Heligoniści u Golców
KULTURA - Aktualności
piątek, 27 lipca 2007 15:26

Już w najbliższą niedzielę 29 lipca br. dzieci i młodzież z gminy Szczurowa grający na heligonkach wezmą udział w III Międzynarodowym Konkursie Heligonistów - Węgierska Górka. Organizatorem konkursu jest Fundacja Braci Golec i Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka. W konkursie będą brać udział muzycy ludowi z Polski, Czech i Słowacji. W Jury zasiada m.in.: Paweł Golec, Łukasz Golec (Golec uOrkiestra), Romek Capek (kapela „Čapków” ze Słowacji), Tomasz Iwanow - Buli (kapela „Grapa” z Żabnicy). W gminie Szczurowa, naukę gry na heligonkach prowadzi Pan Michał Pastuch, który zaszczepił wśród dzieci zapał do nauki na tym instrumencie. Heligonka to jeden z najtrudniejszych i najstarszych typów akordeonów.
 
Śladami przodków - wyruszył romski tabor
KULTURA - Aktualności
czwartek, 26 lipca 2007 16:46

W dniu dzisiejszym, po kilku latach przerwy, sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszył Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Głównym celem imprezy jest upamiętnienie zagłady Cyganów/Romów w czasie II wojny światowej. Po raz pierwszy Tabor z Tarnowa spotka się z Taborem z Krakowa, który wcześniej przyjeżdżał w innym terminie. Organizatorami imprezy są: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Centrum Kultury Romów w Tarnowie. Współorganizują ją: Stado Ogierów w Klikowej, Gmina Borzęcin oraz Gmina Szczurowa, a patronat sprawuje: Marek Nawara - Marszałek Województwa Małopolskiego. Tabor poprowadzą: Adam Bartosz - dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Adam Andrasz – dyrektor Centrum Kultury Romów.
 
"Ricordo" instrumentalnie
KULTURA - Aktualności
wtorek, 24 lipca 2007 14:47

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu instrumentalnego "Ricordo". Kameralny zespół fletów prostych, skupia młodzież liceów ogólnokształcących Białegostoku. Jest kontynuatorem wielu poprzednich zespołów, które prowadził W. Kowalczuk . Zespół otrzymywał wyróżnienia podczas przeglądów wojewódzkich. Brał udział w międzynarodowych spotkaniach w Świeradowie. Koncertował w Niemczech, Czechach i na Litwie. Zespół „Ricordo” wykonuje muzykę renesansu i baroku. Koncert odbędzie się 27 lipca o godz:18.00 w Sali Wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.
 
Ale Jazz! - ruszył czchowski festiwal
KULTURA - Aktualności
piątek, 06 lipca 2007 20:10

W dniu dzisiejszym, koncertem na zamku Tropsztyn w Wytrzyszce, zainaugurowana została VIII edycja Baszta Jazz Festiwal. Jak poinformowali organizatorzy festiwalu, ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych, zalecane jest pozostawienie samochodów na parkingu przy promie w Wytrzyszce, istnieje również możliwość skorzystania z przewozu busem. Specjalny festiwalowy bus będzie kursował co godzinę, począwszy od godz. 18.00. Początkowym punktem wyjazdu będzie Rynek w Czchowie, następnie przystanki Czchów - Czchów Szpital - Czchów Zapora oraz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Elektrowni Łaziska (Bar Sosna).
 
Tabor pamięci Romów
KULTURA - Aktualności
środa, 04 lipca 2007 12:47

Po pięciu latach przerwy, 26 lipca wyruszy z Tarnowa sprzed Muzeum Etnograficznego „Tabor Pamięci Romów”. Organizuje go tarnowskie Muzeum Okręgowe. Przed wyjazdem zostanie poświęcony przez Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego. Trasa tegorocznej wędrówki przebiegać będzie z Tarnowa przez Bielczę – Borzęcin – Szczurową – Dołęgę. W 1942 r. Niemcy rozstrzelali tam grupę 42 Romów.
 
Nowe nagranie w BPM
KULTURA - Aktualności
niedziela, 01 lipca 2007 21:56
W naszym przewodniku po brzeskiej scenie muzycznej prezentujemy kolejny nowy utwór, tym razem zespołu The Sunshine, który 25 lipca (środa) wystąpi na Dniach Bochni (początek rockowych koncertów na bocheńskim rynku o godzinie 17.00). Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, do zapoznania się z twórczością zespołów związanych z brzeską sceną muzyczną. W tym dziale przedstawiamy dokonania lokalnych artystów, dla których muzyka jest wielka pasją. Zachęcamy do poznania dżwięków, które powstały w głowach kompozytorów, do tekstów poruszających problemy młodych ludzi.
 
Jazz na czchowskiej baszcie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 czerwca 2007 10:02

Za niespełna trzy tygodnie rusza kolejny - ósmy już - Baszta Jazz Festival w Czchowie, który odbędzie się w dniach 6 - 8 lipca 2007 r. Nowością w tym roku będzie piątkowy koncert na zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce. W ramach festiwalu po raz trzeci odbędzie się konkurs O Złotą Basztę dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Do jury organizatorzy zaprosili m.in. Jana Kudyka z JBBO, Jana Poprawę - dyrektora programowego TVP Kraków, Ryszarda Wolańskiego - TVP Warszawa, Grzegorza Zglemskiego, Ryszarda Krawczuka i Jerzego Pawlaka.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 67

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .