Reklama
Pucharowy awans "Piwoszy"
SPORT - Aktualności
środa, 08 sierpnia 2007 12:17

Okocimski Brzesko - Concordia Piotrków  Trybubalski 2-1
Brzescy piłkarze przyzwyczaili swoich kibiców do tego, iż dobrze radzą sobie w rozgrywach o Puchar Polski. Nie inaczej jest w tym sezonie. Po wczorajszym zwycięstwie nad Concordią Piotrków Trybunalski zapewnili sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek na szczeblu centralnym. Po ostatnim gwizdku sędziego Erwina Paterka, kibice opuszczali stadion zadowoleni z wyniku 2:1 dla "piwoszy". Mecz rozpoczeli jednak brzeszczanie źle. Ustawienie drużyny z jednym wysuniętym napastnikiem, mocno cofnietą linia pomocy oraz obrońcami operującymi nie dalej niż linia pola karnego, wskazywało na mocno defensywna taktykę trenera Kordeli. Złe rozegranie w środku pola, niedokładne podania i chaos w poczynaniach "piwoszy" powodowały, iż to goście grający mocnym presingiem częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Na efekt nie trzeba było długo czekać.
 
Kolarski peleton w Szczurowej
SPORT - Aktualności
czwartek, 02 sierpnia 2007 19:48

W środę na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się jeden z najtrudniejszych wyścigów wieloetapowych - 45 Małopolski Wyścig Górski. W dniu 3 sierpnia 2007 r. około godz.16.30  Szczurowa będzie miejscem zakończenia II etapu wyścigu Świątniki Górne – Szczurowa. Trasa wyścigu przebiegać będzie przez miejscowości: Uście Solne – Cerekiew – Wrzępia – Rajsko – Strzelce Małe – Szczurowa – Niedzieliska – Strzelce Wielkie. Małopolski wyścig jest - po Tour de Pologne - najstarszą i najtrudniejszą imprezą kolarską, wpisany do kalendarza imprez Światowej Unii Kolarskiej UCI z klasą 2.2. W wyścigu udział biorą zawodnicy z Egiptu, Estonii, Litwy, Nigerii, Turcji i Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Słowenii, Włoch, Belgii i Polski. Zakończenie II etapu wyścigu połączone będzie z festynem w parku w Szczurowej.
 
Wakacyjnie promocje na brzeskiej pływalni
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 30 lipca 2007 16:13

Częstym pytaniem z jakim spotykają się pracownicy Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jest: „Jak najtaniej wejść na basen?”. W trakcie trwających wakacji odpowiedź będzie bardzo prosta – wystarczy w każdy poniedziałek przyjść na basen i zakupić bilet całodzienny. Co najważniejsze jest on w cenie biletu normalnego – a więc dzieci płaca jedynie 5 zł, a dorośli 8 zł. Jest to ukłon w kierunku dzieci i młodzieży spędzającej wakacje w mieście. Oferta przeznaczona jest dla osób indywidualnych. Pracownicy brzeskiego basenu są ciekawi, czy ktoś z klientów wytrzyma aż tak długo na basenie – jak do tej pory nikt tej sztuki nie próbował.
 
Brzescy wieloboiści na olimpiadzie młodzieży
SPORT - Aktualności
piątek, 27 lipca 2007 11:37

Sergiusz Sorys (16 lat) oraz Paweł Malik (14 lat) to najlepsi z brzeskich pływaków, którzy będą reprezentować Klub Sportowy Wiking na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinku w województwie zachodniopomorskim. Zawody odbędą się na obiektach sportowych OSiR-u Szczecinek. Wraz z Sergiuszem oraz Pawłem na zawodach będzie obecny ich trener – Marcin Kacer, który szkoli ich od ponad 3 lat. Trójbój nowoczesny w którym startuje Sergiusz Sorys – to dyscyplina sportu wymagająca bardzo wszechstronnego wyszkolenia, jednak sukcesy osiągane przez brzeskich pływaków zachęcają kolejne osoby do podjęcia treningów.
 
'Piwosze' przed sezonem - w sobotę sparing z Kmitą
SPORT - Aktualności
piątek, 27 lipca 2007 08:08

Drużyna Okocimskiego Brzesko, która w minionym sezonie będąc beniaminkiem trzeciej ligi zajęła bezpieczne miejsce w środku ligowej tabeli, kontynuuje cykl przygotowawczy do nowego sezonu. Niestety w przerwie letniej z drużyny odeszło kilku zawodników, którzy stanowili trzon zespołu w minionym sezonie (Imiołek, Atanasković, Kozieł, Bizoń, Pociecha, Dzięciołowski, Okas). Duży wpływ na tak duże zmiany personalne miało znaczne obcięcie środków finansowych przekazanych przez głównego sponsora klubu – firmę Carlsberg Polska.
 
Rajdowe mistrzostwa drogami powiatu brzeskiego
SPORT - Aktualności
piątek, 13 lipca 2007 13:52

W najbliższy weekend na drogach małopolski odbędzie się czwarta eliminacja RSMP 2007 – rajd Subaru Poland Rally. Tegoroczny rajd stanowi również jedną z rund Trofeum FIA strefy Europy Środkowej. Wielkie ściganie rozpocznie się w piątkowy wieczór (godz. 20.00) prologiem na moście Kotlarskim w Krakowie.  W dniu 14 lipca 2007 r.(sobota) w godzinach od 11.30 – 15.30 na trasie Ujanowice-Kęciny (przysiółek we wsi Iwkowa) przeprowadzony zostanie odcinek specjalny. W czasie rajdu odcinek ten będzie wyłączony z ruchu.
 
Przygotowania brzeskich pływaków
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 09 lipca 2007 13:34

Zawodnicy brzeskiego klubu sportowego "Wiking" w ramach przygotowań do letnich mistrzostw pływackich rozgrywanych na basenach 50 metrowych w okresie od 25 do 29 czerwca trenowali na letniej pływalni w Tarnowie. W treningach pod okiem Marcina Kacera brało udział 2 zawodników - Krystian Bałabuch (który przygotowywał się do Mistrzostw Polski Młodzików) oraz Przemysław Baran (Mistrzostwa Polski Juniorów w Opolu). Treningi na 50 metrowym basenie odkrytym na Górze Św. Marcina były możliwe dzięki uprzejmości dyrektora tarnowskiego Ośrodka Sportu i rekreacji - pana Edwarda Rusnarczyka.
 
Plażówka nocą
SPORT - Aktualności
piątek, 29 czerwca 2007 19:34

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku po raz kolejny był organizatorem Nocnego Turnieju w Piłce Plażowej. Tym razem impreza stanowiła jeden z elementów Dni Brzeska 2007. W piątkowe popołudnie 22 czerwca o godzinie 19.00, 48 dwu osobowych drużyn rozpoczęło zmagania na czterech boiskach do piłki plażowej obok budynku Krytej Pływalni. W turnieju wzięli udział zawodnicy m.in. z Tarnowa, Krakowa, Gorlic, Nowego Sącza i oczywiście Brzeska. Zmagania obserwowało kilkuset widzów - spośród których niewielu wytrwało do zakończenia - a więc do godziny 4.00 rano. Zawody obserwowała również kilkunastoosobowa delegacja z miast Partnerskich Brzeska - z węgierskiej Szazhalombatty oraz rumuńskiej Sovaty.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 66

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .