WYBORY. Konwencja KWW Powiat Brzeski
WYDARZENIA - WYBORY 2018
czwartek, 04 października 2018 21:57

Wszyscy kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Brzeski (liderzy: Andrzej Potępa, Kazimierz Brzyk, Maciej Podobiński, Robert Gładysz, Dariusz Pęcak, Grzegorz Mrozowski) zjawili się na konwencji, która odbył się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w  Brzesku. – Chcemy zaprezentować się jako drużyna: apolityczna grupa, której celem nie jest władza sama w sobie, ale zmienianie naszego powiatu na lepsze – mówił starosta Andrzej Potępa. Starosta mówił o historii odrodzonego samorządu. W prezentacji przedstawił powiat 20 lat temu i obecnie.

 
WYBORY. Radna ma zgodę burmistrza. Komu nie podoba się reklama kandydatki na brzeskim rynku?
WYDARZENIA - WYBORY 2018
wtorek, 02 października 2018 23:05

Justyna Wójtowicz – Woda (obecna radna powiatu brzeskiego) kandydat Prawa i Sprawiedliwości na radnego Powiatu Brzeskiego w wyborach samorządowych, zaplanowanych na 21 października, posiada zgodę (zezwolenie na zajęcie pasa drogowego) na umieszczenie konstrukcji reklamowej na brzeskim Rynku. Zgodę wydał burmistrz Brzeska. Zezwolenie obejmuje ustawienie reklamy wyborczej o powierzchni 15 metrów kwadratowych: w okresie od 25 września do 4 listopada 2018 roku. O wydanie zezwolenia ubiegała się firma świadcząca usługi reklamowe: określając w piśmie do Burmistrza Brzeska, wszelkie parametry. Zajęcie pasa drogowego jest więc zgodne z prawem. W/w płaci także za zajęcie pasa drogowego kwotę ustaloną taryfą miejską. Brzeski magistrat może pobierać opłaty za zajęcia pasa drogowego – minął bowiem ustawowy okres pięciu lat rozliczenia projektu finansowanego z Unii Europejskiej.

 
WYBORY. Prezentacja z kwartetem smyczkowym
WYDARZENIA - WYBORY 2018
wtorek, 02 października 2018 23:04

Jutro, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w  Brzesku prezentacja kandydatów na radnych powiatowych Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Brzeski. – Komitet wystawił 29 kandydatów – komplet w każdym z czterech okręgów. Liderem ugrupowania jest Andrzej Potępa, starosta brzeski. – Podczas jutrzejszej konwencji chcemy przedstawić wszystkich naszych kandydatów. To osoby o nieposzlakowanej opinii, znane w lokalnych społecznościach, samorządowcy, osoby związane ze służbą zdrowia, oświatą, przedsiębiorcy, osoby w każdym przedziale wiekowym. Nie interesuje nas polityka; tę trzeba uprawiać w Warszawie, tutaj na szczebli gminy i powiatu liczą się ludzie, programy, a nie polityczne szyldy. Mam nadzieję, że nie logo partyjne, ale właśnie wartość osób, kandydatów będzie brana pod uwagę przez mieszkańców powiatu brzeskiego - mówi naszej redakcji starosta Andrzej Potępa. KWW Powiat Brzeski liczy na osiem – dziwić mandatów w powiecie. Na koniec konwencji zaplanowano koncert kwartetu smyczkowego.

 
Kultura: Trza mieć kwiaty na weselu…
WYDARZENIA - WYBORY 2018
wtorek, 02 października 2018 19:52

27 września w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się pokaz mody, fryzur oraz bukietów i dekoracji kwiatowych, jego pomysłodawczynią była Katarzyna Pacewicz-Pyrek.

 
WYBORY. Wyborcze ciekawostki
WYDARZENIA - WYBORY 2018
poniedziałek, 01 października 2018 21:20

Za trzy tygodnie będzie prawie wszystko jasne. Wybierzemy wtedy nie tylko wójtów/burmistrzów/prezydentów, ale także radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. W przypadku Brzeska, zainteresowanie wyborami – kandydowaniem jest znacznie mniejsze niż w poprzednich kadencjach. Kilka komitetów przymierzało się do wystawienia swojej listy, ale plany spaliły na panewce. Oficjalnie liderzy tego nie poznają, ale… wszyscy wiedzą jak jest. Średnia wieku kandydatów wynosi ponad czterdzieści lat. Najstarszy mieszkaniec gminy Brzesko, który walczy o mandat radnego (powiatowego) ma 71 lat, tyle samo lat ma kandydat na radnego miejskiego, najmłodszy – 19 ( na radnego miejskiego).

 
WYBORY. Wójtowie bez rywali – mogą przegrać
WYDARZENIA - WYBORY 2018
poniedziałek, 01 października 2018 21:20

Plebiscytowy charakter będą miały wybory na wójta i burmistrzów w kilku gminach regionu tarnowskiego. Tam wyborcy otrzymają kartę do głosowania z nazwiskiem jednego kandydata. A przy nim krateczkę z napisem „TAK” lub „NIE”.  Jeśli kandydat będzie miał więcej głosów na „Nie”, to Rada Gminy zdecyduje ostatecznie kto zostanie gospodarzem. W praktyce bardzo rzadko dochodzi to takiej sytuacji. Cztery lata temu o fotel wójta gminy Sosnówka (powiat bialski, lubelskie) starał się tylko jeden kandydat - dotychczasowy wójt . W sumie dostał 606 głosów i 716 było przeciw. Ale…o jego wyborze zdecydowali jednak radni – bo to PSL zdominował tam cztery lata wybory do Rady Gminy.

 
WYBORY. Znamy numery list wyborczych
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 26 września 2018 20:03

Polskie Stronnictwo Ludowe ma listę nr 2. Czy zatem z „dwójką” jest wstanie zrobić wynik taki jak przed czterema laty? Numer 10 – ostatni wylosowała partia rządząca. Niebawem poznamy numery list komitetów wojewódzkich, a na końcu powiatowych. Praktycznie rzecz biorąc numer listy nie ma znaczenia przy wyborach. Praktycznie, bo teoretycznie – zdaniem wielu specjalistów PR – przed czterema laty, w wyborach samorządowych, PSL zgarnął bonus za jedynkę”. Tym razem ten numer przypadł szerzej nie znanemu komitetowi.

 
WYBORY. Czterech kandydatów na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 26 września 2018 20:02

Czterech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska zarejestrowała Gminna Komisja Wyborcza. W układzie alfabetycznym – tak jak będzie to na karcie do głosowania wygląda to następująco: Tomasz Latocha, Krzysztof Ojczyk, Sławomir Pater i Grzegorz Wawryka. Pomimo, że komisja pracuje do północy – więcej kandydatów nie będzie. Ordynacja wyborcza przewiduje bowiem prawo zgłoszenia kandydata na fotel wójta/burmistrza czy prezydenta miasta tylko tym komitetom, które w co najmniej połowie okręgów, zarejestrowały kandydatów na radnych. Ponieważ w Brzesku są cztery listy do Rady Miejskiej – tylu maksymalnie mogło być kandydatów na burmistrza. I tylu ostateczne się zarejestrowało. Przyjrzyjmy się zatem jakie formacje polityczne, organizacje społeczne, stoją za poszczególnymi kandydatami. Żaden z kandydatów nie mieszka w samym Brzesku, ale w podmiejskich wsiach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 10

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .