Reklama
Wyczynowo i rekreacyjnie - dla zdrowia
ROZRYWKA - Aktualności
piątek, 11 grudnia 2009 17:36

basen24Od początku swojej działalności Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspierał wszelkie rodzaje aktywności fizycznej. Dziesiątki imprez organizowanych przez 6 lat funkcjonowania przyniosły wiele korzyści dla mieszkańców Brzeska i okolic. Ogromny wysiłek włożony w wyszkolenie zawodników przynosi wymierne efekty. Młodzi mieszkańcy Brzeska i okolic z powodzeniem startują w liczących się w zawodach zarówno rangi krajowej jak i międzynarodowej. Mają szanse na wybicie się na tle konkurencji z większych miast. Wojtek Wojdak, który na naszej pływalni uczył się pływać, kilkakrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, Sergiusz Sorys z Jadownik, który sportową przygodę zaczynał w K.S. Wiking Brzesko, dzisiaj jest zawodnikiem K.S. Legia Warszawa a także członkiem Kadry Narodowej w czwórboju nowoczesnym. Reprezentował nasz Kraj na Mistrzostwach Świata w Kairze, gdzie w trzyosobowej drużynie zdobył czwarte miejsce. Te sukcesy nie wzięły się z nikąd – są rezultatem ciężkiej i systematycznej pracy zarówno samych zawodników jak i pracy organizacyjnej. Są dowodem, że nie zmarnowaliśmy środków jakie samorząd corocznie przeznacza na utrzymanie pływalni.

 
Mikołajki na basenie
ROZRYWKA - Aktualności
piątek, 04 grudnia 2009 14:26

Podobnie jak w latach poprzednich 6 grudnia na Brzeskim basenie gościć będzie Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci w każdym wieku, które w tym dniu odwiedzą pływalnię, będą miały okazję się z nim spotkać. Zgodnie z tradycją brodaty, sympatyczny Pan, odziany w czerwono biały strój, nie omieszka nagrodzić każdego słodkim poczęstunkiem.

 
Taneczna niedziela w Jadownikach
ROZRYWKA - Aktualności
piątek, 09 października 2009 11:35
Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Studencki Klub Taneczny AGH oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach zapraszają na III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brzeska oraz Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego, który odbędzie się 11 października (niedziela) w Jadownikach w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Szkolna 7. Wstęp dla publiczności wolny.
 
Turniej Rycerski w Dębnie - niedziela 20 września
ROZRYWKA - Aktualności
sobota, 12 września 2009 00:03
Walki rycerskie, po raz pierwszy pojedynki Wikingów i Słowian, pokazy konne, kaskaderskie - to tylko niekore z atrakcji Turniej Rycerskiego w Dębnie o Złoty Warkocz Tarłówny, który odbędzie się 20 września (niedziela). Turniej jest jedną z największych imprez plenerowych Małopolski. Corocznie gromadzi kilkanaście tysięcy widzów, którzy maja możliwość obejrzenia pokazów średniowiecznych walk rycerskich, artylerii i konnicy.W imprezie wezmą udział bractwa rycerskie z Polski i Węgier oraz zawodowe grupy kaskaderskie. Dodatkową atrakcją będą występy artystyczne nawiązujące do historycznego tła turnieju. Na placu turniejowym odbędą się pokazy tańców, natomiast na zamkowym dziedzińcu realizowane będą koncerty muzyki dawnej. Turniej zakończy się wieczorem wielką bitwą z udziałem wszystkich uczestniczących w pokazach bractw i grup, po której nastąpi wielki pokaz sztucznych ogni. Imprezie towarzyszyć będzie całodzienny jarmark.
 
Rock AUTOSTRADA Festival - już w ten weekend
ROZRYWKA - Aktualności
środa, 26 sierpnia 2009 12:03
To już V – jubileuszowa edycja festiwalu zespołów rockowych w Proszówkach. Początkowo były to plenerowe koncerty, które po dwóch latach, od roku 2005 przekształciły się w cykliczny festiwal zespołów rockowych. Podczas preeliminacji jury (m.in. Agnieszka Barańska, Tomasz Grochola, Małgorzata Kaczmarek, Piotr Lekki, Marek Piekarczyk, Jan Poprawa, Robert (Sierściu) Masztalerz, Jerzy Skarżyński, Piotr Szyc, Jacek Tokarczyk) spośród nadesłanych zgłoszeń kwalifikuje do koncertu finałowego 10 zespołów. Generalnie są to zespoły krajowe, chociaż pojawiają się reprezentanci spoza granic Polski. Po części konkursowej, która zwykle każdego roku trwa od 12:00 do 18:00 rozpoczyna się druga część imprezy czyli kolejno: koncert laureata poprzedniej edycji ( w roku 2008 zwyciężył SNAKE CHARMER z Wrocławia, w roku 2007 – ORANGE THE JUICE ze Stalowej Woli, w roku 2006 KRUSHER z Krosna i SKAFANDER z Bochni, w roku 2005 HIGHWAY z Zabrza), ogłoszenie wyników i koncert finałowy.
 
Wodne dzieci
ROZRYWKA - Aktualności
środa, 22 lipca 2009 15:43
W raz z początkiem wakacji, kilkadziesiąt dzieci w wieki przedszkolnym rozpoczęło swoją przygodę z pływaniem. Na Krytej Pływalni w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rozpoczął się pilotażowy projekt nauki pływania dla  przedszkolaków pt. „Wodne Dzieci”. Łącznie 34 zapisanych uczestników zostało podzielonych na 4 grupy wg kategorii wiekowych. Najmłodsze dzieci mają zajęcia po 30 minut, zaś starsze o 15 minut dłużej. Najmłodsza kursantka to 3 letnia Gabrysia Woda, natomiast najstarsza jest 9 letnia Julia Policht. W sumie w ramach projektu zaplanowane jest po 20 zajęć dla każdej grupy, które zostaną przeprowadzone przez całe wakacje. Najbardziej wytrwali kandydaci na przyszłych mistrzów po wakacjach będą mogli kontynuować doskonalenie swojej pływackiej sztuki w specjalnie dla nich utworzonej przez Klub Sportowy „Wiking” sekcji pływackiej.
 
Kino letnie - koncert króla popu
ROZRYWKA - Aktualności
wtorek, 14 lipca 2009 17:25
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zaprasza wszystkich fanów Michaela Jacksona na plenerowy pokaz koncertu MICHAEL JACKSON - LIVE IN BUCHAREST. Jest to ostatni zarejestrowany koncert króla popu, który odbył się 1 października 1992 r. w stolicy Rumunii w ramach trasy "Dangerous World Tour". Projekcja koncertu w ramach wakacyjnego kina plenerowego będzie miała miejsce na terenie kompleksu sportowego obok Stadionu Miejskiego w Czchowie w najbliższy czwartek o godz. 21.00.
 
Wakacyjne kino w plenerze
ROZRYWKA - Aktualności
poniedziałek, 13 lipca 2009 18:05
Strzałem w "dziesiątkę" okazało się być tego roku kino plenerowe, które wyświetla filmy na terenie kompleksu rekreacyjnego przy stadionie miejskim w Czchowie. - Seanse odbywają się w każdy czwartek po zmierzchu (ok. godziny 21.) i gromadzą publiczność nie tylko z Czchowa - zapewnia Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Bez wątpienia to bardzo dobry pomysł czchowskiego MOKSiRu na ożywienie ośrodka turystycznego. - Seanse filmowe poprzedzone są filmikami profilaktycznymi (środki na kino pochodzą z gminnego funduszu profilaktycznego). Dużą popularnością cieszyła się filmowa rejestracja mega koncertu Celine Dion, a przed jazzowym weekendem kino plenerowe w Czchowie wyświetliło "Chicago" - dodaje dyrektor Ogiela.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .