Mali Iwkowianie nagrodzeni
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 czerwca 2007 22:41

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej został laureatem XVIII Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „Krakowiaczek 2007” w Łoniowej. Wyróżnienie jest równocześnie nominacją do udziału w XXXI Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. Jury pod przewodnictwem Aleksandry Boguckiej doceniło w występie iwkowskich dzieci szczególne oddanie klimatu ludowego i sceny, a także piękne stroje, scenografię i muzykę w wykonaniu Kapeli „Iwkowianie”.
 
Spotkania z MOK-iem
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 21:33

13 czerwca 2007r. (środa) o godz. 17.30 w Piwnicy Brzeskiej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbędzie się kolejne spotkanie z dziennikarzem muzycznym "Radia Kraków" i "Dziennika Polskiego" Jerzym Skarżyńskim. Tym razem hasłem przewodnim spotkania będzie „Live Between The eyes”. Dzień wcześniej, 12 czerwca, o godz. 17.00 w budynku Kina Bałtyk odbędzie się „Wieczór Muzyczno-Baletowy”, którego organizatorem są: Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Ognisko Baletowe. Wstęp na obydwie imprezy jest bezpłatny.
 
Koncert w dworku w Dołędze
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 12:49

W zabytkowym dworku w Dołędze, jak co roku, odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Talent artystów prezentujących utwory klasyczne oraz wirtuozerię kwartetu smyczkowego i saksofonowego, trio stroikowego, gry na pianinie, drewnianych instrumentach dętych oraz prezentację utworów do tekstów Marii Konopnickiej, mogła podziwiać licznie zgromadzona podczas koncertu publiczność. Po koncercie zadebiutował duet Pana Michała Pastucha – Adrian Gałek i Bartłomiej Klimaj.
 
Młodzi aktorzy znów na scenie
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 04 czerwca 2007 20:21

Grupa teatralna „Anastazja” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie wystąpi na XXIV Regionalnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ”MASKA 2007”. Organizatorami przeglądu są Pałac Młodzieży w Tarnowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie, Małopolskie Centrum Kultury ”Sokół” w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie oraz Gminny Dom Kultury w Pleśnej. Grupa zaprezentuje sztukę pt. „Sprzedany Józef” napisaną przez opiekuna grupy Cecylię Czaja.
 
Przegląd w Łoniowej
KULTURA - Aktualności
czwartek, 31 maja 2007 12:38

W najbliższą niedzielę od godz. 12.30 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbędzie się 18. edycja Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Na estradzie zaprezentuje się 16 dziecięcych zespołów regionalnych i 1 dziecięca kapela ludowa (540 małych tancerzy oraz 10 małych muzyków) z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, tarnowskiego i wielickiego. Do udziału w Przeglądzie zgłosił się także: Zespół Regionalny MALI MOGILANIE z Mogilan, pow. krakowski, Zespół Regionalny MALI MIETNIOWIACY z Mietniowa, pow. wielicki.
 
Krakowski Wianek w Szczurowej
KULTURA - Aktualności
wtorek, 29 maja 2007 18:02

Rekordowy pod każdym względem okazał się tegoroczny, XXVI Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych „Krakowski Wianek” im. Jędrzeja Cierniaka. Blisko sześciuset wykonawców z wschodniej i zachodniej Małopolski od Olkusza, Chrzanowa, Trzebini przez Kraków, Myślenice  po Tarnów i Ryglice, kilka tysięcy widzów i grono gości z eurodeputowaną Jadwigą Staniszkis na czele gościło w Szczurowej. Wykonawców było tak wielu, że trzeba było ich podzielić na dwie grupy, występowali w sobotę i niedzielę. W sumie na scenie w szczurowskim parku zaprezentowało się 13 zespołów regionalnych, 14 kapel ludowych, 18 grup śpiewaczych oraz trzech solistów.
 
Krakowski Wianek po raz 26
KULTURA - Aktualności
sobota, 26 maja 2007 08:29
Dziś i jutro w Parku Kępińskich w Szczurowej będzie miała miejsce XXVI edycja Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych z Małopolski Zachodniej i Wschodniej – „KRAKOWSKI WIANEK” im. Jędrzeja Cierniaka. W tym roku do udziału w przeglądzie po raz pierwszy zaproszono działające na terenie całego regionu krakowskiego oraz pogranicza krakowsko-rzeszowskiego, młodzieżowe i dorosłe zespoły regionalne prezentujące formy autentyczne i opracowane artystycznie  oraz  kapele ludowe i grupy śpiewacze.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 66

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .