WYBORY. Kolejne roszady na liście PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2018
wtorek, 11 września 2018 00:25

Po raz kolejny lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, została zmieniona. Kolejni kandydaci na radnych zdezerterowali. Na dzisiaj (czas pokaże czy to lista ostateczna – ten kształt listy do zatwierdzenia przez władze partii przesłał profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w tarnowskim okręgu wyborczym) jej układ przedstawia się następująco: 1. Anna Pieczarka, 2. Stanisław Bukowiec (Porozumienie Jarosława Gowina); 3. Lucyna Malec (Solidarna Polska); 4. Wojciech Skruch; 5. Piotr Dziurdzia; 6. Czesław Kwaśniak (Wolni i Solidarni); 7. Anna Mikosz; 8. Agnieszka Szakuła i 9. Józef Gawron. Warto dodać, że zrezygnowali m.in. Ryszard Pagacz – szef Rady Miejskiej w Tarnowie; Karolina Kieć (córka posła Michała Wojtkiewicza) oraz Grzegorz Gołąb.

 
WYBORY. Czesław Kwaśniak na liście PiS do Sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2018
poniedziałek, 10 września 2018 13:10

czkwaw2Czesław Kwaśniak znajdzie się na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Rozmowy z liderem endecji w Tarnowie, z upoważnienia szefa okręgu PiS, profesora Włodzimierza Bernackiego prowadzili: sekretarz ZO PiS w Tarnowie Ryszard Pagacz oraz radny Piotr Wójcik. Czesław Kwaśniak będzie miał pozycję numer 6.

 
WYBORY. Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza? Znamy odpowiedź
WYDARZENIA - WYBORY 2018
sobota, 08 września 2018 00:46

Czy Tomasz Latocha będzie ubiegał się o mandat burmistrza Brzeska. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg jest przekonany, że Tomasz Latocha wystartuję. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zapadnie ostateczna decyzja, bo chcemy rejestrować listy. Nowa ordynacja wyborcza wyklucza jednak ubieganie się o mandat radnego powiatu i wójta lub burmistrza – dodaje Ryszard Ożóg.

 
WYBORY. Sejmik. Łączyński i Kuta rezygnują ze startu
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 05 września 2018 14:08

Bolesław Łączyński oraz Marcin Kuta nie chcą kandydować w wyborach do sejmiku małopolskiego. Liderem listy Koalicjo Obywatelskiej będzie Krzysztof Nowak (Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna). W rozmowach na poziomie zarządów krajowych obydwu formacji politycznej, dwójkę ma mieć kandydat PO. To właśnie moja osoba wskazana została na to miejsce – mówi naszej redakcji Robert Wardzała, były poseł PO. Dzisiaj wiadomo, że parlamentarzysta z poprzedniej kadencji powiedział „chcę do sejmiku”, będzie więc numerem dwa. Zrezygnowali dotychczasowi radni Bolesław Łączyński i Marcin Kuta.Na liście będzie też Barbara Głuszak.

 
WYBORY. Listy do 17 września
WYDARZENIA - WYBORY 2018
środa, 05 września 2018 14:06

Do 17 września, do godziny 24, a nie jak to wynika z kalendarza do 16 września będzie można zarejestrować kandydatów na radnych gminnych/miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Skąd ta zmiana? Jak napisano na stronach Państwowej Komisji Wyborczej 16 przypada w niedzielę. Ten dzień – zgodnie z sugestią PKW – powinien być wolny. W związku z tym ostatnim dniem rejestracji kandydatów jest 17 września. Dodajmy także, że jutro – 6 września mija termin zgłaszania kandydatów do pracy w terytorialnych komisjach obwodowych.

 
WYBORY. Lista PiS do sejmiku niekompletna
WYDARZENIA - WYBORY 2018
poniedziałek, 03 września 2018 21:21

Bez Ryszarda Pagacza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie oraz najprawdopodobniej także bez Karoliny Kieć (córki posła Michała Wojtkiewicza) zostanie zarejestrowana lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasze redakcja Ryszard Pagacz będzie liderem listy PiS w wyborach do Rady Miejskiej w Tarnowie, w jednym z okręgów. Natomiast Karolina Kieć wycofała się z powodów rodzinnych. Raczej na pewno na liście znajdzie się natomiast Piotr Dziurdzia – radny miejski z Bochni.

 
WYBORY. Adam Kwaśniak jednak do sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2018
niedziela, 02 września 2018 21:24

Adam Kwaśniak będzie jednak kandydował do sejmiku województwa małopolskiego – dowiedziała się nasza redakcja. Jeszcze kilka dni temu – co potwierdził nam jakiś czas temu wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg – radny z Borzęcina wynegocjował miejsce na liście Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządy Razem” do Rady Powiatu Brzeskiego. – Na pewno radny Adam Kwaśniak byłby wzmocnieniem naszej listy – mówił wtedy wicestarosta Ożóg.

 
WYBORY. Dla kogo sejmik? analiza preferencji wybrczych
WYDARZENIA - WYBORY 2018
niedziela, 02 września 2018 10:53

Gdyby wybory samorządowe odbyły się 1 września, to na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 46 procent wyborców – wynika z analizy przeprowadzonej przez jednego z najlepszych socjologów polityki, Marcina Palade. Na drugim miejscu uplasowała się koalicja Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej – 26 procent poparcia. Dobre notowania ma Polskie Stronnictwo Ludowe, na które – jak wynika z sondażu – chce głosować 9 procent wyborców. Próg wyborczy przekroczyłyby też Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Kukiz15. Na każda z tych formacji chciałoby zagłosować po 5 procent wyborców. Ale taki wynik w Małopolsce nie gwarantuje jednak mandatu (wiele osób mylnie sądzi, że przekroczenie progu z automatu daje mandat/mandaty). Casus listy Marka Nawary, z wyborów do sejmiku w 2010 roku, kiedy jego lista miała w skali województwa ponad 6 procent – jest tego najlepszym przykładem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .