Reklama
Czwarta edycja konkursu literackiego
KULTURA - Aktualności
środa, 01 kwietnia 2020 01:01

Przed nami czwarta edycja konkursu literackiego pn. Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO. Jest to wspólna inicjatywa Centrum Sztuki Mościce i Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Organizatorzy zapraszają do udziału poetów z kraju i zagranicy. Czteroosobowemu jury będzie przewodniczył Józef Baran, znany poeta, prozaik, dziennikarz, krytyk literacki. Autor pochodzi z Borzęcina i – zdaniem wielu – jego nazwisko od kilku lat wymieniane jest na giełdzie nazwisk, kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla. Prace konkursowe powinny być przesłane do 26 czerwca 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego)

 
Zmarł profesor Krzysztof Penderecki
KULTURA - Aktualności
niedziela, 29 marca 2020 09:53

Dzisiaj nad ranem zmarł profesor Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, dyrygent od lat mieszkał w Lusławicach koło Zakliczyna, gdzie w połowie lat 70. tamtego wieku nabył zniszczony dworek poszlachecki. O śmierci wybitnego kompozytora, powołując się na jego rodzinę, poinformowało rano Radio Kraków. Profesor miał 86 lat.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
sobota, 08 lutego 2020 22:51

Pochodzący z Brzeska fotoreporter Piotr Tracz został nominowany w dorocznym konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów. Piotr Tracz, to zeszłoroczny laureat tego konkursu w kategorii na najlepszy reportaż w Polsce. W tym roku brzeszczanin został nominowany w kategorii najlepsze zdjęcie sportowe, jego zdjęcie znalazło się wśród 4 najlepszych zdjęć o tematyce sportowej w Polsce, które zostały zrealizowane w 2019 roku. Finałowa gala odbędzie się 15 lutego w Warszawie. Oprócz Tracza, do nagrody za najlepsze zdjęcie roku, zostali nominowani: Piotr Dymus, Rafał Oleksiewicz, Aleksandra Szmigiel.

 
Brzeski fotograf nagrodzony w prestiżowym konkursie
KULTURA - Aktualności
środa, 04 grudnia 2019 08:15

kmillerBrzeski fotograf, Piotr Tracz, został nagrodzony w prestiżowym konkursie im. Krzysztofa Millera, którego organizatorem była Gazeta Wyborcza. Nagrodę główną otrzynał włoski fotograf Alessio Paduano. W tym roku jury po raz pierwszy przyznało nagrodę w kategorii #PositiveImpact ufundowaną przez Deutsche Bank Polska za materiał fotograficzny ilustrujący pozytywny wpływ, jaki może mieć działanie jednostki, firmy czy społeczności. Otrzymał ją Piotr Tracz za fotoreportaż o niepełnosprawnym kulturyście Mariuszu Kupczaku.

 
Daria Reczek w finale The Voice of Poland?
KULTURA - Aktualności
czwartek, 28 listopada 2019 23:24

Czy Daria Reczek, ze Szczepanowa,  uczestniczka jubileuszowej  X już edycji programu The Voice of Poland trafi do finału. W sobotę zmierzy się półfinale tego najpopularniejszego w Polsce show muzycznego (TVP2 sobota, godzina 20). Warto wspomnieć, że w drodze do programu artystka spod Brzeska, pokonała blisko  2 tysięcy uczestników. Jurorów urzekła nie tylko wielkim talentem, ale też urodą i osobowością.  Aryjska nie może zdradzić co zaśpiewa w półfinale. Zaśpiewam dwie piosenki. Jedna z nich to mój utwór, druga cover zagranicznego artysty. Oba wykonania będą dość żywiołowe. Pracuję nad nimi cały czas, mam nadzieję, że się spodobają – mówiła dziennikarzom piosenkarka.

 
Brzeski fotograf znów wśród najlepszych w Polsce
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 18 listopada 2019 12:50

Pochodzący z Brzeska fotograf, znów wśród najlepszych w Polsce. Piotr Tracz znalazł się w gronie 7 finalistów, autorów najlepszych materiałów fotograficznych w 2019 roku. "Gazeta Wyborcza" otrzymała ponad 4,5 tysiąca zdjęć do drugiej edycji konkursu Nagrody im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia. Wybrano siedmioro finalistów.

 
O Czchowie na deskach teatru!
KULTURA - Aktualności
piątek, 20 września 2019 00:00

W ramach grantu pozyskanego ze Stowarzyszenia „Na Śliwkowym szlaku” przez Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój” zrealizowało przedsięwzięcie w ramach którego prowadzone  były warsztaty teatralne. Finałowym efektem było przygotowanie sztuki teatralnej nawiązującej do historii Czchowa pt. „PRAWIE HISTORIA CZCHOWA w V aktach” (niedawno spisana raczej z humorem potraktowana). Spektakl teatralny przygotowany przez grupę seniorów, nawiązywał w sposób zabawny, humorystyczny do historii i wybranych legend czchowskich. Inscenizacja, która łączyła w sobie walory artystyczne, historyczne oraz kultywowanie tradycji została bardzo entuzjastycznie przyjęta podczas kolejnych występów, zarówno przez dorosłą jak i dziecięcą publikę. W trakcie prapremiery występ aktorów raz po raz były nagradzane licznymi brawami, a na koniec wszyscy zgromadzeni śpiewali wspólnie finałową przyśpiewkę. Gratulacje oraz kwiaty dla aktorów przekazał Marek Chudoba - Burmistrz Czchowa, który już zapowiedział podjęcie prac nad sztuką podsumowującą trzydziestolecie samorządu gminnego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 70

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .