Reklama
WYNIKI WYBORÓW NA ŻYWO
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 13 października 2019 21:15

godz.13.14

Wyniki wyborów do Senatu (okręg nr 35)

Tarnów, powiat tarnowski, powiat dąbrowski)

 

98317 - Kazimierz Wiatr (58,32%) PiS

49121 - Zbigniew Karciński (29,14%) PSL

21147 - Klich Dariusz (12,54%) Konfederacja

 
Wybory. Jak głosować?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 11 października 2019 22:56

Głosowanie zaplanowano na 13 października. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godzinie 7. Zamknięcie ich zaplanowano na 21. Nad sprawnym przebiegiem głosowania będzie czuwała jedna komisja, druga policzy głosy. Wstępne wyniki będą znane już koło północy. W naszym okręgu wyborczym, który obejmuje Tarnów oraz powiaty brzeski, bocheński, dąbrowski, wielicki, proszowicki i tarnowski wybierzemy dziewięciu posłów i dwóch senatorów. Z tym jednak zastrzeżeniem, że innych kandydatów na liście do głosowania otrzymają mieszkańcy Tarnowa, powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, a innych w pozostałych czterech powiatach tworzących okręg wyborczy nr 15 z siedzibą w Tarnowie. Każdy z nas otrzyma dwie listy. Na pierwszej znajdziemy kandydatów na posłów. Po 18 na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego (lista nr 1); Prawa i Sprawiedliwości (lista nr 2); Sojuszu Lewicy Demokratycznej (lista nr 3); Koalicji Obywatelskiej (lista nr 5). Lista nr 4 – Konfederacji Wolność i Niepodległość zawiera tylko 17 nazwisk. Każdy z nas może poprzeć tylko jednego kandydata do Sejmu i jednego do Senatu. Jak to uczynić? Wystarczy tylko w kratce przy nazwisku, starannie, postawić znak „krzyżyka” („X”). Najlepiej uczynić to tak, żeby znak nie opuszczał kwadratu.

 
Wybory. Trzy możliwe scenariusze
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 11 października 2019 22:54

 Na ostatniej prostej politycy zaklinali rzeczywistość. Wszyscy wierzą, że mają szansę na wygraną. W tarnowskim okręgu wyborczym możliwe są trzy scenariusze.

 
WYBORY. Jako jedyni publikujemy: raport o wyborach CEC
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 30 września 2019 21:42

Sześć mandatów dla PiS, dwa dla KO i jeden dla PSL – tak zdaniem CEC Government Relations (CEC Government Relations to wiodąca agencja spraw publicznych w Europie Środkowej) będzie przedstawiał się podział mandatów poselskich w tarnowskim okręgu wyborczym. Inne zdanie na ten temat ma Marcin Palade, według niego PiS zdobędzie siedem mandatów, PO 1 lub 2, natomiast PSL balansuje na progu jednego mandatu. Analiza CEC Government Relations to wykorzystanie nowoczesnych narzędzi badania opinii publicznej. Analiza opiera się na ekstrapolacji wyników poprzednich wyborów (parlamentarnnych europejskich i lokalnych), analizowaniu kampani wyborczej oraz opiniach ekspertów w całej Polsce. - Wynik, pozwolił nam przewidzieć liczbe miejsc dla każdego komitetu oraz nazwiska kandydatów, którzy ze sporo pewnością zostaną posłami – czytamy w raporcie CEC Government Relations. Zdaniem specjalistów pomiędzy ostatnią czwórką na tej liście rozegra się rywalizacja o 2 – 3 ostatnie mandaty dla PiS.

 
WYBORY. Preferencje wyborcze na 2 tygodnie przed wyborami
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 29 września 2019 16:23

Ile mandatów w wyborach do Sejmu w naszym okręgu zdobędzie Prawo i Sprawiedliwość, a ile pozostałe partie? Swoją najnowszą prognozę opublikował Marcin Palade, socjolog i autor analiz wyborczych. Oparł swoje wyliczenia na wynikach średnich. 

 
WYBORY. Najnowsze preferencje wyborcze w okręgu tarnowskim
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 15 września 2019 14:03

Ile mandatów w wyborach do Sejmu w naszym okręgu zdobędzie Prawo i Sprawiedliwość, a ile pozostałe partie? Swoją najnowszą prognozę opublikował Marcin Palade, socjolog i autor analiz wyborczych. Oparł swoje wyliczenia na wynikach średnich. 

 
WYBORY. PKW rozlosowała numery list w wyborach
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 13 września 2019 13:11

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała dziś numery list wyborczych komitetów, które zgłosiły listy kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym w związku z wyborami do Parlamentu, które odbędą się 13 października.

 
WYBORY. Martwe dusze na listach poparcia Liroya. PKW zleciła ponowną weryfikację podpisów
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 05 września 2019 18:45

PKW zaleciła ponowną weryfikację wykazów podpisów pod kandydatura komitetu Skuteczni Piotra Liroya Marca w Tarnowie - informuje w czwartek "Rzeczpospolita". Według "Rz" do list Skutecznych, ale także Bezpartyjnych i Samorządowców załączono wykazy podpisów z osobami zmarłymi.  Okazuje się, że złożona w Okręgowej Komisji Wyborczej w Tarnowie lista poparcia KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca zawierała dane trzech nieistniejących osób, a do Okręgowej Komisji Wyborczej w Koninie ten sam komitet zgłosił kandydatów, którzy nie spełnili wymogu ukończenia 21 lat – co jest wymagane, gdy ubiega się o mandat posła.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .