Brzesko. Najazd aktorskich gwiazd
KULTURA - Aktualności
piątek, 06 lutego 2015 06:44

Tomasz Stockinger Krzysztof Ibisz, Michał Milowicz, Dariusz Kordek, Piotr Szwedes, Małgorzata Potocka, Ewa Kuklińska, Alicja Kwiatkowska i Olga Borys – plejada polskich aktorów, specjalnej rekomendacji nie potrzebuje. To ekstraliga. Wszystkich zobaczymy w Brzesku, już 17 lutego, w spektaklu „Randka w ciemno na dwie pary”. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jedyne w swoim rodzaju, organizuje Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. Początek spektaklu o godzinie 19.Bilety w cenie 65 złotych do nabycia w Regionalny Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

 
Zespół z Uszwi na Festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej
KULTURA - Aktualności
piątek, 06 lutego 2015 06:43

Kilka zespołów kolędniczych z regionu tarnowskiego otrzymało zaproszenie do udziału w 43 Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej, który właśnie rozpoczął się pod Tatrami. Na scenie Domu Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej zobaczymy: Grupę Kolędniczą „Zalasowianie” z Zalasowej, Grupę Kolędniczą „Kolędnicy znad Uszwicy” z Uszwi, Grupę Kolędniczą „Nieczajniacy” z Nieczajnej Górnej, Grupę Kolędniczą „Herody” z Biskupic Radłowskich, Grupę Kolędniczą „Draby” z Gwoźdźca, Grupę Kolędniczą „Śmignianie” ze Śmigna. To doskonała promocja dla naszej gminy, szansa na pokazanie tego co najlepsze, a w dodatku dowód na to, że tradycje ludowe są u nas nadal kultywowane – mówią zgodnie naszej redakcji wójt Gnojnika Sławomir Paterek oraz burmistrz Zakliczyna, Dawid Chrobak.

 
Nominacja w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
KULTURA - Aktualności
niedziela, 18 stycznia 2015 22:11

logosdpNasz redakcyjny kolega Piotr Tracz został właśnie nominowany w Konkursie Fotograficznym  im. Erazma Ciołka organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przy współpracy Klubu Fotografii Prasowej. Tylko siedmiu autorów i zaledwie dziewięć prac zostało nominowanych do nagrody głównej. Jury selekcyjne w składzie: Czarek Sokołowski, Donat Brykczyński, Jerzy Gumowski, Adam Guz i Wojciech Druszcz nominowało dziewięć prac. Z powodu wpłynięcia dużej ilości materiałów o wybitnych walorach fotograficznych, jury postanowiło poszerzyć ilość nominacji z pięciu do dziewięciu. Wyróżnieni autorzy to: Kuba Szymczuk; Szymon Łaszewski; Kuba Kamiński; Konrad Falęcki; Piotr Apolinarski; Bartłomiej Jurecki i Piotr Tracz. Reportaż Piotra Tarcza poświęcony został Jerzemu Boguszowi, więźniowi niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Pan Jerzy jest więźniem o najniższym numerze – 61. Był jednym z ponad siedmiuset osób, które w ramach I transportu trafiły do Oświęcimia. Dzisiaj żyje tylko dziewięciu uczestników I transportu, który – przypomnijmy – wyjechał z Tarnowa, w czerwcu 1940 roku.

 
Koncert Noworoczny „Magia Świąt”
KULTURA - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 22:03

To będzie prawdziwa uczta dla miłośników największych polskich i światowych przebojów związanych z okresem bożonarodzeniowym. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, podczas którego zaprezentuje się zespól Simply Sound oraz Kinga Gurgul (wystąpi gościnnie) został zorganizowany przez Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Dodajmy, że honorowy patronat nad koncertem sprawują Andrzej Potępa – starosta brzeski oraz Grzegorz Wawryka – burmistrz Brzeska. Koncert odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 stycznia. Początek o godzinie 19 (sala koncertowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku).

 
Okocim: Niedzielne kolędowanie
KULTURA - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 22:03

Po raz jedenasty z rzędu w Okocimiu odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Na to wyjątkowe kolędowanie zapraszamy na 18 stycznia, o godzinie 17.30. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku koncert odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Podczas wspólnego kolędowania będzie można usłyszeć dwa znakomite zespoły: Chór Gaudium oraz Scholę Bliżej Nieba. Nie będą zdradzał szczegółów programu, ale na pewno nie zabraknie najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Razem kolędujmy, razem oddajmy hołd Narodzonemu Dzieciątku Jezus – zachęca Franciszek Brzyk, jeden z organizatorów koncertu, a zarazem wieloletni radny Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Znamy gwiazdy tegorocznych Dni Brzeska
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 12 stycznia 2015 19:56

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów zespołu Enej oraz bodaj obecnie najpopularniejszego polskiego wokalisty reggae, Kamila Bednarka. Obydwie te gwiazdy zobaczymy podczas czerwcowych Dni Gminy Brzesko. – W zasadzie kończymy przygotowanie programu. W pierwszy dzień, w sobotę 20 czerwca chcemy, by na naszej estradzie pojawił się zespół Enej, a dzień później Kamil Bednarek mamy wiele głosów od mieszkańców miasta i gminy, ale także z gmin sąsiednich, by właśnie takie gwiazdy zaprosić do stolicy powiatu – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Lipnica Murowana: Przegląd grup kolędniczych
KULTURA - Aktualności
sobota, 10 stycznia 2015 21:48

To jedno z największych wydarzeń artystycznych tego weekendu. Do Lipnicy Murowanej zjadą bowiem kolędnicy z całego regionu tarnowskiego: z powiatów dąbrowskiego, tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.  W dniach 10 -11 stycznia odbędzie się tam  przegląd grup kolędniczych. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem artystycznym objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 67

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .