Tabor pamięci Romów
KULTURA - Aktualności
środa, 04 lipca 2007 12:47

Po pięciu latach przerwy, 26 lipca wyruszy z Tarnowa sprzed Muzeum Etnograficznego „Tabor Pamięci Romów”. Organizuje go tarnowskie Muzeum Okręgowe. Przed wyjazdem zostanie poświęcony przez Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego. Trasa tegorocznej wędrówki przebiegać będzie z Tarnowa przez Bielczę – Borzęcin – Szczurową – Dołęgę. W 1942 r. Niemcy rozstrzelali tam grupę 42 Romów.
 
Nowe nagranie w BPM
KULTURA - Aktualności
niedziela, 01 lipca 2007 21:56
W naszym przewodniku po brzeskiej scenie muzycznej prezentujemy kolejny nowy utwór, tym razem zespołu The Sunshine, który 25 lipca (środa) wystąpi na Dniach Bochni (początek rockowych koncertów na bocheńskim rynku o godzinie 17.00). Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, do zapoznania się z twórczością zespołów związanych z brzeską sceną muzyczną. W tym dziale przedstawiamy dokonania lokalnych artystów, dla których muzyka jest wielka pasją. Zachęcamy do poznania dżwięków, które powstały w głowach kompozytorów, do tekstów poruszających problemy młodych ludzi.
 
Jazz na czchowskiej baszcie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 czerwca 2007 10:02

Za niespełna trzy tygodnie rusza kolejny - ósmy już - Baszta Jazz Festival w Czchowie, który odbędzie się w dniach 6 - 8 lipca 2007 r. Nowością w tym roku będzie piątkowy koncert na zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce. W ramach festiwalu po raz trzeci odbędzie się konkurs O Złotą Basztę dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Do jury organizatorzy zaprosili m.in. Jana Kudyka z JBBO, Jana Poprawę - dyrektora programowego TVP Kraków, Ryszarda Wolańskiego - TVP Warszawa, Grzegorza Zglemskiego, Ryszarda Krawczuka i Jerzego Pawlaka.
 
"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
KULTURA - Aktualności
środa, 13 czerwca 2007 12:39

Zachwycają nas różne wytwory rąk ludzkich, szukamy kontaktu ze sztuką i przez sztukę ze światem, poznanie jawi się jako środek służący własnemu rozwojowi, poruszeniu duchowemu, intelektualnemu. Poszukujemy coraz mocniejszych doznań, a współcześni twórcy wychodzą naprzeciw. Czasem trudno o interpretację dzieła, tak pełne jest wieloznaczności. Niewiele osób zna twórczość lokalnego, brzeskiego artysty ludowego Stanisława Borowca. 87- letni już dzisiaj artysta maluje i rzeźbi od ponad 50 lat. Jego prace wyróżnia spośród innych łączenie rzeźby i malarstwa, ze specyficznym komponowaniem  malowanego tła z płaskorzeźbą.
 
Mali Iwkowianie nagrodzeni
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 czerwca 2007 22:41

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej został laureatem XVIII Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „Krakowiaczek 2007” w Łoniowej. Wyróżnienie jest równocześnie nominacją do udziału w XXXI Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. Jury pod przewodnictwem Aleksandry Boguckiej doceniło w występie iwkowskich dzieci szczególne oddanie klimatu ludowego i sceny, a także piękne stroje, scenografię i muzykę w wykonaniu Kapeli „Iwkowianie”.
 
Spotkania z MOK-iem
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 21:33

13 czerwca 2007r. (środa) o godz. 17.30 w Piwnicy Brzeskiej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbędzie się kolejne spotkanie z dziennikarzem muzycznym "Radia Kraków" i "Dziennika Polskiego" Jerzym Skarżyńskim. Tym razem hasłem przewodnim spotkania będzie „Live Between The eyes”. Dzień wcześniej, 12 czerwca, o godz. 17.00 w budynku Kina Bałtyk odbędzie się „Wieczór Muzyczno-Baletowy”, którego organizatorem są: Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Ognisko Baletowe. Wstęp na obydwie imprezy jest bezpłatny.
 
Koncert w dworku w Dołędze
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 12:49

W zabytkowym dworku w Dołędze, jak co roku, odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Talent artystów prezentujących utwory klasyczne oraz wirtuozerię kwartetu smyczkowego i saksofonowego, trio stroikowego, gry na pianinie, drewnianych instrumentach dętych oraz prezentację utworów do tekstów Marii Konopnickiej, mogła podziwiać licznie zgromadzona podczas koncertu publiczność. Po koncercie zadebiutował duet Pana Michała Pastucha – Adrian Gałek i Bartłomiej Klimaj.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 66

pro092017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .