Kultura: Trza mieć kwiaty na weselu…
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 02 października 2018 19:52

27 września w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się pokaz mody, fryzur oraz bukietów i dekoracji kwiatowych, jego pomysłodawczynią była Katarzyna Pacewicz-Pyrek.

 
WYBORY. Wyborcze ciekawostki
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 01 października 2018 21:20

Za trzy tygodnie będzie prawie wszystko jasne. Wybierzemy wtedy nie tylko wójtów/burmistrzów/prezydentów, ale także radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. W przypadku Brzeska, zainteresowanie wyborami – kandydowaniem jest znacznie mniejsze niż w poprzednich kadencjach. Kilka komitetów przymierzało się do wystawienia swojej listy, ale plany spaliły na panewce. Oficjalnie liderzy tego nie poznają, ale… wszyscy wiedzą jak jest. Średnia wieku kandydatów wynosi ponad czterdzieści lat. Najstarszy mieszkaniec gminy Brzesko, który walczy o mandat radnego (powiatowego) ma 71 lat, tyle samo lat ma kandydat na radnego miejskiego, najmłodszy – 19 ( na radnego miejskiego).

 
WYBORY. Wójtowie bez rywali – mogą przegrać
WYDARZENIA - WYBORY 2019
poniedziałek, 01 października 2018 21:20

Plebiscytowy charakter będą miały wybory na wójta i burmistrzów w kilku gminach regionu tarnowskiego. Tam wyborcy otrzymają kartę do głosowania z nazwiskiem jednego kandydata. A przy nim krateczkę z napisem „TAK” lub „NIE”.  Jeśli kandydat będzie miał więcej głosów na „Nie”, to Rada Gminy zdecyduje ostatecznie kto zostanie gospodarzem. W praktyce bardzo rzadko dochodzi to takiej sytuacji. Cztery lata temu o fotel wójta gminy Sosnówka (powiat bialski, lubelskie) starał się tylko jeden kandydat - dotychczasowy wójt . W sumie dostał 606 głosów i 716 było przeciw. Ale…o jego wyborze zdecydowali jednak radni – bo to PSL zdominował tam cztery lata wybory do Rady Gminy.

 
WYBORY. Znamy numery list wyborczych
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 26 września 2018 20:03

Polskie Stronnictwo Ludowe ma listę nr 2. Czy zatem z „dwójką” jest wstanie zrobić wynik taki jak przed czterema laty? Numer 10 – ostatni wylosowała partia rządząca. Niebawem poznamy numery list komitetów wojewódzkich, a na końcu powiatowych. Praktycznie rzecz biorąc numer listy nie ma znaczenia przy wyborach. Praktycznie, bo teoretycznie – zdaniem wielu specjalistów PR – przed czterema laty, w wyborach samorządowych, PSL zgarnął bonus za jedynkę”. Tym razem ten numer przypadł szerzej nie znanemu komitetowi.

 
WYBORY. Czterech kandydatów na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 26 września 2018 20:02

Czterech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska zarejestrowała Gminna Komisja Wyborcza. W układzie alfabetycznym – tak jak będzie to na karcie do głosowania wygląda to następująco: Tomasz Latocha, Krzysztof Ojczyk, Sławomir Pater i Grzegorz Wawryka. Pomimo, że komisja pracuje do północy – więcej kandydatów nie będzie. Ordynacja wyborcza przewiduje bowiem prawo zgłoszenia kandydata na fotel wójta/burmistrza czy prezydenta miasta tylko tym komitetom, które w co najmniej połowie okręgów, zarejestrowały kandydatów na radnych. Ponieważ w Brzesku są cztery listy do Rady Miejskiej – tylu maksymalnie mogło być kandydatów na burmistrza. I tylu ostateczne się zarejestrowało. Przyjrzyjmy się zatem jakie formacje polityczne, organizacje społeczne, stoją za poszczególnymi kandydatami. Żaden z kandydatów nie mieszka w samym Brzesku, ale w podmiejskich wsiach.

 
WYBORY. Krzysztof Ojczyk oficjalnie kandydatem na burmistrza Brzeska
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 26 września 2018 15:16

Jak dowiedziała się nasza redakcja, kilkanaście minut temu Krzysztof Ojczyk zarejestrował swoją osobę, jako kandydata na burmistrza Brzeska.

 
Brzesko. Prezentacja kandydatów PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 25 września 2018 22:05

Wicepremier Beata Szydło, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko, poseł do Parlamentu Europejskiego Edward Czesak oraz senatorowie profesor Kazimierz Wiatr i mecenas Zbigniew Cichoń wzięli udział w brzeskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. 

 
WYBORY. Kto do powiatu? Analiza sytuacji w okręgu nr 2
WYDARZENIA - WYBORY 2019
sobota, 22 września 2018 22:28

Gdyby Zakłady Bukmacherskie przyjmowały zakłady: kto ma szansę zostać radnym powiatu brzeskiego, w przypadku kilku nazwisk, wygrana byłaby niewielka, mniejsza niż stopa oprocentowania lokaty bankowej, a ta – jak wiadomo powszechnie – jest obecnie mizerna. W wyborach do Rady Powiatu Brzeskiego do obsadzenia jest cztery mandaty – w teorii, bo w praktyce tylko trzy. Jeden, na 99,99 procent zgarnie bowiem Andrzej Potępa. Jest radnym od 1998 roku i za każdym razem ma jeden z najlepszych wyników wyborczych. Od ośmiu lat jest starostą brzeskim, wcześniej przez wiele lat kierował Dębińskim Centrum Kultury w Dębnie. Pewniak – nikt, kto ma odrobinę zdrowego rozsądku i zna się na polityce samorządowej, nie obstawiłby jego porażki. Ja też nie…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 12

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .