Reklama
Nowe nagranie w BPM
KULTURA - Aktualności
niedziela, 01 lipca 2007 22:56
W naszym przewodniku po brzeskiej scenie muzycznej prezentujemy kolejny nowy utwór, tym razem zespołu The Sunshine, który 25 lipca (środa) wystąpi na Dniach Bochni (początek rockowych koncertów na bocheńskim rynku o godzinie 17.00). Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, do zapoznania się z twórczością zespołów związanych z brzeską sceną muzyczną. W tym dziale przedstawiamy dokonania lokalnych artystów, dla których muzyka jest wielka pasją. Zachęcamy do poznania dżwięków, które powstały w głowach kompozytorów, do tekstów poruszających problemy młodych ludzi.
 
Jazz na czchowskiej baszcie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 czerwca 2007 11:02

Za niespełna trzy tygodnie rusza kolejny - ósmy już - Baszta Jazz Festival w Czchowie, który odbędzie się w dniach 6 - 8 lipca 2007 r. Nowością w tym roku będzie piątkowy koncert na zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce. W ramach festiwalu po raz trzeci odbędzie się konkurs O Złotą Basztę dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Do jury organizatorzy zaprosili m.in. Jana Kudyka z JBBO, Jana Poprawę - dyrektora programowego TVP Kraków, Ryszarda Wolańskiego - TVP Warszawa, Grzegorza Zglemskiego, Ryszarda Krawczuka i Jerzego Pawlaka.
 
"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
KULTURA - Aktualności
środa, 13 czerwca 2007 13:39

Zachwycają nas różne wytwory rąk ludzkich, szukamy kontaktu ze sztuką i przez sztukę ze światem, poznanie jawi się jako środek służący własnemu rozwojowi, poruszeniu duchowemu, intelektualnemu. Poszukujemy coraz mocniejszych doznań, a współcześni twórcy wychodzą naprzeciw. Czasem trudno o interpretację dzieła, tak pełne jest wieloznaczności. Niewiele osób zna twórczość lokalnego, brzeskiego artysty ludowego Stanisława Borowca. 87- letni już dzisiaj artysta maluje i rzeźbi od ponad 50 lat. Jego prace wyróżnia spośród innych łączenie rzeźby i malarstwa, ze specyficznym komponowaniem  malowanego tła z płaskorzeźbą.
 
Mali Iwkowianie nagrodzeni
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 czerwca 2007 23:41

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej został laureatem XVIII Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „Krakowiaczek 2007” w Łoniowej. Wyróżnienie jest równocześnie nominacją do udziału w XXXI Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. Jury pod przewodnictwem Aleksandry Boguckiej doceniło w występie iwkowskich dzieci szczególne oddanie klimatu ludowego i sceny, a także piękne stroje, scenografię i muzykę w wykonaniu Kapeli „Iwkowianie”.
 
Spotkania z MOK-iem
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 22:33

13 czerwca 2007r. (środa) o godz. 17.30 w Piwnicy Brzeskiej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbędzie się kolejne spotkanie z dziennikarzem muzycznym "Radia Kraków" i "Dziennika Polskiego" Jerzym Skarżyńskim. Tym razem hasłem przewodnim spotkania będzie „Live Between The eyes”. Dzień wcześniej, 12 czerwca, o godz. 17.00 w budynku Kina Bałtyk odbędzie się „Wieczór Muzyczno-Baletowy”, którego organizatorem są: Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Ognisko Baletowe. Wstęp na obydwie imprezy jest bezpłatny.
 
Koncert w dworku w Dołędze
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 13:49

W zabytkowym dworku w Dołędze, jak co roku, odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Talent artystów prezentujących utwory klasyczne oraz wirtuozerię kwartetu smyczkowego i saksofonowego, trio stroikowego, gry na pianinie, drewnianych instrumentach dętych oraz prezentację utworów do tekstów Marii Konopnickiej, mogła podziwiać licznie zgromadzona podczas koncertu publiczność. Po koncercie zadebiutował duet Pana Michała Pastucha – Adrian Gałek i Bartłomiej Klimaj.
 
Młodzi aktorzy znów na scenie
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 04 czerwca 2007 21:21

Grupa teatralna „Anastazja” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie wystąpi na XXIV Regionalnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ”MASKA 2007”. Organizatorami przeglądu są Pałac Młodzieży w Tarnowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie, Małopolskie Centrum Kultury ”Sokół” w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie oraz Gminny Dom Kultury w Pleśnej. Grupa zaprezentuje sztukę pt. „Sprzedany Józef” napisaną przez opiekuna grupy Cecylię Czaja.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 67

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .