Koncert w dworku w Dołędze
KULTURA - Aktualności
wtorek, 05 czerwca 2007 13:49

W zabytkowym dworku w Dołędze, jak co roku, odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Talent artystów prezentujących utwory klasyczne oraz wirtuozerię kwartetu smyczkowego i saksofonowego, trio stroikowego, gry na pianinie, drewnianych instrumentach dętych oraz prezentację utworów do tekstów Marii Konopnickiej, mogła podziwiać licznie zgromadzona podczas koncertu publiczność. Po koncercie zadebiutował duet Pana Michała Pastucha – Adrian Gałek i Bartłomiej Klimaj.
 
Młodzi aktorzy znów na scenie
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 04 czerwca 2007 21:21

Grupa teatralna „Anastazja” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie wystąpi na XXIV Regionalnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ”MASKA 2007”. Organizatorami przeglądu są Pałac Młodzieży w Tarnowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie, Małopolskie Centrum Kultury ”Sokół” w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie oraz Gminny Dom Kultury w Pleśnej. Grupa zaprezentuje sztukę pt. „Sprzedany Józef” napisaną przez opiekuna grupy Cecylię Czaja.
 
Przegląd w Łoniowej
KULTURA - Aktualności
czwartek, 31 maja 2007 13:38

W najbliższą niedzielę od godz. 12.30 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbędzie się 18. edycja Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Na estradzie zaprezentuje się 16 dziecięcych zespołów regionalnych i 1 dziecięca kapela ludowa (540 małych tancerzy oraz 10 małych muzyków) z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, tarnowskiego i wielickiego. Do udziału w Przeglądzie zgłosił się także: Zespół Regionalny MALI MOGILANIE z Mogilan, pow. krakowski, Zespół Regionalny MALI MIETNIOWIACY z Mietniowa, pow. wielicki.
 
Krakowski Wianek w Szczurowej
KULTURA - Aktualności
wtorek, 29 maja 2007 19:02

Rekordowy pod każdym względem okazał się tegoroczny, XXVI Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych „Krakowski Wianek” im. Jędrzeja Cierniaka. Blisko sześciuset wykonawców z wschodniej i zachodniej Małopolski od Olkusza, Chrzanowa, Trzebini przez Kraków, Myślenice  po Tarnów i Ryglice, kilka tysięcy widzów i grono gości z eurodeputowaną Jadwigą Staniszkis na czele gościło w Szczurowej. Wykonawców było tak wielu, że trzeba było ich podzielić na dwie grupy, występowali w sobotę i niedzielę. W sumie na scenie w szczurowskim parku zaprezentowało się 13 zespołów regionalnych, 14 kapel ludowych, 18 grup śpiewaczych oraz trzech solistów.
 
Krakowski Wianek po raz 26
KULTURA - Aktualności
sobota, 26 maja 2007 09:29
Dziś i jutro w Parku Kępińskich w Szczurowej będzie miała miejsce XXVI edycja Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych z Małopolski Zachodniej i Wschodniej – „KRAKOWSKI WIANEK” im. Jędrzeja Cierniaka. W tym roku do udziału w przeglądzie po raz pierwszy zaproszono działające na terenie całego regionu krakowskiego oraz pogranicza krakowsko-rzeszowskiego, młodzieżowe i dorosłe zespoły regionalne prezentujące formy autentyczne i opracowane artystycznie  oraz  kapele ludowe i grupy śpiewacze.
 
Weekend z dziedzictwem kulturowym
KULTURA - Aktualności
piątek, 25 maja 2007 22:34
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to najbardziej oryginalne i spektakularne wydarzenie prezentujące kulturowy dorobek regionu. Samo słowo „wydarzenie” nie oddaje bogactwa konkursów, spotkań, prezentacji, jakie odbywają się równocześnie w wielu miejscach Małopolski – już od 9 lat. Przede wszystkim w czasie Dni można nieodpłatnie zwiedzać starannie dobrane, specjalnie przygotowane na tę okazję obiekty, zwykle zamknięte dla szerokiej publiczności.
 
Przegląd Teatrów Szkolnych
KULTURA - Aktualności
piątek, 25 maja 2007 22:19
23 maja 2007 r. w sali Domu Ludowego w Strzelcach Wielkich już po raz szósty   odbył się  Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych zorganizowany przez  Publiczną Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań dzieci, przyzwyczajanie ich do kulturalnego spędzania wolnego czasu, jako formy przeciwdziałania agresji, przemocy;  propagowanie pozytywnych wzorców postępowania, postaw wolnych od uzależnień: alkoholu, narkotyków, nikotyny.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 67

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .