WYBORY. Samorządy Razem
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 18 października 2018 11:11

O co najmniej sześć – siedem mandatów do rady Powiatu Brzeskiego walczy Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządy Razem, którego liderem jest Ryszard Ożóg, od ośmiu lat wicestarosta brzeski, w latach 2006 – 2010 starosta brzeski, a w pierwszej kadencji odrodzonego samorządu przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego. – Po dwa mandaty będziemy chcieli „ugrać” na południu powiatu brzeskiego, w gminach Czchów, Iwkowa i Gnojnik, tyle samo na północy: w gminach Szczurowa i Borzęcin oraz dwa, a nawet trzy w samym Brzesku. W Dębnie nie wystawiliśmy kandydatów, bo liczymy, że nasz koalicyjny komitet – starosty Andrzeja Potępy „zgarnie” trzy z czterech mandatów - podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami wicestarosta Ryszard Ożóg. W spotkaniu uczestniczyli kandydaci z Brzeska oraz liderzy listy z południa i północy powiatu brzeskiego.  Zdaniem Józefa Kaczmarczyka – nr 2 na liście – gmina Brzesko, istotne są projekty zmierzające do poprawy efektywności nauczania w szkołach oraz zwiększenie wydatków na kulturę. – Inwestowanie w człowieka, zwłaszcza w młodzież to nasz obowiązek – mówił Józef Kaczmarczyk, jeden z najpoważniejszych kandydatów do fotela radnego miejskiego. Dodajmy, że podczas konferencji zostali zaprezentowani kandydaci KWW „Samorządy Razem – 2018”: Jarosław Gurgul, Ewa Cierniak-Lambert, Marek Antosz, Anna Rogóż, Elżbieta Wójciak, Józef Kaczmarczyk, Wojciech Podleś, Danuta Wrona, Paweł Rożek, Małgorzata Gala, Krzysztof Rachwał i gospodarz spotkania Ryszard Ożóg. Jak podkreślali zgodnie uczestnicy w swoim programie majązapisane  między innymi działania w strefie społecznej, dalsze wspieranie działalności Szpitala Powiatowego w Brzesku, inwestycje w infrastrukturę drogową, oświatę, wsparcie jednostek OSP, działania na rzecz bezpieczeństwa i pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, pomoc w rozwoju oświaty, kultury.

 
Rozmowa z Tadeuszem Kanownikiem
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 10 października 2018 10:31

- Osoba, która systematycznie w wyborach samorządowych, w jednej tylko gminie, konkurując z kilkudziesięcioma innymi kandydatami, zdobywa po kilkaset głosów, jest chyba „łakomym kąskiem” dla partii politycznych. „Wabią” miejscem, ofertą współpracy, startu pod partyjnym szyldem do samorządu?


- Takie sugestie czy propozycje otrzymuje, każdy kto chce i potrafi właściwie kierować i zarządzać sprawami publicznymi. Dzisiaj takie propozycje, chociaż niezwykle atrakcyjne i wabiące, nie są przedmiotem mojego zainteresowania. Dla mnie najważniejsze jest to, że od wielu lat ( a właściwie od początku ) współpracuję z grupą wspaniałych i doświadczonych działaczy samorządowych i społecznych tworząc WSPÓLNOTĘ SAMORZADOWĄ, która nie jest i nie była przybudówką żadnej partii politycznej. Osobiście wzbudza mój sprzeciw mieszanie się polityków do spraw lokalnych na poziomie gminy czy powiatu. Oczywiście rola posła czy senatora jest olbrzymia w kształtowaniu jakości naszego poziomu życia i z tych obowiązków winni oni być rozliczani. Główną konstytucyjną rolą parlamentarzysty jest tworzenie dobrego, skutecznego, zrozumiałego i egzekwowalnego prawa oraz podejmowanie takich działań, które będą zmierzać do przekonania ogółu społeczeństwa do takich rozwiązań. O tyle jest to istotne, że w zalewie ciągłej, niemal chorobliwej chęci tworzenia i poprawiania prawa czynimy go coraz bardziej zawiłym i niezrozumiałym, a nade wszystko szkodliwym dla interesów Polski i jej mieszkańców. W polityce funkcjonuje tzw. „dyscyplina partyjna”. W samorządzie trzeba mieć swoje, dobrze przemyślane zdanie, bronić go, a jak się człowiek myli, powiedzieć, przepraszam - popełniłem błąd. Ja świadomie podejmuję decyzje, świadomie głosuję „za” lub „przeciw” pewnym rozwiązaniom, nikt mnie nie instruuje, nie podpowiada, a rozliczają mnie z moich decyzji tylko mieszkańcy Powiatu. Rozliczają mnie codziennie, gdy mówią, że droga jest kiepskiej jakości lub, że nie można dostać się do specjalisty w Brzeskim Szpitalu. Taka powinna być filozofia sprawowania mandatu radnego, a nie bieganie po instrukcje do posła, lidera partii, wójta, burmistrza czy starosty. Jak mawiał wieszcz: „miej serce i patrzaj w serce”. 
Jadowniki. Kto zniszczył banery?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 09 października 2018 07:16

Trzy komitety zgłosiły powiadomienie na policję o zniszczeniu kilkudziesięciu banerów - kandydatów na radnych, burmistrza Brzeska, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Brzesku. – Mnie zniszczono trzy banery, osobom z mojego komitetu także zerwano i uszkodzony banery. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że uszkodzono także baner naszego kandydata – na co dzień dzielnicowego. Mam nadzieję, że policja szybko wyjaśni kto za tym incydentem stoi. Mam wrażenie, że mogą to być osoby powiązane z jakimś komitetem, może wandale. Zobaczymy – mówi Ryszard Ożóg, starosta brzeski.

 
Brzesko. WYBORY: Będzie dogrywka? to raczej pewne
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 09 października 2018 06:55

Czterech kandydatów zabiega o poparcie na burmistrza Brzeska, w zaplanowanych na 21 października, wyborach samorządowych. Czterech – mocnych, co w praktyce oznacza, że druga tura jest pewna. Niewiadomych jest więcej, bo z całej czwórki każdy – powiadam każdy ma szansę na udział w dogrywce. Krzysztof Ojczyk raz startował na burmistrza. Ale było to 10 lat temu. Mocno pracował w tym czasie, jako szef samorządy jest znany w gminie. Czy przy dobrej kampanii jest wstanie wejść do drugiej tury? Tak samo jak Tomasz Latocha, który w iście amerykański sposób prowadzi kampanię wyborczą. Też bez szans nie jest. Sławomir Pater ma natomiast za sobą partię rządzącą. Sporo, to może wystarczyć na drugą turę. No i obecny włodarza miasta – Grzegorz Wawryka. Wielu w nim upatruje „pewniaka” w walce o dogrywkę. Szanse ma, ale pewniakiem na jego miejscu bym się nie czuł, bo konkurencja jest wyjątkowo mocna.

 
WYBORY. Ciepiela wygra w Tarnowie?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 07 października 2018 00:00

Roman Ciepiela jest liderem sondaży wyborczego, który został przeprowadzony w Tarnowie przez dzienniki: Gazeta Krakowska i Dziennik Polski. Pewnie pokonuje w nim Kazimierza Koprowskiego – kandydata Zjednoczonej Prawicy. Na trzecim miejscu uplasował się kandydat KUKIZ 15 – Seweryn Pertyński. Dziwi słaby wynik Tomasza Olszówki, który był dopiero czwarty. Stawkę zamyka kandydat lewicy – Sławomir Błaszczak. Przewaga Ciepieli nad rywalem z PiS jest miażdżąca – ponad dwukrotna.

 
WYBORY. Konwencja KWW Powiat Brzeski
WYDARZENIA - WYBORY 2019
czwartek, 04 października 2018 21:57

Wszyscy kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Brzeski (liderzy: Andrzej Potępa, Kazimierz Brzyk, Maciej Podobiński, Robert Gładysz, Dariusz Pęcak, Grzegorz Mrozowski) zjawili się na konwencji, która odbył się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w  Brzesku. – Chcemy zaprezentować się jako drużyna: apolityczna grupa, której celem nie jest władza sama w sobie, ale zmienianie naszego powiatu na lepsze – mówił starosta Andrzej Potępa. Starosta mówił o historii odrodzonego samorządu. W prezentacji przedstawił powiat 20 lat temu i obecnie.

 
WYBORY. Radna ma zgodę burmistrza. Komu nie podoba się reklama kandydatki na brzeskim rynku?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 02 października 2018 23:05

Justyna Wójtowicz – Woda (obecna radna powiatu brzeskiego) kandydat Prawa i Sprawiedliwości na radnego Powiatu Brzeskiego w wyborach samorządowych, zaplanowanych na 21 października, posiada zgodę (zezwolenie na zajęcie pasa drogowego) na umieszczenie konstrukcji reklamowej na brzeskim Rynku. Zgodę wydał burmistrz Brzeska. Zezwolenie obejmuje ustawienie reklamy wyborczej o powierzchni 15 metrów kwadratowych: w okresie od 25 września do 4 listopada 2018 roku. O wydanie zezwolenia ubiegała się firma świadcząca usługi reklamowe: określając w piśmie do Burmistrza Brzeska, wszelkie parametry. Zajęcie pasa drogowego jest więc zgodne z prawem. W/w płaci także za zajęcie pasa drogowego kwotę ustaloną taryfą miejską. Brzeski magistrat może pobierać opłaty za zajęcia pasa drogowego – minął bowiem ustawowy okres pięciu lat rozliczenia projektu finansowanego z Unii Europejskiej.

 
WYBORY. Prezentacja z kwartetem smyczkowym
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 02 października 2018 23:04

Jutro, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w  Brzesku prezentacja kandydatów na radnych powiatowych Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat Brzeski. – Komitet wystawił 29 kandydatów – komplet w każdym z czterech okręgów. Liderem ugrupowania jest Andrzej Potępa, starosta brzeski. – Podczas jutrzejszej konwencji chcemy przedstawić wszystkich naszych kandydatów. To osoby o nieposzlakowanej opinii, znane w lokalnych społecznościach, samorządowcy, osoby związane ze służbą zdrowia, oświatą, przedsiębiorcy, osoby w każdym przedziale wiekowym. Nie interesuje nas polityka; tę trzeba uprawiać w Warszawie, tutaj na szczebli gminy i powiatu liczą się ludzie, programy, a nie polityczne szyldy. Mam nadzieję, że nie logo partyjne, ale właśnie wartość osób, kandydatów będzie brana pod uwagę przez mieszkańców powiatu brzeskiego - mówi naszej redakcji starosta Andrzej Potępa. KWW Powiat Brzeski liczy na osiem – dziwić mandatów w powiecie. Na koniec konwencji zaplanowano koncert kwartetu smyczkowego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 12

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .