Dotacje na zabytki
KULTURA - Aktualności
piątek, 27 kwietnia 2007 21:10
Trzydzieści pięć tysięcy złotych przekaże samorząd powiatowy na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach sakralnych w powiecie brzeskim. Dotację otrzymają Parafie Rzymsko-Katolickie: w Dębnie, w Czchowie i w Porębie Spytkowskiej. Parafia Rzymsko-Katolicka pw św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej z budżetu powiatu brzeskiego otrzyma 15 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na wykonanie prac konserwatorskich przy organach muzycznych z Kościoła Parafialnego, w zakresie konserwacji organów i szafy prospektowej.
 
Wernisaż w brzeskim MOK-u
KULTURA - Aktualności
piątek, 27 kwietnia 2007 11:52
Od dzisiejszego popołudnia będzie można wybrać się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku na wystawę prac Weroniki i Magdaleny Śliwa. Starsza z sióstr Weronika to absolwentka Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (Instytut Sztuk Pięknych) na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk Plastycznych o specjalności Grafika warsztatowa. Natomiast młodsza Magdalena obecnie studiuje na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Plastycznej o specjalności grafika użytkowa litografia. Siostry ukończyły także Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie.
 
Teatr z Borzęcina
KULTURA - Aktualności
wtorek, 24 kwietnia 2007 13:32
Teatr „Anastazja” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie w dniu 3 maja 2007r. (czwartek) wystąpi podczas przeglądu XXXII Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu. Oprócz grupy z Borzęcina na scenie zaprezentują się artyści amatorzy z powiatów nowotarskiego, oświęcimskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, olkuskiego, tarnowskiego, chrzanowskiego i suskiego. Przegląd ma charakter konkursu i organizowany jest przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół.
 
Królewna Śnieżka w Iwkowej
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 23 kwietnia 2007 19:31
20 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej Szkolny Zespół Wokalno –Muzyczny z Bystrzycy Kłodzkiej. Młodzi aktorzy pod kierunkiem Henryka Piechy zaprezentowali dzieciom ze szkół podstawowych w Iwkowej i Iwkowej Nagórzu spektakl oparty na disnejowskiej wersji bajki „Królewna Śnieżka”. Ten mini-musical bardzo przypadł do gustu młodej publiczności, która bardzo żywiołowa reagowała na aktorskie popisy, a na koniec nagrodziła ich gromkimi brawami.
 
Chór Puellae Orantes w Brzesku
KULTURA - Aktualności
wtorek, 17 kwietnia 2007 15:38
Burmistrz Brzeska, Starosta Powiatu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zapraszają na koncert Dziewczęcego Chóru  Katedralnego "PUELLAE  ORANTES" z Tarnowa, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.00 w Kościele p.w. św. Jakuba Ap. i NMP Matki Kościoła w Brzesku. Koncert chóru pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty, ma na celu promocję płyty zespołu, „Magnificate et glorificate Dominum”, na której znalazły się dwie kompozycje: „Te Deum” J. Haydna i „Magnificat” M. Sawy – dzieło skomponowane specjalnie dla Puellae Orantes z okazji 20-lecia działalności chóru.
 
Finał świątecznego konkursu
KULTURA - Aktualności
niedziela, 15 kwietnia 2007 19:28
Został rozstrzygnięty „Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” w którym wzięły udział  dzieci z przedszkola, oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Z pośród stu  prac komisja wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi: Katarzyna Legutko, Sylwia Pabian, Olimpia Ropek, Karolina Rudnik, Borys Pacewicz–Pyrek, Kornelia Pytel, Piotr Łyko, Patrycja Cisak, Milena Holi,   Anna Pazura, Agnieszka Listwa, Ewelina Bober, Joanna Pajor, Agata Przybyło, Anna Pyćko, Bartłomiej Drabik, Jakub Drabik, Dorota Iwaniec, Bartłomiej Kural, Szymon Kural, Kamil Powroźnik.
 
Nowi wykonawcy w BPM
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 kwietnia 2007 08:12
Kontynuując prezentację lokalnej sceny muzycznej zamieszczamy utwory kolejnych wykonawców. Tym razem coś dla fanów rocka, czyli kompozycje kapeli Swamp of dream, oraz hiphopowy projekt autorstwa YF aka Igrekeno. Życzymy miłego słuchania i zapraszamy do komentowania. Zachęcamy w dalszym ciągu do nadsyłania utworów, także tych kapel, które już nie grają, a mają cos zarejestrowanego na płytkach. Z przyjemnością wybierzemy się w muzyczną podróż w stylu retro. Niebawem pierwsza taka prezentacja, czyli czchowski zespół Cafe Rock.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 67

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .