Czarny koń na Ukrainie
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 marca 2015 21:58

Szachy, gra królewska na trwałe wpisała się w historię gmin Gnojnik. To tutaj, odbywa się najstarszy i bez wątpienia najbardziej prestiżowy konkurs szachowy Czarnego Konia i Źrebiątką. Pierwsze trofeum trafia zawsze do zwycięscy w kategorii senior, drugie – junior. –W tym roku zmagania były na bardzo wysokim poziomie. Zresztą sama organizacja imprezy przez Centrum Kultury w Gnojniku, może być wzorem dla innych – podkreśla Wiesław Kasperek, sędzia szachowy i jeden z organizatorów – koordynator zmagań szachowych. Zdaniem wójta Sławomira paterka, impreza na trwałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Gnojnik.

W tym roku zmagania odbyły się już po raz XIX. Międzynarodowy Turniej Szachowy w Gnojniku zgromadził w sumie ponad stu graczy. Czarny Ko

 
Szczurowa z unihokejem
SPORT - Aktualności
czwartek, 05 lutego 2015 08:23

Trwa powiatowa rywalizacja w unihokeja. Po etapach szkolnych i gminnych przyszedł czas na konfrontację z drużynami z powiatu. Do tego wyjątkowego turnieju w dniu 15 stycznia 2015 roku na hali sportowej w Szczurowej przystąpiło: 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Turniej jak co roku został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy i Szkołę Podstawową w Szczurowej oraz MKS „Olimpijczyk” Szczurowa. Walczono onagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Andrzeja Potępę Starostę Powiatu Brzeskiego oraz medale i słodycze ufundowane przez Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa. Mecze zarówno wśródchłopców  i dziewcząt rozegrano systemem „każdy z każdym” a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka.

 
Gnojnik: Dwa weekendy z szachami
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 lutego 2015 06:21

Już 7 lutego zostaną rozegrane Gminne Mistrzostwa Szachowe. Zawody rozpoczną się o godzinie 9. Pół godziny wcześniej zaplanowano zapisy Natomiast 21 i 22 lutego odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy Czarnego Konia i Źrebiątko. Patronat nad obydwoma imprezami sprawują: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek. Po raz dziewiętnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów.

 
Grand Prix w kręglach klasycznych
SPORT - Aktualności
czwartek, 15 stycznia 2015 01:22

Za nami czwarty Turniej Kręglarski, który odbywa się w ramach grand prix Gminy Brzesko. Niedawno rozegrano Noworoczny Turniej Kręglarski . Cały cykl składał się z czterech imprez sportowych na kręgielni BOSiR w Brzesku i były to: III Mistrzostwa Gminy Brzesko (11.10.2014), XV Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w kręglach - Memoriał Czesława Klinika (29.11.2014), XXVIII Turniej Kręglarski im. Władysława Piotrowskiego (13.12.2014) oraz Noworoczny Turniej Kręglarski (10.01.2015).

 
Poręba Spytkowska: Królewskie zmagania
SPORT - Aktualności
wtorek, 13 stycznia 2015 23:02

Szachy, kiedyś królewska gra, przepustka do świata inteligencji, znowu przezywają renesans. Od kilkunastu lat, w wielu miejscach powiatu brzeskiego, niezależnie od siebie, organizowane są zawody, a niektóre szkoły prowadzą naukę gry – w ramach programu szkolnego. Na tej „szachowej mapie powiatu” poczesne miejsce zajmuje Szkoła w Porębie Spytkowskiej. W dużej mierze jest to zasługa dyrektora placówki, miłośnika królewskich zmagań, Piotra Toty.

 
Sobota z kręglami
SPORT - Aktualności
czwartek, 08 stycznia 2015 20:54

PTR 2057Już w najbliższą sobotę, 10 stycznia odbędzie się Noworoczny Turniej Kręglarski. Zawody zostaną przeprowadzone na Kręgielni BOSiR w Brzesku. Będzie to czwarty ostatni turniej eliminacyjny w ramach cyklu Grand Prix Gminy Brzesko w kręglach klasycznych. - Startujemy o godz. 9.00 od kategorii dzieci i młodzieży. Natomiast kategorie seniorów rozpoczniemy o godz. 14.00. Grand Prix objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Organizatorami turnieju są: BOSiR Brzesko, TKKF Sokół Brzesko, UM Brzesko oraz Zarząd Osiedla OKOCIMSKIE – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu Rekreacji.

 
Kręglarze na start
SPORT - Aktualności
czwartek, 11 grudnia 2014 01:54

W najbliższą sobotę, 13 grudnia w Brzesku zostanie rozegrany Turniej Kręglarski. Jest to już XXVIII jego edycja. Organizatorem zawodów jest TKKF „Sokół” w Brzesku. XXVIII Turniej Kręglarski im. Władysława Piotrowskiego odbędzie się na kręgielni przy ulicy Browarnej 13a. Turniej im. Władysława Piotrowskiego jest III (przedostatnią) eliminacją w cyklu Grand Prix Gminy Brzesko w kręglach klasycznych. Starty zawodników odbędą się według następującego harmonogramu: 13 grudnia 2014 rok (sobota): godzina  9.00 eliminacje i finał dzieci i młodzieży, godzina 14.00 eliminacje i finał seniorek i seniorów.

 
Mikołajki na kręgielni
SPORT - Aktualności
środa, 03 grudnia 2014 19:46

W sobotę, pod patronatem burmistrza Grzegorza Wawryki, zostanie rozegrany Turniej Kręglarski. Zawody organizuje Brzeski Ośrodek Sportu Rekreacji, na Kręgielni BOSiR przy ul. Browarnej 13 a. Turniej jest przeznaczony dla amatorów, ale zawodnicy trenujący oraz z licencją również mogą przystąpić do zawodów, lecz w oddzielnych kategoriach. Organizatorami turnieju są: BOSiR Brzesko, Zarząd Osiedla OKOCIMSKIE, oraz Urząd Miejski w Brzesku. Patronat honorowy objął burmistrz Brzeska oraz Św. Mikołaj. Turniej odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci do 8 lat, dziewczęta 9 – 13 lat, chłopcy 9 – 13 lat, dziewczęta 14 – 17 lat, chłopcy 14 – 17 lat; kategorie zawodników trenujących oraz z licencją: dziewczęta do 13  lat, chłopcy do 13 lat, dziewczęta 14 – 17 lat, chłopcy 14 – 17 lat. Zgłoszenia do turnieju kręglarskiego przyjmujemy w dniu zawodów. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców naszej gminy. Zapewniamy świetną zabawę i sporo emocji. Razem świętujmy mikołajkową tradycję – zachwala Turniej, Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu Rekreacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 67

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .