Wyborczy blef sztabu Wawryki
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 19 października 2018 18:46

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego (kandydat Grzegorz Wawryka) nie złożył ostatecznie pozwu przeciwko kandydatowi Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (Sławomir Pater). Czy to wyborczy blef? A może „odrobina” prawdy – docieka Sławomir Pater.  Na jego profilu na FB czytamy: 16 – 10 – 2018 roku w wywiadzie w RDN Małopolska Grzegorz Wawryka zapowiedział, że pozwie mnie do sądu za rzekome kłamstwa. Do dzisiaj nie doczekałem się jednak żadnej informacji w tej sprawie. Wygląda na to, że to był czysty blef ze strony burmistrza. Szkoda, pewnie UM ocenił, że straty poniesione przy tej okazji byłyby większe niż zyski. A tak to się kogoś opluło. W załączeniu nagranie z wystąpienia dyr. BOSIR na sesji Rady Miejskiej z 17-10-2018 w sprawie informacji jakie zostały przekazane radnym nakomisji w dniu 19-09-2018 na podstawie, których odpowiadałem na zadane pytanie w RDN w dniu 10-10-2018. Zapraszam do posłuchania. Wygląda na to, że w UM nikt o niczym nie wie – pisze na swoim profilu FB Sławomir Pater.

 
WYBORY. Jak głosować?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 19 października 2018 17:54

To już ostatnie godziny do ciszy wyborczej. O północy kampania wyborcza powinna się zakończyć. Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października 2018 roku. Wybierzemy wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych gmin (miast), powiatów i sejmików województw. Nowość jest taka, że ich kadencja będzie trwała pięć lat. Podobnie jak przed czteroma laty głosować będzie można w godzinach od 7.00 do 21.00. Tam, gdzie nie uda się wybrać wójta/burmistrza/prezydenta w pierwszej turze (musi zdobyć co najmniej 50 procent głosów plus jeden głos) zaplanowana jest dogrywka - 4 listopada 2018 (druga tura).

 
Rozmowa z Wojciechem Skruchem, radnym sejmiku województwa małopolskiego
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 19 października 2018 17:51

- Jakie są największe wyzwania samorządu wojewódzkiego w regionie tarnowskim?

- Jest ich wiele. To chociażby budowa obwodnicy Rudych Rysiów, dokończenie remontu drogi Górka – Szczurowa – Przyborów – Brzesko, remont drogi z Łapanowa przez Lipnicę Murowaną, do Tworkowej – Jurkowa i dalej na Zakliczyn, Gromnik i Rzepiennik Strzyżewski.  Modernizacja dróg wojewódzkich na terenie regionu Tarnowskiego jak budowa obwodnicy Łętowic i włączenie ruchu do węzła autostradowego w Wierzchosławicach, budowa obwodnicy Lisiej Góry, modernizacja drogi Paleśnica – Gródek nad Dunajcem, budowa obwodnicy Żabna, zwiększenie środków na budowę chodników przy drogach wojewódzkich oraz zapewnienie środków na wzmocnienie regionalnego transportu kolejowego.

 
Stawiam na oświatę i sport – rozmowa z Józefem Kaczmarczykiem, kandydatem na radnego powiatowego
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 18 października 2018 12:37

Jednym z kandydatów na radnego powiatu brzeskiego w obejmującym gminę Brzesko okręgu nr 1 jest Józef Kaczmarczyk, który startuje z listy KWW Samorządy Razem – 2018 (nr 3 na liście). 68-letni kandydat, to emerytowany nauczyciel, były wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku i doświadczony samorządowiec, który w przeszłości sprawował między innymi funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej. Był też zaangażowanym działaczem sportowym.  

 
WYBORY. Samorządy Razem
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 18 października 2018 11:11

O co najmniej sześć – siedem mandatów do rady Powiatu Brzeskiego walczy Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządy Razem, którego liderem jest Ryszard Ożóg, od ośmiu lat wicestarosta brzeski, w latach 2006 – 2010 starosta brzeski, a w pierwszej kadencji odrodzonego samorządu przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego. – Po dwa mandaty będziemy chcieli „ugrać” na południu powiatu brzeskiego, w gminach Czchów, Iwkowa i Gnojnik, tyle samo na północy: w gminach Szczurowa i Borzęcin oraz dwa, a nawet trzy w samym Brzesku. W Dębnie nie wystawiliśmy kandydatów, bo liczymy, że nasz koalicyjny komitet – starosty Andrzeja Potępy „zgarnie” trzy z czterech mandatów - podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami wicestarosta Ryszard Ożóg. W spotkaniu uczestniczyli kandydaci z Brzeska oraz liderzy listy z południa i północy powiatu brzeskiego.  Zdaniem Józefa Kaczmarczyka – nr 2 na liście – gmina Brzesko, istotne są projekty zmierzające do poprawy efektywności nauczania w szkołach oraz zwiększenie wydatków na kulturę. – Inwestowanie w człowieka, zwłaszcza w młodzież to nasz obowiązek – mówił Józef Kaczmarczyk, jeden z najpoważniejszych kandydatów do fotela radnego miejskiego. Dodajmy, że podczas konferencji zostali zaprezentowani kandydaci KWW „Samorządy Razem – 2018”: Jarosław Gurgul, Ewa Cierniak-Lambert, Marek Antosz, Anna Rogóż, Elżbieta Wójciak, Józef Kaczmarczyk, Wojciech Podleś, Danuta Wrona, Paweł Rożek, Małgorzata Gala, Krzysztof Rachwał i gospodarz spotkania Ryszard Ożóg. Jak podkreślali zgodnie uczestnicy w swoim programie majązapisane  między innymi działania w strefie społecznej, dalsze wspieranie działalności Szpitala Powiatowego w Brzesku, inwestycje w infrastrukturę drogową, oświatę, wsparcie jednostek OSP, działania na rzecz bezpieczeństwa i pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, pomoc w rozwoju oświaty, kultury.

 
Rozmowa z Tadeuszem Kanownikiem
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 10 października 2018 10:31

- Osoba, która systematycznie w wyborach samorządowych, w jednej tylko gminie, konkurując z kilkudziesięcioma innymi kandydatami, zdobywa po kilkaset głosów, jest chyba „łakomym kąskiem” dla partii politycznych. „Wabią” miejscem, ofertą współpracy, startu pod partyjnym szyldem do samorządu?


- Takie sugestie czy propozycje otrzymuje, każdy kto chce i potrafi właściwie kierować i zarządzać sprawami publicznymi. Dzisiaj takie propozycje, chociaż niezwykle atrakcyjne i wabiące, nie są przedmiotem mojego zainteresowania. Dla mnie najważniejsze jest to, że od wielu lat ( a właściwie od początku ) współpracuję z grupą wspaniałych i doświadczonych działaczy samorządowych i społecznych tworząc WSPÓLNOTĘ SAMORZADOWĄ, która nie jest i nie była przybudówką żadnej partii politycznej. Osobiście wzbudza mój sprzeciw mieszanie się polityków do spraw lokalnych na poziomie gminy czy powiatu. Oczywiście rola posła czy senatora jest olbrzymia w kształtowaniu jakości naszego poziomu życia i z tych obowiązków winni oni być rozliczani. Główną konstytucyjną rolą parlamentarzysty jest tworzenie dobrego, skutecznego, zrozumiałego i egzekwowalnego prawa oraz podejmowanie takich działań, które będą zmierzać do przekonania ogółu społeczeństwa do takich rozwiązań. O tyle jest to istotne, że w zalewie ciągłej, niemal chorobliwej chęci tworzenia i poprawiania prawa czynimy go coraz bardziej zawiłym i niezrozumiałym, a nade wszystko szkodliwym dla interesów Polski i jej mieszkańców. W polityce funkcjonuje tzw. „dyscyplina partyjna”. W samorządzie trzeba mieć swoje, dobrze przemyślane zdanie, bronić go, a jak się człowiek myli, powiedzieć, przepraszam - popełniłem błąd. Ja świadomie podejmuję decyzje, świadomie głosuję „za” lub „przeciw” pewnym rozwiązaniom, nikt mnie nie instruuje, nie podpowiada, a rozliczają mnie z moich decyzji tylko mieszkańcy Powiatu. Rozliczają mnie codziennie, gdy mówią, że droga jest kiepskiej jakości lub, że nie można dostać się do specjalisty w Brzeskim Szpitalu. Taka powinna być filozofia sprawowania mandatu radnego, a nie bieganie po instrukcje do posła, lidera partii, wójta, burmistrza czy starosty. Jak mawiał wieszcz: „miej serce i patrzaj w serce”. 
Jadowniki. Kto zniszczył banery?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 09 października 2018 07:16

Trzy komitety zgłosiły powiadomienie na policję o zniszczeniu kilkudziesięciu banerów - kandydatów na radnych, burmistrza Brzeska, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Brzesku. – Mnie zniszczono trzy banery, osobom z mojego komitetu także zerwano i uszkodzony banery. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że uszkodzono także baner naszego kandydata – na co dzień dzielnicowego. Mam nadzieję, że policja szybko wyjaśni kto za tym incydentem stoi. Mam wrażenie, że mogą to być osoby powiązane z jakimś komitetem, może wandale. Zobaczymy – mówi Ryszard Ożóg, starosta brzeski.

 
Brzesko. WYBORY: Będzie dogrywka? to raczej pewne
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 09 października 2018 06:55

Czterech kandydatów zabiega o poparcie na burmistrza Brzeska, w zaplanowanych na 21 października, wyborach samorządowych. Czterech – mocnych, co w praktyce oznacza, że druga tura jest pewna. Niewiadomych jest więcej, bo z całej czwórki każdy – powiadam każdy ma szansę na udział w dogrywce. Krzysztof Ojczyk raz startował na burmistrza. Ale było to 10 lat temu. Mocno pracował w tym czasie, jako szef samorządy jest znany w gminie. Czy przy dobrej kampanii jest wstanie wejść do drugiej tury? Tak samo jak Tomasz Latocha, który w iście amerykański sposób prowadzi kampanię wyborczą. Też bez szans nie jest. Sławomir Pater ma natomiast za sobą partię rządzącą. Sporo, to może wystarczyć na drugą turę. No i obecny włodarza miasta – Grzegorz Wawryka. Wielu w nim upatruje „pewniaka” w walce o dogrywkę. Szanse ma, ale pewniakiem na jego miejscu bym się nie czuł, bo konkurencja jest wyjątkowo mocna.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .