Reklama
Brzesko. Poseł bez pensji
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 21:41

Poseł Jozefa Szczurek – Żelazko nie będzie pobierała pensji z Kancelarii Sejmu RP. Postanowiła zostać na etacie szpitala powiatowego w Brzesku, jako dyrektor placówki. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że z Sejmu otrzyma dietę w kwocie około 2,5 tysiąca złotych oraz pieniądze na prowadzenie biura poselskiego. Jej zdaniem pogodzenie pracy dyrektora szpitala z funkcją posła jest możliwe. – Podjęłam także decyzje, że moje macierzyste biuro poleskie będzie mieściło się w Brzesku, najprawdopodobniej w biurze, które przez wiele lat zajmował Edward Czesak. Chce także, by powstały filie mojego biura: w Tarnowie, może w Bochni i nie wykluczone, ze jeszcze w jakiejś innej gminie naszego regionu – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Dziewięciu posłów i dwóch senatorów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 19:27

I wszystko jasne. Znamy nazwiska wszystkich parlamentarzystów z tarnowskiego okręgu wyborczego. Dzisiaj Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. W przypadku Senatu: mamy dwóch senatorów wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Są nimi: mecenas Zbigniew Cichoń (powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki) oraz profesor Kazimierz Wiatr (Tarnów oraz powiaty dąbrowski i tarnowski). Posłami zostali: profesor Włodzimierz Bernacki; Urszula Rusecka, Józefa Szczurek – Żelazko, Michał Wojtkiewicz, Wiesław Krajewski oraz Anna Czech (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Urszula Augustyn (PO), Władysław Kosiniak – Kamysz (Polskie stronnictwo Ludowe) i Norbert Kaczmarczyk (Ruch Kukiz 15). Przedstawimy krótkie sylwetki: biogramy nowych posłów i senatorów.

 
Brzesko. Nowy poseł z powiatu
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 19:25

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim mieszkańcom regionu tarnowskiego, w tym powiatu brzeskiego, którzy podczas niedzielnych wyborów oddali na mnie głos. Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość - mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko. – Jestem zaszczycona, że będę mogła reprezentować powiat brzeski i region tarnowski. Zapewniam, że uczynię wszystko, by godnie sprawować funkcję posła i sprostać Państwa oczekiwaniom – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Za naszym pośrednictwem chce także podziękować wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w kampanię wyborczą. – Słowa uznania i podziękowania kieruję w stronę członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, tych wszystkich którzy pomagali mi w kampanii – mówi.

 
Zmiany w Polskim Stronnictwie Ludowym
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 28 października 2015 19:25

Wiele wskazuje na to, że już za dwa tygodnie na czele struktur krajowych Polskiego Stronnictwa Ludowego stanie Władysław Kosiniak – Kamysz, od dzisiaj oficjalnie poseł (elekt) z tarnowskiego okręgu wyborczego. I tak historia zatoczyłaby koło i po 70 latach na czele ludowców, stanąłby znowu ktoś z naszych stron. Do jesieni 1945 roku liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego był Wincenty Witos. – To jeden z bardzo realnych scenariuszy. Po porażce Janusza Piechocińskiego i Waldemara Pawlaka (pierwszy nie został posłem drugi senatorem), to właśnie junior rodu Kosiniaków – Kamyszów, powinien stanąć na czele ludowców, zostać prezesem PSL – uważa jeden z nowych posłów, wybranych z list PSL.

 
Kto ile dostał głosów? Mamy wyniki
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 26 października 2015 13:51

Znamy wyniki do Sejmu i Senatu.  Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Wygrał Pi, przed PO – mowa  tarnowskim okręgu wyborczym. Na PiS głosowało – 151.623 wyborców, na PO – 42.887, na PS L – 23.552 osoby. Dobry wynik miał ruch Kukiza – 28.005; Korwin – 13.766, Partia Razem -  7. 082; Zjednoczona Lewica – 9.933. Nowoczesna R. Petru  - 13.233; KW Grzegorza Brauna – 906; Kongres Nowej Prawicy – 654.

 
Znamy nazwiska nowych parlamentarzystów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 26 października 2015 11:19

Znamy wyniki wyborów. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w sumie 151 tysięcy głosów. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, która zdobyła 42 886 głosów, natomiast trzecie miejsce PSL 23 552. Kolejne Ruch Kukiza.

 
Józefa Szczurek - Żelazko z mandatem poselskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 26 października 2015 11:09

Wszystko wskazuje na to, że Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala powiatowego, została posłem na Sejm RP. Tylko w powiecie brzeskim poparło ją – jak wynika z naszych wyliczeń – około 12 tysięcy wyborców, w całym regionie ma około 14 tysięcy głosów. – Bez względu na wynik wyborów, pragnę serdecznie podziękować wszystkim za głosy, dziękuje także wielu działaczom i sympatykom naszej partii, za ogromne wsparcie i pomoc w trakcie kampanii wyborczej – mówiła naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko. W samym Brzesku otrzymała około 4500 głosów, a w Czchowie ponad 1200.

 
Zdecydowana wygrana PiS w okręgu tarnowskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 26 października 2015 10:57

Trwa liczenie głosów. W tarnowskim okręgu wyborczym wygrał PiS. Na tę formację głosowało około 57 procent wyborców wynika z naszych ustaleń. Jaki zatem będzie podział mandatów. Jest póki co kilka możliwości. Najbardziej prawdopodobny jest taki: 6 dla PiS, 2 dla PO o ostatni walczya PSL, Kukiz iraz Nowoczesna.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 27

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .