WYBORY. Jakie wyniki do rady powiatu?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 22 października 2018 10:52

Ważą się losy kandydatów na radnych powiatu brzeskiego. A wszystko z powodu opóźnień w liczeniu głosów. Teoretycznie Komitet Wyborczy Samorządy Razem (Ryszarda Ożóga) ma szansę na sześć mandatów, ale może być ich tylko cztery. Lista KWW Powiat Brzeski może mieć nawet siedem mandatów, ale możliwy jest scenariusz z pięcioma. Jeśli Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego przekroczy próg wyborczy to, w sprzyjających warunkach, wywalczy dwa mandaty (Tadeusza Kanownika i Elżbiety Kani), ale może być też poza radą. Na teraz mandat radnego na pewno mają: Maciej Podobiński, Kazimierz Brzyk, Andrzej Potępa, Grzegorz Gołąb, Wojciech Podleś, Stanisław Pacura i Justyna Wójtowicz-Woda.

 
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 22 października 2018 09:21

WYBORY. W gminie Brzesko czeka nas dogrywka. Zdecydowanie wygrał Tomasz Latocha. Niewiele brakło a wygrałby w I turze. Takiego obrotu sprawy nie spodziewali się ani w sztabie Grzegorza Wawryki – który odpadł z kiepskim wynikiem 17.5 procenta, ani w sztabie Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat PiS zdobył ostatecznie 32.5 procenta głosów. Fatalny wynik odnotował Krzysztof Ojczyk – tylko 3.5 procenta. W sztabie Latochy wielka euforia i jednocześnie spore wyzwanie. Nie mniejsza mobilizacja w PiS. Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem analiz i ewentualnych sojuszy. 

 

21 października głosowanie w wyborach samorządowych trwało od godz. 7 do 21.00. 4 listopada czeka nas z kolei druga tura.  

 
WYBORY. Frekwencja w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 21 października 2018 18:49

Frekwencja wyborcza na godz. 17.00 wyniosła dla Polski 41,65 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej. Po 10 godzinach głosowania, W Małopolsce frekwencja wynosi 41,65 proc.

 
Wyborczy blef sztabu Wawryki
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 19 października 2018 18:46

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego (kandydat Grzegorz Wawryka) nie złożył ostatecznie pozwu przeciwko kandydatowi Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (Sławomir Pater). Czy to wyborczy blef? A może „odrobina” prawdy – docieka Sławomir Pater.  Na jego profilu na FB czytamy: 16 – 10 – 2018 roku w wywiadzie w RDN Małopolska Grzegorz Wawryka zapowiedział, że pozwie mnie do sądu za rzekome kłamstwa. Do dzisiaj nie doczekałem się jednak żadnej informacji w tej sprawie. Wygląda na to, że to był czysty blef ze strony burmistrza. Szkoda, pewnie UM ocenił, że straty poniesione przy tej okazji byłyby większe niż zyski. A tak to się kogoś opluło. W załączeniu nagranie z wystąpienia dyr. BOSIR na sesji Rady Miejskiej z 17-10-2018 w sprawie informacji jakie zostały przekazane radnym nakomisji w dniu 19-09-2018 na podstawie, których odpowiadałem na zadane pytanie w RDN w dniu 10-10-2018. Zapraszam do posłuchania. Wygląda na to, że w UM nikt o niczym nie wie – pisze na swoim profilu FB Sławomir Pater.

 
WYBORY. Jak głosować?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 19 października 2018 17:54

To już ostatnie godziny do ciszy wyborczej. O północy kampania wyborcza powinna się zakończyć. Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października 2018 roku. Wybierzemy wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych gmin (miast), powiatów i sejmików województw. Nowość jest taka, że ich kadencja będzie trwała pięć lat. Podobnie jak przed czteroma laty głosować będzie można w godzinach od 7.00 do 21.00. Tam, gdzie nie uda się wybrać wójta/burmistrza/prezydenta w pierwszej turze (musi zdobyć co najmniej 50 procent głosów plus jeden głos) zaplanowana jest dogrywka - 4 listopada 2018 (druga tura).

 
Rozmowa z Wojciechem Skruchem, radnym sejmiku województwa małopolskiego
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 19 października 2018 17:51

- Jakie są największe wyzwania samorządu wojewódzkiego w regionie tarnowskim?

- Jest ich wiele. To chociażby budowa obwodnicy Rudych Rysiów, dokończenie remontu drogi Górka – Szczurowa – Przyborów – Brzesko, remont drogi z Łapanowa przez Lipnicę Murowaną, do Tworkowej – Jurkowa i dalej na Zakliczyn, Gromnik i Rzepiennik Strzyżewski.  Modernizacja dróg wojewódzkich na terenie regionu Tarnowskiego jak budowa obwodnicy Łętowic i włączenie ruchu do węzła autostradowego w Wierzchosławicach, budowa obwodnicy Lisiej Góry, modernizacja drogi Paleśnica – Gródek nad Dunajcem, budowa obwodnicy Żabna, zwiększenie środków na budowę chodników przy drogach wojewódzkich oraz zapewnienie środków na wzmocnienie regionalnego transportu kolejowego.

 
Stawiam na oświatę i sport – rozmowa z Józefem Kaczmarczykiem, kandydatem na radnego powiatowego
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 18 października 2018 12:37

Jednym z kandydatów na radnego powiatu brzeskiego w obejmującym gminę Brzesko okręgu nr 1 jest Józef Kaczmarczyk, który startuje z listy KWW Samorządy Razem – 2018 (nr 3 na liście). 68-letni kandydat, to emerytowany nauczyciel, były wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku i doświadczony samorządowiec, który w przeszłości sprawował między innymi funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej. Był też zaangażowanym działaczem sportowym.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 12

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .