PSL z listą do Sejmu
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
sobota, 25 lipca 2015 21:50

Doktor nauk medycznych Władysław Kosiniak – Kamysz, minister pracy i polityki socjalnej będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zaplanowanych na 25 października tego roku wyborach parlamentarnych. To ustalenia z dzisiejszej wojewódzkiej konwencji wyborczej ludowców, która odbyła się w Krakowie. Tarnowski okręg wyborczy obejmuje powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki oraz miasto Tarnów.  Na liście znalazło się osiemnaście osób. Na razie wystawiono tylko jednego kandydata na senatora: z okręgu obejmującego powiat brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki wystartuje Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Na razie PSL ma wakat na stanowisko kandydata na senatora w okręgu: Tarnów, powiat tarnowski i dąbrowski. Wersja oficjalna brzmi: chcemy dogadać się z PO i wystawić po jednym kandydacie. Nieoficjalna jest inna. Ludowcy namawiają do startu w wyborach Krzysztofa Witkowskiego, właściciela BRUK –BETU.

 
Region. Wyborczy kalendarz
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 22 lipca 2015 10:36

Na 25 października zaplanowano tegoroczne wybory parlamentarne. W tarnowskim okręgu wyborczym wybierzemy dziewięciu posłów i dwóch senatorów. W tym drugim przypadku trzeba jednak pamiętać, że tarnowski okręg wyborczy (numer 15) został podzielony na dwa, nazwijmy to roboczo „podokręgi” w wyborach senackich, w których wyłonimy po jednym senatorze. I tak Tarnów oraz powiat dąbrowski i tarnowski to jeden „podokręg” , a powiaty brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki – drugi. Wyznaczenie na ostatnią niedzielę października daty wyborów, zdefiniowało kalendarz wyborczy.

 
Andrzej Potępa nie zamierza startować wyborach do Sejmu RP
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 21 lipca 2015 11:43

Andrzej Potępa, starosta brzeski, nie zamierza ubiegać się o mandat posła do Sejmu RP w zaplanowanych na 25 października wyborach parlamentarnych. Nie ukrywa jednak, że miał takie propozycje, między innymi od tarnowskich i małopolskich struktur Platformy Obywatelskiej. – Startując w wyborach samorządowych zawarłem swego rodzaju kontrakt z wyborcami. Skoro obdarzyli mnie takim zaufaniem, wybrali radnym, a ci powołali na starostę, uznałem, że nie powinienem teraz ubiegać się o poselski mandat. Oczywiście nie wykluczam tego w przyszłości, ale tym razem mówię pass – mówi naszej redakcji starosta Potępa.

 
Region. PiS skompletował listę
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 17 lipca 2015 20:52

aPTR 7317Około 30 osób znalazło się na liście kandydatów na kandydata Prawa Sprawiedliwości w zaplanowanych na październik tego roku wyborach parlamentarnych. Mowa o tarnowskim okręgu wyborczym, który obejmuje Tarnów oraz powiaty brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski, proszowicki i wielicki. - Chcemy ocenić potencjał naszej partii i potencjał poszczególnych kandydatów. Teraz lista, w układzie alfabetycznym, trafi do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Podobnie rzecz się ma we wszystkich okręgach w Polsce, myślę, że w drugiej połowie sierpnia poznamy ostateczny kształt naszej listy. Żeby dokonać zmian w Polsce, musimy wygrać wybory: dlatego trzeba zagrać zespołowo. O taka grę apeluje prezes Jarosław Kaczyński oraz kandydatka na premiera, Beata Szydło – mówi naszej redakcji poseł do Parlamentu Europejskiego, pełnomocnik partii w tarnowskim okręgu wyborczym, Edward Czesak.

 
Wybory Parlamentarne: Konwencja ludowców za nami
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 15 lipca 2015 19:04

Andrzej Sztorc, poseł na Sejm RP, szef struktur powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Tarnowie otrzymał dzisiaj rekomendację na lidera listy w zaplanowanych na październik tego roku wyborach parlamentarnych. Pojawiały się co prawda sugestie, by numer 1 otrzymał minister pracy i polityki socjalnej Władysław Kosiniak - Kamysz, ale ostatecznie władze partii w regionie tarnowskim, postawiły na obecnego parlamentarzystę. Według nich minister powinien zostać liderem partii w okręgu krakowskim (obejmuje on Kraków oraz powiaty krakowski, olkuski i miechowski). Ostateczny kształt listy  zostanie zatwierdzony już 31 lipca tego roku, podczas konwencji w Krakowie. Ma na niej być obecny wicepremier i szef PSL, Janusz Piechociński.. – Dziękuję kolegom za zaufanie, jestem przekonany, że powalczymy o dwa mandaty poselskie w tarnowskim okręgu wyborczym– mówi naszej redakcji poseł Andrzej Sztorc.

 
Niewiele ponad sto dni do wyborów parlamentarnych
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 08 lipca 2015 19:34

sesesaad18, albo najpóźniej 25 października pójdziemy ponownie do urn wyborczych. Wybierzemy dziewięciu posłów i dwóch senatorów.  Z tym, że podobnie jak przed czterema laty, senatorowie będą wybierani w okręgach jednomandatowych. Jeden okręg stanowi powiat tarnowski, dąbrowski oraz miasto Tarnów; drugi powiaty: brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Jakkolwiek termin rejestracji list minie dopiero na początku września, już dzisiaj w partiach trwa „szukanie” kandydatów na posłów i senatorów. Wszystkie, liczące się w sondażach stronnictwa, ostrzą sobie apetyty. PiS mówi o siedmiu mandatach poselskich i dwóch senackich, PO chciałaby utrzymać dorobek z 2011 roku (trzech posłów), ale przebąkuje także o walce o mandaty senatorskie; PSL liczy przynajmniej na dwa mandaty poselskie i jeden senacki, lewica na jeden w Sejmie, a ludzie Kukiza na dwa – trzy w izbie niższej parlamentu i na dwa w Senacie RP. Dzisiaj trudno wyrokować, kto ma jakie szanse. Pozostawimy to sobie na później - teraz słów kilka o lokalnej giełdzie nazwisk.

 
Rozmowa z posłem do Parlamentu Europejskiego, Edwardem Czesakiem
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
wtorek, 23 czerwca 2015 19:06

- Wszystkie sondaże wskazują, że to Prawo i Sprawiedliwość będzie jesienią, po wyborach parlamentarnych, „rozdawało” karty w Polsce…
- Sondaże, ale przede wszystkim wyniki ostatnich wyborów prezydenckich pokazują, że Polacy chcą zmiany. Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które o tej zmianie konsekwentnie mówi, i które  taka dobrą zmianę gwarantuje.    Mamy ogromną determinacje, aby potrzebnych zmian dokonać, ale nie stanie się to bez poparcia wyborców i o to poparcie będziemy zabiegać. Musimy przekonać miliony Polek i Polaków, także tych, którzy do tej pory nie byli nam przychylni że wygrana Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach parlamentarnych jest najlepszym rozwiązaniem dla nich i dla Polski. Potrzebne jest bowiem uzdrowienie życia społecznego i politycznego. Niezbędne jest przyspieszenie gospodarcze i wprowadzenie reform, które doprowadzą do stworzenia kilku milionów nowych miejsc pracy. Na ostatniej konwencji wyborczej przyszła, w co głęboko wierzę, premier Beata Szydło powiedziała, że najważniejsze kwestie, które zostaną załatwione natychmiast po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości to obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie stopy wolnej od podatku oraz dotacje dla rodzin, po 500 złotych na każde dziecko. To realny program, potwierdzony opiniami ekspertów.

 
Niedziela w Łoniowej
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
piątek, 05 czerwca 2015 19:54

Już po raz XXVI do Łoniowej, w gminie Dębno zjadą dziecięce zespoły folklorystyczne. 7 czerwca 2015 r. o godz. 11.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej rozpocznie się Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK. Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 dziecięcych zespołów regionalnych oraz 2 dziecięce kapele ludowe. Jest to duża impreza plenerowa obejmująca swym zasięgiem całe województwo małopolskie. – Zapraszam na to spotkanie> Przygotowaliśmy wiele dodatkowych atrakcji: jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachwala wójt Wiesław Kozłowski. Do Łoniowej przyjeżdżają mali tancerze i muzycy, którzy pielęgnują najcenniejsze wartości i tradycje folkloru dziecięcego regionu krakowskiego. Poprzez swoje występy pragną zainteresować inne dzieci tradycyjnym muzykowaniem, śpiewaniem, tańcem ludowym oraz zaszczepić w nich szacunek i umiłowanie kultury ludowej swojej małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu walczą nie tylko o nagrody, ale też o nominację do udziału w XXXIX Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, który jest przepustką do Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR w Nowym Sączu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 27

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .