Piknik Country na piątkę
KULTURA - Aktualności
środa, 22 sierpnia 2007 13:58
title="fot. Wojciech Poniewierski - www.poniewierski.com" src="/images/stories/piknik5.jpg" width="130" />
W dniu 18 sierpnia na brzeskim Rancho Pasja już po raz piąty odbył się Brzeski Piknik Country. W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Tak jak  można było przypuszczać największe emocje wśród licznie zebranej widowni wzbudziły efektowne mistrzostwa Brzeska w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Oczywiście jak co roku dzięki staraniom organizatorów imprezy na Rancho Pasja można było usłyszeć wyśmienite dźwięki, które oddawały klimat dzikiego zachodu. Na V Pikniku Country zaprezentowały się takie zespoły jak: Mała Generała Paczka, Hello, Couch, które już od lat są uznanymi firmami w świecie muzyki country.
 
Kolorowy świat zespołu Skafander
KULTURA - Aktualności
czwartek, 16 sierpnia 2007 20:52

"Nasza muzyka jest jak skafander, który chroni przed szarą codziennością i daje ludziom radość". W tych kilku słowach zawiera się najkrótsza charakterystyka bocheńskiego zespołu, noszącego nazwę... "SKAFANDER". Pojawili się na lokalnej scenie muzycznej rok temu, startując od razu z wysokiego "c". Debiutancki występ zespołu na proszowskiej Rock Autostradzie a.d. 2006 przyniósł drugie miejsce w konkursie oraz nagrodę publiczności. I tak to się rozpoczęło. Muzycy łączą w swojej twórczości różne elementy stylistyczne. Sięgają do rocka, reage, funka oraz jak sami mówią, do tego, na co w danym momencie mają ochotę. Sklad zespołu stanowią: saksofonista Faza, wokalista Gienek, basista Pawlak, gitarzyści Michał i Kenny, perkusista Brydziu, trębacz Rudi oraz puzonista Waldi.
 
Heligoniści u Golców
KULTURA - Aktualności
sobota, 11 sierpnia 2007 19:37

W niedzielę 29 lipca w Węgierskiej Górce w "Szałasie pod Baranią" odbył się "III Międzynarodowy Konkurs Heligonistów". Gminę Szczurowa reprezentowało czterech heligonistów: Gałek Adrian, Klimaj Bartek, Tomasz Majka, Zdunek Krzysztof. Przygotowaniem heligonistów do konkursu zajął się P. Michał Pastuch. Choć trasa dojazdu do Węgierskiej Górki była długa (ok. 250 km), to rekompensatą dla pasażerów były piękne widoki terenów żywiecczyzny. W miejscu zbiórki nasi reprezentanci od razu stali się obiektami zainteresowania publiczności, bowiem po raz pierwszy na tego rodzaju konkurs przybyli krakowiacy. III Międzynarodowy Konkurs Heligonistów rozpoczął się barwnym korowodem spod gmachu urzędu gminy do miejsca imprezy.
 
Święto Dzieci Gór
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 30 lipca 2007 23:07

26 lipca w Nowym Sączu podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu odbywał się dzień Krakowsko – Łotewski, na którym wystąpiła Dziecięco -Młodzieżowa Kapela Ludowa ze Szczurowej, prezentując wspólny program artystyczny regionu krakowskiego z grupą zespołu „Otwinowianie” z gminy Żabno. Podczas występu zespoły dziecięce prezentowały kulturę swojego kraju i regionu w różnych formach działań pozascenicznych i były inicjatorami wspólnej zabawy z udziałem widowni.
 
Heligoniści u Golców
KULTURA - Aktualności
piątek, 27 lipca 2007 16:26

Już w najbliższą niedzielę 29 lipca br. dzieci i młodzież z gminy Szczurowa grający na heligonkach wezmą udział w III Międzynarodowym Konkursie Heligonistów - Węgierska Górka. Organizatorem konkursu jest Fundacja Braci Golec i Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka. W konkursie będą brać udział muzycy ludowi z Polski, Czech i Słowacji. W Jury zasiada m.in.: Paweł Golec, Łukasz Golec (Golec uOrkiestra), Romek Capek (kapela „Čapków” ze Słowacji), Tomasz Iwanow - Buli (kapela „Grapa” z Żabnicy). W gminie Szczurowa, naukę gry na heligonkach prowadzi Pan Michał Pastuch, który zaszczepił wśród dzieci zapał do nauki na tym instrumencie. Heligonka to jeden z najtrudniejszych i najstarszych typów akordeonów.
 
Śladami przodków - wyruszył romski tabor
KULTURA - Aktualności
czwartek, 26 lipca 2007 17:46

W dniu dzisiejszym, po kilku latach przerwy, sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wyruszył Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Głównym celem imprezy jest upamiętnienie zagłady Cyganów/Romów w czasie II wojny światowej. Po raz pierwszy Tabor z Tarnowa spotka się z Taborem z Krakowa, który wcześniej przyjeżdżał w innym terminie. Organizatorami imprezy są: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Centrum Kultury Romów w Tarnowie. Współorganizują ją: Stado Ogierów w Klikowej, Gmina Borzęcin oraz Gmina Szczurowa, a patronat sprawuje: Marek Nawara - Marszałek Województwa Małopolskiego. Tabor poprowadzą: Adam Bartosz - dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Adam Andrasz – dyrektor Centrum Kultury Romów.
 
"Ricordo" instrumentalnie
KULTURA - Aktualności
wtorek, 24 lipca 2007 15:47

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu instrumentalnego "Ricordo". Kameralny zespół fletów prostych, skupia młodzież liceów ogólnokształcących Białegostoku. Jest kontynuatorem wielu poprzednich zespołów, które prowadził W. Kowalczuk . Zespół otrzymywał wyróżnienia podczas przeglądów wojewódzkich. Brał udział w międzynarodowych spotkaniach w Świeradowie. Koncertował w Niemczech, Czechach i na Litwie. Zespół „Ricordo” wykonuje muzykę renesansu i baroku. Koncert odbędzie się 27 lipca o godz:18.00 w Sali Wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 67

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .