Brzesko. Poseł zaprezentował kandydatkę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 21 września 2015 20:36

DSC09753Józefa Szczurek – Żelazko jest kandydatem struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku. – Od lat związana jest z naszym miastem i powiatem, jest jedyną kandydatka na liście naszej formacji politycznej, która ubiega się o poselski mandat, rekomendowana przez struktury powiatowe PiS. Wierzę, że mieszkańcy miasta i regionu docenią jej ogromne zaangażowanie, wielką pracę, która wykonała dla naszej lokalnej społeczności i wybiorą Józefę Szczurek – Żelazko na posła na Sejm RP. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to doskonały kandydat na posła: pani dyrektor brzeskiego szpitala posiada ogromną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną umiejętność zarządzania  duża firmą jaka jest szpital. To doskonały menadżer, dlatego rekomenduję ja jako kandydata na posła – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, inaugurującej kampanie wyborcza Pis w powiecie brzeskim, poseł do Parlamentu Europejskiego, a zarazem pełnomocnik PiS w tarnowskim okręgu w wyborczym, Edward Czesak.

 
Wyborcza karuzela
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 września 2015 22:36

W sumie 162 osoby che być posłem z tarnowskiego okręgu wyborczego, a pięciu kandydatów widzi się w ławach wyższych parlamentu – w Senacie RP. Oczywiście „na razie”, bo oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany najprawdopodobniej w piątek. Komisje okręgowe, jak i Państwowa Komisja Wyborcza nadal pracują, mogą być odwołania, trwa jeszcze weryfikowanie podpisów – usłyszeliśmy przed momentem w Biurze Prasowym Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie. Postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć kandydatom na posłów i senatorów (na razie pozytywnie zweryfikowanych i ostatecznie już zarejestrowanych.

 
Wybory: Kandydaci z powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 16 września 2015 22:14

Znamy nazwiska kandydatów na posłów i senatorów. Na pięciu kandydatów do izby wyższej parlamentu – Senatu, jeden mieszka na terenie powiatu brzeskiego. To Grzegorz Przybyło z Woli Dębińskiej, sołtys tej wsi – kandyduje z listy partii KORWIN. Ponadto na listach jest 23/24 osoby z regionu. Jeśli patrzeć na miejsce zameldowania to 23, jeśli weźmiemy pod uwagę miejsce pracy, to kandydatem numer 24 z naszego regionu jest Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku. A kto kandyduje z powiatu brzeskiego , przygotowaliśmy dla naszych czytelników małą ściągę…

 
Wybory: PSL z listą
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 15 września 2015 07:18

Minister Władysław Kosiniak – Kamysz, poseł Andrzej Sztorc oraz starosta bocheński Ludwik Węgrzyn tak przedstawia się czołówka listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w tarnowskim okręgu wyborczym (obejmuje on miasto Tarnów oraz powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, wielicki, proszowicki, bocheński). Kandydatem na senatora w okręgu Tarnów, powiaty tarnowski i dąbrowski jest Łukasz Węgrzyn, dyrektor szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a w drugim – Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. – To bardzo mocna lista, nawet jeśli przy jej powstawaniu były pewne dyskusje, spory, dzisiaj jesteśmy razem, bo Polska potrzebuje naszej pozytywnej energii, naszego spojrzenia na sprawy wsi i rolnictwa, ale w szerszym kontekście całej gospodarki – mówił podczas konferencji prasowej poseł Andrzej Sztorc.

 
Ruch Kukiza zarejestrował listę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 14 września 2015 22:57

Ruch Kukiza zarejestrował listę kandydatów na posłów w tarnowskim okręgu wyborczym. Znajdziemy na niej osiemnaście nazwisk. Listę otwiera Norbert Kaczmarczyk  z powiatu proszowickiego. W tarnowskim okręgu wyborczym, który swoim zasięgiem obejmuje miasto Tarnów oraz powiaty: proszowicki, wielicki, brzeski, bocheński, dąbrowski i tarnowski legendarny lider zespołu Piersi liczy na dwa mandaty poselskie.  Na ostatnim, osiemnastym miejscu znalazł się doktor Marek Ciesielczyk. – Na naszej liście są ludzie młodzi: my kampanie bedziemt prowadzili w mniej tradycyjny, a bardziej nowoczesny sposób. Jestem przekonany, że to zadziała – relacjonował dzisiaj naszej redakcji lider listy, Norbert Kaczmarczyk.

 
Region. Maciej Klima w partii KORWIN
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 11 września 2015 17:34

Tarnowska scena polityczna zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze przed tygodniem Maciej Klima miał być kandydatem na senatora z Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy w piątek okazało się, że władze partii zmieniły zdanie i rekomendację otrzyma ktoś inny, senator znalazł się w orbicie zainteresowania Ruchu Kukiza. Jeszcze do teraz jego nazwisko (wraz z numerem telefonu) można odnaleźć na oficjalnej stronie ruchu politycznego stworzonego przez byłego wokalistę zespołu Piersi. Dzisiaj oficjalnie senator Klima zgodził się kandydować z „jedynki” do Sejmu z listy partii Korwin (partii stworzonej przez kontrowersyjnego bądź co bądź polityka Janusza Korwin – Mikke. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: kandydatem na senatora od KORWINA, w okręgu obejmującym powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki, ma być Grzegorz Przybyło. To kolejny polityk, tym razem Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, który nie znalazł się na liście do Sejmu, zarejestrowanej wczoraj przez PiS. Trwa „ostre” zbieranie podpisów, w poniedziałek lista zostanie zarejestrowana.

 
PiS zarejestrował kandydatów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
czwartek, 10 września 2015 21:07

Osiemnastu kandydatów do Sejmu i dwóch do Senatu zarejestrował dzisiaj,  pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości (w tarnowskim okręgu wyborczym). Zdaniem wiceprezes partii Beaty Szydło (kandydata PiS na premiera RP ) jest to bardzo silnai spójna lista, na której znaleźli się przedstawiciele różnych zawodów, osoby w różnym wieku. Poseł Edward Czesak, pełnomocnik partii w tarnowskim okręgu wyborczym, nie ukrywa, że celem partii jest siedem mandatów poselskich i dwa senatorskie. – Zadnie trudne, ale wykonalne. Wszystko będzie zależało od determinacji kandydatów i struktur naszej partii. Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że region tarnowski potrafi się zmobilizować, w efekcie nasz kandydat na prezydenta Andrzej Duda, otrzymał około 70 procentowe poparcie. Wierze, że niewiele mniejsze będzie w wyborach parlamentarnych – mówi poseł Edward Czesak. Przypomnijmy, że okręg tarnowski składa się z Tarnowa oraz powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego.

 
Powiat. Referendalna klapa
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 07 września 2015 21:40

Takiego obrotu sprawy ani Paweł Kukiz, ani jego WOJownicy, ani politycy, ani komentatorzy sceny politycznej nie przewidzieli. Niemal pewnym było, że referendum nie będzie ważne, bo uzyskanie 50 procentowej frekwencji graniczyłoby z cudem, ale takiej klaspy nie przewidział chyba nikt. W Polsce niecałe osiem procent poszło wczoraj do urn wyborczych. Jeszcze gorzej było na terenie powiatu brzeskiego. Tutaj głosowało 5352 osoby z blisko 74 tysięcy uprawnionych. Dało to 7.24 procenta frekwencji. A jak wyglądało to w terenie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 27

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .