Przegląd Teatrów Szkolnych
KULTURA - Aktualności
piątek, 25 maja 2007 21:19
23 maja 2007 r. w sali Domu Ludowego w Strzelcach Wielkich już po raz szósty   odbył się  Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych zorganizowany przez  Publiczną Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań dzieci, przyzwyczajanie ich do kulturalnego spędzania wolnego czasu, jako formy przeciwdziałania agresji, przemocy;  propagowanie pozytywnych wzorców postępowania, postaw wolnych od uzależnień: alkoholu, narkotyków, nikotyny.
 
Spotkanie z Andrzejem Grabowskim
KULTURA - Aktualności
piątek, 25 maja 2007 12:16
Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie w dniu 21.05.2007 r. zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem Andrzejem Grabowskim po hasłem „Podróż do piękniejszej strony świata”. W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas. II- V Szkoły Podstawowej w Borzęcinie wraz z nauczycielami i opiekunami. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać pisarza jego pasje, zainteresowania, Andrzej Grabowski przybliżył również swoje dzieciństwo, mówił o zamiłowaniu do książki oraz roli książki w życiu każdego człowieka.
 
Regionalny Przegląd Artystyczny
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 14 maja 2007 12:08
W czwartek 10 maja bieżącego roku Pałac Młodzieży w Tarnowie zorganizował po raz kolejny Regionalny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów. W przeglądzie, który miał charakter konkursu uczestniczyło ponad 20 szkół podstawowych z byłego województwa tarnowskiego. Pierwszy raz swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała młodzież z Gminy Borzęcin. W formach tanecznych wystąpił zespół „Borzęckie Słowiki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym, który pięknie zatańczył poloneza i krakowiaka zdobywając gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności.
 
Szczepanowski koncert
KULTURA - Aktualności
sobota, 12 maja 2007 08:49
W dniu dzisiejszym (godzina 17.00) w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie odbędzie się koncert zatytułowany „Wielka Msza Jan Paweł II”. Wykonawcami koncertu będą: Grażyna Zielińska – sopran, Bernard Stieler – skrzypce, Karol Drinkowski – organy. "Wielka Msza Jan Paweł II" skomponowana została na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II przez austriackiego kompozytora Geralda Spitznera w 2004 roku. Po raz pierwszy zabrzmiała w Polsce 18 maja 2005 roku w poznańskiej bazylice. Rok później została wykonana w sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Wyjątkowość mszy, na którą składa się 13 części, polega na tym, że obok ustalonych od wieków i typowych dla Eucharystii części (Kyrie, Gloria, Credo) w pełni skomponowano także jej inne elementy (Introitus, Offertorium, Communio).
 
Poetyckie spotkania
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 30 kwietnia 2007 20:48
25 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie zorganizowała dla młodzieży Zespołu Szkół w Czchowie spotkanie autorskie z poetą Józefem Baranem. Józef Baran jest znanym poetą krakowskim. Jego korzenie sięgają do Borzęcina, tu się urodził i mieszkał jako młody chłopiec. Znany i ceniony poeta nie tylko w Polsce. Odznaczany licznymi nagrodami literackimi. Jego utwory przetłumaczono na kilkanaście języków, m. in. angielski, niemiecki, czeski, hebrajski, hiszpański i szwedzki. Od 1989 roku wiersze poety trafiły do programów szkolnych, w następnych latach na matury z języka polskiego.
 
Dotacje na zabytki
KULTURA - Aktualności
piątek, 27 kwietnia 2007 21:10
Trzydzieści pięć tysięcy złotych przekaże samorząd powiatowy na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach sakralnych w powiecie brzeskim. Dotację otrzymają Parafie Rzymsko-Katolickie: w Dębnie, w Czchowie i w Porębie Spytkowskiej. Parafia Rzymsko-Katolicka pw św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej z budżetu powiatu brzeskiego otrzyma 15 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na wykonanie prac konserwatorskich przy organach muzycznych z Kościoła Parafialnego, w zakresie konserwacji organów i szafy prospektowej.
 
Wernisaż w brzeskim MOK-u
KULTURA - Aktualności
piątek, 27 kwietnia 2007 11:52
Od dzisiejszego popołudnia będzie można wybrać się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku na wystawę prac Weroniki i Magdaleny Śliwa. Starsza z sióstr Weronika to absolwentka Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (Instytut Sztuk Pięknych) na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk Plastycznych o specjalności Grafika warsztatowa. Natomiast młodsza Magdalena obecnie studiuje na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Plastycznej o specjalności grafika użytkowa litografia. Siostry ukończyły także Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 66

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .