Reklama
Finał świątecznego konkursu
KULTURA - Aktualności
niedziela, 15 kwietnia 2007 20:28
Został rozstrzygnięty „Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” w którym wzięły udział  dzieci z przedszkola, oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Z pośród stu  prac komisja wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi: Katarzyna Legutko, Sylwia Pabian, Olimpia Ropek, Karolina Rudnik, Borys Pacewicz–Pyrek, Kornelia Pytel, Piotr Łyko, Patrycja Cisak, Milena Holi,   Anna Pazura, Agnieszka Listwa, Ewelina Bober, Joanna Pajor, Agata Przybyło, Anna Pyćko, Bartłomiej Drabik, Jakub Drabik, Dorota Iwaniec, Bartłomiej Kural, Szymon Kural, Kamil Powroźnik.
 
Nowi wykonawcy w BPM
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 kwietnia 2007 09:12
Kontynuując prezentację lokalnej sceny muzycznej zamieszczamy utwory kolejnych wykonawców. Tym razem coś dla fanów rocka, czyli kompozycje kapeli Swamp of dream, oraz hiphopowy projekt autorstwa YF aka Igrekeno. Życzymy miłego słuchania i zapraszamy do komentowania. Zachęcamy w dalszym ciągu do nadsyłania utworów, także tych kapel, które już nie grają, a mają cos zarejestrowanego na płytkach. Z przyjemnością wybierzemy się w muzyczną podróż w stylu retro. Niebawem pierwsza taka prezentacja, czyli czchowski zespół Cafe Rock.
 
Naszkicowane Dębno i okolice
KULTURA - Aktualności
wtorek, 10 kwietnia 2007 10:06

Teka Dębińska Andrzeja B. Krupińskiego czyli zbiór profesjonalnych rysunków z najbardziej interesującymi obiektami architektonicznymi znajdującymi się w Gminie Dębno wyda samorząd tej gminy. – To dobry i oryginalny sposób promocji gminy – tłumaczy Wójt Gminy Grzegorz Brach. Samorządowe władze Gminy Dębno o wydanie Teki jako materiału promocyjnego rozważały już od kilku miesięcy. Teraz decyzja jest już przesądzona. 
 
Wielkanocne tradycje
KULTURA - Aktualności
piątek, 06 kwietnia 2007 09:19
Szkoła Podstawowa im Adama Mickiewicza w Szczurowej stała się gospodarzem i organizatorem wernisażu pod hasłem Wielkanoc w obrzędowości ludowej. Pokaz odbył się 4 kwietnia 2007 r., w którym uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Szczurowa. Celem pokazu było przede wszystkim poznanie specyfiki naszego regionu i kultury, pielęgnowanie tradycji rodzimych związanych z wartościami kulturowymi wspólnoty lokalnej.
 
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
KULTURA - Aktualności
środa, 04 kwietnia 2007 13:16
W ostatnich dniach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie gościł Wiesław Drabik, autor  książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Na trwającym blisko dwie godziny spotkaniu uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Borzęcinie mogli zapoznać się z najnowszymi bajkami oraz dowiedzieć się skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Młodzi czytelnicy mieli okazję wypytać o warsztat i stronę techniczną tworzenia śmiesznych historyjek dla dzieci.
 
Najładniejsze pisanki z Borzęcina
KULTURA - Aktualności
wtorek, 03 kwietnia 2007 15:18
W sali Domu Ludowego odbył się „Gminny Konkurs Pisanki Ludowej i Palmy Wielkanocnej”, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Do konkursu zostały zaproszone przedszkola i szkoły z terenu całej gminy, jak również młodzież korzystająca z zajęć gminnych świetlic GOK. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu symboliczne słodycze. Fundatorem wszystkich nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.
 
Wytrwali czytelnicy
KULTURA - Aktualności
wtorek, 03 kwietnia 2007 09:55
5 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie nastąpiło oficjalne zakończenie konkursu czytelniczego dla najmłodszych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Udział w konkursie wzięło ponad 30 osób z klas III- V Szkoły Podstawowej. Najczęściej wypożyczanymi książkami były bajki i opowiadania. Na duże uznanie zasługuje ilość przeczytanych książek oraz wytrwałość, ponieważ konkurs trwał prawie dwa miesiące. Za udział w konkursie jury przyznało nagrody i dyplomy.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 67

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .