Nominacja w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
KULTURA - Aktualności
niedziela, 18 stycznia 2015 22:11

logosdpNasz redakcyjny kolega Piotr Tracz został właśnie nominowany w Konkursie Fotograficznym  im. Erazma Ciołka organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przy współpracy Klubu Fotografii Prasowej. Tylko siedmiu autorów i zaledwie dziewięć prac zostało nominowanych do nagrody głównej. Jury selekcyjne w składzie: Czarek Sokołowski, Donat Brykczyński, Jerzy Gumowski, Adam Guz i Wojciech Druszcz nominowało dziewięć prac. Z powodu wpłynięcia dużej ilości materiałów o wybitnych walorach fotograficznych, jury postanowiło poszerzyć ilość nominacji z pięciu do dziewięciu. Wyróżnieni autorzy to: Kuba Szymczuk; Szymon Łaszewski; Kuba Kamiński; Konrad Falęcki; Piotr Apolinarski; Bartłomiej Jurecki i Piotr Tracz. Reportaż Piotra Tarcza poświęcony został Jerzemu Boguszowi, więźniowi niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Pan Jerzy jest więźniem o najniższym numerze – 61. Był jednym z ponad siedmiuset osób, które w ramach I transportu trafiły do Oświęcimia. Dzisiaj żyje tylko dziewięciu uczestników I transportu, który – przypomnijmy – wyjechał z Tarnowa, w czerwcu 1940 roku.

 
Koncert Noworoczny „Magia Świąt”
KULTURA - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 22:03

To będzie prawdziwa uczta dla miłośników największych polskich i światowych przebojów związanych z okresem bożonarodzeniowym. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, podczas którego zaprezentuje się zespól Simply Sound oraz Kinga Gurgul (wystąpi gościnnie) został zorganizowany przez Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Dodajmy, że honorowy patronat nad koncertem sprawują Andrzej Potępa – starosta brzeski oraz Grzegorz Wawryka – burmistrz Brzeska. Koncert odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 stycznia. Początek o godzinie 19 (sala koncertowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku).

 
Okocim: Niedzielne kolędowanie
KULTURA - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 22:03

Po raz jedenasty z rzędu w Okocimiu odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Na to wyjątkowe kolędowanie zapraszamy na 18 stycznia, o godzinie 17.30. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku koncert odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Podczas wspólnego kolędowania będzie można usłyszeć dwa znakomite zespoły: Chór Gaudium oraz Scholę Bliżej Nieba. Nie będą zdradzał szczegółów programu, ale na pewno nie zabraknie najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Razem kolędujmy, razem oddajmy hołd Narodzonemu Dzieciątku Jezus – zachęca Franciszek Brzyk, jeden z organizatorów koncertu, a zarazem wieloletni radny Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Znamy gwiazdy tegorocznych Dni Brzeska
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 12 stycznia 2015 19:56

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów zespołu Enej oraz bodaj obecnie najpopularniejszego polskiego wokalisty reggae, Kamila Bednarka. Obydwie te gwiazdy zobaczymy podczas czerwcowych Dni Gminy Brzesko. – W zasadzie kończymy przygotowanie programu. W pierwszy dzień, w sobotę 20 czerwca chcemy, by na naszej estradzie pojawił się zespół Enej, a dzień później Kamil Bednarek mamy wiele głosów od mieszkańców miasta i gminy, ale także z gmin sąsiednich, by właśnie takie gwiazdy zaprosić do stolicy powiatu – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Lipnica Murowana: Przegląd grup kolędniczych
KULTURA - Aktualności
sobota, 10 stycznia 2015 21:48

To jedno z największych wydarzeń artystycznych tego weekendu. Do Lipnicy Murowanej zjadą bowiem kolędnicy z całego regionu tarnowskiego: z powiatów dąbrowskiego, tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.  W dniach 10 -11 stycznia odbędzie się tam  przegląd grup kolędniczych. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem artystycznym objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala.

 
Uszewskie kolędowanie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 08 stycznia 2015 23:14

Uszew, miejscowość w gminie Gnojnik, od lat znana jest z podtrzymywania tradycji ludowych, zwyczajów oraz silnego związku z kościołem. Nie dziwi więc, że od lat, ogromnym powodzeniem cieszy się tutejsze spotkania z kolędą. W tym roku przebiegało pod hasłem: Tobie mały Panie, Tobie Królu nasz”. Dla najmłodszych była to doskonała okazja do uczestnictwa w wydarzeniu o charakterze religijno – kulturalnym, dla starszych możliwość wspólnego biesiadowania, śpiewania kolęd i pastorałek, cieszenia się z narodzin Chrystusa.

 
Dokumentalny film Marka Kołdrasa
KULTURA - Aktualności
czwartek, 08 stycznia 2015 21:18

Kiedy w naszych stronach pojawili się pierwsi rolnicy? Jak wyglądało życie na wsi, przed kilkoma tysiącami lat? Co jedli pierwsi stali osadnicy, jak się ubierali, jak wyglądały ich zagrody? Na te, i nie tylko na te pytania, odpowiedzi szukał Marek Kołdras,  dziennikarz, publicysta, który wraz ze filmowym studiem.pl przygotował film na ten temat. Jutro, 9 stycznia, premiera dokumenty. Zapraszamy na godzinę 18. Dokument będzie można obejrzeć w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku (początek o godz. 18.).Przy okazji będzie można posłuchać klasycznej muzyki gitarowej w wykonaniu Agnieszki Bednarz.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 66

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .