Reklama
Brzesko. Patriotyczne śpiewanie
KULTURA - Aktualności
sobota, 10 listopada 2018 00:00

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultur na wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, które odbędzie się 11 listopada (najbliższa niedziela), o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Każdy otrzyma śpiewnik...

 
Brzeskie drogi do niepodległości
KULTURA - Aktualności
piątek, 09 listopada 2018 17:24

Rola Brzeska jako miasta na bezpośrednim zapleczu frontu od grudnia 1914 roku do maja 1915 roku. Bitwy i potyczki, które rozegrały się w sąsiedztwie miasta. Pierwsza w historii na świecie linia poczty lotniczej. Szczegóły dotyczące wykorzystania samolotów startujących z podbrzeskich lotnisk. Tym zagadnieniom poświęcony jest film dokumentalny Brzeskie drogi do niepodległości. Materiał zrealizowany przez Studio.plw partnerstwie z TG Sokół w Brzesku zostanie pokazany 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 16:00. Wstęp na projekcję jest wolny.

 
Wspaniałe występy Huberta Zapióra
KULTURA - Aktualności
czwartek, 30 sierpnia 2018 23:08

Ogromną popularnością cieszyły się koncerty Huberta Zapióra, które organizowane były we wnętrzach pałacu Goetzów. Artyście towarzyszyli Bożena Bujnicka (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Jasin Rammal-Rykała (bas), Dominika Peszko (fortepian) oraz Jędrzej Rosa. Brzeski baryton zaśpiewał, między innymi arię Figara z opery „Cyrulik sewilski”, utwór „Dandini” Rossiniego, „Wy mnie pisali” z opery „Eugeniusz Oniegin” i „Poławiaczy pereł” Georgesa Bizeta.
Hubert, który ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza studiuje obecnie w The Juilliard School w Nowym Jorku – najbardziej prestiżowej szkole śpiewu operowego na świecie.

 
Rzezawa: Dzisiaj koncert Kombii
KULTURA - Aktualności
sobota, 25 sierpnia 2018 10:40

Grupa Kombii, jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce, zagra w Rzezawie. Warto dodać, że muzycy tej formacji wylansowali kilkanaście przebojów, które na trwałe wpisały się w historię muzyki rozrywkowej. Kto z nas nie zna „Słodkiego miłego życia”, „ Tańca w Słońcu”, „Królów życia” „Pokolenie”, „Sen się spełni”, „Ślad”, „Awinion”, „Gdzie Jesteś Dziś” czy „Kochać Cię za późno już”. Podczas imprezy, która odbędzie się dzisiaj 25 sierpnia br. na boisku GOSIR w Rzezawie, zaprezentują się grupy taneczne Fitness Animator – Paulina Duda orazJDC z Rzezawy, prowadzona przez Andrzeja Starowicza. Dodajmy, że na scenie z koncertami wystąpią zespół OCOCHODZI, Anna Jędrzejek z Rzezawy – Młody Talent 2018 orazAZZJA FEAT. FLARE. O 21 gwiazda wieczoru: grupa Kombii. Natomiast po koncercie będzie się można bawić w rytm dyskotekowych przebojów z DJ ARO.

 
Sukces Brzeska na 42. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 23 sierpnia 2018 22:04

W minioną środę, 22 sierpnia na krakowskim Rynku z okazji targów sztuki ludowej zaprezentowały się wspólnie dwie gminy – Brzesko i Bochnia. Tysiące turystów  oraz mieszkańców Krakowa i Małopolski  podziwiało  wyroby rękodzieła, słuchało koncertów, oklaskiwało  występy zespołów folklorystycznych i grup śpiewaczych. Kolejny raz Brzesko podbiło serca publiczności.

 
Brzesko: Muzyczne balkony na rynku
KULTURA - Aktualności
sobota, 18 sierpnia 2018 01:00

Podobnie jak w ubiegłym roku Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku organizował muzealne muzyczne balkony. Niedzielne popołudniowe wokalno-instrumentalne koncerty odbywają się na balkonie muzeum wychodzącym na brzeski Rynek. Cieszą się coraz większą popularnością.

 
Jazz nad Dunajcem
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 lipca 2018 01:00

Nie da się ukryć: od lat Czchów zaskakuje bogactwem imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych. Zaskakuje pozytywnie, rzecz jasna. Tak na dobrą sprawę spokojnie można byłoby nimi obdzielić jeszcze ze dwie sąsiednie gminy. – Koronną, najbardziej znaną w Polsce, nie tylko wśród fanów jazzu, jest Jazz Baszta Festival. Oczywiście zapraszamy nie tylko na spotkanie z tym gatunkiem muzyki, ale na wszystkie imprezy organizowane w naszej gminie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 70

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .