turystów. Dla nich organizowano wieczorki taneczne i dancingi. Ponieważ nie było zbyt wielu miejscowych muzyków, zatrudniano na ten czas „grajków” krakowskich, w tym nierzadko studentów. To oni, podczas wieczorków tanecznych, przemycali w repertuarze utwory jazzowe. I tak z czasem jazz zagościł na trwałe w mieście. Najpierw były to pojedyncze utwory, potem koncerty, a od piętnastu lat, lipcowy festiwal – wspomina Jacek Mazur. Festiwal cały czas ewoluował, a kolejne edycje wnosiły nowe elementy – parada, wystawa, konkurs.

W tym roku jak zazwyczaj rozpoczynamy w piątek 11 lipca 2014 r. o 20-tej. Spotkamy się w „Cafe Oranżeria - Hotelu Łaziska, gdzie wystąpią SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO,  SHAPE INTERNATIONAL BAND, SOUTH SILESIAN BRASS BAND oraz PILSNER JAZZ BAND.  A potem do „białego ranka” – jam session. - Sobota zapowiada się koncertowo! Najpierw próby uczestników konkursu „O Złotą Basztę\" z sekcją rytmiczną w kinie Baszta, potem przesłuchania koncertowe (gdzie? – albo w kinie, albo na scenie głównej – a to wszystko tak naprawdę zależy od pogody). O 19-tej spotkamy się na Galowym Koncercie na scenie głównej na Rynku w Czchowie, aby świętować jubileusz i bawić się przy najpiękniejszych standardach jazzowych, które wykonają specjalnie dla Państwa: LELIWA JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND, FIVE O\'CLOCK ORCHESTRA, VISTULA RIVER BRASS BAND, STORYVILLE JAZZ BAND  i oczywiście JAZZ BAND BALL ORCHESTRA  z Jackiem Mazurem oraz gościem specjalnym, który w ubiegłym roku dał się poznać jako wspaniały wokalista jazzowy -  Stanley Breckenridge z USA. W trakcie sobotniego wieczoru towarzyszyć nam będą: parada nowoorleańska, aukcja prac artystycznych oraz konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Po koncercie na rynku, spotkamy się w gościnnych progach Hotelu Łaziska na jam session. Natomiast podczas niedzielnych koncertów czeka na Państwa niezwykła atrakcja - rejsy spacerowe łodziami po Jeziorze Czchowskim, a na scenie, na plaży koncerty wykonają: SAXPASJA, BIG BAND, PILSNER JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND oraz BEALE STREET BAND KRAKÓW, który w tym roku obchodzi jubileusz 40.lecia istnienia  zespołu – zachęcają organizatorzy. Organizatorami imprezy są Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Brzesku, a partnerami Związek Artystów Wykonawców „STOART\" z Warszawy oraz FHU RABEK.

[mir]

 
Koncert w RCKB
KULTURA - Aktualności
czwartek, 12 czerwca 2014 22:46

Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert muzyki operetkowej i operowej w wykonaniu: Symfonicznych Brzeskich Smyczków, Chóru Gaudium oraz wokalistów: Agnieszki Piekarz i Miłosza Macha. Początek koncertu godz. 18:00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MOK.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55

wybory2014toplog

pr08a

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .