Reklama
WYBORY. SLD nie chce Jakuba Kwaśnego
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:49

Czy Jakub Kwaśny będzie wspólnym kandydatem opozycji na senatora RP. Sam zainteresowany potwierdza, że jeśli będzie taka wola kilku partii, podejmie rękawicę rzuconą przez senatora Kazimierz Wiatra. Szkopuł w tym, że jeden z koalicjantów (mowa o szerokiej koalicji kilku komitetów, które chcą wystawić jednego kandydata na senatora), mówi: zdecydowane nie. Jak dowiedziała się nasza redakcja rozmowy w tej prawie zostały zerwane. Czy negocjatorzy wrócą do stołu. Czas pokaże, a tego czasu coraz mniej...

 
WYBORY. Lista Lewicy gotowa
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:40

Jacek Jabłoński będzie liderem listy Lewicy w zaplanowanych na 13 października wyborach do Sejmu RP. Reprezentuje Wisonę Roberta Biedronia. Na drugim miejscu znalał się lekarz z Zakliczyna, były radny powiatowy, Jerzy Woźniak. A na trzecim Monika Wąż z Powiśla Dąbrowskiego. Dzisiaj Lewica przedstawiła liderów w okręgu nr 15 obejmujących miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Ostateczny kształt listy będzie znany lada dzień.

 
WYBORY. Jakub Kwaśny i Wojciech Kozak kandydatami do Senatu?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 21 sierpnia 2019 10:44

Czy Jakub Kwaśny i Wojciech Kozak będą reprezentowali opozycje PiS w walce o Senat RP? Decyzje zapadną niebawem. Obaj deklarują gotowość „walki”, uzależniają to jednak od tego czy będą kandydatami całego obozu opozycji. Liczą na poparcie nie tylko Koalicji Europejskiej (PO i Nowoczesna, Zieloni), ale też Koalicji Polskiej – PSL, ruchu Kukiz 15 i bloku lewicy.

 
Region Tarnowski. Drużyna PiS w komplecie
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 20 sierpnia 2019 21:53

bL1010036Na siedem mandatów poselskich i dwa senackie liczy Prawo i Sprawiedliwość w tarnowskim okręgu wyborczym. Przesada? Dwa mandaty senatorskie wydają się być niemal pewne. Sześć poselskich – także pewnych, siódmy w zasięgu ręki: to opinia dość powszechna w gronie znawców problematyki wyborczej w regionie. Liderem listy jest Anna Pieczarka, wicemarszałek Małopolski, radna województwa małopolskiego. Do sejmiku dostała się z ponad 72 tysiącami głosów. Był to drugi wynik w Polsce. Lepszy od niej był tylko marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Czy powtórzy ten wynik? Zadanie trudne, ale... wykonalne. Na liście znaleźli się też wszyscy obecni posłowie. Z tym jednak zastrzeżeniem, że poseł Włodzimierz Bernacki powalczy o mandat senatorski. Warto dodać, że w ostatniej chwili na listę dostał się Norbert Kaczmarczyk, do niedawna parlamentarzysta Kukiz'15. Do Zjednoczonej Prawicy przystąpił przed kilkoma tygodniami.

Dodajmy, że przedstawicielem Solidarnej Polski jest znany i ceniony tarnowski adwokat Piotr Sak, zaś Porozumienia Jarosława Gowina, radny wojewódzki Stanisław Bukowiec. Natomiast do Senatu będą kandydowali profesorowie Kazimierz Wiatr (okręg tarnowski: miasto tarni oraz powiaty tarnowski i dąbrowski) i Włodzimierz Bernacki (okręg brzesko-bocheńsko-proszowicko-wielicki).

 
Brzesko. Prezentacja kandydatów PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 20 sierpnia 2019 21:21

bL1010096Józefa Szczurek - Żelazko oraz Jarosław Soros to dwójka kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, reprezentujących powiat brzeski, w zaplanowanych na 13 października 2019 roku wyborach do Sejmu i Senatu RP. Kandydatem na senatora z okręgu, który obejmuje powiat brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki jest profesor Włodzimierz Bernacki – obecny poseł na Sejm i lider tarnowskich struktur Praw i Sprawiedliwości. Dzisiaj, podczas briefingu prasowego, przedstawiono kandydatów. Oprócz osób zwianych z powiatem brzeskim, na wspólnym spotkaniu z dziennikarzami i mieszkańcami Brzeska i Powiatu Brzeskiego pojawili się m.in. poseł Anna Czech z Tarnowa, Mariusz Zając z Bochni oraz Stanisław Bukowiec. - To najlepsza drużyna, jaka mogliśmy wstawić w tych wyborach. Pani minister Szczurek – Żelazko ma pozycje nr 2 na liście – mówił podczas spotkania profesor Bernacki. Władze krajowe Prawa i Sprawiedliwości liczą, że będzie liderem listy w zachodniej części tarnowskiego okręgu wyborczego.

 
Bochnia. Profesor Bernacki poparł Mariusza Zająca
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 20 sierpnia 2019 10:25

L1010009Trzech kandydatów z powiatu bocheńskiego znajdzie się na liście Prawa i Sprawiedliwości w zaplanowanych na 13 października wyborach do Sejmu i Senatu. Na miejscu numer 8 jest Stanislaw Bukowiec (kandydat Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Mariusz Zając z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj podczas konferencji prasowej zaprezentowali się obaj kandydaci. Profesor Bernacki zaapelował do wszystkich swoich wyborców, którzy cztery lata temu glosowali na niego, by oddali głos na Mariusza Zająca. Przypomnijmy ze profesor jest kandydatem PiS na senatora RP.

 
Z KPN do Platformy Obywatelskiej
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 21:57

Urszula Augustyn jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Na razie nie podano nazwisk kandydatów na senatorów. Niespodzianek na liście wiele nie ma. Może poza jedną. Na szóstym miejscu znalazł się, raczej krytycznie nastawiony przed laty do Unii Wolności (poprzedniczka PO) poseł z regionu tarnowskiego, Grzegorz Cygonik. W 1993 roku został posłem z listy Konfederacji Polski Niepodległej, a cztery lata później z Akcji Wyborczej Solidarność. W ławach sejmowych zasiadał w latach 1993 – 2001.

 
WYBORY. Preferencje wyborcze w okręgu tarnowskim
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 18 sierpnia 2019 16:27

6, a jest wielce prawdopodobne, że 7 mandatów w okręgu tarnowskim dla PiS, 1-2 mandaty dla Koalicji Obywatelskiej, 1 dla PSL. Bez najmniejszych szans na mandat poselski Lewica, a także Konfederacja. Taki układ mandatów wynika z analizy ogólnopolskich preferencji sejmowych (na podstawie danych na połowę sierpnia) przygotowanej przez warszawskiego analityka Marcina Palade.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

 kwiatrbane2

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .