Brzescy wieloboiści na olimpiadzie młodzieży
SPORT - Aktualności
piątek, 27 lipca 2007 12:37

Sergiusz Sorys (16 lat) oraz Paweł Malik (14 lat) to najlepsi z brzeskich pływaków, którzy będą reprezentować Klub Sportowy Wiking na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinku w województwie zachodniopomorskim. Zawody odbędą się na obiektach sportowych OSiR-u Szczecinek. Wraz z Sergiuszem oraz Pawłem na zawodach będzie obecny ich trener – Marcin Kacer, który szkoli ich od ponad 3 lat. Trójbój nowoczesny w którym startuje Sergiusz Sorys – to dyscyplina sportu wymagająca bardzo wszechstronnego wyszkolenia, jednak sukcesy osiągane przez brzeskich pływaków zachęcają kolejne osoby do podjęcia treningów.
 
'Piwosze' przed sezonem - w sobotę sparing z Kmitą
SPORT - Aktualności
piątek, 27 lipca 2007 09:08

Drużyna Okocimskiego Brzesko, która w minionym sezonie będąc beniaminkiem trzeciej ligi zajęła bezpieczne miejsce w środku ligowej tabeli, kontynuuje cykl przygotowawczy do nowego sezonu. Niestety w przerwie letniej z drużyny odeszło kilku zawodników, którzy stanowili trzon zespołu w minionym sezonie (Imiołek, Atanasković, Kozieł, Bizoń, Pociecha, Dzięciołowski, Okas). Duży wpływ na tak duże zmiany personalne miało znaczne obcięcie środków finansowych przekazanych przez głównego sponsora klubu – firmę Carlsberg Polska.
 
Rajdowe mistrzostwa drogami powiatu brzeskiego
SPORT - Aktualności
piątek, 13 lipca 2007 14:52

W najbliższy weekend na drogach małopolski odbędzie się czwarta eliminacja RSMP 2007 – rajd Subaru Poland Rally. Tegoroczny rajd stanowi również jedną z rund Trofeum FIA strefy Europy Środkowej. Wielkie ściganie rozpocznie się w piątkowy wieczór (godz. 20.00) prologiem na moście Kotlarskim w Krakowie.  W dniu 14 lipca 2007 r.(sobota) w godzinach od 11.30 – 15.30 na trasie Ujanowice-Kęciny (przysiółek we wsi Iwkowa) przeprowadzony zostanie odcinek specjalny. W czasie rajdu odcinek ten będzie wyłączony z ruchu.
 
Przygotowania brzeskich pływaków
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 09 lipca 2007 14:34

Zawodnicy brzeskiego klubu sportowego "Wiking" w ramach przygotowań do letnich mistrzostw pływackich rozgrywanych na basenach 50 metrowych w okresie od 25 do 29 czerwca trenowali na letniej pływalni w Tarnowie. W treningach pod okiem Marcina Kacera brało udział 2 zawodników - Krystian Bałabuch (który przygotowywał się do Mistrzostw Polski Młodzików) oraz Przemysław Baran (Mistrzostwa Polski Juniorów w Opolu). Treningi na 50 metrowym basenie odkrytym na Górze Św. Marcina były możliwe dzięki uprzejmości dyrektora tarnowskiego Ośrodka Sportu i rekreacji - pana Edwarda Rusnarczyka.
 
Plażówka nocą
SPORT - Aktualności
piątek, 29 czerwca 2007 20:34

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku po raz kolejny był organizatorem Nocnego Turnieju w Piłce Plażowej. Tym razem impreza stanowiła jeden z elementów Dni Brzeska 2007. W piątkowe popołudnie 22 czerwca o godzinie 19.00, 48 dwu osobowych drużyn rozpoczęło zmagania na czterech boiskach do piłki plażowej obok budynku Krytej Pływalni. W turnieju wzięli udział zawodnicy m.in. z Tarnowa, Krakowa, Gorlic, Nowego Sącza i oczywiście Brzeska. Zmagania obserwowało kilkuset widzów - spośród których niewielu wytrwało do zakończenia - a więc do godziny 4.00 rano. Zawody obserwowała również kilkunastoosobowa delegacja z miast Partnerskich Brzeska - z węgierskiej Szazhalombatty oraz rumuńskiej Sovaty.
 
Wakacyjna liga piłkarska
SPORT - Aktualności
środa, 27 czerwca 2007 12:20

Rusza okres wakacji szkolnych, a wraz z nim Wakacyjna Liga Piłki Nożnej szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy ligi, którymi są Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Brzesku, Zarząd Osiedla Okocimskie oraz Radny Miejski Jerzy Tyrkiel zapraszają wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić najbliższe wakacyjne miesiące do dokonywania zgłoszeń swoich drużyn. Każdy zespół winien liczyć 7 zawodników, niezbędna jest również pisemna zgoda rodziców. Wszelkich informacji oraz zgłoszeń można dokonywać w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Brzesku, bądź też u Przewodniczącego Osiedla Okocimskie - Krzysztofa Stępaka, tel. 509 502 818. Pierwsze zawody zostaną rozegrane 3 lipca o godzinie 10.00 na boisku ziemnym w Parku Goetza.
 
Nocne zmagania amatorów piłki plażowej
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 18 czerwca 2007 16:14

Po raz IV na boiskach do plażówki Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Krytej Pływalni w Brzesku będą miały miejsce nocne zmagania amatorów piłki plażowej. Impreza wymyślona przed czterema laty jako uatrakcyjnienie oferty dla młodych mieszkańców Brzeska i okolic, jako taki oryginalny sposób rozpoczęcia wakacji od razu przyjęła się wśród amatorów plażówki. Z roku na rok uczestniczy w niej coraz więcej zespołów. W roku ubiegłym we wszystkich czterech kategoriach  o palmę pierwszeństwa walczyło w sumie ponad 120-tu zawodników, a turniej zakończył się ok. 4.00 nad ranem, kiedy wstał już nowy dzień.
 
Kolejne sukcesy brzeskiego Wikinga
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 18 czerwca 2007 15:55

Po niedawnych sukcesach zawodników K.S. Wiking w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski Dzieci w Pływaniu, kolejna wyprawa młodych Wikingów zakończyła się znaczącym sukcesem. Tym razem celem wyjazdu była Częstochowa i Ogólnopolskie Zawody Challenge Day w dwuboju nowoczesnym. W składa ekipy weszli Inez Machowska, Angelika Jeziorek oraz Wojciech Wojdak i Kamil Zych. Mimo bardzo młodego wieku, są to bardzo pracowici i zdyscyplinowani młodzi ludzie. Dzięki regularnemu treningowi mogą bez kompleksów mierzyć się z sukcesem z zawodnikami z najbardziej renomowanych ośrodków szkoleniowych w Kraju.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 67

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .