"Ricordo" instrumentalnie
KULTURA - Aktualności
wtorek, 24 lipca 2007 15:47

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu instrumentalnego "Ricordo". Kameralny zespół fletów prostych, skupia młodzież liceów ogólnokształcących Białegostoku. Jest kontynuatorem wielu poprzednich zespołów, które prowadził W. Kowalczuk . Zespół otrzymywał wyróżnienia podczas przeglądów wojewódzkich. Brał udział w międzynarodowych spotkaniach w Świeradowie. Koncertował w Niemczech, Czechach i na Litwie. Zespół „Ricordo” wykonuje muzykę renesansu i baroku. Koncert odbędzie się 27 lipca o godz:18.00 w Sali Wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.
 
Ale Jazz! - ruszył czchowski festiwal
KULTURA - Aktualności
piątek, 06 lipca 2007 21:10

W dniu dzisiejszym, koncertem na zamku Tropsztyn w Wytrzyszce, zainaugurowana została VIII edycja Baszta Jazz Festiwal. Jak poinformowali organizatorzy festiwalu, ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych, zalecane jest pozostawienie samochodów na parkingu przy promie w Wytrzyszce, istnieje również możliwość skorzystania z przewozu busem. Specjalny festiwalowy bus będzie kursował co godzinę, począwszy od godz. 18.00. Początkowym punktem wyjazdu będzie Rynek w Czchowie, następnie przystanki Czchów - Czchów Szpital - Czchów Zapora oraz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Elektrowni Łaziska (Bar Sosna).
 
Tabor pamięci Romów
KULTURA - Aktualności
środa, 04 lipca 2007 13:47

Po pięciu latach przerwy, 26 lipca wyruszy z Tarnowa sprzed Muzeum Etnograficznego „Tabor Pamięci Romów”. Organizuje go tarnowskie Muzeum Okręgowe. Przed wyjazdem zostanie poświęcony przez Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego. Trasa tegorocznej wędrówki przebiegać będzie z Tarnowa przez Bielczę – Borzęcin – Szczurową – Dołęgę. W 1942 r. Niemcy rozstrzelali tam grupę 42 Romów.
 
Nowe nagranie w BPM
KULTURA - Aktualności
niedziela, 01 lipca 2007 22:56
W naszym przewodniku po brzeskiej scenie muzycznej prezentujemy kolejny nowy utwór, tym razem zespołu The Sunshine, który 25 lipca (środa) wystąpi na Dniach Bochni (początek rockowych koncertów na bocheńskim rynku o godzinie 17.00). Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, do zapoznania się z twórczością zespołów związanych z brzeską sceną muzyczną. W tym dziale przedstawiamy dokonania lokalnych artystów, dla których muzyka jest wielka pasją. Zachęcamy do poznania dżwięków, które powstały w głowach kompozytorów, do tekstów poruszających problemy młodych ludzi.
 
Jazz na czchowskiej baszcie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 czerwca 2007 11:02

Za niespełna trzy tygodnie rusza kolejny - ósmy już - Baszta Jazz Festival w Czchowie, który odbędzie się w dniach 6 - 8 lipca 2007 r. Nowością w tym roku będzie piątkowy koncert na zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce. W ramach festiwalu po raz trzeci odbędzie się konkurs O Złotą Basztę dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Do jury organizatorzy zaprosili m.in. Jana Kudyka z JBBO, Jana Poprawę - dyrektora programowego TVP Kraków, Ryszarda Wolańskiego - TVP Warszawa, Grzegorza Zglemskiego, Ryszarda Krawczuka i Jerzego Pawlaka.
 
"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
KULTURA - Aktualności
środa, 13 czerwca 2007 13:39

Zachwycają nas różne wytwory rąk ludzkich, szukamy kontaktu ze sztuką i przez sztukę ze światem, poznanie jawi się jako środek służący własnemu rozwojowi, poruszeniu duchowemu, intelektualnemu. Poszukujemy coraz mocniejszych doznań, a współcześni twórcy wychodzą naprzeciw. Czasem trudno o interpretację dzieła, tak pełne jest wieloznaczności. Niewiele osób zna twórczość lokalnego, brzeskiego artysty ludowego Stanisława Borowca. 87- letni już dzisiaj artysta maluje i rzeźbi od ponad 50 lat. Jego prace wyróżnia spośród innych łączenie rzeźby i malarstwa, ze specyficznym komponowaniem  malowanego tła z płaskorzeźbą.
 
Mali Iwkowianie nagrodzeni
KULTURA - Aktualności
czwartek, 07 czerwca 2007 23:41

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej został laureatem XVIII Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „Krakowiaczek 2007” w Łoniowej. Wyróżnienie jest równocześnie nominacją do udziału w XXXI Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. Jury pod przewodnictwem Aleksandry Boguckiej doceniło w występie iwkowskich dzieci szczególne oddanie klimatu ludowego i sceny, a także piękne stroje, scenografię i muzykę w wykonaniu Kapeli „Iwkowianie”.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 67

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .