WYBORY. Olimpijczyk, wicemistrz świata, wystartuje do rady powiatu
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 18 września 2018 20:42

Ma 22 lata. Jest jednym z najbardziej uzdolnionych polskich pływaków. Ma na swoim koncie liczne sukcesy i medale: w tym w zawodach rangi międzynarodowej. W Brzesku rozpoczęła się jego przygoda z pływaniem. A wszystko za sprawą treningów w klubie, który prowadzi Marcin Kacer. Potem Wojciech Wojdak, bo o nim mowa, wyjechał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, gdzie doskonalił swój pływacki kunszt. Wojtek specjalizuje się w stylu dowolnym, jest wicemistrzem świata z 2017 roku (Budapeszt). Do niego należy rekord Polski na osiemset metrów stylem dowolnym. Przypomnijmy, że w sierpniu 2016 roku reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro: w konkurencji400 mstylem dowolnym był dwudziesty trzeci, natomiast na dystansie1500 mstylem dowolnym zajął 28. miejsce. W tym samym roku na krótkim basenie w konkurencji1500 mstylem dowolnym czasem zdobył brązowy medal, a na400 mstylem dowolnym zajął czwarte miejsce. A co ma wspólnego z wyborami?

 
WYBORY. Dwóch Kwaśniaków na listach do sejmiku
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 18 września 2018 20:31

Adam Kwaśniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Marcel Kwaśniak z Partii Zielonych będą ubiegali się o mandat radnego województwa małopolskiego w naszym okręgu wyborczym. Samo nazwisko to jedno: ale ciekawostek na tym nie koniec. Obaj są kuzynami, w dodatku stratują z partii, które w swojej symbolice odwołują się do koloru zielonego. Oczywiście inaczej postrzeganego. Dla ludowców kolor zielony – to kolor koniczynki, która od ponad stu lat towarzyszy partii chłopskiej. Natomiast partie ekologów od lat posługują się słowem „zielony” dla podkreślenia związków z naturą i poszanowaniem przyrody, partia głosi mocno lewicowe poglądy.

 
WYBORY. Znamy nazwiska wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej w Brzesku
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 18 września 2018 12:21

Ostatecznie cztery komitety zarejestrowały listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Brzesku. Trzy z nich zapowiadają wystawienie kandydata na burmistrza, czwarty – kojarzony z wieloletnim szefem Rady Miejskiej w Brzesku, Krzysztofem Ojczykiem – jeszcze się nie określił. Na listach sporo niespodzianek, zwłaszcza na liście Prawa i Sprawiedliwości. Kilku obecnych radnych miejskich (wybranych przed czteroma laty z listy PiS) dzisiaj kandyduje z listy niezależnych. Są to Krzysztof Ojczyk, Barbara Borowiecka – liderzy list w dwóch okręgach czy Bogusław Babicz.

 
WYBORY. Dla kogo sejmik? badanie preferencji wyborczych
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 16 września 2018 22:28

W sumie na 21 mandatów z 39 może liczyć Prawo i Sprawiedliwość w sejmiku samorządowym województwa małopolskiego – gdyby wybory odbyły się 15 września. Oznacza to, że Zjednoczona Prawica rządziłaby naszym regionem samodzielnie – to wynik badania preferencji wyborczych Małopolski, przeprowadzonych 15 września przez znanego w Polsce socjologa polityki Marcina Palade. Na PiS głosowałoby 47 procent wyborców. Natomiast na koalicję Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej – 25 procent. 11 procent oddałoby głos na Polskie Stronnictwo Ludowe. I tylko te trzy formacje brałyby udział w podziale wyborczego tortu. PO miałaby – 12 radnych, a Polskie Stronnictwo Ludowe 6. Próg przekroczyłby ruch Kukiz15 (6 procent) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 procent), ale nie brałoby te formacje udziału w podziale mandatów.

 
WYBORY. Ma blisko 80 lat, będzie kandydował na wójta
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 16 września 2018 22:25

Jan Kulig, 78-letni samorządowiec, w latach komuny naczelnik gminy Łapanów (powiat bocheński) w odrodzonej Polsce, wieloletni wójt, postanowił – po czteroletniej pauzie, znowu ubiegać się o mandat wójta gminy Łapanów. Jan Kulig – przez wiele lat był naczelnikiem gminy. W 1990 roku przeszedł na rentę. Kilka lat później wygrał ponownie wybory - tym razem bezpośrednie i został wójtem Łapanów. Przed czteroma laty, po tym jak światło dzienne ujrzało gigantyczne zadłużenie gminy (w tym w parabankach) przegrał wybory z Robertem Rojem. Po czterech latach zamierza znowu ubiegać się o wójtowski fotel.

 
WYBORY. Został tylko poniedziałek
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 16 września 2018 08:04

Do północy, 17 września, będzie można zarejestrować kandydatów na radnych do rad gmin, rad powiatów i województwa. Na razie sam proces trwa opieszale. Powodem tego są nie tyle  skomplikowane procedury, ale przede wszystkim zbyt krótki okres pracy komisji terytorialnych (wczoraj, w Brzesku komisja powiatowa pracowała tylko godzinę) oraz… brak kandydatów na kandydata na radnego. Nawet największe partie polityczne mają z tym problem. Mniejsze komitety, zwłaszcza lokalne, dwoją się i troją, by zapełnić listę. Jeszcze kilkanaście dni temu Mirosław Wiśniowski, lider jednego z komitetów brzeskich, zapowiadał, że powalczy o powiat i gminę. Okazuje się, że ma poważne problemy, by skompletować minimalna listę kandydatów. Z podobnym problem – jak dowiaduje się nasza redakcja – spotkał się komitet kandydata na wójta gminy Wierzchosławice, Zbigniewa Drąga.

 
WYBORY. Gmina Brzesko. Kolejny kandydat na burmistrza?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 12 września 2018 22:10

Krzysztof Ojczyk, Bogusław Babicz, Barbara Borowiecka oraz Jarosław Sorys – to tylko niektóre z wielu nazwisk – kandydatów na radnych z niezależnego komitetu wyborczego wyborców. Na razie nie wiadomo czy z tego grona poznamy nazwisko kandydata na burmistrza. – Ostateczna decyzja nie zapadła. W zasadzie skompletowaliśmy już listy wyborcze. Teraz czeka nas rejestracja, potem przygotowanie dobrego programu dla miasta. Nie będziemy wystawiali kandydatów na radnych Powiatu Brzeskiego. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja czy wystawimy swojego kandydata na burmistrza czy nie. Wiele osób uważa, że powinna pojawić się kolejna osoba, by dać mieszkańcom wybór – mówił przed momentem, w rozmowie z nasza redakcją, Krzysztof Ojczyk.

 
WYBORY. PiS zrezygnował z Czesława Kwaśniaka
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 21:10

Czesław Kwaśniak już nie jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na radnego sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Wczoraj, po weekendowych negocjacjach, zgłosił jego kandydaturę, profesor Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP, a zarazem szef struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu PiS negocjacjami kierowali: Ryszard Pagacz – sekretarz zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie oraz radny Rady Miejskiej w Tarnowie, Piotr Wójcik. Po kilkunastu godzinach – ta koncepcja jednak odeszła do lamusa historii. Dzisiaj sytuacja diametralnie się bowiem zmieniła. Centrala PiS nie zgodziła się na to, by Czesław Kwaśniak reprezentował partię w wyborach. Miał mieć pozycję numer 6.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .