Teatr z Borzęcina
KULTURA - Aktualności
wtorek, 24 kwietnia 2007 14:32
Teatr „Anastazja” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie w dniu 3 maja 2007r. (czwartek) wystąpi podczas przeglądu XXXII Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu. Oprócz grupy z Borzęcina na scenie zaprezentują się artyści amatorzy z powiatów nowotarskiego, oświęcimskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, olkuskiego, tarnowskiego, chrzanowskiego i suskiego. Przegląd ma charakter konkursu i organizowany jest przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół.
 
Królewna Śnieżka w Iwkowej
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 23 kwietnia 2007 20:31
20 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej Szkolny Zespół Wokalno –Muzyczny z Bystrzycy Kłodzkiej. Młodzi aktorzy pod kierunkiem Henryka Piechy zaprezentowali dzieciom ze szkół podstawowych w Iwkowej i Iwkowej Nagórzu spektakl oparty na disnejowskiej wersji bajki „Królewna Śnieżka”. Ten mini-musical bardzo przypadł do gustu młodej publiczności, która bardzo żywiołowa reagowała na aktorskie popisy, a na koniec nagrodziła ich gromkimi brawami.
 
Chór Puellae Orantes w Brzesku
KULTURA - Aktualności
wtorek, 17 kwietnia 2007 16:38
Burmistrz Brzeska, Starosta Powiatu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zapraszają na koncert Dziewczęcego Chóru  Katedralnego "PUELLAE  ORANTES" z Tarnowa, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.00 w Kościele p.w. św. Jakuba Ap. i NMP Matki Kościoła w Brzesku. Koncert chóru pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty, ma na celu promocję płyty zespołu, „Magnificate et glorificate Dominum”, na której znalazły się dwie kompozycje: „Te Deum” J. Haydna i „Magnificat” M. Sawy – dzieło skomponowane specjalnie dla Puellae Orantes z okazji 20-lecia działalności chóru.
 
Finał świątecznego konkursu
KULTURA - Aktualności
niedziela, 15 kwietnia 2007 20:28
Został rozstrzygnięty „Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” w którym wzięły udział  dzieci z przedszkola, oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Z pośród stu  prac komisja wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi: Katarzyna Legutko, Sylwia Pabian, Olimpia Ropek, Karolina Rudnik, Borys Pacewicz–Pyrek, Kornelia Pytel, Piotr Łyko, Patrycja Cisak, Milena Holi,   Anna Pazura, Agnieszka Listwa, Ewelina Bober, Joanna Pajor, Agata Przybyło, Anna Pyćko, Bartłomiej Drabik, Jakub Drabik, Dorota Iwaniec, Bartłomiej Kural, Szymon Kural, Kamil Powroźnik.
 
Nowi wykonawcy w BPM
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 kwietnia 2007 09:12
Kontynuując prezentację lokalnej sceny muzycznej zamieszczamy utwory kolejnych wykonawców. Tym razem coś dla fanów rocka, czyli kompozycje kapeli Swamp of dream, oraz hiphopowy projekt autorstwa YF aka Igrekeno. Życzymy miłego słuchania i zapraszamy do komentowania. Zachęcamy w dalszym ciągu do nadsyłania utworów, także tych kapel, które już nie grają, a mają cos zarejestrowanego na płytkach. Z przyjemnością wybierzemy się w muzyczną podróż w stylu retro. Niebawem pierwsza taka prezentacja, czyli czchowski zespół Cafe Rock.
 
Naszkicowane Dębno i okolice
KULTURA - Aktualności
wtorek, 10 kwietnia 2007 10:06

Teka Dębińska Andrzeja B. Krupińskiego czyli zbiór profesjonalnych rysunków z najbardziej interesującymi obiektami architektonicznymi znajdującymi się w Gminie Dębno wyda samorząd tej gminy. – To dobry i oryginalny sposób promocji gminy – tłumaczy Wójt Gminy Grzegorz Brach. Samorządowe władze Gminy Dębno o wydanie Teki jako materiału promocyjnego rozważały już od kilku miesięcy. Teraz decyzja jest już przesądzona. 
 
Wielkanocne tradycje
KULTURA - Aktualności
piątek, 06 kwietnia 2007 09:19
Szkoła Podstawowa im Adama Mickiewicza w Szczurowej stała się gospodarzem i organizatorem wernisażu pod hasłem Wielkanoc w obrzędowości ludowej. Pokaz odbył się 4 kwietnia 2007 r., w którym uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Szczurowa. Celem pokazu było przede wszystkim poznanie specyfiki naszego regionu i kultury, pielęgnowanie tradycji rodzimych związanych z wartościami kulturowymi wspólnoty lokalnej.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 67

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .